Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:14:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 169987 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 18, 2015, 09:04:31 »

Добро утро, момичетааа smile  yahoo

Записах се аз, ще съм си редовна smile

Ох, да ви кажа, гледах 50-те нюанса... Знам, че винаги екранизацията на книги е много зле, знам че няма как да се пресъздаде представата ми... Обаче това е тотален провал още от избора на актьорския състав.. Играта им беше смешна, особено неговата (на главния герой).. Може, ако не сте чели книгата да ви хареса, но няма да е нещо впечатляващо, а чели ли сте я.. Ще се разочаровате.. Докато четях книгите, първата я свърших към 22ч. вечерта и толкова силно исках да имаме денонощни книжарници, за да си купя втората (Тогава, още нямах това спасяващо-живота, чудо на техниката Ел. четец).. Е, сега далеч не изпитвам подобни чувства, даже май бих се радвала, да не снимат втората част, че ще ми я опропастят  crazy

Колкото до Кобилкина... Интересна е може би, защото няма аналог в България.. Тя доста копира една руска сексоложка, чиито книги мисля съвсем скоро да прочета. Според доста хора е на светлинни години от нея. (Забравих й името сега, сигурно е, защото не съм си изпила сутрешното кафе NO)

Желая ви прекрасен ден, много положителни емоции и усмивчициии  badgirl
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #346 -: февруари 18, 2015, 09:19:46 »

Добро утро и от мен.

Миленкаjudges judges judges Много ми хареса поста ти!!!

В петък ми е дипломирането - шаляляяяляляяяяя ще хвърляме пак шапки и ще носим тоги.  heart Вчера директора като му съобщих ми каза в понеделник като показвам дипломата да мушна и нещо под нея.  funnytooth А след дипломирането може и да се зарадвам с едно кино на "Дякон Левски", ако има прожекция в Благоевград тогава.

Според мен в България хората още са много тесногръди, консервативни, свити и се страхуват от откритостта. За това Кобилкина е възприемана по-скоро като забавен кадър, отколкото насериозно. За това и масата хора се срамуват да отидат на психолог, да заведат децата си на психолог... Но това е друга тема.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #347 -: февруари 18, 2015, 09:22:02 »

Добро утро!
Аз тази прословута книга не съм я чела. Мисля, че "бяга" от това, което на мен ми е интересно като книги... Филмът също не съм приритала да го гледам, пак по същата причина. Кобилкина много я лансираха преди време - млада, красива, говори открито за "забранени" теми, а си правеше и шеги със Слави за неговия сексуален живот. Гледаха да има някаква интрига, закачка blum То е ясно, че тя не е някакъв стожер в тая наука, а копира нечий модел. Александрова, кажи я тази руска сексоложка, като се сетиш за името.
Да си кажа - аз предпочитам руските психологии като подход (изключвам основоположниците на науката). Струват ми се по-адекватни от гледна точка на народопсихологията на българина. Тук по-скоро говоря за психологиите на продажбите и всичко свързано с търговията. Хич не ми харесват изкуствени усмивки и преследващи ме по "американски" продавачки.
Миленка, за Левски има един малко известен факт - убил е дете! Било е с цел да се предпази. Имало е опасност детето да издаде всички тайни на османските власти.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #348 -: февруари 18, 2015, 09:32:53 »

Ей трябва да чета др.Спок, стига с тая 50 нюансааа хахха, и без това не отидох на нито един курс за родители, поне от книги да знам как да гледам детето.  Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 18, 2015, 09:38:15 »

Добро утро smile

Наде, честито за дипломирането! Преди няколко месеца и аз се дипломирах и това ще ми остане един мил спомен. По време на цялата церемония по връчването на дипломите очите ми бяха пълни със сълзи. Не знам защо приех така нещата. Може би чак тогава осъзнах, че завършвам и, че все по рядко ще се връщам в този град и все  по-рядко ще виждам тези хора. Но като всичко временно и това минава.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 18, 2015, 09:39:39 »

Мариолка, моята приятелка роди преди 6 месеца, като от третия месец на бременността започна да чете всякакви книги на бебешка тематика, мога да ги взме и да ти ги дам на срещата (ако идваш). Тя има поне 30-40, ще ти напиша някои по-интересни заглавия според нея, които си заслужават, ако искаш  give_rose


Наде, на теб честито дипломиране  Bravo Много е приятно чувството, на мен ми предстои и връчването на дипломата за магистър, което пак си ме радва и нямам търпение  Girl_hide yahoo Успешна реализация  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 18, 2015, 09:41:54 »

Добро ви утро !Кафе не сте сервирали ,хм не ви ли се пие smile
Ето ,ама съвсем мое си от кафето до снимчето .



Много съм изостанала с книгите .Не ми стига времето за нищо .Започнала съм да чета една за възпитанието на децата ;Децата ,родителите ,играта на Лорънс Коен и дотам ,т.е. до 40 стр.Вечер пея песни ,цели програми изнасяме с Явко ,гледам да свърша някоя домакинска работа ,а през другото време бачкам .Като беше бебе Явор пък все навън се шматкосвах .

За Левски съм съгласна с Миленката

Наде,аз пък си ходя на психолог /терапевт редовно .И детето си заведох на 1 г и 10 м.И пак ще го заведа някой ден.

Аз нали съм много работна и все печеля разни награди в работата.Миналата година ходихме в Залцбург ,по миналата в Барселона ,е сега спечелихме Париж за тази година . yahoo yahoo *YAHOO*Голяма радост е у дома ,просто място не мога да си намеря .Ето една компенсация за пропуснатите книжки.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #352 -: февруари 18, 2015, 09:46:26 »

 Bravo Фийбс браво! Ехаа Париж, кога ще ходите?

Тони чакай аз тая да прочета, за 2 месеца 50 стр успях да изчета хахах

Наде къде в Юзу шапки ще хвърляте? Вече има ли и шапки? Че едно време само едни тогички ни даваха  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #353 -: февруари 18, 2015, 09:55:26 »

Еха, Фийби, браво на теб! Ще взимате ли и Явчето? Според мен е по-добре, че пееш песни и танцувате с мъничкия, а не се занимаваш с четене и да казва "Остави ме, маме! Нека видя как да те възпитавам." biggrin
Мариолка, ако е същата книга др Спок, като моята... Ала бала, американска домакиньо! Купувах си списания преди време - едно и също! Основно преводни статии и общи приказки. Сега ги "хващам", че няма основни неща, които да са обяснявани - придлежанията на плода, миграцията на плацентата, свръх лактацията, разликата спинална - епидурална упойка, масажи и гимнастика на бебето, грижа за пъпа и тн., и тн.
Хич не ми се връща в студентските години! Голяма тъпотия беше. Просто имах високи очаквания. Може и повечко да са ни зорили в училище и да съм вдигнала летвата с очакванията в обучението ми pardon На дипломирането пък така се подиграха от СУ, че още го помня diablo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #354 -: февруари 18, 2015, 10:07:28 »

Лелеееее много сте изписали от сутринта бре дами....

За Левски че е убил дете не го знаех, но не ме шокира - такива са били времената.

Наде - честито дипломиране

Мариолка - аз все още отказвам упорито да чета каквито и да е книги, статии и тн, не знам защо просто мозъка ми отказва да  възприема. Така че мисля че и без д-р Спок ще се справиш прекрасно good

За екранизациите по книги - не съм напълно съгласна. Понякога екранизациите са невероятни - "Зеленият Път" , "Изкуплението Шоушенк" - това обаче са филми на светлинни години от някакви си нюанси. Високобюджетни продукции , с подбрани класни актьотри и режисьори, продуценти и оператори, филми отнесли по няколко Оскара... Това са качествени филми - нещо , което почти вече не срещам...


Като заговорихме за Оскарите - какво мислите за тазгодишните? Аз миналата година бях толкова разочарована че нямаше Оскар за Леонардо Дикаприо sad  cray Не ме разбирайте грешно, но тоя пич извървя бая път от бълбукащия бедняк в "Титаник" до сега... За мен лично е голямо разочарование , че такъв актьор  - разностранен и разнообразен , е толкова толкова подценяван....Години наред... но миналата ми беше капака - толкова добри филми имаше негови и той не взе нито един Оскар , а  Матю Маконахи за 10 минутна роля в която пее песничка и се тупа по гърдите взе за поддържаща роля - еми не е честно...

Та по тоя повод, сега не знам дали искам да ги гледам Оскарите... Ако има 2 филма , които да са ме впечатлили това са "Гравитация" и "Интерстелар"- другото като филми от изминалата година за мен си е меко казано леко бозаво... даже не знам тея номинирани ли са..

Иначе от новите може би си струва "Американски снайперист" и "Игра на кодове" но още не съм ги гледала
« Последна редакция: февруари 18, 2015, 10:09:45 от milenkata » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: февруари 18, 2015, 10:17:09 »

Аз много се впечатлих от Интерстелар.Много.А Лео хич не го харесах във Вълкът от Уолстрийт.Преиграваше доста според мен ,ама лично мнение.

Париж - май  heart heart heart Обаче за съжаление без Явко,защото е шампионско пътуване ,т.е. с партньори от цяла Европа и няма как с децата .Иначе като знам как ги организират тези пътувания ,ще е запомнящо се.Всичко е пълен лукс,хотели,храна ,ресторанти,бални зали ,абе супер.Сега горката пак нямам дрехи,пак трябва да купувам. tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #356 -: февруари 18, 2015, 10:18:37 »

fiibi_bg, браво и честито! Е това вече е приказка, стига сме се бутали по нюанси и исторически личности Wink!
Наде, да се снимате, много е важно! Пък ако ти е мерак, нека не е последно дипломиране good
Мариолка, не се притеснявай, после така или иначе ще се наложи да ти стане настолна книга, сега само трябва да знаеш, че го има написано heart heart heart.
Снощи бяхме на РД на племенника, само роднинското тяло и вероятно за последно, че вече става на 5. В смисъл, че правят отделно тържество за възрастни, предполага се, че ще празнува после предимно с приятелчета. Горкото дете, само смислени подаръци получи и цяла вечер скуча. Книги, игри с образователна цел /ама дето трябва да се играят на маса с поне 2-3 души/, дрехи, раница и пиратска палатка. Еми какво да се прави, трябва всичко да се съгласува с майката Wink. И понеже се прибрахме късно и не ми се спеше, пуснах TLC и гледах баби -компаньонки. После.....цяла нощ кошмари сънувах.
Сега ми е студено и недоспало....
А, Миленка писала. Аз предпочитам да гледам награждаването и после наградените филми. smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #357 -: февруари 18, 2015, 10:32:58 »

fiibi_bg искам и аз по балове и смокинги и официални рокли и Париииижжж - ммммммммммммммммммммм heart heart heart

Размечтах се smile

Свекс я кажи какви са тея баби компаньонки че ми стана интересно, а и д ате питам с  "Малката булка" ко стана? Вчера фанах един епизод и май нещо много съм изпуснала huhhuh.gif
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #358 -: февруари 18, 2015, 10:36:30 »

Аличка то си личи че е писано за амеркианки, но аз си отсявяам безумията и си запомням интересните неща. Намират се доста разумни написани неща. Миленка все пак е хубаво да прочетеш нещичко да знаеш какви са съвременните виждания, че ако не си подготвена предварително ще попаднеш яко под влияние на баби и соц педиатри и ще захранваш на 2 месеца и ще мариноваш бебето ( имам предвид да се къпе бебе със сол и да се маже със мас)  защото виж ние сме гледани така  angry

Фийбс винаги трябват нови дрехи! Аз не знам какво ще правим тази година. 3 сватби ни чакат. 2 от тях с едни същи хора което означава че тоалет не мога да повторя, третата на брат ми. Всичките на много близки хора и това означава че ми трябват 3 дълги вечерни рокли!

Свекс що кошмари? Нали все по любов ти се ходи ахаахха
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #359 -: февруари 18, 2015, 10:44:14 »

Миленка, аз харесвам Лео не като мъж (даже хич blum ), а като актьор. Винаги играе шантави роли, леко отхвърлен от обществото тип... Абе, има си специфика в играта му! Аз също процедирам на опаци - първо разбирам награждаването как е минало и чак тогава филмите. Даже "Вълкът" още не съм го гледала, ама пусто свободно време...
Свекърва, на наши семейни приятели дъщеричката беше заявила, че искала като моя РД, а не бабешки рожден ден, както бяха процедирали дълги години родителите. Та на следващата година се наложи две тържества - за бабите и за децата Wink Не че моите рождени дни са били чак толкова впечатляващи, ама просто много деца от блока бяхме и нашите искат - не искат се получаваше мазало вкъщи! Даже татко се беше хванал за главата, когато всички лапетии поискаха част от езерцето от тортата. Пък езерцето - в средата. Ходи режи тия парчета!
Мариолка, много се смях на маринованите бебета! Не знам майка как е имала сили да се противопостави на това crazy Казвала ми е, че й е било гнус от мастта, та съм пропуснала "удоволствието".
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines