Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:13:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83425 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 18, 2015, 14:17:11 »

Грета търпение мила. Сега ти първа почва одисеята. Моя Вики е спокоен, та не знам какъв съвет да ти дам.
Днес бяхме на консултация. Малкия е 54.5 см /1.5 отгоре/ и от изписването, за 10 дни е качил 680 гр. Сега тежи 4350 гр.
Много е жилав и силен, ама и с тези кила е нормално да е такъв. Вече ходим на разходки от 3 дни. Чувстваме се добре навън. Радвам се, че шума не му пречи да спи. Вечер става 2 пъти. Към 4 и към 6, но заспива по различно време. Може към 8 или пък 10, но най-често към 11-12.
А бе не мога да се оплача. Супер ми е детето. Дано да продължава така. За сега дори и да има колики са слаби. Давам му чайче и мисля, че помага и отделно и аз пия чай с копър и анасон. Я кажете може ли този чай да е вреден, понеже на Алекс много и харесва и й давам и тя да пие от този за кърмачките.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 18, 2015, 19:29:02 »

Уфф Грета как добре те разбирам. Разхождате ли се? Разходките много помагат. При нас през деня е добре благодарение на разходките, ама вечер....  angry От една страна се радвам, че ми е второ та леко съм претръпнала и знам какво да очаквам. От друга страна това че ми е второ означава, че имам още едно за което да се грижа и това съвсем ме натоварва.
Мъжа ми не беше в нас и един ден откакто ни изписаха, като го питам не мисли ли че имам нужда малко от помощ сама с две хремави деца, той ми вика "като гледам се справяш отлично, ако не се справяше щях да си остана в нас"  angry Не знам как се очаква да не се справям?! То е ясно, че като съм в такава ситуация ще се справя, ама предпочитам да имам малко опора. Е и сега още не се е прибрал. beating Ходих да взема каката от градина , която е в другия край на града, от там минавахме да ѝ купя сандали. Сега се прибрахме малкия се одира от рев, аз умирам от корем, гладна съм, а не мога да го оставя за секунда.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 18, 2015, 22:18:32 »

И ние се записваме Самуил, 12.01.2015, 2930гр. 48 см smile

Днес бяхме на консултация, вече сме на 4 месеца, 6920гр, 64 см.
Детенцето е в супер кондиция, много спокойно и лъчезарно, освен когато го мъчи коремчето или зъбките или и двете едновременно.
Единственото, което ме притеснява леко е, че напоследък е много един такъв плашлив, всеки и всичко го плаши, особено във вечерните часове...мисля още по темата и не мога да установя причината.
Сложиха ни днес поредните две ваксини(тук консултациите са на два месеца и слагат по две ваксини на посещение), плака естествено, но бързо се успокои, миналият път дори лекарят беше впечатлен колко много пищя и плака, а той доста бебета е виждал.
Изцяло сме на кърма, мисля че засега добре наддава. За обличането....дълга и широка, като катун сме на разходките, няколко вида одеала, дъждобрани, всички екстри, но няма как по друг начин като един ден е 8 градуса, а друг 28....
Герганче и аз съм на същото хоро, и със стомаха и с тичането, разбирам те напълно, а вечер каква лудница настава, ако се засекат, не е истина. Обаче радостта е двойна good
Грета, търпение трябва няма как. И аз добре си спомням с първото дете имах подобни на твоите моменти, случваше ми се да спи по два часа сумарно за целия ден и това седмица, че и повече, през нощта редовните дежурства, но всичко минава и се израства, трябва време. И на двамата ви е ново, ще се справиш. Може да пробваш повиване или използване на специални възглавнички, да се чувства по-сигурно детето, при нас това помогна. И един личен съвет, ако позволиш, колкото повече се опитваш да го приспиш, как да кажа да го сложиш в леглото, поради това, че си супер изморена или имаш куп неща за вършене, толкова по-изнервяща става ситуацията за теб, а оттам и за него, той е като твое огледало на емоционалния ти свят в момента. Трябва да си спокойна, да степенуваш нещата по важност, да се отпуснеш и да се гушкате, да му отделиш цялото си внимание за известно време и тогава дните и нощите ще бъдат по-лесни и за двама ви. Извинявам се, че така си позволявам да ти давам съвети, но като ти четях поста, просто си виждах себе си преди и сменяйки подхода, виждам разликата сега.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 19, 2015, 06:42:53 »

Тъкмо похвалих моя звяр, че спи и снощи в 4 и 30 като отвори едни очи... И не реве ами ръмжи в леглото. А заради каката не мога да го оставя да си пореве и накрая го взех при мен на леглото да го приспя. Това поне винаги действа.
Мари много сте добре за 4 месеца! Все така да растете!
Гери това с второто аз въобще не го коментирам. Там нещата направо те изпиват, ама сами сме си го решили ще го изтърпим smile
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #19 -: май 19, 2015, 16:56:19 »

Момичета, много благодаря за съветите, въобще не се обиждам. Аз пак имам въпроси. Даниел за 48ч е акал само 1 път, а преди си акаше често, на всеки памперс имаше ако. Не съм променила нищо във храненето. На какво може да се дължи?
И още един въпрос, ами имам съмнение или по скоро ме е страх да не би да не се дохранва и за това да плаче, аз искам само да го кърмя, давам на често и понеже го кърмя със силиконово зърно и виждам млякото вътре а и като се пусне от зърното има мляко около устата, което ме навежда на мисълта, че имам кърма, но например днес му дадох АМ като дохранване и изпи 60мл и заспа, а преди ревеше и беше нервен.
Не знам какво да мисля, имайки кърма не ми се дава АМ, но ако това е проблема, бих му давала...
Вие какво мислите, как да разбера дали му стига кърмата, на последната консултация беше натдал, сега в понеделник ще видим как е.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 19, 2015, 17:52:40 »

greta85, за акането мога да споделя само моя опит, а ти ще прецениш, първият месец, Сами, акаше на всяко хранене, даже преди и след храненето. После нещата се сведоха до един път на ден, доста добро отчитане. Така беше до преди три-четири седмици, тогава направи пауза от 3 дни,като към края на 3-тия си свърши работата подобаващо, не се е мъчил, няма нещо необичайно с изпражненията. Оттогава пак се върна към веднъж дневно, но в седмицата веднъж ще се случи да е на 2-3 дни. Не го намирам за проблем, не мисля, че се мъчи или нещо такова. Напишани памперси има много за деня. Правя уточнението, че сме само на кърма.
За дохранването какво да ти кажа.....С първото си дете бях в подобна на твоята ситуация с тази разлика, че започнах от самота начало с дохранване, понеже много късно ми слезе кърмата и така и не събрах смелост да минем само на кърмене без шише, при положение, че е имало периоди, в които дохранването в шишето беше само кърма. Моето дете беше такова, че колкото и да му дам от шише като дохранване след кърменето, всичко изяждаше. Един ден се оказа, че го прехранвам, тъй като започна да ака на всяко хранене, преди и след него, изобщо беше чудо някакво. След консултация с педиатъра му намалих дозата в бутилката и всичко се нормализира. Искам да ти кажа, че това че пие от шишето, не значи,че е гладно.
За мен всяко дохранване с шише е объркване на кърменето. Независимо от това, че е изморително за майката, аз бих слагала на гърда всеки път, когато поиска, дори на час, без значение. Не виждам колко точно е голям, но смятам, че все още се отрегулират процесите и при теб и при бебето. Мисля си,че ще го израсте този период. За мен по-големият кошмар е детето да не иска да суче, в сравнение с това да виси постоянно на гърдите, но всеки си преценява.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 20, 2015, 06:43:04 »

Аз понеже бях много параноична на тази тема с Алекс и мога да ти кажа как процедирахме тогава. Взехме едно бебешко кантарче и я мерихме преди и след всяко ядене. Така следихме колко изяжда и дали си изяжда нормата за възрастта. Е така със сигурно се знае колко яде бебето, но не бих ти го препоръчала. Психически е много натоварващо да се питаш защо сега е изяло 100 грама пък после 80 и така.
Но ако много се съмняваш е вариант.
За акането и Алекс беше така. До захранването акаше веднъж на няколко дни. Не се е мъчила, ама редовно изпускаше памперса като дойде момента. Обяснението беше, че кърмата се усвоява по добре и има по малко остатък за изхвърляне.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #22 -: май 20, 2015, 14:16:01 »

Това с кантара и аз не го препоръчвам. Ние бяхме взели под наем за първите два месеца и после, като го върнахме, сигуро в продължение на един месец след всяко хранене се чудих колко е ял, дали имам достатъчно кърма и прочие... Наистина е много натоварващо психически.
Относно дохранването... според мен трябва да действаш така както го чувстваш, така че и ти и бебче да сте спокойни. Има много случаи където е смесено храненето. В началото и аз съм дохранвала с АМ макар и рядко, повече използвах кърма, тъй се цедих след всяко хранене и така имах 20-30 мл за другото ако се наложи. В последствие обаче ми дотегна това цедене и започнах да го слагам на гърда през час - час и половина.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #23 -: май 26, 2015, 12:58:24 »

момичета, ето ни и нас, вчера бяхме на консултация.За 1 месец Даниел е качил 490 гр и 3, 5 см. На консултацията не казаха да е качил малко, но мои приятелки майки с поьече стаж от моя, казват, че е много малко, че вероятно не му стига кърмата.Много рядко съм дохранвала с АМ и 3 дена вече се цедя, но не за всяко хранене, а му давам 2 пати дневно цедено като добавка. Не знам какво да мисля, искам да го кърмя, но не срещам много подкрепа и ако не му стига е разбираемо, но вместо съвети за кърменто всеки ми казва да му дам АМ, а на мен мми се струва, че така няма да се получи кърменето, а не е да нямам кърма съвсем.Много ми е криво, защото най-лесното е да му дам добавка, а кърменето изглежда, че е като все едно аз искам, нооо като не става и не става и айде добавка и кърменето го остави.Така ми звучи, може и аз да съм в грешка, не ме разбирайте грешно, не искам да прозвуча като детето гладува, но аз ще кърмя, просто се чудя как да действам... sad
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 26, 2015, 13:31:36 »

А ми аз не знам какви мерки вземаш за кърменето и какви съвети са ти дали, да не се повторя, но ще ти кажа от опит някои неща.
Първо пии много течности! Вода и чай /най добре за кърмачки/, не препоръчително сокове, може и безалкохолна бира. Второ слагай на гърда, ако ще през час да е. Гледай да хапваш здравословна храна, месо, пълнозърнести култури, сирене, кашкавал, зеленчуци. Избягвай сладко.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 26, 2015, 13:49:09 »

Грета по принцип е малко 490 грама за месец, да кажем на долна граница, но това не означава непременно давай АМ. По скоро се опитай да видиш къде е проблема в кърменето , дали е кърменето или е в количеството кърма. Колко често се храни? По колко време? Също така обърни внимание дали суче хубаво, основно следи дали преглъща като суче. Ако засуква хубаво и суче ефективно , кажи нервна ли е след хранене, бързо ли огладнява, заспива ли след хранене? Колко наакани и напишкани памперси има на денонощие? Ако ти е малко кърмата най добрия "лек" е стимулацията, т.е. често кърмене, нощно кърмене, може да изцеждаш 10 минути след кърмене дори да е "на сухо" за да покажеш на организма, че ти трябва повече кърма. Също така чайове (аз много харесвам този на хип), много течности, житото има чуден ефект.
Все пак не се тревожи, не е качил съвсем малко, а и сега се сещам, че той май доста голям се роди така че е нормално да не качва по много. Аман от умни съвети ! Омръзна ми да ми обясняват как съм луда да се мъча с нормално раждане, как съм луда да кърмя и т.н.


И ние вчера бяхме на консултация, моя мечок пък много е качил, ама така е  с кърмените бебетата. Качил е 1600 грама и 5 см, т. е. сега е 4800 и 55 см smile
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #26 -: май 26, 2015, 15:46:31 »

Ехее Гери, браво, много е пораснал бебо!А ние да родихме се 4080гр, но сега е 4350, като излезе от болницата 3860.
Слагам го често на гърда, но не знам как да преценя дали яде добре. Има доста напишкани памперси, 5-6 даже и 7 примерно, акането взе да става на 24 до 48 часа, до преди седмица беше на всеки памперс.
Суче около 30 мин и после понякога му е трудно да заспи, но примерно нощем като заспи после почти не се буди по 5-6 часа и ако го сложа на гърда почти не суче, а спи.Относно дали суче, ами марда му се челюстта и според мен преглъща. Аз го кърмя със силиконово зърно и като пусне вътре има мляко и по устата на бебето също.
Тук не намерих чай на хипп, май трябва да търся в билков магазин нещо.
Иначе и на мен ми писна с това повтаряне за даване на АМ, че мм и той наред с всички. Как съм нямала живот, как висял все на гърда, как е качил много малко сега, другите месеци нямало и толкова да качи.Ясно ми е всичко, но аз искам да успея да го кърмя, не да се откажа защото имам кутия с АМ и то ще го засити и няма да плаче или ще заспи сам.
Ами ето вчера заспа и спа дълго време след кърмене, после се събуди кърмих го и пак спа 1час.
Много съм объркана, защото е качил малко, а иначе мисля да го тегля всяка седмица на аптеката, че следващата ни консултация е на 2 месеца.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 26, 2015, 21:41:31 »

greta85 не знам къде си , но търси чая на ХИП по бебешките магазини. В Кауфланд се опитвам да се сетя виждала ли съм го, но мисля че не. По аптеките също трябва да го има, има го и в магазин ДМ, изобщо навсякъде където зареждат продукти ХИП, но ако си имаш достатъчно кърма не е необходимо да го пиеш. Има също така един български лактогенен чай по аптеките, но не съм го купувала, защото мразя чай, а с този на ХИП някак свикнах и ми е приятен на вкус. И пак казвам 500 грама не са малко за дете родено над 4кг. След време моето и товето родени с 1кг разлика ще са почти еднакви, това става като едното качва с по бързи темпове, другите по бавно. Опасно е ако не наддава. При вас си наддава, ака, пишка, спи спокойно, така че според мен нямаш никакви поводи за тревоги  Wink

При мен моя мъж за раждането ми разправяше "що не вземеш да говориш с доктора да родиш секцио? заспиваш и се будиш с бебе, що трябва да се мъчиш?" ! Ядоса ме защото не е родил нито едно дете за да ми казва колко ще се мъча? Искам(х) подкрепа и разбиране. Сега за кърменето си трайка, даже му е кеф, но други приятелки ми обясняват колко съм глупава да съм постоянно вързана за бебето, така не можело никои да ми го гледа?!? Все едно съм го родила някои да ми го гледа. Като се наложи се наместват нещата. Онзи ден бяхме на кръщене, накърмих го, оставих го на майка ми, той е спал три часа, отидох накърмих го и пак се върнах на празника за още 3 часа. Така че с едно прекъсване имах на разположение 6 часа , което не е никак малко. 

Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #28 -: май 27, 2015, 12:39:35 »

Гери аз съм в Мадрид, бях видяла пюрета на хип и си мислех, че може и чая да намеря, но само има на Блевит, такъв давам за колики, но не си взех за мен, искам нещо друго, тоя не ми вдъхва кои знае какво доверие, че ще е ефикасен.
А за секцио или нормално раждане и аз имах едни приятели дето постоянно тва поватряха, жената след 3 деца ми поватряше как щяло да бъде много голямо бебе и да съм искала доброволно секцио, а мъжът как било за предпочитане да ме срежат отколкото да се разширявам 10 см и колко ли боляло.Е накрая родих голямо бебе натурално и не съжелявам.
Сега същите ме ядосват като почнат с това ам.Постоянно как навън можели да го забавляват малко, но като цяло за мен било по-добре да му дам ам и да имам време и не знам си какво,ясно ми е, но не мисля, че 2-3 месеца поне кърмене ще ме измъчи толкова.Ами то утре ще е друг проблем, няма да иска примерно пурета и какво ще му давам по 3 биберона на едно хранене, че да не реве и аз да имам време.
Ясно ми е, че понякога ще ми писва от ревове и тем подобни, но и аз съм човек.Ето два дена сме сами, тати е на път по работа и ние се гледаме, е вчера не можах да се изкъпя, щото малчо почти не спа, но какво да се прави и то дохранен беше с ам, е за сетен път се убедих, че не реве и не е нервен от глад.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 27, 2015, 14:56:51 »

Защо половин килограм на месец да е малко? Изненадана съм от прочетеното. Нали има и други признаци, по които се следи здравословното състояние на едно бебе - кожа, пълнене на памперсите, тонус.
Ми, моята щерка няма и месец, в който да е качила 1 кг. Месеците, в които е качвала около или повече от 500г са броени. Обикновено беше по-малко. Качваше си плавно, но си качваше. Но си пълнеше пампите и беше жизнено и спокойно дете. Педи никога не е споменала, че качва малко или че това не е ок. Бяхме изключително на кърма 6 месеца, след което още 2 месеца на кърма и захранване, а после малко на АМ и захранване.
Та, не е задължително. Бебетата не са еднакви, не е нужно всичките да се следят все едно се угояват (с извинение). Имат различен метаболизъм, различен организъм.
И, по-важно е да "дърпа" в см, а не в кг.
Докато лекарят ти не е притеснен, Грета, и няма други тревожни признаци, не си го слагай. Това не пречи да стимулираш лактацията. Просто, не мисля че 500 г месечно е нещо странно. Всеки си гледа неговото бебе, а сравненията за тези неща обикновено не са препоръчителни.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines