Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:58:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83437 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #120 -: ноември 24, 2015, 18:43:37 »

Моя юнак преди месец беше 7800 и 66 см да го видим в понеделник колко ще е.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #121 -: ноември 25, 2015, 12:48:26 »

мамииии, да ви се оплача, ние сме с температура,горкото бебенце, не знам какво му е, вчера ходихме на лекар друго освен т няма,ама нали е за първи път, малко ми е криво sad  cray
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #122 -: ноември 25, 2015, 19:34:41 »

Дано бързо да ти минат тревогите  good
Каката имаше такъв случай като малка (мисля, че беше на годинка) - вдигна ми температура вечерта, а на сутринта й нямаше нищо, беше си весела. Лекарката каза, че нищо й няма. Така и неразбрах от какво я вдигна  girl_impossible
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #123 -: ноември 26, 2015, 20:25:07 »


   Здравейте, дами!

   Знаем, че това може би не е за тази тема, но ще си позволим най-учтиво да Ви поканим на едно страхотно, позитивно, благотворително събитие тази събота /28.11/ в Сердика център от 10:00 до 15:30 часа. Елате заедно с Вашите деца, за да се забавляваме и да помагаме едновременно! Повече информация можете да намерите във фейсбук събитието - https://www.facebook.com/events/1202803523069052/. smile
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #124 -: ноември 30, 2015, 15:31:08 »

Да се похваля след днешната консултация, че вече Митко е 8350 гр. и е 68 см. Биха му поредните ваксини и си поплака малко, но поне бързо се успокоява. Дадоха ни направления за изследвания, та ще трябва да се организирам и в тая насока тия дни.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #125 -: март 22, 2016, 14:10:20 »

Мами, как сте, никакво движение в нашата тема!! Ние принципно сме добре, растем си и след месец ставаме на годинка. МИсля си усилено за потготовката, тортата и подаруците на малчо.
Няма да бъде типичния детски рожден ден, защото бебчетата около нас са малко по-малки и няма как да си играят или да приготвя храна и за тях хехе. Ще идват моите родители и едни приятели, мисля на ресторант, торта от тия фондан, но се чудя още дали с мики маус или смърфовете....
Относно подаръците пак съм блокирала, мислех за кола с дистанционно и още нещо, но една приятелка ми каза, че на тая възраст нейното дете не им е обръщало особено внимание...Дайте идейки!!!
Разкажете вие какво планирате за този така важен ден!! Връхлитат ме спомени за преди около година, деня когато отидох да ражда, носталгично ми е, но от друга страна господ ме дари с най-голямото щастие!!
Мами имам една молба, ами пак сме болни  cray Даниел няколко пъти през последните месеци е бил с температура, разстройство и аз покрай него даже и панически пристъпи получих, сега отново сме настинали, товъ път Дани кашля и има хрема. Тук освен парацетамол и търпение нищо не предписват за температура и такива състояния та въпроса ми е как да регаирам, страх ме е да не слезе надолу към гърдичките и да стане по-зле положението. Слагам физиологичен серум, седим на пара в банята, но нищо, последното е сироп от лук и захар,но от 24ч които го давам не видях ефект. Вие как реагирате, какво давате при кашлица?
Пишете малко да поразбутаме темата, много целувки ви изпращаме и чакаме новини от мами и бебета!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 22, 2016, 16:14:03 »

Грета, радвам се, че писа! Толкова далеч ми се струва това с РД, ние днес станахме на 9 м. Бих купила нещо символично като чели, може и играчка, но която да си ползва по-натам като порасне. На едно момиченце му подариха конче, люлеещо и много му се радва, може и нещо такова... И ние позаскабнахме през последните дни. Дано скоро оздравеете, не знам доколко бабешките рецепти са приложими за под 1 годинка. Аз давам чай - лайка, шипка и витамин С, половин ампулка на ден. Кърмя го по-честичко и така!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 22, 2016, 16:22:13 »

Грета и Стефи боледува вече няколко пъти. Давам и хомеопатия , единия път пи и антибиотик, защото имаше отит. При нас баткото носи вируси и тя се разболява. Сега и тримата сме болни. За кашлица давам стодал и помага. За носа виброцил. Биозин съм давала.
Иначе ние сме на 10 месеца вече , 9 кг. И 74 см. Със всичко съм я захранила вече. Даже манджи те от детска кухня повече ги яде от пюрета.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 22, 2016, 17:09:21 »

Грета, погледни в темата на inaxastra, може нещо да ти е полезно, доста неща е написала за температурата специално.
Много дечица сега са така и моите не направиха изключения и двете.
Аз бих ти препоръчала да се довериш на лекарите. Западната практика е такава, в някои случаи за добро.

За кашлицата специално аз, давам хомеопатичен сироп за деца, който много помага. Потърси в нета това e марката OMIDA, може да ги има при вас.
 Лично аз съм много доволна от него.

Относно рождения ден ти препоръчвам една играчка на Фишър прайс/принципно не съм привърженик на марката/, която представлява динозавър, който хвърля топки. Не мога да пускам линкове, иначе бих ти показала.
Интересно му беше също така една кутия първи строител, големи строителни блокчета, кубчета, както и една пластмасова играчка, тип сортер с различни звуци. При нас последния вид има голям успех, колкото и да не са ми по вкуса.

Ние му подарихме тиха книжка с разни "механизми", но не е така харесвана .... за съжаление
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 23, 2016, 08:56:33 »

Тихата книжка е някъде за към година иполовина, поне МОника тогава започна да се заиграва с нея.И ние и я подарихме за първия РД.Иначе и бяхме взели пъзели с дръжки, и тях започна да заглежда около година и половина, получи подарък пате което е като кола качва се и се бута с него, лятото беше голям хит и още го ползва в къщи.Сортер, дървени кубчета за строене, има меки конструктори за 1+, всичко което се реди едно върху друго или се пъха в дупка са им интересни, както и бутащи се дърпащи се камиончета и колички.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #130 -: март 23, 2016, 10:07:16 »

Грета, не мога особено да ти помогна сьс сьвети за някакви действия. Официално при нас (има плакат по темата в кабинета на педиатьра) кашлицата не е симптом, който трябва непременно да се третира. Т.е оставяш го да кашля. Така се чисти организма, защото това е нормална защитна реакция.

А мисля, че ако се инфектира (както е при София в момента) дават антибиотик, за да убият бактериите причинили инфекцията.  pardon

Температурата сьщо сьветват да не се сваля системно, а само ако детето не я "носи" добре - ако е лошо и е цялото отпуснато, спи му се постоянно.

Аз досега за 5 години с Марта, само ведньж се бях сбльсквала с подобно сьстояние и затова не знаех какво да правя. До момента почти не сьм давала нещо за сваляне на температура.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #131 -: март 23, 2016, 11:10:58 »

Пораздвижила се е темата гледам smile
Грета съвет не мога да дам. Имам късмета малкия да не ми се е разболявал. Дано се оправите бързо.
За РД-то мисля, че това което Маги ти е писала е подходящо: "Сортер, дървени кубчета за строене, има меки конструктори за 1+, всичко което се реди едно върху друго или се пъха в дупка са им интересни, както и бутащи се дърпащи се камиончета и колички." Митко си играе точно с кули, които се редят и такива дето се пъхат. Формите не ги нацелва, но му помагам и му е интересно.
Митко иначе вече е на почти 10 месеца (без седмица). Пълзи, изправя се, има 5 зъба, много си бърбори. Ползва си успешно гърнето вече два месеца. Яде си всичко от кухнята. Обожава да го люлея като сме на площадката - с глас се смее smile Преди месец беше 72 см. и 9450 гр. Другата седмица ще видим дали и колко е порастнал.
Само дето още ми се буди през нощта. Понякога си заспива като дам бибата, но не винаги се получава. Кърмим се само вечер. През нощта 1-2 пъти (към 2-3 и към 5-6). Рядко ми пропуска храненето в 2-3 часа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 23, 2016, 11:22:16 »

За дървените кубчета само да споделя, че например Сами е доста добър в хвърлянето и при нас специално това не е добър вариант.

Да кажа още и във връзка с колата с дистанционно. На Симеон подарихме такава за първи път за една Коледа, когато беше над 3 години.
Изключително много се страхуваше от нея, а се научи сам да си играе с нея чак година по-късно. Така че това като идея ми се вижда крайно неподходящо за първи рожден ден.

Дървен пъзел и ние получихме, но абсолютно не е способен на 1 година да намери мястото на животните. За сметка на това беше качествено сдъвкан.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 23, 2016, 11:29:52 »

Майче, как точно си ползвате гърнето? Не е ли много рано? На мен ми е тъмна и мътна как ще го свикна, за пишкането става въпрос, мисля си, че трябва да е поне на годинка и половина... Една позната, която работата й е свързана с малчугани пък ми каза да го въведа на 2 годинки някъде. Показвам му гърнето и махам памперса. Ставало бързо и от раз  crazy не ми се мисли още...
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #134 -: март 23, 2016, 13:21:15 »

Фани, започнах да го слагам средата на януари и той просто си вършеше работата там. Учудващо за мен след 2 седмици някак ставаше неспокоен, когато имаше голяма нужда. В един момент спря с това нервничене, но аз го слагам след хранене, след сън. В момента в който го сложа и той се изпишква. За тези два месеца имаме 2-3 пъти наакани памперса. Не съм тръгнала с идеята за сега да махам памперса, а просто той да свикне с гърнето и да знае за какво се ползва.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines