Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 13:59:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 126387 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #420 -: март 06, 2015, 18:20:42 »

Хахах гледах го вчера, мани мани, то и една друга след 2 часа го роди, пак второ. Замислих се баба ми, 7 като е родила колко бързо ги е раждала? shok

Грета в 9 я кръвното се променя, и моето е доста ниско. Научи си опциите и състави план примерно като Ина в кой случай да я поискаш. Голяма е вероятноста да си я поискаш.
« Последна редакция: март 06, 2015, 18:22:55 от mariola85 » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #421 -: март 06, 2015, 18:24:40 »

Олеее,Фани, ти пък .Колко да и да чакаш пак бързо си се справила. :girlhide:Браво!Ама за второто и ти внимавай,че си по екстремна girl_wink
Ох,момичета моля помагайте,още имам газове явно,но си ме реже стомаха леко.Усещам го като газове и се чудя какво мога да взимам?Взех малко пробиотик,ама си дразни. nea
inaxatra,OK,не ми се спори.Така да е!
greta,аз също като ме питаха отговарях че всичко ще решаваме в течение.Не можеш да знаеш как ще тръгне.
mariolka,нямам идея но се моля хем да мине по лесно,хем пък и да не става така Girl_hide
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #422 -: март 06, 2015, 18:28:34 »

Рубин пийни но шпа той също помага за газове. Раздвижи се малко и това помага
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #423 -: март 06, 2015, 18:32:08 »

Аз май съм си с по-ниско кръвно по принцип, ама сега кат падне и ми е мъка. Ще видим в 9 как ще съм.
Не е до спор момичета, всеки си решава накрая сам. Аз съм доволна да имам информация за различни случаи, не знам но някак ме успокоява да знам долу-горе какво може да ме очаква.
А накрая като се ядосам на себе си с негативни мисли и си викам, еее като да съм първата жена дето ще ражда, едно време като не е имало нито упойки нито ехографи, ето на Мариола баба и 7 деца е родила. Сега освен за за раждането, с тия ехографи само ме стряскат, как било разположено, коя седмица му била главата, а тялото, а не знам си какво, едно време не са знаели тия неща и не е имало стрес, ама айде нали за зло или за добро живеем в толкова напреднали временааа..  :offtopic:Извинения за отклонението ми.
Фани браво, тоя път може и да отидеш да чакаш в болницата преди термин, че току виж се появило за 20 мин.  blum
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: март 06, 2015, 18:37:00 »

:offtopic:Извинения за отклонението ми.
Фани браво, тоя път може и да отидеш да чакаш в болницата преди термин, че току виж се появило за 20 мин.  blum
Па-палатка ще си опъна под балкона на родилното, хахаха
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #425 -: март 06, 2015, 18:37:46 »

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Със страх или без, с упойка или без, секцио или нормално - крайния резултат е важен, а именно майка и бебе/та да са добре. Вече няколко пъти го писах, че е важна и предварителната настройка. С първата бременност що книги и списания изчетох, филми гледах... но най-вече си втълпявах в главицата, че всичко ще е наред. И така беше - въпреки че всичко продължи почти 24 часа от първия признах, то искам да кажа, че аз болка не изпитах. Върнаха ме 2 пъти, заради липса на разкритие, а си имах контракции. На третия път ме приеха с 4 см и след час и половина всичко беше зад гърба ми вече. Еххх все едно беше вчера  blush
Сега пак се старая да гледам положително и да се настройвам, че всичко ще мине по вода  smile
Но дано да стигна до родилна зала, че и аз гледах Шейново (изгледах миналата седмица всички серии) и как се роди бебето в стаята до асансьора...  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #426 -: март 07, 2015, 09:26:57 »

Хахаха, като гледах това бебе как го изръси в стаята до асансьора и се сетих за Свекърва и нейния разказ! Милата майка колко беше ошашавена - нито успя да се зарадва, нито да се разплаче (като в повечето случаи). Само гледа и се разглежда! shok Мъжът  беше по-ошашкан и от нея funnytooth Много бяха сладки и двамата!
Да ви кажа за упойките - винаги съм си мислела, че анестезиологът отива, приспива всичко що мърда и ходи да пие кафе. Като се наспят приспаните - сами си се събуждат biggrin Нищо подобно! Аз бях със спинална (заради секциото). Пита ме колко съм висока, колко килограма съм, гледаше, че съм с много ниско кръвно (през цялата бременност и по принцип си ми е 100/60). Тогава прецени какво количество упойка да слага. По време на секциото сменяше банки, променяше дозировката, вливаха и разтвори... Работата на анестезиологът е повече от важна и ако имате информация - избирайте си го и него. И при нормално раждане за всеки случай ще ви наслагат абокати (стига да имат време Wink ).
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: март 07, 2015, 10:12:39 »

Рубин според мен с Ина говорите едно и също на различни езици  blum Епидуралната упойка няма как сама по себе си да улесни раждането, тя не отпуска шийката, не прави разкритие и т.н. тя просто прави така, че на жената да й се струва, че раждането е улеснено. Аз подкрепям този начин на раждане и смятам, че всяка жена има правото да роди без болка, да остане с хубав и приятен спомен от раждането. Съжалявам, че съм в изостанала болница в провинцията дето още идея си няма от епидурални упойки и ще раждам както е раждала баба ми, ама здраве да, само всичко да мине наред.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #428 -: март 07, 2015, 14:10:45 »

Момичета, може ли някоя от вас да сподели дали по време на процеса на получаване на разкритие е позволено да се яде и да се пие нещо, с какви сили се издържат тия моменти? Тук май позволяват леки напитки, тип прозрачни сокове като тоя от ябълка, вода...ама ми е много чудно в един толкова нуждаест се от сили момент, как така не се яде например? И както някои от вас споделиха за раждане от няколко дена, ядохте ли нещо или само глукоза?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #429 -: март 07, 2015, 14:27:16 »

аз доколкото знам е забранено да се яде по време на родилния процес, даже май и вода не се пие, само леден чипс. Причини не знам точно много но една от тях е че може да се наложи анестезия и тогава става опасно. Доколкото съм гледала много жени даже повръщат по време на контракции.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #430 -: март 07, 2015, 14:28:16 »

Не си спомням да са ми казвали някакво правило от болницата. Може и да са, но да сьм забравила. Моите контракции бяха много силни, чести и редовни през нощта (петьк нощ на 7мин, сьбота нощ на 5мин неделя нощ на 3мин), но през деня се прецакваха, затова беше толкова дьлго и затова накрая не завьрши идеално. Матката се беше изморила и не можеше ефикасно да разкрива, та стоях на 5см не знам колко часа.

През деня (сьбота и неделя) сьм яла сигурно, ако ми се е яло. Но през нощта с всички силни контракции и пр. на човек не му е до ядене. Откьде сила не знам. Сигурно от адреналина.

Сьс сигурност от 20ч неделя, до 20ч понеделник не сьм яла, не сьм си и помислила за това. Дали са ми вливали глюкоза не знам. Обаче акушерките ме бяха предупредили за Фабио да имаме непременно в чантата зьрнени блокчета, за да се подкрепя той. Така че мисли и за мьжа ти  Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: март 07, 2015, 14:38:21 »

Едва ли с болки ще ти е до ядене, аз си ядох през деня когато не ме болеше и родих вечерта в 7, после след 2 часа почнах да пия сокчета и да ям малко по малко...
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #432 -: март 07, 2015, 14:48:44 »

Ехее, даже и вода, аз също съм чувала че се повръща, но де да знам викам си като прекарваш толкова часове не е ли по-добре да се хапне някой плод или нещо такова дори на сила, за да не отпада организма. Ще разпитам да видим, ако има нужда да си потготвя сок или нещо за всеки случай. А мм ще му взема нещо, аз вече мисля да понаглася чантата за болницата, която така както нищо не ми искат, ще е куфар ахахаха
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #433 -: март 07, 2015, 15:05:55 »

Едва ли с болки ще ти е до ядене...
Втори път като ме върнаха от болницата въпреки че ми казаха "днес няма да родиш" все пак ме посъветваха и да не ям много, много - кисело мляко май само ми казаха да ям.
В предродилна едвам се навиха да ми дадат една глътка вода и да си намокря устните...
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: март 07, 2015, 15:15:46 »

Принципно не дават да се яде, защото винаги може да се наложи секцио. А при секциото трябва да си гладен и жаден.
Междо другото канех се да пиша по повод приема на желязо отделно от магнезий и калций. При желязото, което аз приемам, си го пиша в листовката, че трябва интарвел от два часа, но аз пие през един, един и нещо. Но така или иначе вижте си листовките, може да има разлика при различните видове медикаменти.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines