Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 19:06:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 161900 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #645 -: февруари 27, 2015, 19:05:05 »

Не ги отричат. В Библията се признава, че сьществуват такива сили, но те не са от Бога, затова не бива да се ходи там  good

Урда викаше баба ми на село, чувай и двете ми баби, даже едната ни е изчувала всичките (отгледала-има логика, децата повече се чуват, отколкото се гледат).
Лелинчо и аз имам. Ако е мьж на леля ти, ако е брат на баща ти е чичо, ако е брат на майка ти е вуйчо (сьответно жена му ти е вуйна) И стринка се меша някьде там, ама кьде баш…

Иначе надолу по нашия край имат и калеко… Може Надето да знае какво е.

Мерудия е всяка подправка или по контекста ако се види че се говори само за една, е чубрица. Гьозум е джоджен, ама е от бургаско, аз не го знаех. Това ме сети, че моя приятелка от форума от Бургас, години анред се беше чудила за някаква дума дето сьм използвала какво било ама не смеела да пита и след 3 години я разбрала. Ама коя дума беше…

С това се присетих че в някои краища казват "чунким". Градската ми баба казваше "беки" - дано! Беки идва от белким, ськратено  Wink Това ме сети и за баре, което има сьщото значение и е ськратено от барем  good

И Свекьрва, това което си казала за Благоевград абсолютно не е вярно, трябва ти само да погледнеш майка ми: руса и с чип нос  good (и мене сьщо: ни висока, ни слаба, ни суха: ниска и набита и в г..а развита, чипоноса сьщо (за намусена си признавам де, верно е, ама като си живеех в Бьлгария не бях така, та не е от града)  danceg
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 19:50:33 от inaxastra » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #646 -: февруари 27, 2015, 19:28:21 »

Калеко викат децата на вуйчо ми на баща ми, демек на баща ти на сестрата мъжа й ти е калеко. А стринка викат на брата на баща ти на жената.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #647 -: февруари 27, 2015, 19:35:48 »

Ясно, на мен калеко ми, ми е лелинчо  good  (в нашето семейство така му се казва).

Тука ги развьртяхме: кой кум, кой сват, кой на невестата брат …  funnytooth
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #648 -: февруари 27, 2015, 20:40:59 »

Моето дете ме учудва. Баба му го водила на обеден банкет за първи март. Ресторанта пълен музика хора. Нашя играл хоро, това ясно ходи на народни танци, но се вдъхновил и си казал цялото стихотворение, което му е по сценарии за осме март. По микрофона пред всички. Без капка срам. Това дете не е наше хахаха нито аз нито баща му сме с подобни заложби
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #649 -: февруари 27, 2015, 20:45:14 »

Супер  good Браво на момчето  Bravo Bravo Bravo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #650 -: февруари 28, 2015, 08:40:15 »

Хехе, като нищим македонските роднински връзки, да спомена и "дода" и "бебо" на кака и батко, които имат роднинска връзка. Ако роднината е примирно бебо, то задължително жена му е дода, без значени от възрастта и.
Ина, ти спадаш към роднините /виртуални/, та няма как да не си изключение  heart. Отгоре на всичко си и от Центъра, а моите роднини и съответно наблюдения са от Еленица Wink
Права си, християнството признава силите, като съществуващи, но не ги приема като Боже дело и съответно ги смята за грях. Аз без да искам редовно попадам на разни дебати на теолози и понеже нямам теоретична основа, хващам по някое тълкуване, което ми се стори интересно.  А един теолог винаги може да защити тезата си и подобно на адвокат да ти докаже, че едно нещо не е точно това нещо. Така и споровете около Баба Ванга, едни я защитават и дори са готови да я канонизират, други я отричат.
Аз съм ви казвала, баба ми гледаше на кафе, ама така, на събиране с приятелки. един път взех обърната чаша и просто видях разни символи и излезе, че съм познала. После пак така погледнах ръка на моя съученичка и казах неща, които нямаше как да зная. Много се изплаших и престанах да го правя. Вероятно е трябвало някой да ме научи или просто е било случайност. Не зная, сега понякога сънувам разни неща, но си мисля, че идват от някакви логични причини.
Мъжът ми има един познат, агроном, който сега отглежда биопродукти и събира билки, мюсюлманин. Преди една много сложна операция на малкия син, ей така му беше казал разни невероятни за тогава неща за него, които после се случиха /в това число, че ще има успешна спортна кариера и че ще отиде в Америка/. Ама то и самото решение да родя второ се дължи на едно предсказание. Приятелка ме замъкна като придружителка на един екстрасенс и той и каза, че ще роди три деца. Пък тя имаше момче и момиче и нямаше никакви намерения и възможности за трето. Засмяхме се и той, без да го питам ми каза, че ще имам двама сина. Тогава имах вече първото дете и изобщо не виждах вероятност за второ. Ама когато приятелката след години роди трето, аз реших, че няма как да ми се размине раждането на второ и уж на шега....стана момък 4.500.
Жужи, браво на момчето! Подтиквайте го да излиза пред хора, въпрос на навик е good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #651 -: февруари 28, 2015, 09:33:10 »

За леенето на куршум и аз си мисля, че може да има нещо вярно. Нямам спомен на мен да са ми правили такова нещо, но си спомням, че брат ми докато беше малък го заведоха при една жена. Излезе му куче и наистина той се беше уплашил от куче.

Панда, и на мен това за "дънкито", "горничката", "буйкити" и т.н. винаги ми е било много забавно.

Миленка, честно, настръхнах докато четох казаното от врачката. Ще ми пишеш ли коя е тя?
Не отричам напълно подобни способности, но може би повечето са шарлатани.

Вярваща съм, ходя на църква, пък и сега покрай сватбата не мисля да се занимавам с такива неща. Дано никога не ми се налага да ходя впрочем. Майка ми веднъж е ходила при една жена и общо взето и позна за болежки и такива неща.
Църквата отдавна не е това, което е била и би трябвало да бъде. Случват се неща, които са недопустими от човек вярващ и служещ в подобен храм.

Аз вярвам в Бог, вярвам и в съдбата. За мен всичко ни е предопределено и всеки има начертан път, който следва. Няма случайни неща. Всичко чака подходящото време някъде в пространството.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #652 -: февруари 28, 2015, 09:44:13 »

Че какво му е на дънкито?  blum

От врачка до врачка ще да има разлика. На майка ми и казали, че брат ми ще се ожени, разведе, ожени наново и чак тогава ще има деца. Е, щастливо си е женен с деца без разводи.

Майката на мъжа ми ходила преди време та й казали, че сина й до 35 ще стане голям шеф, сега чакаме да видим, хаха.

Миленка, мъжа ти чака ли новия ф1 сезон? Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #653 -: февруари 28, 2015, 10:09:05 »

Панде, тази карта я видях съвсем наскоро и много ми хареса идеята. Въпреки че е малко обобщена, пак показва основни насоки.
Миленка, аз май се сетих коя е врачката Wink
juji, само така Bravo
Аз поне знам, че калеко и свако е едно и също. Едното е славянското и идва от "свой", т.е. човек, който е станал от твоя род по брак. Калеко е същото на гръцки. В Пловдив се казва калеко, обаче аз си имах свако (защото беше от друг район). Става дума за мъжа на сестрата на татко. Чинка и стринка са едно и също. Тук казват чинка и ми е малко смешно, като ме нарекат така, ама трябва да свиквам. Аз съм възприела стринка, като по-"подходящо". Вуйна и учинайка пак е едно и също Wink
А за леенето на куршум - чак е страшно какви форми става girl_impossible


П.П. Сега видях, че Калояново са отделени lol Ама като се сетя в Раковски как говорят... Моят мъж като пътува нататък и нарочно спира да пита за посоките. Прави се на "хампи", а после се сбърква от смях funnytooth LAUGHTER
« Последна редакция: февруари 28, 2015, 10:11:37 от Alichka » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #654 -: февруари 28, 2015, 10:35:41 »

Брей нищите мистерии още рано насабхлем.

Дода и бате са си при нас стандард. Аз имам много дотки Wink

Аз във Ванга вярвам , но не знам дали бих отишла някога при нея? При мен просто ме дразни мисълта да си знам бъдещето. Плаши ме. Хем нали искам да знам че с нещо ще бъде наред, хем не искам


Днес какъв хубав ден е навън. Аз почти цяла нощ не съм спала. Не ми стига че имам киселини и пишкам през половин час, ММ е хлопна по главата с възглавница докато спах и така се стреснах, че за лееене куршум бях funnytooth


Няма ли да ходите някъде уикенда?
« Последна редакция: февруари 28, 2015, 11:02:03 от mariola85 » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #655 -: февруари 28, 2015, 10:55:12 »

А уж уикендите нямало кой да пише хахаха smile Виви, мъжо чака с нетърпение. То нали неговия човек взе титлата миналия сезон и сега е голямо вълнение дали ще повтори...

Миме ще ти я напиша по - късно врачката, че съм през телефона smile
Не настръхвайте толкоз- пак казвам не с всички хора е така... Бях водила прителка при нея, каза и много неща които станаха точно,  но имаше и такива които се разминаха... Предполагам че е до човек,  до енергия...

Такива хора винаги са твърдяли че за да могат да те "видят"  трябва да вярввш. Ако не вярваш един вид блокираш информацията... Знам ли и аз

Ние и четирите дена сме си тука, ще си мързелуваме и почиваме
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #656 -: февруари 28, 2015, 11:08:39 »

За Ванга доста филми съм гледала. Нейни познати обясняват, че тя е знаела кое да каже и кое да премълчи. Преценяла е или е виждала хората какво могат да понесат и какво - не.
Мариолка, то с възглавница - добре! ММ ме е лашкал с лакът в челото и после даже имаше наглостта да ми се скара в съня си, че го заболяло beating Аз също не спах добре - наложи се да спя в стаята на малката, че църкаше нещо. Не стига, че спах само с едно тънко одеялце (мъжо не се сетил да ме завие, но пък възглавница ми донесе), ама и матракът хич не ми е удобен. Вече свикнах на меморито и станах принцеса LAUGHTER
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #657 -: февруари 28, 2015, 11:12:31 »

А така, Мариолка като каза сабахлем и се сетих, че дедовата версия за него е сабале (сутринта), а баба като кажеше час, значеше довечера  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #658 -: февруари 28, 2015, 11:15:12 »

Час е по- късно. Час ще отидем еди къде си, поне при нас.

Али и той така се стресна и не можа да заспи. Абе шоу сме ахахха
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #659 -: февруари 28, 2015, 11:15:40 »

Аличка, ами меморито си е супер благо, нормално да му свикнеш! smile аз като се прибрах в Бургас нито възглавницата, нито матрака ми бяха удобни, ама свикнах за 1-2 седмици на не-мемори.  Wink

Миленка, и ние тръпнем, само ме плаш, че скъса с Николчето, а това никога не му се отразява добре, аман от тия селебритита, дето по 5 пъти се събират и разделят.

Междудругото, ако я видя тая рокля още веднъж ще  bad Както и ако видя още веднъж паданетп на Мадона, е чъдо голямп!
Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines