Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:15:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 161290 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #540 -: февруари 26, 2015, 14:17:53 »

Винаги ми е било много интересно тук темите как трьгват от едно и постепенно преливат кьм друго.
Сега да ви кажа кьм какво прелях, че пак голяма услуга ми направихте  girl_haha

Нансита като каза за чувеня и се присетих, че чувен е една билка, размислих се вьрху тая работа и ми дойде, че сьм виждала в халвата да пише "чувенов екстракт", чукнах в Гугьл и си намерих рецепта за домашна халва  danceg danceg danceg

Та тьй от дума, на дума...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #541 -: февруари 26, 2015, 14:19:33 »

Да, от Лом стигаме до Ком.. хаха От тенджера, до домашна рецепта за халва  yahoo Ями.. Обичам халва, ама предишната.. сега е доста  nea
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: февруари 26, 2015, 14:24:36 »

И аз съм от търновският край .Много ми е смешно като кажа :Цъкни лампата хахахахах.

Халва си обожавам особено на нашите си захарни заводи ,айде Фръц smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #543 -: февруари 26, 2015, 14:33:56 »

juji, хехе, зная ама такава е приказката за да изпъкне най- добре диалектът. Имах колега от онзи край, ако рече да говори като банскалия, нищо не му се разбира. То и интонацията е важна, така написано му се губи красотата.
Ина, ще взема и да я видя тази рецепта. Аз нали гледам индийски сериал, та там мине не мине и хоп- правят халва. Снощи си смесих сусамов тахан и мед, че и на мен ми се прияде като ги слушах.
В този ред на мисли, аз пък се сетих, че Миленка питаше за Малка булка. Ами малката булка Ананди стана борец за защита правата на жените. Не си познала героите, защото Джагдиш и тя са вече други актьори. Някъде към 13 годишен спипаха Джагдиш, че гледа през ключалката как се облича Ананди и ги разделиха за 5 години, да не се онодят без време. Сега вече са 18- 19, предполага се, че са консумирали брака си, Джагдиш се прекръсти на Джагат и отиде да учи медицина. Там му се лепна една красавица и в общи линии се борят против агресията на стари над нови студенти. Бабата продължава да тормози всички, снахите ронят огромни сълзи и пулят очи, мъжете им размятат чанти и се правят, че работят...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #544 -: февруари 26, 2015, 14:38:10 »

Аз пък май халва не съм яла  blush  Интересно ми е като ви слушам...

Разчетох се в книгата на Джейми Оливър (незнам дали ви споменах - подарих на мечо книга "Моето меню за 30 мин." за 1вата месечинка) и се хванах за главата - те са някакви съставки и подправки дето изобщо ги нямаме тук, почти всичко се прави с блендер/кухненски робот и тея 30 минути според мен са без чистенето около теб и в случай че имаш 5 котлона и 2 фурни и безкраен набор от тави, тигани и тенджури.........
В най-добрия случай ще ми отнеме 2 часа да сготвя всичко описано. А измиването на ползваната посуда още 2.. гадно ... надявах се да можем да си сготвим някои от нещата уж по-лесничките, ама то и елементарните рецепти започват с "сложете в кухненския робот..."

Аз да се пофаля че мечо отиде да взима колицата  yahoo yahoo yahoo Довечера ще се возим на нова кола иупиииии

Свеки мерси за ъптейта... А Джегдиш и новата да не се онодят по някое време... хахаха Аз последно бях гледала като бабичката искаше да го ожени за друга мома...

Важното е че още са женени децата, ама вече малката булка не е малка булка - време е да им се пръкне едно малко булче аххаха
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: февруари 26, 2015, 14:41:35 »

fiibi_bg, йеей, не съм единствен представител! Захарни Заводи добре държат фронта. Скоро им гледах сайта, браво на мениджмънта. Аз моите хора в офиса съм ги научила на "цъкни лампата, цъкни климатика". Първо гледаха странно, сега вече по погледа ме познават.
juji, чак си представих как го казва  с правилната интонация.  funnytooth funnytooth
Хапвате ли халвичка на филийка с масълце? Едно време ми беше любимо лакомство. След шоколада, естествено. Сега правят някаква халва с шоколад. Ама не съм се престрашавала да си купя.
Едно време баща ми носеше халва в консерва, раздават ги на военните чат пат. Беше много вкусна, ама никъде не пишеше от къде, що е.
Ей сега ще изгледам клипчетата на свеки.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: февруари 26, 2015, 14:44:27 »

fiibi_bg на мен пък ми смешно ММ като каже "светни/угаси тока"  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth (т.е. лампата) Винаги му отговарям, че не стигам бушоните  pardon

milenkata ти не си ли го гледала Джейми как готви всичко в блендера и със "консервирани солени лимони" преди да купиш книгата. Иначе всичко се намира по магазините. Но като не готвиш с такива подправки, не ги забелязваш.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #547 -: февруари 26, 2015, 14:53:04 »

Аз не харесвам хич такива рецепти - за по 15, 20 и 30 минути. Всичко става за толкова време, обаче никой не калкулира беленето, рязането, миенето и чистенето. Иначе Пандето е права, че какво ли не има по магазините! Аз случайно намерих един ден разни съставки, които в "Черешката на тортата" много ползваха. Обаче си е безумие да ги купуваш консервирани само и само да се покажеш каква домакиня си nea
Джейми Оливър ми беше интересен като гледах риалитито за революцията в училищата. Изумих се какви боклуци ядат. Майка беше `93 година за първи път в Англия и казваше колко против са всякакви американски вериги тип МакДоналдс. Обаче и тях явно ги е заляла вълната Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #548 -: февруари 26, 2015, 14:54:40 »

Джейми готви на минимум два котлона и нещо е сложил във фурната. Ползва и полуфабрикати - домати от консерва, боб от консерва, кус- кус /ама онзи, дето само се накисва за 5-6 минути, наденици... Абсурд да мога да се справя за толкова кратко време, няма как нещо да не ми загори. Пък котлони и тигани нямам толкова.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: февруари 26, 2015, 14:55:50 »

Ох ,много бисери има ,обаче човек отстрани да се чуе.Наистина някой беше писал по долу като си студент ,най-добре я осузнаваш тази работа с диалекта.Аз като отидох в Сф бях супер смешна на всички с мекото си говорене ,после научих на твърдо ,но като се прибраха по родния край пък все казваха ,че съм се правила на интересна и говоря по шопски.То тая работа ,малко като с емигрантите .Нито със своите свой ,нито с чуждите чужд.

Халва даже дребния се научи да яде ,обаче не му давам много ,че тези сладки неща са си като цяло голям враг.

Я да ви питам ,че всички сте млади булки и обзавеждате домове :Да ми препоръчате хубава тенджера под налягане ,ама да не струва сега майка си и баща си smile?

п.с.Тук едно време се е отворило ,леле.Прекраснотия!

Миленка ,ама каква е колата ,не казваш .Честита да ви е.аз съм от жените запалени шофьори .И в спорове влизам даже.Амаха  beating

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #550 -: февруари 26, 2015, 15:06:29 »

Аз бързо попивам от диалектите.Заради моя мъж и обкръжението му се научих да казвам -"Е па ...едикакво си"
Малчо и той същия ,като отиде при баба му на село и като се върне ,полудявам като го слушам.
Днес говорим с него по тел .,той при баба си и тя ми се хвали ,че ще го води на банкет за първи март,и нашия се провиква -Я /вместо аз/ да не съм пенсионер ,та да хода с разни баби по банкети.Това естествено ,му го е казал дядото /свекъра/.
Много са смешни двамата,свекъра обича да се майтапи със свекървата и точно когато тя е заета с нещо ,той вика Марти и му казва на ушенце -Речи на баба ти да ти донесе луканка.И нашия тича при баба си и дословно предава-Речи на баба ти да ми донесе луканка ...не се усеща ,че не трябва да казва "Речи".
От мен е научил думата абсолютно и  днес го питам защо ,затваря тел на баба му и не ми дава да говоря с нея,а той ми отговаря-Защото баба ти абсолютно не иска да говори с теб.Свеки се притесни ,да не би да взема да реша ,че е истина и почва да се обяснява ,абе скици
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: февруари 26, 2015, 15:06:44 »

Нат, това го правеше баба ми.. Филийка с халва и маргарин/масло.. Детство..  heart Блаженсвто, много беше вкусно!  huhhuh.gif

Миленка, Джейми е ужас.. Много ми е забавно да го гледам, ама да готвя неговите манджи... Хвърляш, мацаш.. Той ММ вика да не съм му чистачка на този Джейми  funnytooth
Аз доста често преди, докато бях студентка и не работех, гледах нещата, които правят в Бон Апети (Лора и Стоян). Много ми харесват някои рецепти, а и сега като имам повече време, гледам на сайта им.. Удобно е има и клипове към рецептите  Yes

Махнете я тая малка булка, бе.. Много ми се струва страшно следенето И на индийски сериали... И аз много рядко поглеждам някой турски, че Илиян откача от музиката им, ама индийски е вече прекалено  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: февруари 26, 2015, 15:09:27 »

Дааааа,Лора и Стоян и аз ги харесвам и най-вече сайта.Между другото доста вкусотийки спретвам от там и с клипчетата са ужасно полезни.Много добри просто! good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #553 -: февруари 26, 2015, 15:14:04 »

Моето вдъхновение за готвене ме е напуснало.Въобще не ми се готви,моя мъж взе да се оплаква,но на мен толкова да неми се готви.Сведох готвенето да три манджи супа топчета ,сърми и някаква манджа с картофи.Правя и паста и с това приключвам.А преди не бях така.....С удоволствие посрещах  гости ,почти всяка събота.И готвех като луда,сега не ми се прави нищо...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: февруари 26, 2015, 15:16:57 »

Миленка, честито за колата! И ТМ едно пробно кръгче да ти даде.
Аз обичам да карам, но съм шофьор от има - няма година и малко. Още не съм се научила да паркирам хубаво и малко ме е срам.  blush Затова и много много не смея да излизам сама с колата. Все си нямам вяра,че ще се справя. Изпита го карах в София, после покарах малко и във В.Търново, че да се науча да паркирам и да потеглям по баири. Даже ме качиха при един изпитващ да ми направи "изпит". От много притеснение загасих колата на средата на едно кръстовище. girl_impossible И до ден днешен не си обяснявам как съм успяла. После ме кара да паркирам успоредно на тротоара и се справих без забележка. Сега какво толкова му се чудя- не знам.  crazy
fiibi, при мен е същата ситуацията с говоренето. Ама няма как, не мога да си позволя да говоря меко на работа, защото не ме вземат насериозно. То не стига, че съм най-млада в екипа, ами и това остава smile
За готвенето - винаги импровизирам. ИЗбягвам полуфабрикатите, когато мога. Обаче месо не мога да готвя. Със 100% успех съсипвам всяка пържола. С рибата се спогаждаме някак. Обаче на постните манджи и на салатите съм цар. Може би, защото не обичма месо и го ям по задължение...
Гледах тенджерите под налягане на Тефал. Някой има ли такава? Мен ме е страх да използвам такава тенджера. Лора и Стоян ги проверявам от време на време. Имат полезни съвети. good

Едит: И на мен ми е трудно да измисля какво да готвя, когато нямам вдъхновение. А и като се прибера в 7 от работа, последното нещо, за което се сещам, е да сготвя манджа. Режа 2 домата и 1 краставица, маслини и сирене и съм щастлива. А ММ гледа тъжно отстрани и си пече някакво месо
« Последна редакция: февруари 26, 2015, 15:20:24 от nansita » Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines