Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 23:30:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 170201 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #165 -: февруари 09, 2015, 18:56:09 »

Албенчем непременно си направи !!! Аз много сьжалявам, че чак сега имах вьзможност. Ако беше преди бременността щеше да е друго. Но и след деца, по-добре вьзможно най-бьрзо. Казано честно повече за себе си я направих, отколкото за него  blush
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #166 -: февруари 09, 2015, 19:29:19 »

Ето ме и мен. От не знам колко време се каня да пиша и все не се наканвам, че по принцип чета само на телефона и като пиша става супер неграмотно, понеже все бъркам буквите (дебели пръсти! lol

Ина, страхотна идея с фото сесията. Ние сега нали сме разделени, то не ни стигаше, че сме в различни държави, а от вчера сме в различни континенти, той е в Чикаго по работа, та нон стоп ме моли за снимки, ама еротични, ама и с претенции. Wink Та онзи ден не издържах и срам не срам пратих някоя друга снимка, ама мойте са си селфита. smile Та сега се замислих за професионала фото сесия, май нямам достатъчно самочувствие да я направя, макар че съм убедена, че като е професионална ще заличат недостатъците или деликатно ще ги прикрият. smile

Аз онзи ден също като говорите за сънища нещо луднах, ама явно съм на такава вълна, ахахха, не успявах да заспя, та си представих, че плувам в един океан, аз хубаво заспах от тоя сън, ама като сънувах едни екзотични острови и мъжа ми там с мен, ама и с любовницата си, малеее, доста се изнервих и отидох да я попитам колко често нали ... 5 пъти през деня и 3 през ноща, ееее, моя голям жребец бил! На другия ден му стъжних живота, е само дето развод не му поисках. smile

За ядене говорите също ... аз и хората около мен сме адски непретенциозни и е голям кеф като се събираме, защото не го мислиш много, много. Напълно нормално е всеки да има по нещичко, дето не яде, ама то дори не се усеща. Аз например не ям лук в салата, ама си го отделям и готово, не е като да искам отделна салата. За вегетарианството, нямам мнение, всеки си знае, аз ям месо, ако някой ден имам проблем с месото бих го спряла, но като цяло обичам храната и особено като живееш в голям град с много избор е кощунство да не опиташ различни кухни и специалитети, всичко си опитвам аз, един живот живеем все пак, ако пък постоянно мисля ама какво ям, ама как го ям, ама защо го ям, то едно удоволствие ще е. Както и да е, единствено ме дразнят хората, които парадират с избора си, а дори не го следват. Има човек около мен, който тръби, че е вегетарианец, а ходи и буха санвичи с кашкавал и шунка, а на сватбата ни яде пилешка пържола. Wink

И последно за св. Валентин, ние от години все не успяваме  да се засечем на едно място на този ден и така и не ни стана специален, напротив леко ми е омразен, защото обикновено съм сама, и тази година ще е така. Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #167 -: февруари 09, 2015, 21:50:36 »

Оо, Виви ме сети, че и аз познавам такива дето парадират, а не спазват и верно е най-грозно от всичко !!! Презрително е, пфу !

Иначе една такава сесия ще ти повдигне самочувствието. Всичко е в позата, която изебереш да ти подчертава даденото и да прикрива недостатьците.  good  Доколкото знам моя фотограф фотошоп е използвал само, за да махне бельото на една-две снимки. Сьжалявам, че по-рано не сьм имала вьзможност да си направя (имах повече финансови вьзможности, но не знаех, че сьществува подобно нещо, нито имаше кой), че от раждането много ми падна качеството, ама то си е в реда на нещата. Аз сьм си и дьрта де, завяхвам вече, не сьм пьрва младост, но е хубава вьпреки това  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #168 -: февруари 10, 2015, 09:34:15 »

Ина, не ти е паднало качествено, красотата ти е друга, на една по-живяла и опитна жена, само ни променя възрастта и децата, ама ни дава само истории и спомени, аз като си погледна шкембенцето се сещам с лека носталгия за бременността, а всяка една бръчка ни подсказва колмо сме се смяли и колко сме преживяли. Знам, че сигурно звучи банално, но така приемам по-спокойно стареенето и годините.  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #169 -: февруари 10, 2015, 09:45:21 »

Виви къде бръчки бе жена, та ти си млада булка хихиххи.

Днес съм много хаплива. Всичко ме дразни! Дразнят ме най много днес коментарите за промените в социялните помощи на майките. Е не са само ромите виновни че се правят измами за да получават детски. То като започнем от майки студентки до това че нарочно не се сключва брак за да се получават детски до не осигуряване на реални доходи. И после защо? Ами ето защо, защото отговора на всичките тези въпроси е аз давам на тази държава и тя е длъжна да ми дава. Дано никога не опра до помощи от държавата, не съм на мнение че трябва да ми дава каквито и да е помощи за да си гледам детето. И се сещам на какво се дължи това, на родителите ми! Колкото и да сме нямали никога не сме взимали никакви помощи, заеми или кредити. Егаси изкривения човек съм  diablo Трябва да живея в САЩ и да стана републиканец! crazy
« Последна редакция: февруари 10, 2015, 09:47:08 от mariola85 » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #170 -: февруари 10, 2015, 09:46:08 »

Банално, банално, ама си е така, Вив! И аз мисля по същия начин smile Сега се харесвам повече от преди, друго си е като станеш майка, сякаш се разкрасяваш все повече  Bravo Flower

Аз правих подобна фотосесия подарък за мм след сватбата. Снимките ми ги прави фотографката в деня на сватбата по нейна идея, добре че се навих тогава, страхотна изненада беше после за мм!  good Ина, поздравления за инициативата и смелостта! Прекрасен беше кадарът, който показа, много стилен, нежен и естествен!  Bravo

Иначе за св. Валентин съм като Емчето smile

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #171 -: февруари 10, 2015, 10:06:29 »

Анна Маняни (една италианска актриса) трябвало да дава интервю. Преди него в гримьорната, гримьорката и кава: Елате да ви оправя, ще ви поосвежа, ще ви залича брьчките… А тя отговаря: "В никакьв случай не ги пипайте ! Цял живот сьм дала, за да ги постигна."

Това, което ме натьжава е, че кожата на тялото губи свежестта си, от сочна като кайсия става като престояла повечко време праскова, ама то не е нещо ново де  Wink

Иначе аз шкембенце винаги сьм си имала и преди си беше едно крьгличко, изпьнатичко  girl_haha

Днес няма да ходя на стаж. Моята психоложка е получила … как се казва, задьржало й се е мляко в гьрдите (не е още мастит де),а  да, има запушен канал и вече трети ден е с температура горката. Аз пьк точно вчера няма батерия и не сьм й видяла сьобщението да й кажа да си сложи зелев лист и топли компреси. Дано се оправи бьрзо.

Та днес сьм тук и ще ви досаждам пак  blum
« Последна редакция: февруари 10, 2015, 10:08:26 от inaxastra » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 10, 2015, 10:11:25 »

Ето ме и мен smile
Много се радвам, че моята позаната не се оказа права за победителя в Х фактор. Но ми е малко тъжно, че Славин спечели. Като се замисля май само дуети с Кристо и Криско го очакват, а не знам как ще им се получат.

За Св. Валентин ние ще сме със служебните деца. Защото е празник на любовта, а ние много ги обичаме - това според тях. А всъщност майка им е с гаджето си във Венеция и мен ме наигра малко. Ама нищо, мен не ми е много зор за този празник. Все пак миналата година си извадих мъдреца един ден преди него. Ама съм казала на мъжа ми да ми купи/направи нещо. Няма само за бабите и децата да се хаби.

Като казах баби - не съм се интересувала особено какво са яли особено. Но единият ми прадядо е имал много интересна история. Бил е най-малкият брат и понеже много го тормозели, когато бил на 13 се качил на една каруца и избягал в Пловдив. Станал чирак при един тапицер. После и по София бил, станал майстор тапицер. След години се върнал в селото, като градски господин с файтон. Тогава се запознал и с двете си по-малки сестри. Понежел е имал брат близнак, починал много малък, семейството мислели, че и той е умрял.

Тази нощ сънувах много странен сън, който обаче ми остави приятно усещане. Сега се чудя дали да го броя за хубав или лош. Може по-късно да ви го споделя. А току що един приятел постна това   pardon

Има различни видове съновници. Най-кратък е пернишкият, в него има само едно изречение: "Каквото и да сънуваш е на бой!"

mariola85  good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #173 -: февруари 10, 2015, 10:14:56 »

привет от мен...

Аз като Мариолка - в крайна сметка се бъхтя и работя за тази държава, не за съседната и за мен е нечестно да се дават пари на малцинствата за щяло и нещяло, дето в живота си един ден не е учила и работила а аз какво?!?! Като откак се помня уча и работя... В един момент се дразниш... Да всички сме хора и сме равни нали ,но не мисля че е честно... Затова с кеф ще си "изкарам" записаното висше и с кеф ще си изхарча социалната помощ - имам пълно право на нея... И много се дразня като ми казват "Е ти какво се оплакваш, ще всимаш майчинство над 1000 лв първата година"  beating Ами да , толкова горе долу трябва да взимам.. Защо ли? Защото съм си скъсала д-то от работа от както  направих 16, от 18 се осигурявам, внасяла съм си допълнителни осигуровки и съм се старала винаги да ме осигуряват на реалната заплата. Сегашната ми заплата съм я постигнала сама, без връзки или облаги. Аз си знам колко съм стояла до късно, колко съм се старала и колко съм се доказвала, за да имам точно тази заплата, за да може един ден да имам точно това майчинство....

Да не се ядосваме все пак от сутринта give_rose

Снощи кой гледа Х фактор? Аз съм мееееега щастлива yahoo Макар че от тримата според мен Михаела трябваше да спечели. Най-разнообразен и е гласа и според мен няй-голямо бъдеще има. Като останаха двамата си бях за Славин, но изобщо не очаквах да спечели. Можеше по - добре да изпее дуетната си песен, а и не мислех че БГ народа харесва рок... Невена - страшен глас, признавам, обаче ми пръсна тъпанчетатат с това нейното викане... Особено така като я чух с две три песни подред направо зверски ме натовари... Ужасно много вика и крещи, то са писъци, то е показване че можем да пеем... Адски натоварващо...   huhhuh.gif
В интерес на истината много се кефя че Славин победи, но изобщо не си представям каква кариера ще направи. И колкото и да го харесвам, мисля че бързо ще залезе
« Последна редакция: февруари 10, 2015, 10:30:54 от milenkata » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #174 -: февруари 10, 2015, 10:21:27 »

То аз срам не срам Славин последната песен я испя по добре от Невена. Ама ми е многооооо смешен, предвидливо падна на колене като му казаха че тои спечели funnytooth и как го бяха облекли само  blush huhhuh.gif. Ще чакам издаването му на първия албум "Retro golden rock hits karaoke by Slavin  "  ох стига злоба за един ден, не е хубаво  angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #175 -: февруари 10, 2015, 10:22:50 »

Ау, днес сте едни бърборани - като сте започнали една през друга blum Инче, ако си във вчерашното настроение - не те пускам никъде, така се забавлявах на твоите неща вчера danceg
Това с помощите живо си ме интересува и ще чета следобед, че тия журналисти нищо не разбират. Все едно играят на развален телефон - кой чул, какво разбрал, абе пълнят ефира... diablo
Мен ме дразнят не само малцинството (защото само едно малцинство прави поразии - да сте чули евреи или арменци да правят такива неща pardon), ами и разните му претенции от страна на живеещите в чужбина. Комшиите ми са над 10 години (да не кажа 12 в Англия). Прибира се комшиката преди време бременна с второто и реве, че искали 300 лв за изследвания за Даун, че при тях й ги искали задължително пък тук била тия седмици. Ами, моме, ти един лев не си платила на тая държава diablo Аз съм си внасяла и осигуровките между ученичка и студентка! И ми вика - какви осигуровки, аз имам дете и не работя. Ами че тя си е като циганките! Да ме прощава! Макар да са ми приятели, не мога да се съглася, че трябва да има равни права с мен, като не плаща осигуровки и данъци толкова години.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #176 -: февруари 10, 2015, 10:30:14 »

Абсолютно е така - майка ми една година беше без работа и пак си плащаше осигуровките, за да не и се прекъсва стажът, защото утре ще и се наложи недай си Боже нещо и ще и кажат "Ами то вие нямате осигуровки редовни..." Човек като иска намира начини... Това като в училище.. Иванчо е без домашно и се зъби на учителката, хайде контролно за целия клас... Защо аз да страдам по вина на някой друг? В случая защо да плащам?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #177 -: февруари 10, 2015, 10:32:33 »

За какво говорите бееее…. Кой ще ми обясни накратко какьв е тоя Х фактор. От месеци си мьлча, ама не мога вече.

За помощите, аз сьм от тези, които изпозлват. В Бг навремето никой не щеше да те осигурява. Работила сьм винаги, ама без осигуровки. Малко някакви имам, ама нито знам кьде ми е книжката, ако вьобще имам такава, нито как мога да проверя какво-що. Пьк то за една-две години не си и струва.

Тук сьм от 12 години, от които 8 работих нелегално. Имам 4-5 мобли, пьрво за виза, после за разрешително за работа. Все не ми даваха. Осигурявана сьм само 1,5 година на минималната работна, защото толкова си печелех. И оттогава: тьртей. Добре че мьж ми работи и неговите осигуровки са и за мене (такова е правилото за семейните). Ама все се надявам някой ден да наваксам, защото дьржавата си струва. И всьщност лошо се изразих, не дьржавата, а виждам ежедневно в какво се влагат парите от осигуровките: в това ние да сме добре и всичко да ни е хубаво, чисто и подредено. Всичко функционира, редно е да се плаща за това.

Но засега го давам по циганорската. Не баш де, защото не се рьчкам да тьрся каквато помощ мога да изцоцам. Седя си тихо и кротко, и караме както можем.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #178 -: февруари 10, 2015, 10:42:49 »

Точно това имах предвид, Ина! Едно е да не работиш по една или друга причина, ама съвсем друго е да търсиш помощи и да ревеш, че държавата нищо не ти дава. pardon В твоя случай мъжът ти дава и за теб, нали така? Т.е. ти не си търтей, както масово тук има такива. Та въпросните комшии ревяха, че тук на частно зъболекарят им излязъл като в Англия. Ами що идваш тук тогава?! pardon
Аз съм си направила сметка, че за в бъдеще повече губя от ниски осигуровки, отколкото да печеля нещо. За съжаление в Пловдив е много зле с тия осигуровки. Пък шанс за допълнително е пак с много уговорки с работодателя. Мислех си, че е изчезнала и практиката да се осигурява на 4 часа, но не би! В малките фирми продължават с това издевателство.
Х фактора е поредното певческо риалити Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #179 -: февруари 10, 2015, 10:57:41 »

Али ти кога ще се връщаш на работа? Че нали фирмата в която работя има клон в Пловдив и може да излезне нещо. Пълни осигуровки, частно здравно, ваучери за храна. Wink Свиркай ако искаш, не обещавам нищо но пък знае ли се  Wink

Аз пък познавам хора които доброволно се осигуряваха на минималната. С години твърдяха че така им е по изгодно. Е познайте като ги уволниха от днес за утре дали на борсата можеш да отидеш. А за жени е абсурд, режеш си сама майчинските.

Сутрин гледах по Нова  shok питат ромката имунизирани ли са ви децата. И тя ко е това? angry

Инче побъркахме те с тоя X фактор. Еми това ни е  лайф стайла, кибичим пред ТВ-та и се вълнуваме от риалита  crazy
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines