Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 06:29:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125689 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #300 -: февруари 26, 2015, 15:03:28 »

Там е проблема,че до скоро помагаше  топла вода с мед сутрин и киви!Чак не вярвах в действието им.Ама сега нищо,ама нищо не помага!Имам чувството че бебче е притиснало там и тва е nea
За разходки още не,чак се дразня като гледам това яко слънце навън! nea
За количеството храна мисля че е добре,не се ограничавам.Даже тези дни забелязвам,че се засилва апетита и точно това е още по тъпото,че на ден хапвам по 3-4 ябълки,три портокала и пак и пак не действат nea
Момичета записи на тонове почват от 36 седмица,нали?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: февруари 26, 2015, 15:06:29 »

Ябълките запичат по скоро. Как успяваш толкова много плодове да ядеш. Аз по един едвам едвам.
за тоновете мисля че зависи. На мен последните 2 седмици
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #302 -: февруари 26, 2015, 15:13:02 »

Запичат ли?Явно и този плод действа не всеки индивидуално,понеже на мен винаги ми е действали очистващо. *THUMBS*Знам,че печена ябълка запича и се препоръчва при разстроен стомах.
Аз по природа много си обичан плодове и зеленчуци!Дори и теИ бройки не ми стигат понякога.Ето снощи по никое време пак ми се дояде плод.И все към киселичко ме дърпа.
Сутрин на гладно-3 киви,послле между закуската и обяда към 11 си правя една плодова салата от ябълка,портокал и мандарина понякога.Следобед 4-5 пак плодове и вечер минсе дояжда.Аз затова не взимам витамини.Не че в плодовете съм сигурна че ги има чак толкова,ама пак е нещо.
 :funny:ох ,бебе не спира да хълца от 5 мин. и ми е много смешно,понеже заедно с хълцането и поритва все едно се ядосва blum
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: февруари 26, 2015, 15:37:47 »

Гледам, че никой не го споменал, но на мен много ми помага салата от сурово цвекло, при запек. За сега нямам проблеми, ама знам че към края се почват.
За тоновете си зависи от лекаря. Моята доки от този месец почна със записите.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #304 -: февруари 26, 2015, 18:04:39 »

Рубин, аз от утре съм в 33 седмица. Аз кафе пия,мляко с нес кафе,по едно на ден или половин, някой път не го доизпивам. Иначе за запека не знам с какво мога да помогна, при мен положението не е както преди бременността, но много работи се промениха и това така.Аз пробвах със сушени сливи, ама не видях кой знае какъв ефект, при някои действа прясно мляко...
Аз съм за бръсненето, дано успея да го направа непосредствено преди раждането, за сега се справам уж. Тука даже и клизма не правели на всички, а само по желание, не знам аз дали бих искала.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #305 -: февруари 26, 2015, 18:56:45 »

Ние купихме матраче от Хиполенд- кокос и пяна. Дебело е 9 см. Надявам се да съм доволна от него и да е удобно за малката.

Аз пия само по едно кафе сутрин, но и преди бременността бях така. В първия триместър обаче имах проблеми с тоалетната и тогава моят доктор ми предписа сироп, от който съм много доволна- Фрутилакс.
Рубинче, ето линк за повече инфо: http://www.credoweb.bg/frutilax-frutilaks-med-21376.html

Гери, колата маска ме боли при първите 2-3 дръпвания. След това кожата си ми свиква и не ми е проблем. Надявам се да не предизвикаме излишни контракции, че лошо. Надявам се, че но-шпа -то ще помогне да предотвратим нежелани контракции.

Иначе другите лекарства, които съм спестила в дългия си списък, са аспирин протект през ден, но-шпа сутрин и вечер и Л-тероксин, който при мен си е задължителен, защото ми е махната щитовидната жлеза. Утре съм на преглед сутринта и аз мисля да говоря с доки за лекарствата, че предният месец се престара с тях. Беше ми ниско желязото и ми изписа Пренатала, Биозина и Ферото. Гери и според мен са много лекарствата. Предполагам, че понеже съм инвитро и затова от самото начало си ме понаблъсква с разни хапове. Надявам се да е за добро, не знам.
А, Гери, смяташ ли, че заради всички тези лекарства може да ми се вие свят понякога и да ме обливат топли потни вълни или по- скоро си ми е заради кръвното?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #306 -: февруари 26, 2015, 19:41:11 »

Да се включа и аз :

За запека : каквото и да правите накрая нищо не помага. Какво ли не правих миналата седмица, сливи, една бутилка Фрутилакс на екс, свещички, магнезий на гладно, нема баце, ама като тръгне се държиш да не паднеш, май разбрах какво е нормално да родиш  funnytooth просто на края червата са така стиснати че е ад и за тях

кафе си пия всеки ден не съм спирала по едно сутрин

За обезкосмяването тук бръснат там където трябва да се шие. Едно време ми пукаше, ама сега от както съм на легло ама хич. Обезкосмяването е вредно по принцип, и нищо чудно да си гъбясвате често ако си ходите често на кола маска.

за хаповете всичко пия без желязо там съм шампион, и се боцкам с инжекции, тъй че ви бия Wink

тонове записваме на 2 седмици от 28ма, след 36та всяка седмица

Иначе ние също напредваме с подготовката, надявам се следващата седмица да приключим и да си чакаме бебо вече smile
« Последна редакция: февруари 26, 2015, 19:43:40 от mariola85 » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #307 -: февруари 26, 2015, 21:24:53 »

Браво Мариолка!Аз сега си пера и втория чифт спален комплект и ми е много готино!Получих си и поръчката с разните дреболии и ха да ми е пълно щастието и познайте,пратили са ми подложка за повиване в розово!А уж беше бежаво-кафява! }:->За мен няма кой знае какво значение,нали и стаята е розова Girl_hide,ама тоз път таткото избира и ме е яд.Избирам аз в кафяво и зелено.И им звъня аз ,те проверяват,ОК и накрая ми казват че нямало проблем да я заменя(аз в това не съм се съмнявала),но трябвало да заплатя доставките.Еее не съм за 3-4-5 лв,ама защо да ме правят на маймуна?Казах им че грешката не е в мен така че няма да заплатя!Аз ако платя и двете доставки то по добре да не я връщам ами да я подаря на някоя мама с принцеска!Казаха ми утре ще ми се обади служителката която е подготвяла пратката.Пфууу,извинете че така се излях,ама много ме е яд на такива! diablo
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #308 -: февруари 27, 2015, 16:12:13 »

Здравейте, мами! Днес бяхме на преглед и да се похваля... Беба е вече 1.800 кг., а аз с 8 кг. отгоре от както съм забременяла. Според видеозона и развитието на малката съм почти 33 седмица. Успях да видя личицето на буболечката. Изглеждаше ми толкова истинска, че направо ми се прииска да си я гушна- очички, устенца и малко носленце. Толкова красива ми изглеждаше. Нали знаете, моето гардже е най- хубаво. smile Докторът ми намали лекарствата, махна Biozin- a, Ferro-Folgamma- та и Prenatal-а. Изследванията ми са в норма- желязо, хемоглобин, глюкоза и т.н. Питах го дали ще ми взема влагалищен секрет, че от вас чувам, че минавате и такова изследване, а той ми каза, че щом нямам засилено течение, няма смисъл. Не знам дали това е нормалната практика?

Плацентата ми е задна, а малката се е нагласила за сега главично и докторът ми вика: "Ооо, ти си готова да раждаш направо" smile Терминът ми се е мръднал с две седмици напред, защото малката нещо много бързо расте, та той директно ми вика: "Избери си дата за секциото между 1 и 5 април". Чак се стъписах в първия момент, защото хич не съм очаквала. Аз съм си харесала дата по към края на април, защото и терминът първоначално беше за 02.05., ама да видим бебка какво е решила. Доки ми каза, че по принцип, ако си държа на моята дата, можем евентуално да работим за по- късната, ама е възможно беба да тръгне да излиза по- рано. Та, посмяхме се с него как си избираме дати и зодии и т.н., но в крайна сметка като отида в края на март на преглед, ще видим на къде отиват нещата и за кога ще ми определи докторът секциото. В крайна сметка не ми се иска да задържам насила бебето в себе си с разни хапчета, ако по показатели е добре за нея да си излезе по- рано.

Още съм малко ошашкана, че ми остава кажи речи само месец, да се подготвим вкъщи за бебето- да подредим, да донапазаруваме, да довършим ремонта, да пера, гладя и т.н. Но, както казва една моя приятелка: "Не се шашкай, цица нали имаш, то друго не му трябва първите дни smile". Емоции...От друга страна нямам търпение да си гушна детенцето.  heart
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 16:15:08 от sise1902 » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #309 -: февруари 27, 2015, 17:05:42 »

 Bravo на момичето!Ти в коя седмица си?А това за първите дни много ми хареса Bravo
За зодия и дати и ние така с мъжо,аз му викам стига си се гласял за овен,че не се знае.До 20-ти има много време.За мен сега е важно да удържа до 13 март,че моята ще я няма до тогава и ако тръгне нещо ще трябва да ме насочва към друга.Пак ще й вярвам щом тя ми я препоръчва,но си е друго!
Аз имам някокво усещане че ще е средата на месеца пък ще видим.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #310 -: февруари 27, 2015, 20:49:09 »

Аз по принцип трябва да съм 31 гестационна седмица, но според големината на беба и развитието й, се водя вече 33 седмица. smile

Рубинче, да са ни живи и здрави, пък каквато и зодия да им избираме, все ще са си наши и ще трябва да ги възпитаваме. При теб съвсем наближи дългоочаквания момент. Дано си дочакате докито, че е малко кофти да си дълго време с един лекар, а в толкова важен миг, да си при непознат. То като тръгне да излиза бебето, няма да пита кого познаваме или не, ама си е друго, когато ние можем да се доверим на специалиста.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #311 -: февруари 27, 2015, 20:50:47 »

И мен така Марта на ехография все ми я водеха две седмици напред, а накрая я преносих с един ден  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #312 -: февруари 27, 2015, 21:02:55 »

На мен малко ми е странно как така изчестват един вид термина,щом бебето върви по едро.Моето до сега вървеше винаги с две седмици напред,но нито веднъж не са ми променяли седмиците,а само са казвали че върви по напред.А и седмиците се гледат като критерии за развитието на плода,кг са относителни.Вечно като причер ми е една мама с която лежахме и макар че бебето го мериха към 3 и нещо тя не беше свършила 36седмица и гледаха да задържат докато я довърши.Е роди се 3.500 в 36гс?
Та исках да те питам местят ли ти термина като бебето върви по напред?На мен никога не са променяли термин.
А в тази връзка искам да ви питам нали като си в 36 седмица и два дни например,това значи че вече си в 37,в момента тече?
Ох,дано да изчака мъника 13-ти,пък що да не 18-ти.Нещо много ми харесва като дата *INLOVE*В нашето семейство иначе имаме 5-ма рожденника.И то все брат,баща,свекърва,баба,свекър!Та нищо чудно да олучи на някой рождения ден.
Между другото на майка ми термина с моя брат е бил ден преди моя!Викам си гледай какво съвпадение,с почти една и съща дата за термин при второто детенце.Е тя го е родила в средата на март girl_wink
А,бе яко гадая в момента Girl_hide
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #313 -: февруари 27, 2015, 21:14:15 »

Оооо вечното бебето върви напред. Толкова много е обсъждано. Сисе ти си в 31 ва седмица. Това че бебето отговаря на 33 та не те прави в 33та. Има си етапи на развитие за всяка седмица и те не завсият от кг на бебето. Така че ако си в 35та седмица и отговаря на 38ма по размери не означава че трябва да се изроди бебето. Просто много лекари объркват бременните с тези размери. Моята никога не ми казва на коя отговаряме, аз виждам, само че всичко е в норми. Има много случаи в които са израждали бебета заради размери и те са се оказвали нереални и бебета са седяли в кувиози.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #314 -: февруари 27, 2015, 22:14:36 »

Рубин, според мен ако си в 36 и два дена, си в 36 седмица и тече 36, а когато станеш 37 седмица си започва да тече 37. Не знам дали се обясних добре.
На мен както при мариола не са ми казвали дали развитието на бебето отговаря на други седмици и не са ми местили термина никога. Дори и да е имало разминаване не сам разбрала. Но наистина мерките от ехографа са относителни и някои път казват, че е много малко, а то си е добре, други пъти, че е голямо, а не е. Даже съм чувала за случаи, когото от два различни ехографа се получават различни данни.
Ти за кога си определена?
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines