Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 04:53:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125615 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #480 -: март 12, 2015, 13:28:37 »

Да споделя, че ми изписаха антибиотик - Аугметин, който уж е безвреден и може да се приема по време на бременността. Мисля си все пак да се консултирам на прегледа довечера и с АГ-то и така да се прецени дали ще го почна.
Пулмоложката каза да спирам абсолютно всичко, което е с билки, защото можело и това да ме дразни.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #481 -: март 12, 2015, 13:54:56 »

Здравейте и от мен.Снощи ми откриха причината за ужасната болка-пулпит.Под стара пломба имало не добре изчистен кариес и от там.Поставиха ми и лека упойка но си боля.За сега изчистиха гнойта и затворихме,а като родя ще ги оправят,да не ми причиняват болка и да се налага по дилна упойка.Но това докато не ме боли разбира се.Почне ли пак така отивам и действаме.Вчера ревах от нерви.Толкова да ми е гадно с тези неприятности.Не можа ли да изчака месец? cray
mamcheto,абсолютно става за бременни този АБ,ама според мен при доказана необходимост.Ей така превантивно са се взима без нещо изолирано аз не бих.Пуска ли ти секрети пак?Аз със стрептококи,които да много коварни моята АГ ми забрани да го пия.А може и защото мисли че няма да ме изчисти до края и иска сега да ме лекува в болница,не знам.Но задължително се консултирай с АГ-то.Вярно че по добре АБ,отколкото инфекцията да тормози,но ако не е бактериална инфекция мисля че и от него няма да ти мине,а си е химия.
Момичета месец март бавно инславнонси минава и някак хем нямам търпение да идва бебче,хем не ми се вярва!Имам енергия и желание за разходки като за трима! girl_wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: март 12, 2015, 14:00:52 »

Рубин beating Искам да спреш да споменаваш, че плачеш, че се чувстваш нещастна и че имаш много проблемна бременност. Усмихни се и се наслаждавай на оставащите метри. Нищо страшно не е станало до сега, нищо! Изключително много бременни страдат от проблеми със зъбите по време на бременността, изключително много бременни ги боли кръста и т.н. Имаш прекрасно дете, съпруг, готови сте да посрещнете новия човек, абе всичко ви е наред. Гледай по ведро на нещата. Не си болна, ти си една съвсем нормална и здрава бременна  Acquaintance
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #483 -: март 12, 2015, 14:26:25 »

Ооо,Гери абсолютно е така,вярвай всеки ден благодаря за всичко това!
Не знам от какво,но някак и за раждането имам добри усещания.Вярвам че този път ще се случи по бързо и някакси ей така вътрешно се усещам готова да тръгна още сега както се казва.Днес и майчето ми идва на гости и хем съм по спокойна че ще помага ,хем пък мисля ако тръгна да раждам не искам да знае.Мнооого се шашка. girl_wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: март 12, 2015, 14:28:36 »

Мамчето има антибиотици, които са напълно безвредни за бебето. това че е антибиотик не бива да те плаши, има много по обикновени лекарства, които са опасни за бебето. Една приятелка влачи един бронхит 2 месеца преди да роди и един след това.  Лекувай се.по добре да минава .иначе и аз бях един месец болна , то е от бременността. По лошо е да си болна и за теб и за бебето.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: март 12, 2015, 14:31:44 »

Пуска ли ти секрети пак?Аз със стрептококи,които да много коварни моята АГ ми забрани да го пия.А може и защото мисли че няма да ме изчисти до края и иска сега да ме лекува в болница,не знам.Но задължително се консултирай с АГ-то.

Като се пускат секрети обикновено се иска и антибиограма, на която си пише към кои АБ са чувствителни бактериите (ако се открият такива). Тогава лечението с АБ ще е успешно, нали затова е антибиограмата - да насочи към правилния АБ, без да се стреля в тъмното.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #486 -: март 12, 2015, 14:39:35 »

Ако става въпрос за мен-да и антибиограма има естествено,но моята прецени да не приемам нищо през устата.Утре веме ще действа.
Точно за това питах дали има нещо изолирано,ако няма какво ще лекува този АБ?Най-много и с гъбички да се сдобиеш.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #487 -: март 12, 2015, 14:46:15 »

Аз пих Аугментин, безвреден е за бременни

Рубин хем те разбирам хем и аз искам да ти се скарам. И аз съм на ръба на нервите от притеснения и само чакам да мине още малко време, да ударим 3 кг и ще го мъча да излиза. Ти излизай движи се весели се.  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: март 12, 2015, 15:05:57 »

Ники влачи една ангина месец и нещо, пусна му и секрет, нищо нямаше, но сменихме 4 вида лекарства и накрая му изписа Аугментин и макар че не беше бактериално му мина. Така че явно помага и да не е бактериално. При всички положения лекарите знаят по добре от нас.
Рубин на теб не ти ли бяха изписали същия антибиотик за стрептококите? На курса казаха че е опасно и че трябва задължително да се излекува преди раждането   , преди да се спукат водите.
Аз мисля че всички ние се притесняваме , просто сме с различни характери и всеки изразява по различен начин притесненията си.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: март 12, 2015, 15:07:03 »

Здравейте, виждам антибиотиците обсъждате. Този знам, че може да се пие и по-добре така отколкото да напредне инфекцията. И спокойно вече, че ще има бой! Амахаааа... Забранявам да се мисли за лоши неща от сега до края на света  blum аз пак ще излизам, дано не го изтърся някъде по пътищата това бебе
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: март 12, 2015, 15:11:28 »

Мариолка то юнака може вече да има 3 кила. Те все пак ехографите имат отклонения, ама и така да тръгне си е голямо и доносено. Някои и в 40 седмица раждат под 3 кила smile Ген!
Уфф аз тея дни толкова контракции имам и така не знам какво да правя. То верно, че вече и да се роди си е развито, ама все пак ми се ще поне до средта на април да устискам.
Рубин, повярвай ми щом всичко е наред, значи всичко е наред smile В смисъл, че нещата може винаги да са по-зле, за това се радвай, че не са!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #491 -: март 12, 2015, 15:34:52 »

Лекарката която води ЖК като видя антибиограмата и ми изписа същия АБ.Но щом се обадих на моята следяща бременоста,която е в патологичба бременост ми каза забрави и ми назначи друго.След това на въория курс пак я питах и ми каза да не си и мечтая ,че колкото и да искам няма да ми го изпише,за сега само глобулите.Сега иска утре да ме приеме в болницата хем да следи за кръвотока у бебето,хем да ги лекува.Мисля,че венозно ще ми ги лекува,ще видим.Но тя по принцип за най малкото взима мерки и е много стриктна,така че й имам доверие.
Мариолка,пак ще се повторя ама предния път като лежах момичето което роди в началото на 36 седмица и казаха че бебето е 3 кг,е роди се 3.500!!!Така че недей го мисли юнака.Аз за теглото не мисля вече,а само да ми лекуват тази инфекция.Даже знам че по време на раждането пак се пуска венозно АБ.Моя дружка роди в 39 бебе 2500.Еми малко е ама си беше добре.Те кг са относителни.
Уф,аз от разходки не съм се спряла,въпреки че чаках моята АГ да се върне в Бг и да съм спокойна.Е вече е тук така че нямам страх.
punk_girl,при мен мисленето за самите контракции и това натякване да почивам ми предизвикваше контракции.Страха е по лош!Ето сега от две седмици намаляха.Сега вече трябва да са по на често и изобщо не ми пука и те взеха че утихнаха.Аз това го знаех че еот притеснение,ама не може човек нацяло да изключи инда се отпусне.Ти почивай и не мисли за тях(до колкото е възможно).
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: март 12, 2015, 15:54:19 »

Правихте ли си трета фетална морфология? Аз се чудя. Моя лекар си ме гледа внимателно всеки път. Марков ми каза че няма нужда да ходя при него повече и се колебая дали да ида на друго 4д.
Пънки до 15 леки контракции на ден е ок.не трябва да има болка. Ако са повече май трябва да пиеш нещо и да идеш на лекар.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: март 12, 2015, 15:57:36 »

Руми аз не виждам смисъл от тази ФМ. То бебче вече се е развило. И да ти кажат, че има нещо какво ще направиш? Само ще се притесняваш.
Аз знам, че до 10 е нормално, ама при мен има интервали от контракции през половин час. Понякога си мисля, че е контракция пък то е бебо. Но имам и една болка в слабините, и понеже не знам какво е родилна болка и идея си нямам, дали бебо натиска нещо и боли или е от контракциите.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #494 -: март 12, 2015, 16:03:47 »

Рубин чакам си овена, няма пък да раждам преди  20 ти хихихи А другото ми гайле е че не искам да му висят дрехите за изписване  Girl_hide

Руми ние не я правихме. На 3 та се следят кървотоците, и ако си те гледа твоя лекар обстойно наистина няма смисъл. Обаче какви яки снимки стават на 3д Wink вече имат бузки. Та ако искате кефа да си правите.

Пънк на тонове пускат ли те? Там засичали ли сте? Има едни хапчета Салбутамол ги изписват за контракции. Да малкия реално ако се роди вече си е оформен, но това означава месец в кувиоз което едва ли е приятно преживяване за която и да е майка. Звънни на док и кажи че имаш притеснения, може и някой ден да полежиш на кормагнезий да ти се успокои корема.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines