Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 07:15:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125677 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #345 -: март 03, 2015, 12:12:42 »

 *THUMBS*И аз това го правя!Дори точно като ми казаха че съм получавала и аз слизам от леглото там и се гващам.И те ааааа недей,и гърдите не се пипат.Еми не мога да останас вдигнати ръце докато родя.Не галя много,но като се разрита си го поздравявам бебчето с галене.
А и не мога да разбера едно.Нали като бебето шава стщо дразни матката.То неговите салта са къде повече дразнещи отколкото един нежен допир на ръката.
Мариолкааз точно заради това че не ги отчете при престоя в болницата,си мисля че може да е притискане на  някой орган отвътре. *THUMBS*Даже като усетя сега и почвам да понатискам корема,с цел да се мръдне за да спре тази болка.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #346 -: март 03, 2015, 13:52:35 »

Мариолка, браво за добрите новини. Наближава момента както при теб, така и при Рубин. Хем ме е страх за раждането, хем започнах да нямам вече търпение да си гушна девойката smile

При мен също започна да става проблемно спането. Принципно по- рано от 24:00 часа не заспивам, но през нощта ставам по 4-5 пъти, а някои сутрини (като днес например) се събуждам в 05:30 и така и не успявам да заспя след това. За съжаление, като стана до тоалетната, след това доста се въртя, за да спя...Абе, от сега започват безсънните нощи, че не знам като се роди беба как ще е smile

Иначе болки в кръста за сега не ме мъчат, но точно под дясната плешка така силно ме е захапало, че чак ме вцепенява на моменти. Вие имате ли болка в краката точно на сгънката до триъгълника? Мен и на двата крака ме болят там "възглавничките" и понякога не мога да си сгъна краката или да ги смъкна от леглото през нощта. Обясниха ми, че май някакъв нерв се прищипвал там и чак след раждането се отпускал, но колко е така... не знам.

Може ли някой да ми каже кога се изплаща 45 дневния болничен? На мен би трябвало да ми го издадат на 18 март, та си правя сметката, че излиза да ми го изплатят в края на април. Интересува ме дали обаче все пак някой от НОИ не е бил достатъчно предвидлив, за да направи тези болнични приоритетни за изплащане или просто си мечтая smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #347 -: март 03, 2015, 13:57:40 »

Сисе първо си направи ПИК. Мен още ме е яд че нямам. Иначе болнични се заплащат 15 работни дни след като работодателя ти го занесе в НОИ.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: март 03, 2015, 14:15:33 »


Иначе болнични се заплащат 15 работни дни след като работодателя ти го занесе в НОИ.
Все още ли е така? нали след нова година вече щяха се пращат по ел. път от личния лекар на НОИ и на работодателя се носи на хартия само за информация.
Тъкмо като си мислех, че не са изкарали летните бодита още като купувахме на каката тоалет за празника на мама и хоп - 2 бодита + комплект / уж за изписване, но може и да не го ползвам тогава, че ми се стори доста евтино 24 лв/ всичко може да се заменя, та няма да ги пера още... Напук на лошото време му дръпнахме една разходка, сега мисля да подремна докато каката се радва на придобивките си  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #349 -: март 03, 2015, 14:44:03 »

Дам все още е така, нищо не се промени след нова година само че вече ги имат в електронен вариянт. Но докато от работа не го занесат си чакаш.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 03, 2015, 14:46:33 »

На мен болничните ми ги изплащат по най различно време. Много зависи кога работодателят ще го занесе в НОИ.Аз имам ПИК  но честно казано нищо не разбрах като гледам сайта им. Предишния път всеки месец различно взимах. Така и не разбрах правилно ли са го изчислили. Сега като ще взимам почти към минимума , най много 500 да станат ми е все едно. С тях без тях. 340 лв само за детето не стигат за памперси и мляко.
Рубин според мен от стоенето в къщи човек само за бременността мисли и всякакви паранои. Поне аз предишния път накрая бях така. Но ти си вече накрая и няма за какво да се тревожиш. И да се роди бебка вече си в деветия , нали така или не?
Аз в общи линии прекарвам цялото си време в грижи за детето и почти нямам време да мисля глупости.даже нямам и време да си почивам. С домакинска работа почти не се занимавам. Прането съм оставила на мъжа ми защото пералнята и сушилнята са в приземния етаж , а не трябва да вдигам тежко и той ги носи и качва. Имам чистачка, която чисти. Аз само готвя  и то не много често, и то все нещо , което по малко време отнема.
Ходите ли на курсове за бременни?
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #351 -: март 03, 2015, 14:51:15 »

Ехее с тия контракции и аз си пипам корема, даже някой път, ако съм в движение не спирам. От както влязох в 7 месец все си викам, че каквото и да стане не би трябвало да е проблем, ако се роди сега.
Фани, аз бодита си взех също с къс ръкав, ама тоалет за изписване ми е голяма мъка, все разпитвам разни приятелки с деца какво трябва да купя, щото така като се каже за изписването и ми се струва, че трябва да е нещо специално, ама не знам какво. Бях харесала едно комплкетче то се свърши и така и не съм го търсила на др място. Имам още малко да се почудя. А и да не забравя да кажа, че на няколко пъти харесвам едни тъмно сини с бяло и все за момиче, а аз убедена, че е за момче и си викам , горкото дете от тоя мой мерак за розови дрехи, накрая ще е момче облечено в женски дрехи   blush
Да допълня в отговор на Руми, аз се справям почти сама с къщната работа, някой път и с пазаруването, мм е подкарал едни нощни от след нова година и без почивка...А за курсовете за бременни, аз ходя уж, ама ето два пъти вече пропускам, то не че е фатално де.
« Последна редакция: март 03, 2015, 14:54:12 от greta85 » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: март 03, 2015, 14:53:52 »

В нашия град няма, иначе бих ходила с удоволствие- мисля през април да отскоча до Варна на някоя друга лекция... Малко не съм наясно с момчешкия тоалет, та ми се искаше да ида
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: март 03, 2015, 14:58:20 »

Ехее с тия контракции и аз си пипам корема, даже някой път, ако съм в движение не спирам. От както влязох в 7 месец все си викам, че каквото и да стане не би трябвало да е проблем, ако се роди сега.
Фани, аз бодита си взех също с къс ръкав, ама тоалет за изписване ми е голяма мъка, все разпитвам разни приятелки с деца какво трябва да купя, щото така като се каже за изписването и ми се струва, че трябва да е нещо специално, ама не знам какво. Бях харесала едно комплкетче то се свърши и така и не съм го търсила на др място. Имам още малко да се почудя. А и да не забравя да кажа, че на няколко пъти харесвам едни тъмно сини с бяло и все за момиче, а аз убедена, че е за момче и си викам , горкото дете от тоя мой мерак за розови дрехи, накрая ще е момче облечено в женски дрехи   blush
Да допълня в отговор на Руми, аз се справям почти сама с къщната работа, някой път и с пазаруването, мм е подкарал едни нощни от след нова година и без почивка...А за курсовете за бременни, аз ходя уж, ама ето два пъти вече пропускам, то не че е фатално де.
Моя комплект си е доста специален има елече с папийонка отгоре на блузката. Но няма одеялце, та мисля ако не намеря друго, да ползвам одеалцето от комплекта на каката, то е жълто с пчеличката Мая. Бая се чудих и аз на едно боди с калинки, ама като знам мъжо как ще каже, че е гейско се отказах
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #354 -: март 03, 2015, 15:04:57 »

И аз бях гледала едно боди с дълъг ръкав, отгоре все едно е елече с папийонка и имаше панталон, но си викам черно не искам, а одеяло, една приятелка искаше да ми го украси с панделки примерно или нещо си, тя е италианка, там така ги украсявали, не е лошо, но накрая не знам какво стана, не съм я питала, някак си ми е неудобно, ама мисля да купя първо тоалета, а после да видя  някое от тия одеяла дето купих дали ще стане. Ако не ще купя едно бяло, макар че майка е купила вече такова, но, ако не пристигне навреме, няма да е с бяло одеяло, абе дребнавщини в бременната ми глава. Дето вика Руми, време бол и мисля за глупости постоянно.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #355 -: март 03, 2015, 15:05:52 »

Сисе,аз бях така с каката.Будех се в 5 и от нямане какво да правя закусвах,след това изпращах мъжо и към 10-11 хоп пак удрях рдна глава до 13-14 часа.Кофти режим беше,ама и с неспане през деня пак не успявах да спа цяла нощ.Сега също заспивам в 12 ,будя се към 5 до едното място и после един час чета нещо за да се унеса.И така поспивам до 8-9ч.През деня,ей точно сега ми се доспива доста,но знам дремна ли 1 час и довечера няма заспиване.Та мисълта ми е възползвай се като нямаш друго детенце за да си спиш когато ти се прииска.Че аз имам моменти,много ми се спи през деня ,а каката не й се и аз дреми с полузатворени очи. pardon
За болките,нормално е,на мен от време на време ме мъчи левия крак и полукръст 8PАма докато не родим,а и може и малко след това да ни боли.Аз болки с каката нямах преди раждането,много леко кръста.Ноо след раждането ходих куцайки,много ме боля таза месец някъде.Явно се събира тогава.
Фани,браво за покупките Bravo
Руми,еми някъде се води че съм в 9,на друго място след свършване на таз седмица,а бе както и да е за няколко дни няма да правим проблем girl_wink
То и аз се грижа сама за детето,сма тя си е голяма и както се казва повече ми помага отколкото да ме ангажира с внимание или грижи.Самата забрана да не се претоварваш и да почиваш повече те психясва.Е,аз като изляза навън за малко и главата се пречиства от каквито и да е мисли и човек почва да разсъждава трезво.Друго си е като си по разходки и срещи с приятели.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #356 -: март 03, 2015, 15:11:23 »

Руми, то простотията беше, че майчинството го изчисляват на база работни дни в месеца. Затова си взимала различно първата година. По едно време имаше разправии и протестиране, обаче не съм сигурна дали изобщо промениха нещо.
За болничния имаше и особеност, че трябва работодателят не просто да го занесе в НОИ, ами и да плати осигуровките за месеца. Затова понякога много се забавят парите.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #357 -: март 03, 2015, 15:13:55 »

За бебечетата майските трябват.Каката се роди на 7 май.Комплекта за изписването беше късо ръкавче боди,отгоре ританки и блузка с дълъг ръкав.И пеленка дебела.Цвят основен бял и с розови къдри.Но тогава нямаше такова разнообразие като сега.За сегашното бебе което чакаме от средата на март до началото на април съм взела комплект за изписване плюш-зимен на Бейби Джи.Но сега се замислям като заговорихте дали ще ни трябват бодита къс ръкав?Мариолка ,я сподели твоето мнение.Че  имам дълги ръкавчета само за в началото.А за изписването комплекта е от боди с дълъг ръкав-памук ,отгоре гащеризон с дълъг ръкав плюшен и пеленката отвън плюшена,вътре памук и подплатена.Също шапка и ръкавички.Замислям се дали ще ми трябват и още едни ританки под гащеризона,ама минсе струва прекалено някакси.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #358 -: март 03, 2015, 15:31:07 »

Е, чак ританки под гащиризона... прекалено е! Бодита с къс ръкав ползвам целогодишно като бельо Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #359 -: март 03, 2015, 15:57:41 »

Даа ританки под гащеризон ми се вижда много. Аз още не съм решила кое ще е от комплекта дали гащеризона или ританки+ палтенце+ боди най вероятно второто. Коша за колата който сме избрали има такова като зимен чувал, плюс ММ за чудо е избрал страхотна пухкава пелена. Предполагам че ше се родим март и не се знае какво ще е времето, но то пък колко му е от болницата до вратата. Не го мисля чак толкова. И за вкъщи ще седи по гащеризон с боди на къс ръкав или ританки с боди на дълъг ръкав.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines