Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:23:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 158575 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #585 -: февруари 27, 2015, 10:59:34 »

lorka888  ти пък - я кажи кои са приятелите smile прати ми линк към снимките на приятелите ти на лични ако искаш...

Той си е от София но родата му е от Кулата и околните села

Тони - мерси smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #586 -: февруари 27, 2015, 11:03:29 »

Мариолка, знаех си, че само твоят колорит липсваше във вчерашния разговор Wink
Миленка, честито give_rose
Сетих се за още две колоритни думи - дръни (буци пръст) и сугань (лук). Аз толкова съм свикнала на какви ли не диалекти вече, че чак забравям кое може да е по-интересно. Например женското пуйка - фитка всеки го знае, ама фитор рядко някой казва. Членува се фиторя blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #587 -: февруари 27, 2015, 11:06:46 »

Навремето едни приятели на нашите като чуха думата ФИТКА и зададоха логичния въпрос как е мъжкото на фитката...

Въпроса зададе една жена с огромни сини очи и огромни мигли, а мъжа и един такъв слабичък с прическа отпред късо отзад модерно отговори така:

Ми фиткоебец бе жена !

Изпопадахме и нашите и аз и другите деца под масата от смях funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #588 -: февруари 27, 2015, 11:17:28 »

Е туй вече е рекорд:

Последни публикации    
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от milenkata (Кафе или чай?)    Днес в 11:06:46
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от Alichka (Кафе или чай?)    Днес в 11:03:29
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от milenkata (Кафе или чай?)    Днес в 10:59:34
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от alexandrova_90 (Кафе или чай?)    Днес в 10:52:18
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от lorka888 (Кафе или чай?)    Днес в 10:50:36
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от milenkata (Кафе или чай?)    Днес в 10:48:04
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от mariola85 (Кафе или чай?)    Днес в 10:40:57
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от nadelina88 (Кафе или чай?)    Днес в 10:37:24
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от svekarva (Кафе или чай?)    Днес в 10:29:59
Re:Месечна тема - Февруари 2015 от alexandrova_90 (Кафе или чай?)    Днес в 10:25:43
 funnytooth
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #589 -: февруари 27, 2015, 11:19:39 »

Аз като ви казвам че тази година има матрял. Wink виж че месечната е на 40 стр. Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: февруари 27, 2015, 11:21:12 »

Ха добър ден и от мен!

Мариолка, радвам се да те видя на линия! Винаги се радвам на мненията ти, да знаеш!  give_rose
Очаквах вчера да се включиш по темата, ама на..

Миленка, направо ме разби с лафа за мъжката фитка  funnytooth funnytooth funnytooth С глас се посмях!
фитор, джимиринки, бишки и дръни ги записвам в  heart думички. Ще ги включа в речника.
Едната ми баба е от плевенския край, обаче нищо фрапантно не казва...

Едит: 2 нови поста бяха публикувани докато пиша. Е как няма да има материал. Аз бързо пиша, уж..
После ще има да си четеееем смешки smile
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 11:22:55 от nansita » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: февруари 27, 2015, 11:27:15 »

Аз не мога да насмогна да ви чета!  girl_impossible
Не влизах известно време и сте изписали 5 страници!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #592 -: февруари 27, 2015, 11:27:25 »

Аз това фитка никога не съм го чувала.  crazy  funnytooth

Мариола добре се сети и за друга готина дума - гюпци, а от нея и  гюптин, гюпка.

Лудо пишетееееееееее...на работа съм, всяко междучасие отварям да ви видя какви сте ги скалъпили, че ми е интересно!!!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #593 -: февруари 27, 2015, 12:06:04 »

nansita, определено тава със завършването на думите на Ъ малко ме дразнеше. Много често преподавателите в университета употребяваха- дъскътъ, водътъ, вратътъ и т.н. Предполага се, че поне те трябва да говорят правилно и да избягват от диалектите.
Друго, което се сещам- употребата на "и туй то" funnytooth. Понякога и аз го употребявам, само че нарочно, на шега.  smile


Малката булка не го гледам, но съм в час за какво иде реч. Много ме натоварват тези индийски сериали, но не знам защо понякога, когато няма какво да се гледа, го пускам за да видя какво става. Толкова мудно се развиват действията, толкова са ми изкуствени на моменти с играта си, но още не съм ги отсвирила напълно.
Не мога да повярвам колко далеч от нас са в действителност. Много тежки ми идват на моменти традициите  им. Дори имам чувството, че не се развиват нормално.

Повече обичам да си гледам турски сериали. Имам си няколко любими, като последния, който гледах беше Север юг по БТВ. Обожавам го този сериал.  blum

Миленка
, по принцип кухненският робот е от голяма помощ в домакинството. Уверила съм се покрай майка ми, защото тя много обича да готви и особено да прави торти. Казала съм си, че когато с ММ се отделим, задължително трябва да си имаме един робот. Спестява време и енергия, особено за месенето.
Наскоро си взехме един чопър, който използвам за рязането на лук (това ми е най-отвратителния момент при готвенето), моркови и т.н.. Така си спестявам крокодилските сълзи и нерви, разбира се. А бе, изобщо какво ли не са измислили за улеснение на домакинята.
Да не забравя - честита ви кола. Леко и безаварийно шофиране.  blum

И аз обичам халва, само че тахан, а не от тази бялата. smile

Виви, и на мен ми допада Истински истории. То си е като Съдби на кръстопът. Ани Владимирова, хич не ми харесваше още покрай Биг Брадър, но сега малко по-така ми е.

Еми, бързо оздравяване.  Wink

Мариолка
се е завърнала. Супер...  Bravo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #594 -: февруари 27, 2015, 12:12:11 »

Миме, ти работиш ли нещо във Враца?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #595 -: февруари 27, 2015, 12:50:35 »

Д кажа и аз за тази папуда. По- трудно се гледа от фасул и беше като някакво официално ядене за по- специални случаи. На мен в началото ми изглеждаше като соя и ми беше трудно да свикна с вкуса. Свекърва ми го готвеше като фасул, но аз въведох "нова мода", да е като леща и така свикнаха и децата. Слагам праз, чушка, домати, чесън, един картоф и преди да го сваля от огъня, мушвам китка чубрица. Та големият, когато беше на 3 години, разправял на баба си: "Баба ти, готви папудка, като майка ти!" - Бабо, сготви папуда, както я готви майка!. Това го разбрала и понеже знаеше как я правя, жената се постарала. Тъкмо я разсипала по паниците и моят домъкнал метлата с думите: "Чупи вътре!". Това не го разбрала и ми се обади по телефона да пита дали наистина слагам метла  funnytooth Малкият решил, че чубрицата на китка се къса от метлата Wink. После брат ми /много имам да му връщам, ама му се размина/ редовно го питаше какво е ял на село за да отговори "На баба ти папудката, като на майка ти" Естествено тук никой не беше и чувал за папуда и падаше луд смях, явно какво са мислили Wink. Пък папудка, защото свекърва ми имаше навик да употребява умалителни пр. лещичка, бобче, млякце хлебче...
Пак от това време на сина му дали някакви парички и свекърва ми явно му е казала "Чувай си ги, синче!", в смисъл да ги пази. Той после редовно ми ги навираше в ухото Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #596 -: февруари 27, 2015, 13:09:54 »

Аз папуда не съм виждала в живота си, но и ние казваме, прост си кат папуда. И за чуви си паричките много съм се смяла преди

При нас най амблематичната дума която никъде другаде не се исползва е " френки" и означава домат. Има легенди че идва от французите че те са докарали доматите при нас.Иначе нас никой в мк не ни разбиира. В Скопйе и Охрид ни мислят за българи като ни слушат. Ние сме единствените дето казваме "сичко", останалата част от страната казва "се". Много сме им странни и хич не ни харесват останалата част от македония. Ние сме богат град, много убаво уреден и независим. Абе някой ден ако ходите надолу отскочете да видите Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #597 -: февруари 27, 2015, 13:17:07 »

Само аз май не знам тази Ани Владимирова каква е crazy Едно време и майка зададе логичният, но супер смешен отстрани въпрос "Кой е Иван Звездев?". Ами майка като е на работа редовни смени, откъде да го познава! По този повод се сещам, че имаше едно предаване "Далекоглед" и показваха за по 5 минутки мнения на чужденци в България. Там един мъж сподели, че много се готвело по българските телевизии pardon
Мариолка, то по вашия край има толкова много история и политика намесена girl_impossible Нормално да сте странни и за едните и за другите.
Имах преди време шанс да общувам с българи от пограничните територии със Сърбия - същата работа и в говора, и в отношението. Като цяло темата за банатски, бесарабски българи и от пограничните райони е много голяма, ама и много интересна smile
Аз под "рогач" разбирам вид чушки, ама може и да се заблуждавам...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: февруари 27, 2015, 13:20:48 »

Alichka Баба ми,която живее в Сливница им казва рогачЕ на тези чушки. Ако не бъркам бяха дълги и тънки чушки леко като оребрени.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: февруари 27, 2015, 13:24:43 »

Тони, от месец и половина не съм на работа. Миналото лято ме взеха да изкарам един стаж от 3 месеца. След това решиха да ми продължат стажа с още 6 месеца, но започнаха някакви съкращения, смяна на офиси и т.н и понеже бях най-нова, първо мен освободиха. Та не можах да си изкарам целия стаж. От общо 9 месеца, успях само 6 да си изкарам като хората. Пък и се водех по договор на изпитателен срок, така че просто бях най-удобната. Честно казано вече не съжалявам. Може би така е трябвало да стане. Сега съм в процес на търсене. Подавам, когато се отвори някоя свободна позиция, но за сега нищо. И на бюрото по труда се записах, не че виждам някакъв смисъл, но нищо не губя. Липсва ми това, че не съм на работа, каквото зависи от мен го правя. Понякога ми писва, но се опитвам да не се отчайвам. Сега покрай подготовката на сватбата поне се занимавам с нещо и ми минава времето.
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines