Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:50:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125696 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: март 12, 2015, 16:27:36 »

Аз не съм много наясно за кувиозите, ама там не слагат ли деца, които не могат самостоятелно да дишат или са с ниско тегло?
А да ти кажа мен малко ме притеснява да й званна на доки, щото като я знам /което си е нормално де/ ще иска да ме види. Едно виждане ми е 100 лв. Едва ли ще ми изпише нещо, по скоро ще ми вдигне магнерота. А да ти кажа се притеснявам и да не рече да ме приема в болница, че няма на кой да оставя малката. ММ на тийм билдинг 3 дни, аз без кола... Направо не ми се мисли, ако нещо стане!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #496 -: март 12, 2015, 16:39:30 »

Виж не искам да те плаша, но контракции скъсяват шийката и околоплодния мехур може да се пукне. Ако наистина имаш контракции трябва да се овладеят. Да 100 лева не са малко пари, да няма кой да ти гледа малката, но ти си отговорна и за това бебе в теб. Ще се мобилизират баби и дядовци и ще я гледат. В кувоиоз доколкото знам не се слагат само бебета които не могат да дишат самостоятелно а повечкото понеже са недоносени и не можат самички да регулират температурата си. Да не говорим че винаги има риск от увреждания при недоносени. Ти си решаваш. Аз понеже бях проучила всичко около недоносените и не мисля че няколко дни в болница не си струват за да избегнеш всичко това, като много жени си имат контракции през цялата бременност и си износват доносени бебета.И защо не си на макс дозата на магнезий?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: март 12, 2015, 16:48:01 »

Мариолка бях на макс доза, ама пак същото. Пак си имах контракции. В лежането е истината, ама няма как да стане.
То да ти кажа много криво, щото нито ММ, нито бабите, могат да си позволят отпуска за сега, защото си я пазят за след като родя, че сигурно ще имам по голяма нужда. А пък до раждането има бая време и не мога да кажа на свекито да си пусне неплатена, нито пък ние с ММ може да си го позволим, а моята майка няма да го направи / по скоро ще плаща на някой от колкото тя да ми помага/. Яслата също не е опция към момента и така си увисвам с гледането.
Повярвай ми последното, което искам е да си докарам преждевременно раждане. Просто седя и си блъскам главата, какво може да се направи. Опитвам се да се пазя, но дребната си иска нейното. Понеже не мога да седна да си играем, обикновено полягам. А тя само това чака и почва да ми скача отгоре. А бе лудница.
Не се оплаквам, както казва майка ми, сама съм си го избрала, ама се притеснявам и не виждам решение на ситуацията.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #498 -: март 12, 2015, 16:52:49 »

Сигурна съм че не ти лесно. Първо трябва да си сигурна че това са контракции, менструални болки има ли?  Ако няма може и да не са. Другото пий но шпа и магнезий на макс. Лягай когато можеш и не е зле един запис на тонове да направите да се види дали са контракции и как дейтсват на бебо. Сигурна съм че всичко ще е наред. Ама свикай и съвета на баби/дядовци да се мобилизират уикенди и така нататък.Да ти си го избрала ама и за човешки живот говорим тук. Много кураж!
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #499 -: март 12, 2015, 17:13:51 »

punk_girl123 аз днес усетих горе долу същите симптоми, които описваш. Тази сутрин почувствах една силна болка, която е точно под корема и започнах да се чудя дали са контракции или беба се намества. Като опипам, не забелязвам да ми се втвърдява корема, та предпочетох да мисля, че бебка си се наглася. Лощото беше, че бях навън, тъй като днес имаше неща, които трябва да свърша. Беше ми малко трудно да вървя. Имах чувството, че детето ще тръгне да се ражда. Добре че мъжът ми беше с мен и бяхме в близост до Аг-то   smile
Усещането обаче ме притесни и мен. Сякаш натискам натъртено или насинено място- една такава хем тъпа, хем леко остра болка- трудно мога да я опиша. Аз обаче пия сутрин и вечер по 2 бр. хапчета магнерот и 2 пъти дневно но-шпа. Сега се опънах на леглото и определено нямам такива силни болки, даже усещам малката как си се мърда лекичко из корема ми. Почивката е истината, особенно за тези наши седмици вече, в които всичко започва да ни се схваща и да боли.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #500 -: март 12, 2015, 17:33:35 »

Пънки, в кувьоз слагат деца под дадени килограми. Може детето да диша самостоятелно и да се храни самостоятелно (без сонда), но го слагат, за да се адаптира като температура и да достигне килограми. По този повод моят лекар никога не ми е казвал килограми, за да не ме подведе. Ехографите определено дават отклонения.
Защо не направиш едни тонове - хем ще си сигурна, хем пак лекари ще те гледат?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: март 12, 2015, 17:44:23 »

По принцип се опитвам да си уредя утре един преглед при един познат доктор. Ама с малката и без кола си е е*ало майката. Но ще видим. Не мен ми правиха тонове при предния преглед и всичко си беше ок.
Аз и тогава имах контракции, обаче въпреки тях шийката си беше нормална. Предполагам, че и сега е така, но не мога да съм сигурна.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #502 -: март 12, 2015, 18:35:53 »

Пънки,наистина си пии Магнезии на максимални дози,макар че ту се струва че действието е еднакви.Пии и ношпа или папаверин заедно с него!Полягай по често.Знам колко е трудно,при теб даже повече че сте по малки.Сега мисли позитивно.Ааа и като приспиваш детето лягай и ти да спиш.И да не ти се мъчу се.А само така успявах да полежава по 2 часа плътно на леглото.
Мариолка,а ти сега по естестически ще го стискаш,а? :girl_wink:Мъжа ми е Овен,дъщеря ми Телец,аз Дева! :girlhide:Мъжа ми иска овне да е,аз да си кажа ми е все едно,ама викам че поне съм хванала цаката на рогатите!Знам ли пък с трзи риби как ще е. =]То ще си избере!Ти и ти спирай с лежането,ще видиш че по добре ще се почувстваш!Уф,ей сега и на мен ми се стегна яко корема,ама пък болката в кръста и ниско долу изчезна.Много ми е интересно утре колко ще измерят шийката.Иначе ми свърши Магнерота и не го пия вече.По навик посягам към панера с хапове през няколко часа и с удоволствие установяван ,че нямам друго освен Биозина danceg
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #503 -: март 13, 2015, 13:00:38 »

Привет smile Да се отчета, че моя юнак вече е 1400 гр., върви пак с една седмица напред, тоновете добри, потвърдено мъж smile Доки каза да си пия антибиотика и ми се скара, че не съм отишла по-рано при нея, защото е щяла да ми го изпише и тя същия, а не да се мъча с тая кашлица.
Уви снощи за първи път ме достраша от раждането. Не за друго, а защото ми каза, че е седалищно (и предния път беше така) и че може би ще се наложи секцио. Все си мисля, че има още 2 месеца, но незнам дали има достатъчно място да се врътне.
Не съм против секциото, но някак ме достраша като си помислих, че все пак това е някаква операция, за по-бавното възстановяване (имайки предвид предишното ми раждане и как всичко мина и замина изключително бързо)... Не че ако е главично пак не може да се стигне до секцио... Не искам да се настройвам, само споделям моите мисли.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: март 13, 2015, 13:05:12 »

Привет smile Да се отчета, че моя юнак вече е 1400 гр., върви пак с една седмица напред, тоновете добри, потвърдено мъж smile Доки каза да си пия антибиотика и ми се скара, че не съм отишла по-рано при нея, защото е щяла да ми го изпише и тя същия, а не да се мъча с тая кашлица.
Уви снощи за първи път ме достраша от раждането. Не за друго, а защото ми каза, че е седалищно (и предния път беше така) и че може би ще се наложи секцио. Все си мисля, че има още 2 месеца, но незнам дали има достатъчно място да се врътне.
Не съм против секциото, но някак ме достраша като си помислих, че все пак това е някаква операция, за по-бавното възстановяване (имайки предвид предишното ми раждане и как всичко мина и замина изключително бързо)... Не че ако е главично пак не може да се стигне до секцио... Не искам да се настройвам, само споделям моите мисли.


Има разни упражнения, които може да пробваш за обръщане на бебето, ако прецениш де.  Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #505 -: март 13, 2015, 13:19:27 »

Направих нова темичка, че изписахме и тази smile Заповядайте smile

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37011.new.html#new
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines