Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 16:27:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 161932 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #180 -: февруари 10, 2015, 11:02:54 »

Аз ще си призная, че никога не сьм гледала певческо риалити  blush И с риск да ме разкатаете, нямаме вьобще телевизор. Бе малко сме странни птици  pardon

Но пьрво, Мариолка ти си напьлно извинена, като ти се налаг да лежиш по цял ден, какво друго да правиш? Така поне ти минава времето.
Второ, на мен понякога започва да ми се приисква да гледам телевизия. Така ти изпразва главата и сьс сигурност в напрегнати моменти ти помага да се чустваш по-добре.

Обаче май сьм загубила навика, защото като си ходим в Бг, някакв си нямам тьрпението да седна и да седя пред телевизора, ако пьк само работи той като фон, ме дразни звука. Предпочитам хубава музика.

Всичко е вьпрос на навик. Хубав сериал и хубав филм не бих отказала. По Коледа, направо ме спасихте с вашите препорьки за филми  good good good

Вчера и днеска правих по малко йога, е няма такьв кеф  Girl_sing girl_in_love Направо се родих. Днеска и солена водичка сьм си направила, че сьм тотално дехидратирана.
Много е яко да си почива човек  danceg
« Последна редакция: февруари 10, 2015, 11:06:07 от inaxastra » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #181 -: февруари 10, 2015, 11:08:42 »

Ние вкъщи сме телевизоромани. Баща ми е стигал до война с нас за дистанционното. В струмица във всяка стая има телевизор за да не се караме. Изключен телевизор пък ми напомня на погребение... Едно време като починеше някой телевизор не се пускаше 40 дни. И тази тишина ми напомня на това и ми някакво гадно....

Можеш онлайн да гледаш http://novatv.bg/live/ даже и  X factor http://play.novatv.bg/ , ама наистина мозъка ти почива ....
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #182 -: февруари 10, 2015, 11:09:52 »

При нас я има и другата практика - имаш дългове, следователно не те устройват пълни осугуровки, защото банката прибира всичко което изкараш...

За съжаление майка ми е така  sad - затъна с един кредит, кризата и се отрази много сериозно и я съкратиха от стабилната и работа, Вноската по кредита с лихвата е непосилна дори за човек с над 2000лв заплата (1760лв вноска) - накратко банката си вдигна за 1 година тройно и лихвите и всичко, тъй като кредита е теглен преди кризата и преди да влязат новите закони ограничаващи банките, кредита е в швейцарски франкове - 2007 беше стабилна валута, кой да ти знае че ще скочи тройно и така от 350 лв на месец за кредит, станаха за 1 година 1760лв. Майка ми спря да го плаща, но банката има право да и удържа от заплатата до минималната. Демек ако се осигурява на 1000 лв, банката запорира всичко до минималната. Затова тя започна да търси да я осигуряват на 4 часа и на много малко над минималната, а в действителност да получава повече. В момента я осигуряват на 450 лв, банката ежемесечно си прибира до минималната, а реалната заплата на майка ми е 800 лв. Като и вземат и удръжките - сметнете с колко трябва да живее. На всичко отгоре и плаща наем, защото я изгониха от апартамента - не плаща , няма право да живее там....

Така че понякога някои хора ги разбирам защо искат да се осигуряват на минимално....

Монетата винаги има две страни
« Последна редакция: февруари 10, 2015, 11:12:47 от milenkata » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 10, 2015, 11:19:17 »

Здравните осигуровки ми ги плаща университа, защото съм учаща, но нямам и един ден трудов стаж. Щефката ми е "европейка", ама достатъчно дълго е живяла тук, за да знае, че за една седмица ще си намери 10 други като мен, дето няма да я занимават с осигуровки и други главоболия. А че майчинство няма да имам съм се примирила. Като гледам, не се котират много 29 годишни женени, пък без дете. Ама пък не се знае. Баща ми се е заел сега с мен. Да видим до къде ще докараме нещата. Пък може някой ден да ми признаят доктурантурата за трудов стаж. pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #184 -: февруари 10, 2015, 11:37:30 »

То за вас е още далече, но годинките за пенсия идват много бързо. Пък и като остарееш, не става да работиш наравно с младите. Е, някои могат, но повечето са или да си стоят вкъщи, или да поработват по няколко часа само. Правете всичко възможно да си имате пълни осигуровки и трудов стаж. Поне аз така мисля, не искам да вися на врата на децата.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #185 -: февруари 10, 2015, 11:45:40 »

Бе панди, не мисли така. Аз последната работа като я почнах бях на 27 без дете, две години по-късно се омъжих, а на третата родих, доста добре си знаеха шефовете ми за този "риск", но като ме харесаха не им попречи да ме наемат въпреки това! Хич не са глупави, сега ме чакат с нетърпение да се върна след майчинството Wink

А иначе, Ина, ние имаме телевизор, но го ползваме 99% да гледаме сериали/филми на него, а не телевизия, просто защото е по-голям екрана и е много по-приятно и удобно вместо да се взираме в малките екрани на лаптопите си  pardon Но музикалните риалитита много ги обичаме с мм, щото и двамата сме много музикално ориентирани и сме ценители, не че в тея риалитита има много ценна музика, но е интересно да видиш как се развиват току-що проходили таланти! Гледаме английски и американски също. Те са ни като част от набора "сериали", които следим smile Та аз снощи също исках Михаела да спечели, въпреки че ме хвана яд на Саня как я беше облякла като за 16 годишна с голо дупе и двата пъти, но както и да е... съвсем типично за точно този формат да ги развращават още от деца  crazy Изобщо не одобрявам!

Що се отнася до осигуровките съм със смесени чувства, но е много дълбока и обширна темата... аз съм осигурена, защото също като миленка почнах от съвсем млада да работя за удоволствие и да трупам опит, още докато бях в уни, не че имах нужда, защото баща ми се беше погрижил за мен, но исках да знам как се изкарват парите и отрано да знам за какво става въпрос. И аз сегашната заплата и позиция сама съм си я достигнала и съм доволна от себе си. Имах едно прекъсване докато живеех в чужбина и се оказа, че осигуровките ми оттам се прехвърлят уж тука, щото сме ЕС, но като се върнах чаках с месеци здравната каса да ги признае и твърдяха, че ще ги и накрая казаха, че чуждата страна не им отговаря с потвърждение и се бавели много и се наложи да си ги платя - т.е. плащала съм ги един път в чужбина и един път тука едни и същи пари  beating angry
« Последна редакция: февруари 10, 2015, 11:47:25 от scilla » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #186 -: февруари 10, 2015, 13:05:50 »

Свекърва, с две ръце те подкрепям. То до нашето пенсиониране я камилата, я камиларят, ама и за това човек трябва да мисли. Аз не съм правила компромиси да ме осигуряват на 4, а да работя къде на 8, къде на 10 часа. Стаж не искам да губя, нищо, че съм прясно навършила 28. ММ е загубил така половин година (след преизчисляването) и пак го е яд. Той е започнал работа още като ученик. Просто свекърът не ги е дундурил, а яко ги е стягал - абе военно възпитание lol С моята работа ще са супер много неизвестните (по принцип шефът зор даже дава), ама ще карам майчинство до край, та лятото ще го мисля pardon
Ние телевизори имаме, ама не гледаме много ТВ. Предпочитаме да теглим филм и на голям екран да се гледа. Риалитита съм гледала съм гледала в самото начало, ама сега вече не. Не ме спечелиха Wink Преди и аз съм пускала ТВ за фон, ама сега фон си имам и даже се радвам на тишината, когато фонът заспи Baby
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 10, 2015, 13:30:52 »

Не че не мисля, за пенсия, ама на мен все ми казваха "Ти сега учи, ти сега учи" и аз като я подханах тая инерция. Пък аз си гледах от наште - те не са работили като студенти и реших, че и аз няма. Не разбирам, защо не се признава доктурантурата за трудов стаж, при положение , че не можеш да работиш като си редовна доктурантура. А стажа за пенсия е 35 години ли е? Вярно, че дядо ми си работи до 73-4 години.... дам, ето за това не го мисля, защото няма да го измисля.
Той и мъжа ми няколко години е работил по 12 часа, а са го осигурявали на 4, въпреки, че работи от ученик.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #188 -: февруари 10, 2015, 14:13:25 »

Мариола като спомена мания с тв и се сетих ксто родих, момичето в моята стая гледаше тв 24/7, просто не го спираше, у тях така били, мен ме побърка. Вечер слагах тапи, но като докараха бебетп я помолих да го спре, не исках и на неговата глава да кънти нова тв. smile ние гледаме тв, в Англия има много готини шредавания, освен това ние ги записваме и после прехвърляме рекламите и пестим доста време. Тук не знам как ги гледате тия риалититс с по 300 реклами.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 10, 2015, 14:18:56 »

Панди и аз съм като тебе без един ден трудов стаж и понеже доста време си търсих по специал ичността нещо, ама без опит не ми се обадиха от никъде и затова баща ми ме назначи на работа да ми върви хем стаж, хем четох някъде, че ако имаш една година трудов стаж ще може да вземеш някакво минимално майчипство, вярно ли е кажете ако знаете?
съжелявам за грешките, ама от тела ми и трудно
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 10, 2015, 14:37:14 »

Привет!

Цялата ясла болна и аз се уредих с едно подсмърчащо човече вкъщи + неочаквана ваканция smile.Днес е св,Харалампий и съм запретнала ръкави ,замесих питка и току я поглеждам нали е достатъчно бухнала.
После ще разнеса по комшийките с медец за здравето на детето,ще занеса и на майка и татко.

Ние ТВ преди гледахме повечко ,сега покрай Явор много съм го ограничила.Той до една годинка въобще не гледаше ,после се предадох на Маша и мечока.Гледам да не прекалявам и в общи линии има вечери ,доста вечери даже ,в които е тихо и спокойно вкъщи само нашите еуфории се чуват + детските песнички на Явор.А напоследък е фен и на хора и ръченици ,та върти постоянно един диск с тях и като сложите и трибагреника на терасата ударили сме го на патриотизъм :)Остава някой ден да излезем от дома с калпак и народна носия smile

За осигуровките съм пас,защото от 8 години съм самоосигуряващо се лице ,тъй че съм в най -неблагоприятна ситуация.Управител на фирма ,леле мале ,данъци до козирката ,никакви придобивка и една камара човешка завист.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #191 -: февруари 10, 2015, 16:39:12 »

освен това ние ги записваме и после прехвърляме рекламите и пестим доста време. Тук не знам как ги гледате тия риалититс с по 300 реклами.

Ние точно така ги гледаме, Виви, с прехвърляне и пропускане на рекламите, то иначе е още по-голяма загуба на време Wink

Фийби, много хубаво описваш атмосферата у вас, харесва ми!  good Да, днес е денят на пчеларите и имен ден на Валентин/а, Харалмпи и т.н. smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: февруари 10, 2015, 16:55:33 »

Да,ние също винаги гледаме така филми.Изчаквам да мине част от филма ,очаква се горе долу тогава Явко да е заспал,после само превъртам рекламите и ми е супер.

Моето момченце днес нали е болничък ,та като ходихме в майка и изнамерих такива детски кърпички с разни животни по тях от едно време - платнени.Викам да върна традициите,пък и защо да хабим хартия ,да сечем гори и т.н.Много съм се разглобализирала днес значи smile

Ето ми питката
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #193 -: февруари 10, 2015, 17:37:37 »

Питката е бухнала страхотно, браво!
Ваня, дано не ти мине бързо меракът да переш носни кърпи smile. Първо се накисват в солена вода, после се минават със сапун и чак тогава - в пералнята. Да не говорим, че и нослето се протрива...Само като си спомня какъв мор беше прането, хич не ми пука за дърветата.  Wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #194 -: февруари 10, 2015, 18:26:00 »

Леле, питката е един път! Жалко, че не сме съседи  blum

А това, което казва свекс има резон, то малко като с многократните пелени smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines