Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 01:18:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125613 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #330 -: март 01, 2015, 13:14:46 »

Мариолка,не че се излежах,аминсъм схваната цялата значи.А хем аз нямам възможността да лежа баш цял ден,бе да поседя правичка.Пускам си перални,простирам си(с помощ на щерката),готвя,с нея си имам някои ангажименти,та не съм изцяло на леглови застой! :girl_wink:Днес даже мисля да изляза с тях донедин детки магазин.А инведнъж в седмицата излизам с тях за половин час.Но и на това лежане се чувствам адски схваната,като натъртена.Снощи и малкото така ме ръчкаше,беше се наместило много надясно,чак отстрани на корема.
Фани,ама покай мен има много майки които също не навличат детенцето сини са много здрави.Няма да забравя случай,излизам с моя приятелка ,тя с дъщеря с 5 дни 0разлика от моята.Отиваме на рожден ден на друго детенце.Аз облякла моята с чаропогащник,чорапи,отгоре-рокля над нея жилетка и ескимос,разбира се и шапка ,шал и ръкавици.Е,идват нашите и нейната облечена с чаропогащник,рокля и разкопчано яке.Без шапка и каквото да било,даже се извинява че закъснели че в била къпала косата  Oh my ... Честно,аз не мога да си позволя дори без шапка да я пусна в това време.А случката е края на февруари преди 2 години,сняг,студ...
Е,трябва да итбележа че нейното дете не боледува.Срга от градината едва лепва нещо и до там,а моята само някой да се изкиха и е готова.
Фани,аз пък сега имам гости-свекървата и пак ще има глезене и вкусотии,та не знам и аз как ще съм с килограмите в края на седмицата.Не бях качвала нищо на последната консултация,бях си 65кг,но вчера се меря и за една седмица 1 кг.Ей на такива етапи съм,надявам се да не минавам 70кг. good
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #331 -: март 02, 2015, 09:53:34 »

Съгласна съм с вас Рубинче и Мариолка.Аз затова и казах, че ми се ииска беба да стигне 36-37 седмица поне. Разбира се, че ми се иска най - доброто за малката, но ще видим как ще се развият нещата. Ще ги мисля след прегледа в края на март, когато ще имаме и повече яснота какво иска бебката smile
Фани, братовчедка ми живее във Франция, та от нея знам, че законът я задължи да изпрати малката на ясла. Детето беше на 2,5 години и тя може да си я гледа сама вкъщи, но рискуват да бъдат глобени от държавата. А ние тук се чудим кога да си запишем децата на ясла или на градина, дали няма да ни ги разболеят там и т.н. Аз
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #332 -: март 02, 2015, 11:58:20 »

Да дам малко отчет. Бебе 2.5 кг аз +15 кг, улях се напоследък с ядене, след като миналия път не бях качила нищо. От понеделник ми спират всички хапчета и инжекции и пускаме всички изследвания за раждане и ще ме проверяват за разкритие.Док каза от следващата седмица ще мога да ставам вече и че ще решим как ще се ражда. Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #333 -: март 02, 2015, 12:21:18 »

Мариолка,бравоооо Bravo!
Като чета за теб,все едно за мен чета и най-искренно се радвам! heart
И аз съм така с килограмите.Като видя че не съм качила нищо за две седмици и се поотпускам и гледай за два дни как се качват 2 кг :girl_wink:Ама недей ги мисли тези килограми.То 10 ще оставиш в болницата,а после се топят като масло! *THUMBS*Аз с каката бях качила много повече над 30.И аз не знам колко,но след раждането бях + 25 някъде,ама нито с режим ,ни с диети за два месеца си станах 50 кг.Покрай бебчето няма начин.
А това е мноого хубаво че ти спират хапчетата!Аз съм в петък на изследванията за раждане и ще питам тогава до кога да ги пия.
А аз снощи излязох навън с моите хора blushКво да направя,викам на мъжо че така като лежа само в нас се психясвам повече.И той ме накара да изляза.Трябва да кажа че се почувствах адски готино.Даже по време на разходката не ме боля кръст,ама днес сутринта пак се събудих с адска постоянна болка в кръста и най-вече в лявата част на таза,като понаболява и крак.Явно е нерв прищипан пак. nea
В нас сега се мият прозорци,перат се пердета,почиства се яко.А аз лежа на дивана и си гриза ноктите.Като не съм свикнала някои да чисти вместо мен направо издивявам.
Но пък от време на време си казвам,че това ще ми е почивката,после всичко мен ще чака!
Момичета,моля ви кажете акко имате щори вертикални,как ги почиствате?Като голяма грешка отчитам тази покупка.Не е ли пердето да си го свалиш и изпереш.Ще се сменят скоро маи :\Ще ходя до Икеа да гледам другата седмица.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #334 -: март 02, 2015, 12:51:13 »

Даам същата работа, от Хепи всеки ден доставка с пържено и гледай какво става.

 Offtopic За тия щори съм многооо против, ние сме само с пердета от Икеа има едни дето не пропускат светлина много са хубави. Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 02, 2015, 13:22:52 »

И аз не я навличам моята. Пък и шапка много, много рядко слага. Най често сутрин като тръгне за градина, че баща й много рано я води.

Рубин ако нямаш разкритие и контракции, не виждам нищо чак толкова лошо в разходките. И мен зверски ме боли кръста, но от лежане, като се разходя всичко ми минава  pleasantry
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #336 -: март 02, 2015, 13:57:36 »

Мариолка,аз преди месец си взех едни от Икеа с рози за спалнята,стана прекрасно! heart
Моля те сподели кои са тези?Тея щори ги мраааазя diablo!Искам да гинсменя и да не се занимавам повече!
Гери,разкритие скоро не са ме проверявали,контракции си имам ,като ставам по рязко,като се завъртя по така,като се ядооооосам!Сега в петък мисля че и запис ще минправят поне ще видим как са,а за разкритие не знам дали ще ме мерят или другия петък при приема в болницата.Аз между деугото взех да си стягам малко по малко багажа.
А за болките,а бе не спират.Ако не беше концентрирано в едната страна щяхбда помисля че са контракции.Снощи например като лягна на лявата страна болката се усилва ,като легна на дясната минава но пък бебето натиска там точно в реброто и почват киселини.Та не можах са си намеря място цяла вечер. pardon
И снощи се замислих при второ раждане ,същи ли са симптомите за тръгване към болницата като при първото?Тогава следях за тапа и води мау,а сега също ли?Понеже с тези болки в кръста имам чувството че не бих усетила нещо по силно. girl_impossible
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #337 -: март 02, 2015, 15:19:02 »

Браво за хубавите новини, скоро и тук започват да се раждат бебчетата. Аз все си мисля,че ще премине 3кг моят бебок, но каквото такова, не ми се преносва, но напоследак и това взех да мисля, божа работа.
Днес купих прах за пране без аромати и тия дни май ще почвам прането, а ако ще и да е рано. Искам да оправа всичко, някаква мания ме е хванала, мира не ми дава, вчера ударих едно яко чистене.
 Offtopic Относно щорите и аз имам тоя проблем, в хола са дървни като венециански ли как им викат. Нямат изчистване, летвичка по летвичка. Иначе и аз искам перде за стаята, но късо, не мога и не мога да намеря, трябва да го нося да го скъсяват, но и това ще взема май тия дни, не знам накрая от къде.
Днес трябва да ходя до посолството, с тая смяна на името след брака направо си вкарах автогол. То просто настава едно ходене по мъките и аз почти в 9 месец и с моите замайвания направо съм картинка.
А килограмите, ами аз стартирха мн слаба, аз съм си така винаги, сега съм 10 кг отгоре, ама каквото дойде , всички мами викат, че след това с грижите около бебето се свалят мн бързо.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #338 -: март 02, 2015, 15:51:52 »

greta,ако питаш мен щом го усещаш това с прането почвай.Няма правило,а аконробуваш на суеверия не трябва сигурно да проговаряш и да мислиш за бебче. :\Аз почнах с прането в 33 седмица,защото майка ми беше тук и помагаше за гладенето,инак исках от много по рано.Както се шегува мъжо и ми вика-гнездиш ли? blush
Моите щори са вертилални,ама от тези текстилни ли са,какви са?Просто не знам какво да ги правя.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #339 -: март 02, 2015, 16:04:17 »

Ами, аз докато смогна да изчистя това и онова, то станало вече март, а и някак ми е неспокойно като имам да върша нещо, а тя пустата къщна работа край няма, двама сме и в апартамент и все има нещо. Сеге се чудя, дали няма да ми скимне да слагам омекотител, тоя прах наистина няма аромат. Аз от както съм бременна съм мн специална на миризми, спрях да ползвам даже парфюм по едно време, да не го говорим за омекотител. А праха ариел направо ми стана отвратителен. Иначе относно суеверия, подхвърлиха ми се от страна на разни уж много уведомени лица, разбирате ли  smile да не купувам даже нищо, а викам, ами кога, ето количка и легло ще чакаме 1 месец...Сигурно трябваше мм да се побърка да ходи по магазини сам самичък, но те ми и казаха да го осолявам бебето, викам, аа не, аз не мисля. diablo Та така със съветите, понякога имам чувство не, че съм първескиня, ами че съм малоумна и не мога да се науча даже.
И аз съм сега в 33 седмица и няколко дни и мисля, че не е рано, аз преди не съм средила тия неща , щото си мисля да не миришат на застояло дрешките, понякога с нашите така става като не ги носим далго време.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: март 03, 2015, 10:03:42 »

Здравейте, аз отдавна съм се отказала от къщната. Още като се роди каката. Чистя приоритетно когато нещо се замърси или разхвърля супер много, юркам каката да ми помага, мъжо се дразни понякога щото обича да му е като в аптекa, та и той помага доста. Но аз съм зодия Близнаци, та съм чувала, че не сме от най-подредените.  pleasantry
Почнах да пазарувам и аз, ама още не купувам за като се роди- щото трябват бодита с къс ръкав, а още не виждам разнообразие от летни дрешки, от каката почти нямам какво да ползвам - преместихме се в нов дом, отделно с 2те къщи на село, сигурно съм попиляла част от нещата, макар че намерих доста розови  crazy
На 5ти съм на консултация и мисля да си кажа, че не ми се работи през април, та да видим какво ще се договорим.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 03, 2015, 10:20:26 »

Аз като една черна радиостанция, но Рубинче няма как да са плашещи контракции (ако въобще се контракции) който ги имаш само ри лягане и ставане. Това е съвсем нормално, там са мускули, коремните мускули, при ставане и лягане се напрягат. С най добри чувства го казвам, но мисля че страха и уплахата ти (не знам от какво са породени) са повече от реалните проблеми. Представи си има жени със серклаж, с неправилно разположена плацента, с кървене и т.н. И аз имам разни неразположения, но винаги ги слагам в графата нормални и се стремя да живея по почти обичайния си ритъм с малко повече почивки  blum Все пак това е бременност, матката расте, мускули се разтягат, връзки, кости и т.н. Нормално е да изпитваш определен дискомфорт, просто си мисля че понякога малко прекалено се вторчаваш в незначителни неща. Ако на запис няма установени контракции (ама не една, една контракция не е проблем), ако шийката е твърда, стегната, няма скъсяване и развиряване, значи нещата са съвсем в норма.
Иначе и с второ раждане пак са същите индикациите за тръгване към болницата - изтичане на води, кървене и контракции на 3-4 минути , едно от трите неща е сигурен знак да тръгваш.


Нямам търпение да дойде следващата ЖК smile И да ми вземат изследване, че досега все от болницата ми вземат, а нещо се съмнявам във верността на резултатите. Сега ще ми вземат от една лаборатория, дано да е мръднал тоя хемоглобин че вече ми се гади от ФероФолгамата.





Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #342 -: март 03, 2015, 11:47:11 »

Гери,бях притеснена след лежането в болница.Понеже там по време на прегледите ме наплашиха как съм имала контракции(а аз не ги усещам).Че трябва много да се пазя,да не си галя корема и тн.Честно да си кажа ме хвана страх понеже аз получавам а не ги усещам,а тези които уж ги усещамги сравнявам с тези с които почнах да раждам каката.С нея до деня на раждането нямах грам контракция и болка.Само кървене.
Но това с тревогата беше до 33 седмица някъде,след това някакси свикнах,а се замислих щом тези втвърдявания придружени с болки и отпред и отзад от 5 месец не са навредили,значи или са незначителни или не играят роля.Затова даже вече гледам и на тези болки като предпоставка за по лесно раждане girl_wink
Сега ми е много по спокойно и да тругне раждане не е толкова опасно!
При мен почнаха безсънните нощи и трудно заспиване след събуждане.
Също и нещо нервите пак ме тресат и много се изнервям.И не синго сдържам в себе си,а директно върху тоз който ме ядоса.От една страна добре,ама имам чувството че ще ме намразят.Не мога да се трая на моменти. nea
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #343 -: март 03, 2015, 11:57:03 »

Вьв форума много чета, че при контракции не бива да се пипа корема и дори много от момичетата казват, че внимават като се мажат с крем. На мен гинеколожката точно обратното ми каза: като усетя контракция да си галя корема с рьце (което си ми идва естествено отвьтре де, докато ми се включи мозька и рьцете вече са ми там, като ме стегне).
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #344 -: март 03, 2015, 12:10:14 »

Вьв форума много чета, че при контракции не бива да се пипа корема и дори много от момичетата казват, че внимават като се мажат с крем. На мен гинеколожката точно обратното ми каза: като усетя контракция да си галя корема с рьце (което си ми идва естествено отвьтре де, докато ми се включи мозька и рьцете вече са ми там, като ме стегне).

Явно поредния мит и легенди които акушерките главно разпространяват, като лежането на ляво, което лично на мен ми предизвиква ужасни болки върху червото и органите. ММ пита докторката даже и тя му се изсмя  Girl_hide

Рубинче аз имам същите оплаквания като теб но апарата не ги отчита като контракции. Щом на апарата ги няма значи не са  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines