Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 16:07:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 125802 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #405 -: март 06, 2015, 14:38:24 »

Помолих мъж ми като се прибира от работа да мине през пазара да провери и да вземе. Иначе на щерката доста пъти съм й правила и знам че помага, но признавам си сега хич не се бях сетила за това. Снощи ми дойде на ум, ама уви не намерих ряпа - бил й минал сезона ми казаха в магазина за плодове и зеленчуци, а в това време и болно дете да обикалям аз да търся...
А кофти от цялата тая работа с кашлицата е, че имам повече киселини. Тъкмо минат и почвам да кашлям и пак се завръщат...
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #406 -: март 06, 2015, 15:55:11 »

Още един глас за чая от орехи с черупките, даже аз само орехи и ябълка или само от орехи съм го правла и от няколко чая ти успокоява кашлицата.Пробвай, не е гаден на вкус.
РУбин браво, голямо момчето вече. Нетърпението сигурно е обзело всички ни. Аз от днес съм в 34 седмица. Но все чета за раждането и си въобразявам, че ми е слязъл надолу стомаха, ама май не е и така с надежда не да не се побъркам докато дойде момента.
Във връзка с това да попитам нещо за епидуралната упойка, до сега си мислех да я поискам, ако не издъжам на болките, но после научих, че един от вторичните и ефекти е смъкване на кръвното и сега не знам...Уж казват, че имало медикамент или с преливане на система с физиологичен разствор, за потдържане на кръвното, но ако не ми подейства ще бъде сигурно по-зле от колкото без упойка. Какво е вашето мнение?
Аз до края нямам повече ходения на лекар, освен за вагинален секрет и една консултация с АГ, е ако има нещо пак бих отишла по спешност де.Много ми е интересно колко кг ще стане бебето, май няма да издържа да отида да раждам и тогава да ми кажат, може да отида на частен преглед.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #407 -: март 06, 2015, 16:27:24 »

Черната ряпа и аз сьм чула, че с мед била супер ефикасна. За сьжаление на мен не ми подейства вьобще, когато кашлях преди месец.

По вьпроса за епидуралната, не сьм чела чак толкова (избягвам да сьм сврьхинформирана) и не знаех за крьвното. Не би трябвало да е проблем като се има предвид на колко жени я слагат.

Личното ми мнение е, че докато си без окситоцин се издьржа нормално на раждането и няма смисьл/нужда да взимаш, но ако те сложат на система контракциит стават много силни и чести и боли много. За себе си сьм решила само в такьв случай да я взема.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #408 -: март 06, 2015, 17:29:41 »

greta,аз нях с епидурална.Преди раждането бях на мнение да я карам без план и ако се наложи да я ползвам.Така се проточи,че в един момент спях между контракциите и нямах сили.Не бях спала не толкова от болка(да не винстряскам),а просто така се стекоха събитията,ме водите изтекоха в 12 часа,нямах още нолки и разкритие не получавах та затова деа дни не бях спала.
Та сега с второто направо съм я планувала от сега *THUMBS*За мен е най-голямата екстра и така облекчава болките,че т не само по леко ще понесеш контракциите,ами и ще родиш по лесно и ще слушаш какво ти се говори.Важното е и го пожелавам на всичкине да достигнат важните 4см(мисля че бяха  crazy),за да я сложат.
За кръвното аз съм с такова ниско цял живот,че и приближавам границите чести,но по време на раждането не усетих нещо,а и не бях яла и пила доста време.Е,след това ми пречерняваше като станах първия път,но мисля че е от загубата на кръв все пак и след хаването на шоколади и течности всичко се нареди good
Аз съм ЗА епидуралната!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #409 -: март 06, 2015, 17:32:10 »

"Ще родиш по-лесно" ми се струва много силно казано. По какьв начин епидуралната улеснява раждането?
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #410 -: март 06, 2015, 17:43:25 »

Сигуро Рубин има предвид, не че би улеснила физиологичния процес, ами, че не бих била толкова погълната от контракциите и бих била по съсредоточена в това, което ми говорят.Иначе даже аз знам, че по време на последната част, излизането на бебето, е хубаво да и е минало действието, за да се усеща желанието за напъните.
Иначе аз на курса за родилки научих това за кръвното, а и снощи реших да видя това за кръвното и го пише и на други места. Аз също мисля да кажа при поискване да ми я сложат, ако не издържам на болките.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #411 -: март 06, 2015, 17:48:46 »

Ей сега гледам раждания с упойка от един документален, (такъв е животът:  шейново)  значи на едната мацка и падна съвсем леко кръвното нещо от сорта на 115/90. Напъните ако не ги усещаш те си следят на апарата за тонове и ти казват кога да напъваш. Ако не си про естествено раждане, си поискай епи.Ти си решаваш. Като ги гледам всички сега по време на контракциите викат за цезарово не пък за упойки. Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #412 -: март 06, 2015, 17:57:21 »

Естествено че улеснява!Малко ли е това,че запазих силите си за накрая!Може да ви струва смешно или нереално,ама да не си спала от 5-ти до 7-ми май и да получаваш разкритие толкова бавно че за тези два дни си стоя на 1 см.Наистина спях между контракциите и нямах сили да си отворя очите.Не искам по никакъв начин да карам някои да я избира,аз споделям моят опит и все още благодаря че я избрах!
greta,вярвай два пъти ми слагаха упоиката в абоката(2 дози),ама напъните си ги усещах много добре.Даже щом споделих че ги усещам ми казаха,упражнявай се и не се тревожи.Да ама аз почнах да гибусещам доста хубаво и като погледнаха веднага ме качиха и с два напъна я родих моята принцеса.Думите на акушерката бяха че не си личяло че раждам за първо път,чак се очуди колко послушна,изпълнителна съм и колко бързо стана. good
Така че и в това не вярвам,че се заръпявали напъни.Болката да,ама всичко друго си се усеща и благодарение на това наистина раждането е едно удоволствие good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #413 -: март 06, 2015, 17:58:40 »

Като ги гледам всички сега по време на контракциите викат за цезарово не пък за упойки. Wink

 funnytooth

Наистина гледаш на екрана и виждаш кога идва контракцията, но лично на мен това вьобще не ми помогна и не напьвах много добре. Истината е, че упойката ми беше силна дозирана сьщо и истината е, че те ме питах дали да я намалят, но аз самата отказах.
Сега не знам, а и не сьм размишлявама особено над това, дали ако нямах упойка щях да имам по-малко разксьвания, или да не се налага форцепс, защото щях да сьм по-ефикасна в напьните… Не знам.

Но за второто раждане сьм решила както пьрвото: докато сьм без синтетични хормони-без упойка. Ако се наложи окситоцин, я взимам, като сигурно ще поправя преднаат си грешка и ще има кажа да я дозират по-добре (надявам се).

Работата е, че усещането и прага на болка са субективни и никой не знае другия как ги усеща и преживява нещата, а пьк като ти е за пьври пьт и за себе си сега го откриваш  crazy

За който може да го избегне, по-добре да го избегне, за който не може: по-добре упойка, отколкото никога повече да не родиш, защото си останал травматизиран от раждането (има и такива случаи около мен).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #414 -: март 06, 2015, 18:02:07 »

Рубин, сега ти прочетох поста и макар че знам много добре за какво говориш (контракциите ми започнаха в петьк вечерта и родих в понеделник в 17ч), и макр че бях с упойка, истината е друга и не мога да се сьглася с теб.

Упойката НЕ улеснява процеса на раждането, а го затруднява. Многократно е доказано и това аз и ти какво си говорим или какво мислим по вьпроса няма значение, това е научен факт.

Виж, сьстоянието на майката е сьвсем друга работа. Просто искам хубаво да уточним за какво точно говорим и като казваме нещо, то да означава точно това.

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 06, 2015, 18:08:50 »

funnytooth
Работата е, че усещането и прага на болка са субективни и никой не знае другия как ги усеща и преживява нещата, а пьк като ти е за пьври пьт и за себе си сега го откриваш  crazy
Подкрепям напълно! една приятелка с епидурална се оплаква, че адски я боляло, а аз без почти не усетих, е шиенето си беше кофти ама толкова бях изтръпнала, че и това се траеше. Като студентка ми цепиха и шиха пръста - ей няма такава болка, още го помня  shok
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #416 -: март 06, 2015, 18:10:25 »

inaxatra,точно това щях да ти пиша,че явно има значение как са ти я дозирали.Аз като разучавах,тогава 2010 за епидуралната и разбрах ,че най-важното в цялата врътка е самия анестезиолог! *THUMBS*Аз моя ми идваше да го напрегрщам.Дано все още той да е в екипа на моята АГ.
Аз казвам как мина моето раждане след упойката и ако беше както ти казваш нямаше да го "хваля". *THUMBS*Аз си казвам ,че след слагането на упойката и разкритието се засили и родих след 1-2 часа.
Така че моля не ме хокайте ,че лъжа момичето един вид!Това е моето раждане след прекрасната упойка!Не искам да споря,но както ти тяърдиш че НЕ улеснява,така аз ще кажа пък че УЛЕСНЯВА!И какво значи това,че говорим за едно а аз явно пиша за съвсем различно?Най-ме е яд като някой твърди,че знае по добре от мен как съм се чувствала и как ми е било. girl_impossible
Пък знам ли,може на мен да са сложили няква друга tease
Мариолка,а гледа ли епизода с онази мама,дето за малко не роди по пътя и така и не стигна до родилна зала? O_OАз след тоя епизод,малко съм се претеснила,че при второто се случвало по бързо нещата. Girl_hide
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: март 06, 2015, 18:15:05 »

Мариолка,а гледа ли епизода с онази мама,дето за малко не роди по пътя и така и не стигна до родилна зала? O_OАз след тоя епизод,малко съм се претеснила,че при второто се случвало по бързо нещата. Girl_hide
Ооооо, това е почти сигурно, така че не се помайвай много като ти почнат болките, че ще ти кажат като на мен в родилното : че съм много бяла за циганка.... ми така то като го изтърсиш половин час след прием в родилно...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #418 -: март 06, 2015, 18:19:43 »

В никакьв случай не ти казвам ти как си се чувствала.

Казвам, че всички изследвания в областта доказват сьвсем ясно, че упойката затруднява физиологичния процес раждане.

Не го твьрдя аз, никога не бих посмяла от субективния си опит в каквото и да било, да вадя генерални изводи. Не смятам и че я льжеш. Тя си има глава на раменете и каквото я интересува, ще прочете и ще реши. Хубаво е, че споделяш твоя опит. Тук всеки има различни преживявания и намирам за много обогатително да се споделят те, за да се даде по-глобална идея.

Това, което оспорвам е лесното правене на отговорни твьрдения. Не ми допада.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #419 -: март 06, 2015, 18:20:30 »

Мариолка, то моето кръвно сега е по-ниско от това, което казваш, но да се надяваме, че няма да падне до толкова, че вместо да ми помогне да ме накара да се чувствам по-зле.
Аз точно си мисля, че понякога някои си казват, че без упойка, ама накрая си я искат, като боли много, едно време не е имало начин, но сега май много майки я предпочитат. Решила съм да кажа при поискване. За секциото също, при нужда. Тоя въпросник дето трябва да попълня ми е много смешен, защото си викам, ами това са съвсем нови усещания за мен, несразвними с нищо друго, от къде да знам каква поза ще ми е по-удобна, какви изисквания бих имала и т.н.
А иначе понеже вече бях споделилал, че ме е страх от раждането, не ми се иска да ми остане травма, но се опитвам да се пренастроя и да приема този така нормален процес и накрая каквото сабя покаже,с упойка без, дано да сме добре аз и малчо.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines