Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:09:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125589 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 27, 2015, 22:26:21 »

И аз мисля че терминът се определя в началото.според дата на последния цикъл и овулацията.Първият триместър са най-точни показателите на ехо графа. В последния може да има големи отклонения. Но пък има други показатели, които могат да индикират, че бебето ще се появи по рано-плацента, шийка, разкритие и др. Иначе мен всеки път като ме гледат на ехо граф и мерят бебето , то самия уред си пише на коя седмица отговарят размерите на бебето и това може да насочи лекаря как се развива бебето.
Излезе ми микробиологията и всичко е перфектно. Доколкото знам се прави задължително и го искат от болницата.
имам чувството че коремът ми е много по голям от предишния път в същите седмици. Но пък ми е по леко и то е защото не работя и следобед си полежавам 2 часа.
Чудя се докога е безопасно да пътувам. Сега влизам в седмия месец и се чудя дали в средата на седми месец може да се пътува?  Ние от началото на годината се каним да идем за няколко дни извън града  и първо бяхме болни януари, после мъжът ми все беше в командировки. Сега пак не може да си вземе отпуска и евентуално към средата на март ще можем. Но аз малко се притеснявам. Забравих да питам лекаря, а не ми се звъни да го питам .Вие какво мислите.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #316 -: февруари 27, 2015, 22:57:31 »

На мен не са ми казвали ,че върви напред или че отговаря на еди коя си седмица.Просто много внимателно ме мерят,че заради този кръвоток трябва да следим да не изостава с растежа си.И винаги като ми кажат колко грама е и аз веднага си правя сметка и първата реакция към доки е била,че върви доста добре даже напред.Нейните думи всеки път са,че е важно да не изостава!Дано да придължава все така heart
А аз не за пръв път го чувам това с размерите и изместванията и или лекарите така заблуждават бременните или не се израЯват правилно.Но моята съседка,с нея сме с един термин и няколко пъти ми е казвала сега ъермина ми е еди си кога,бебето е еди си колко.А аз все й обяснявам ,че те размери нямтрябва да играят никаква роля особенно за термина.Давам й причер и с този 45-дневен болничен.Казвам й ,че ако така й смянят термина всеки месец как ще й бъдат издавани и документи инвсичко,няма логика.Та тя така с термин 4 април казва сега че бебето било с две седмици по напред и термина се измествал в края на март Oh my ...
В тая връзка се сетих за моя приятелка,предния път бременеехме заедно,та тя го роди нейния към 38 седмица -2400.По същата логика нея пък трябва да й го изместват назад термина и да е родила месец по рано good
Мамчета,да ви се отчета,че мноооого се размечтах тези дни.Едно такова еуфорично,в същото време се чувствам изпълнена с адски много обич и нежност и към бебчето и към каката.По цял ден сме си двечки от цял месец и вместо са се изнервям от това лежане в нас,от еднообразието а все гледам да я гушкам ,да я мачкам...А може би е някакво майчинско чувство да се отдам сега иЗцяло на нея,като след време ще бъда "разделена" на две *crazy*На моменти изпитвам някаква неоснователна вина спрямо нея.Страх ме е да не я пренебрегна,да не страда тя и тн.Просто като до сега е била сама и аз съм свилнала цялата си любов да я давам на нея.Но след миг ме подбутва и любовта лъм другото ми детенце.И си казвам как мога да се съмнявам ,че ще ги обичам и двамата.Аз сега като се разхълца милото и почвам да му говоря мило да се успокой,да не ритка толкова,че явно не се чувства добре,ей такива майчински чувства на съпричастност. heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #317 -: февруари 27, 2015, 23:09:04 »

Руми зависи от пътуването. Ако шийката е добре и нямаш стягания си пътувай.

Рубинче ударили са те хормоните хиххи. Не се тревожи за каката тя е голяма вече и разбира.

За седмиците забравих да пиша. Значи гледай по лентичките. Сега аз и ти караме 35 та седмица. Утре я навършвам и започваме 36 та. Те затова са 34+6 дни. Аз в събота ти в неделя ги навършваме. Не знам и аз как го обясних.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #318 -: февруари 27, 2015, 23:22:55 »

Мариолка,да да точно така и аз мисля че са,че като сме сега 34 гс и 5 дни ,тея 5 дни са от 35 седмица.Винаги като съм на консултация се оада да съм по средата на дадената седмица и като ми отворят картона и казват следващата седмица.Явно е така.
А,хормоните че ме трескат,трескат яко,ама даже с това спокойствие имам чувството че са ме отпуснали или пък нервите ми влязоха в ред.Но пък какви кошмари и супер луди сънища сънувам не е истина.Вече не се будя уплашена,а възмутена как може такива неща O_OУжас
Руми,аз забравих за пътуването да споделя.Към средата на януари имахме планове да ходим на Пампорово и месец преди това бяхме питали доки,тя каза че нищо не може да каже толкова рано.Думите й бяха да отида преди пътуването да ме види как е шийката и тогава.Същата история когато тръгвахме на дълъг път по Коледа.Провери ме и ме пусна да ходя на глезене и мързелуване при мама blum
Аз точно януари в средата бях в 7 месец,че и повече и тя така каза.Но отложи се ходенето с един месец и трябваше ей миналата седмица да ходим,но вече даже не се и замислям в тези късни седмици.Не ми се рискува по пътя tease
А ти както нямаш и оплаквания ,след един преглед няма да има проблем!Даже ще ти се отрази супер разнообразяващо!(Искам и ааааз cray)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 28, 2015, 09:08:58 »

Оооо вечното бебето върви напред. Толкова много е обсъждано. Сисе ти си в 31 ва седмица. Това че бебето отговаря на 33 та не те прави в 33та. Има си етапи на развитие за всяка седмица и те не завсият от кг на бебето. Така че ако си в 35та седмица и отговаря на 38ма по размери не означава че трябва да се изроди бебето. Просто много лекари объркват бременните с тези размери. Моята никога не ми казва на коя отговаряме, аз виждам, само че всичко е в норми. Има много случаи в които са израждали бебета заради размери и те са се оказвали нереални и бебета са седяли в кувиози.

 goodpost Нямам какво да добавя, внимавайте с това "бебето върви по голямо" и внимавайте с по ранните дати за секцио. Термина ти е началото на май, доктора иска секцио началото на април, според мен е безумно рано, но това естествено си го преценяваш ти и твоя лекар  good


Аз даже не питам лекаря ми за пътуване, но зависи и докъде и за колко време и как се чувства бременната и т.н. Един път пътувахме до Пловдив за един ден, два пъти до София с преспиване. За мен важно е само да не е в някое супер затънтено и откъснато от света място.


Рубин аз седмиците ги смятам както са ми в линийката, но обикновено ако някои ме пита "в коя седмица си" отговарям примерно "30-31г.с." , не съм абсолютно конкретна.
С каката нямам такива тревоги, даже ми се струва че атмосферата вкъщи ще стане още по топла и мила с едно бебче, не чувствам като да деля обичта си на две, просто обичта ми ще стане по голяма (както пишеше в една детска книжка  blum ) . Ноо при мен тия мисли и емоции бяха в началото на бременността, тогава все не се чувствах достатъчно щастлива заради бебето, тогава се чувствах по скоро виновна към него, беше ми гузно, че я няма тая емоция от първата бременност. Все се чудех как ще го обичам колкото Диди като нея вече я обичам цели пет години толкова много. Сега покрай покупките, ритницте някак си дойдоха нещата на мястото.  

Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #320 -: февруари 28, 2015, 10:40:34 »

Един месец по рано да извадят бебето и на мен ми се струва лудост,пък ако ще и 5 кг да е! nea
Гери,много са ми смесени чувствата,но предимно ми е едно готино... *INLOVE*Но и това седене в нас яко ме побърква!Лошото е,че и да искам не мога да издържам много.Аз като си седя и пак се късам от болки в кръста.Не мога да разбера кое би ми почогнало,това да лежа или да се движа.И в двата случая е трагично.Не знам таз ли се разширява,контракции ли са,бебето ли бута и прещипват нещо tease
Но определено си имам и контракции.Като ставам от легнало положение ми се стяга корема,понякога ме боли заедно с това,моля се да изчакаме до средата на месеца Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 28, 2015, 22:17:45 »

Здравейте, здравейте!!! аз се завърнах и сега тъкмо наваксвам с четенето. Като ви чета се чувствам супер безотговорна, че пътувах със самолет 2 часа и половина + 3 часа с кола в 25-та седмица. Хич не ме беше страх, защото се чувствам супер... Лекаря ми каза, че мога да пътувам по всяко време, с каката си бях така. Ден преди да родя ходих на разходка до съседен град - абе, луда работа. Сега не бих се престрашила като вляза в 9тия ще си седя на д..то  blum или не знам, ще решавам в движение. Не се чувствам гузна и спрямо каката, но аз по принцип си бях адски навита за 2-ро от много време и се чувствах супер гадно, че детето ми расте самичко и се ужасявах от мисълта,че може да си остана с едно. За термина - аз нямам точен и при двете бременности заради по-дългия ми цикъл, бебето ми и предния път и сега върви с 3 седмици назад и ми изчислиха термина приблизително по ехограф в 3тия месец и оттогава не са го местили с повече от 1-2 дена. И първия път термина ми беше така изчислен - за 20ти, а родих на 21ви. за секциото съм чувала 15-20 дни по-рано, но чак месец не. Ако тръгне само да излиза е друга работа, а ти защо ще си със секцио, Сисе?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 28, 2015, 22:46:54 »

Фани, добре дошла на българска земя. В шести месец няма проблем да пътуваш, ако бременността е нормална.Аз пътувах до Лондон в осма седмица. Бяхме замислили още едно пътуване в 4 месец до Шотландия, но се отказахме.  и сега вече бях решила да ходим във Велинград, но както писах , не  можахме и ми е криво. Сега се притеснявам да пътувам. По принцип гледаме всеки месец да идем някъде, а сега от октомври никъде и по лошото е че и в следващите 6, 7 месеца не виждам как ще идем някъде с две малки деца.  Но да сме живи и здрави.това е най важно.
Моят термин също е определен ехографски,защото овулацията ми беше по късно,към 21 ден.

Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 28, 2015, 22:53:25 »

Момичета, аз работих до последно, а ме пращаха в командировка до България непрекъснато.Ако нямате проблемна бременност , няма проблем аз всеки ден по 120 км по дупчевите пътища в Бг .До 34тата седмица пътувах със самолет с разрешение от гинеколога / издава бележка/.
Дъщеря ми се роди в 37 плюс 5 седмици жива , здрава , нормално раждане ...така че ако няма противопоказание, не е никакъв проблем.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #324 -: февруари 28, 2015, 23:49:56 »

Фани, секцио ще съм, защото забременях инвитро по мъжки показател. Моят гинеколог няма да ме изражда, а явно и не иска да се доверява на кой да е лекар в АГ-то тук. Намекна ми, че предпочита да сме планирали всичко и да знае кой ще ме изражда, вместо да стане нещо посред нощ например и да попадна при "някой си"... Не ми е казвал нищо в прав текст, но тактично ми намекна за положението от към специалисти при нас- нещо, с което аз така или иначе съм запозната. Питах го, ако все пак беба тръгне да излиза преди определената дата, какво ще правим, а той ми се ухили и вика: "Ами ще отидеш да родиш, какво да правим" smile

Рубинче, той докторът не ми променя термина, а аз го виждам на видеозона, както й в коя седмица се води малката според развитието си. Примерно, според размера на главичката, е в 32 седмица, според теглото си- в 32 и 6 дни и т.н. Поне така разчитам аз показателите на видеозона, а и си ги оглеждам на снимките, които ми дава доки.

Мариолка, на мен никак не ми се иска да израждат малката по- рано и смятам, че е редно да си стигне поне 36-37 седмица, освен ако тя сама не тръгне да излиза. Иначе, аз си следя седмиците според първия ден на последния цикъл, както казва и Руми. Това беше на 26.07. и съответно, ако правилно изчислявам, днес влизам в 32 седмица.

Гери, аз също не мисля, че началото на април е добър вариант, но ще се съобразя най- вече с лекаря, защото разчитам, че правилно вижда всички показатели. Той не беше категоричен, а по- скоро го коментирахме леко шеговито. В крайна сметка той ми каза, че ще коментираме нещата по- нататък във времето- най- рано в края на март. Има още месец, за да се види как се развива бебка и ще го мислим пак smile

В крайна сметка сама няма да мога да родя, така че в един момент лекарите стават водещи до някъде sad

Относно пътуванията, предстоят ми сега до началото на април няколко бързи ходения по трасето Русе- Търново, та се надявам да няма изненади. За всеки случай, мятам чантата за болницата в колата с мен, че ако стане нещо по пътя, да можем да посетим най- близката болница smile Дано не се стига до там!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #325 -: март 01, 2015, 00:18:08 »

Фани,добре дошла.А ,стига си разправяла къде си ходила,колко си пътувала и тн.че  beating Аааааа,аз съм се захванала тука за дивана по цял ден и си мечтая за една разходка,а ти си ми хукнала по пътешествия girl_wink
Базикам се,разбира се! :girl_wink:Браво на теб!Аз винаги съм се възхищала на такива безпроблемни бременности и винаги ми са се стрували нереални ,особенно и след тази.Макар че до 7 месец и аз си бях екстра де,после почнаха контракциите,така че доволно.Поне не изкарам и тази цялата в нас в изолация. nea
Сисе,аз съм с последна менструация 29.06 и днес съм вече в 35. *THUMBS*Ти си точно месец след мен.Не ги гледай тези размери като ориентир.Тадвай се че върви едро,но до там.Това да се изроди бебето началото на април е еднозначно на това все едно тези дни да се роди моето,което не ми допада много много :\Иска ми се поне още две седмички да си го нося heart
Момичета,мислех да се пазя по така до 36 седмица и после лека полека да почна малко разходки.Сега обаче гледам да се пазя докатонсе върне доки.Та много ме блазнят вече разходките blush

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #326 -: март 01, 2015, 09:18:21 »

Оооо Рубинче и на мен вече ми се излежа лежането, хайде поне още две седмички и ще вършеем и ние. give_rose

Сисе тя Рубин ти го е обяснила. Това че върви напред по главичка примерно не означава че мозъчето и белия дроб са му развити достатъчно за да се роди. Сигурна съм че лекаря ти е добър, но да ти каже че ако тръгне по рано ще се роди ми се вижда леко несериозно. Трябва да те информира за болница с добра неонтология и тряба да се направи всичко възможно бебето да мине 36 та а що не и 37 ма седмица. Просто съм обяснителна тъй като ми се налагше подробно да се запозная с развитето на едно бебе и риска от преждевременно раждане покрай моето лежане Wink

Честита баба Марта момичета!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #327 -: март 01, 2015, 09:56:18 »

Честита Баба Марта!
Бъдете здрави и засмени! heart
Мариолка,сминто до кога смяташ да се простираш в хоризонтално?Аз викам на мъжо ,че то като стане безопасно ще съм вече много трудна и ще се измарям.Аз след тази и следващата ще ме приемат в болница и току виж може инда родя тогава,та не знам дали ще мога да се възползвам от разходки. nea
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #328 -: март 01, 2015, 10:29:49 »

Ами утре ще каже докторката. Мисля поне и 36 та да я полежа. Искам поне да удари 3 кг. Но ще видим ние едно искаме те друго си планират.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 01, 2015, 12:48:17 »

Честита Баба Марта на всички. Ние дойдохме на село при баба и сега гледам да наваксам с кг-те. Макар, че май още във Франция съм успяла теглих се в петък + 3кг за месец, ама бях с пълно бойно снаряжение, ботуши, дълго яке, дамска чанта и т.н. Та ми се иска да са по-малко. Да ви кажа каго гледам доста семейства там имат по 3 деца и то с малка разлика. Казвам го за успокоение на майчетата с малки каки и батковци, тук дори ни е дълго майчинството, там ги оставят бебенца и тръгват на работа. Гледам хич не ги е страх да ги простудят, на брега на океана, духа нон стоп, а ония с по една не много дебела шапка само. Създават им имунитет. Момчетата, които бяха с нас нон стоп им беше студено нощем в общежитието. Лошо ги свикваме
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines