Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 08:15:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 159558 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #615 -: февруари 27, 2015, 14:21:32 »

Миленка, мъжа на леля ми е от София и от малка той ме е научил да му казвам лелинчо. Засипват ме с подигравки като заговоря за лелинчо тук, буквално думата избива на смях. В Петрич му викат тетин.

Еми да тетин и тета. При нас само старите градски употребяват лелинчо и леличка.

Жужи ММ от началото твърдеше че всичко ни се разбира, да на нас от Струмица ни се разбира, като го заведох на едно гости с Битолчани и Охригани и се хвана за главата, те там толкова странно говорат, в Битола няма женски род, всичко е в мъжки.

Знам че и е казала за дядо ми че ще се вземат. Казала и че Алеко (дядо)  има много хубави сини очи. После като е ходила в Петрич баба ми я е викала от вън първа да влезне.Ама и аз много не съм я разпитвала честно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #616 -: февруари 27, 2015, 14:27:05 »

Ако не се лъжа в Трънско се прави разлика между сестра на майката и на таткото, та леля и тетка, както и тетично и лелинчо се ползват.
Мариолка, то да ти говорят нормално - все ще се разбере, ама като го запеят lol Интонацията е един път! Това с мъжкия род ме уби funnytooth
Брей, февруари малък месец, пък тук темата еднаааа....
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #617 -: февруари 27, 2015, 14:27:59 »

Като заговорихте за гледачки.Моя мъж и негов приятел са  познати с гледачката на Берлускони Теодора.Чат пат се подвизава и по нашите телевизии.
Та няколко месеца преди да се запознаем ,ММ и приятеля му били на гости в дома и в Милано /тя искала както винаги услуга от приятеля на ММ/.На тръгване, в коридора Теодора казала на ММ,ти скоро ще се запознаеш с едно момиче и тя ще дойде тук при теб и ще се ожените .ММ само се засмял .....и като се оженихме ме майтапи ,ей позна тАя Теодора,дойде уж за малко на гости и забрави да си тръгнеш funnytooth
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: февруари 27, 2015, 14:41:54 »

Малеее, няма изчитане! Аз петъчно съм се разработила и съм като многоръката Шива.
По нашия край мерудията е магданоз. Чушката си е чушка, а пипер - черен пипер, червен пипер. Имах една съквартирантка от Добрич - големи спорове правехме за чушка и пиперка. Един ден отишла да пазарува и ми звъни да ме пита трябва ли ни нещо. Аз, като виден представител на тревопасните, си поръчвам чушки. Върна се с половин кг люти чушки. ЛЮТИ!Аз и тях ги обичам, ама заради проблеми със стомаха не мога да ям много.
После аз купиш пипер (червен) вместо чушка (пиперка). Голям цирк бяхме докато се научим коя какво има предвид.
Еййй, това с изварата и с папудката ме изпрати в космоса от смях. funnytooth
Мисля, че ще ме докладват на Висшето Ръководство накрая.  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #619 -: февруари 27, 2015, 14:56:19 »

Добре, че съм си у дома вече и не се налага да тичам до компа на всеки 40 мин., заливайки се от смях от предишното прочетено!

Жужи, значи познава тази на Берлускони.  heart

 Аз си падам по гледачки, в тийнейджърските години всичките в Петрич съм ги обходила. Всички казваха "Влюбена си в някой!" - а то нормално, аз за това отивам, защото съм влюбена (както и всички други клиенти на моите години)!!!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #620 -: февруари 27, 2015, 15:00:14 »

Жужи, тя голяма гадателка ще да е.. Предрекла на мъж, че ще си намери жена, вярно в тез времена е трудно  girl_haha DANCE

Нат, всичко, което си написала съвпада с разбиранията ми изцяло.. А историята с лютите чушки, я имам в подобен вариант.. Работех аз на Златни в хотел БЕРЛИИИИН и идва шефа ми с жена му. Аз ще го обслужвам, ама F&B мениджъра на крак и той, притеснен (нов беше) и постоянно ми се бърка.. По едно време, докато аз се бях заела с друга маса, той отишъл при шефа, който си поръчал печени чушки с оцет и чесън, оня бързо в кухнята, казва на главния и се правят ЛЮТИ, носи ги на шефа и аз чувам някакви крясъци за мен "Ти луд ли си бе, толкова време чакаме и не ядем другото, ти люти да ни донесеш, ако искам люти ще кажа а - у", аз отидох и обясних от къде идва разликата и се спукахме от смях  danceg
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: февруари 27, 2015, 15:03:13 »

Аз не съм ходила никога на гледачка. Обаче едно време много си гледахме на карти. Баба ми така си ги измисляше нещата тогава...след време разбрах, че просто си е редила пасианси и ми е говорела разни щуротии.  heart Милата ми баба, много си я обичам! Та тя ми показа как да "гледам" на карти. На всички им познавах - голяма любов я с тъмен мъж, я със светъл. Пари, сълзи- кой кавото си искаше. Много си ги съчинявах.  girl_wink
Сигурно ще ми е интересно да отида на гледачка, ама от друга страна ме е страх. Май предпочитам да си живея в неизвестността.
А в хороскопа вярвате ли? Аз го слушам сутрин по радиото. Повече се забавлявам с бисерите на Буги, отколкото да се замисля над хороскопа.  pardon
Тони, точно моята мисъл.  Girl_hide Макар че аз познавам много свестни мъже без жени до тях. Все не попадат на правилната...Някои от девойките с камъни да ги убиеш, малко им е beating Как им дава сърце да ги правят тия глупости?!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #622 -: февруари 27, 2015, 15:06:20 »

Жужи, тя голяма гадателка ще да е.. Предрекла на мъж, че ще си намери жена, вярно в тез времена е трудно  girl_haha DANCE

Александрова, ти вече ще ме довършиш funnytooth

На мен още ми е смешно това с мъжкия род. Хем две години в училище учехме право и имах подготовка. Отивам в унито и почнаха юридическите дисциплини. Като ми кажеха "Колега,..." и аз се чудя за кой колега иде реч laugh
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #623 -: февруари 27, 2015, 15:09:06 »

Мен ме гледаха много тъпо, когато в офиса разяснявах за мъжкия род. Не било вярно, аз не съм говорела правилен български. И не го възприеха. Накрая аз се научих да казвам "колежке" и мирясахме, тъй като не ми отговаряха иначе.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #624 -: февруари 27, 2015, 15:11:04 »

nansita, ти да не мислиш, че тези, при които съм ходила познават. И те си ги съчиняваха. На нас в онези години ни дай надежда, че изгората ще се влюби в нас и това е достатъчно.
 Вярвам в това, че Баба Ванга е познавала, също и Вера Кочовска!
Баща ми беше болен от рак и леля ми отишла на някакъв ходжа в Плевен, той й казал в прав текст "Жизнения път на този човек свършва". Баща ми наистина почина съвсем скоро. Ама за да си позволиш да го кажеш, а не да измислиш някоя щуротия за спасяването му, значи наистина познава и той.
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 15:18:20 от nadelina88 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: февруари 27, 2015, 15:14:28 »

Във врачки не вярвам.. Леля ми ходееше по врачки, понеже не може да има деца..Тогава й бяха казали, че ще работя в болница и ще ме дават по телевизията.. Имам още време, ама едва ли.. За телевизията.. нямат толкова пари да ми дадат, за да ме показват  tease

Иначе в хороскопи вярвам, чета и много се интересувам.. Нумерологията също ми е много интересна, но нямам грам претенции да разбирам  nea

ЕДИТ: Баба Ванга е друго, не си го обяснявам, ама е познавала и има прекалено много свидетели за това...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #626 -: февруари 27, 2015, 15:34:49 »

Сега се сетих за една случка с майка ми, която за пръв и последен път отиде на врачка. В случая - врач (не доктро, гадател Winkpleasantry . Казал й, че ще има още едно дете- момченце. За второто дете- познал, ама не и за пола. Имам сестра. Казал й още, че ще й правят конкретна операция. Тя вече имаше такава, на младини са я оперирали. И накрая, имала била черна магия и за да я развали, трябваше да плати една торба с пари.  crazy

Сетих се и за леенето на куршум и баенето. Не вярвах в такива "бабини девитини", докато не видях с очите си как действат.
Сестра ми беше много малка (на 2-3г)  и едно улично куче се спусна да я хапе. Не можеше да спи от уплах, на детски психолог я водихме - нищо. Накрая една съседка я заведе да й леят куршум и се оправи детето. Още вечерта заспа без рев, без драми. Нямам обяснение.
Аз пък имах един период с вечно главоболие - на колкото доктори съм ходила...никой нямаше обяснение от какво е. На никой не пожелавам такава болка, чак ми беше черно пред очите. Един ден бях на гости на съученичка и в тях ме заболя главата зверски. Майка и ми даде чаша вода и ми хвана ръката. Държа я около половин час, накрая ме попита дали ме боли главата още. Не ме болеше, нито след това ме е боляла така. След време разбрах, че при нея ходят хора "да им бае". И за тоя случай нямам обяснение.  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #627 -: февруари 27, 2015, 15:40:46 »

За магданоза и аз знам, че на някои места е мерудия. Иначе чубрицата си е чубрица.
Марулята и зелената салата за мен са си едно и също, но използвам маруля.
За обръщенията към роднините винаги ми е било много забавно и напълно неразбираемо.

juji funnytooth познала е значи жената.

Аз май не вярвам много на гледачките. Поне не и на тези случайните, които се разхождат по улиците.
Иначе на баба Ванга вярвам. Не съм ходила до сега някой да ми гледа, но по-скоро ме е страх и предпочитам да не знам какво ще се случва.
Хороскопи чета от време на време, но и на тях не се доверявам. На всякъде пише различни неща, как да вярвам?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #628 -: февруари 27, 2015, 15:41:12 »

ММ се беше учудил ,защото нито я е попитал ,нито пък за това били отишли.Тя му казала до 2-3 месеца ще се запознаеш с момиче и тя ще дойде тук при теб и ще се ожените.Ми така си и стана, май се запознахме ,декември отидох при него,април се оженихме.
А пък на мен ми бяха гледали на кафе и то ей така на майтап.И нали обръщаш чашата след като изпиеш кафето.Като вдигна чашата жената се беше оформил един чуден пръстен сякаш с един камък и в самата чаша един път ама бял ,бял и тя каза ,че ще се омъжвам ,но в чужбина пътя ми е бял за натам.А аз тогава идея за чужбина си нямах.Но съдбата друго реши:))
На мен ми е интересно това с гледането.Преди години когато сестра ми се омъжваше,вечерта преди сватбата и се събрахме в механата на къщата в която бяхме настанени.И моя роднина  ,но далечна ,жена с която се запознахме същата вечер ми грабва чашата и първите и думи бяха ,в офиса ти в едно от чекмеджетата има счупено огледало.Една жена ти го е дала ,веднага да го махнеш..... Останах с отворена уста.Вярно е ,че имаше такова парче в офиса ми в чекмеджето.....та такива ми ти работи nea
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #629 -: февруари 27, 2015, 15:42:29 »

Конкретно за леенето на куршум и аз съм се уверила, че работи. В моя случай беше съчетано с увесване от тавана с главата надолу и леко разлюляване. Не знам, дали е защото  кръвта ми се "обърна", както когато като малки се изплашехме и ни караха да правим кълбета, или е самовнушение, или пък наистина има някаква мистика. В моя случай катастрофирахме, забихме се в дърво, аз бях отпред до шофьора и си бях ударила главата. Имах амнезия за момента на катастрофата. Като цяло иначе бях добре. Малко по-малко, обаче, започнаха да ме болят гърдите - като легнех усещах много силна тежест, сякаш някой ме натиска. Увеличаваше се с всеки ден, ходих на лекар - нищо. Тогава баба ми реши да ме заведе при една жена, която ми ля куршум. Каза, че болката е от уплах. Ходих 3 пъти и забравих, че ме е боляло. Факт - помогна ми.
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines