Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:04:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83619 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #90 -: септември 29, 2015, 14:02:57 »

Роди браво на момата  Bravo
Фани, а ти голям мъж имаш. Моя на 4 месеца е 7300 кг. и е 64 см. Мисля още един месец да си изкараме на кърма и от ноември да започнем със захранването. Сложиха ни за първи път ваксините в двете крачета и мога да го похваля, че почти не плака. Доки каза да следя дали няма да вдигне Т, та купих за всеки случай Панадол.
И той много се плюнчи и слага всичко в устата. Кеф му е да се провиква и да си пищи (и в момента го прави даже) smile . Много е усмихнат и спокоен. Всеки ден сме по разходки, дори е днес в това дъждовно и ветровито време. Искам-неискам трябва да го изкарвам, че няма кой да води и прибира каката от училище.
Това е от нас. Юнака огладня и взе да се сърди вече.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 27, 2015, 08:29:05 »

Здравейте! Малко отчет и от нас след ДК - 7,900 и 65 см - малка топка ми е той. Взе да се буди малко по-често през нощта. Понякога не успява да направи голямата пауза от 6 часа. Та в тая връзка май ще го захранвам след 2-3 седмички. Може би едновременно в Мити на Мамчето ще се падне. Пиши мамче как протича процеса при вас и аз ще споделям като имам време.
Много се плюнчи обаче нямаме зъбчета още.  tease голяма е "хилка" - кака му вика така защото не спира да се хили.  heart
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #92 -: октомври 27, 2015, 10:45:25 »

Здравейте и от нас, първо малко отчет, че ни няма никакви, ама то и никой не пише.
Даниел на 24 направи 6 месеца, има едно зъбче,което е пробило венеца и ми се струва , че скоро ще има второ, продължава да е нервен, да се плюнчи и да тика всичко в уста. В този ред на мисли, захранихме се оня ден с морков, ами не , не го иска, аз пробвам с тоя метод baby led weaning или казано на бг с храна на парчета, може би сте запознати. Днес мисля да е броколи, че да видим. Аз си мислех, че след като слага всичко в уста, ще яде нещо, ама търпение...
Иначе е много жизнено бебе, игрив е, усмихнат и много ни радва, както всички вас с бебечета и дечица. Много е хубаво да си родител, макар и да има доста трудни моменти, а и е само началото.
Чета ви всички почти, но нямам много време да пиша...
Фани, защо искаш да го захранваш сега, не искам да създавам полемика, нямам и опит, но от това, което съм се информирала, СЗО, световната здравна организация препоръчва мляко до 6 месеца, а и да ти кажа, че смените в съня са нормални, настъпва период, в който започват да се будят повече през ноща и не е от глад. А и млякото е по-хранително от зеленчуците и плодовете, с които нормално се започва. Не те упреквам, ами само да си споделим мнението, да се поучум една от друга, че и аз съм новатор в това  smile
А прочетох в темичката на Мари, че е носталгична, ами и аз много, постоянно ме яде отвътре, че бебето порасна, а така ми се иска да е малък, да е бебе, да не свършва толкова бързо.Все си викам, че ще имам и друго, ама то и с второто така било, една носталгия ме обзема.... cray
Да си ни живи и здрави, такъв е живота...
Искам да направя едно запитване ОТ Offtopic Много ми стана мъчно за една приятелка, открили са и Хашимото, някаква непоносимост на организма към щитовидната и жлеза и организма се опитвал да я унищожи. Аз тая диагноза ХАшимото мисля да съм я чела във форума в темите за забременяване и т.н. Някои може ли да ми даде линк или информация, може и на лични, да не спамим, да видя дали някой се е излекувал и какви мерки е предприел. Благодаря ви предварително и извинявайте за спама.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #93 -: октомври 27, 2015, 20:27:55 »

Много сьм сьгласна с Грета относно калориите и препорьките за СЗО.

Грета, аз захранвах Марта с Blw и до годинката количества не е яла, основно си й беше млякото. Иначе аз дадох веднага различни неща, не сьм изчаквала за алергии.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 27, 2015, 20:51:51 »

Грета, аз съм с Хашимото, попитай ето в тази темичка и ще ти отговоря каквото те интересува http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36504.165.html

Аз си захраних стандартно с пюрета.Давала съм и на парчета да маже, според как се чувствам е било, а и тя какво иска.Моника е много ящно дете и не съм имала проблем със захранването, по-скоро проблема е да огранича храната, защото яде до натъпкване.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #95 -: октомври 28, 2015, 13:07:28 »

Много ви благодаря за отговорите!!
Маги ей сега ще ти пиша в другата тема за хашимотото.
Инче, я разкажи малко за процеса на захранване, в смисъл колко яде, как, колко предлагаш... На теория ми е ясно, но на практика, макар да сам в няколко групи във фейс бук, и да има много мнение споделени от практиката, при нас не се получава особено. От 3 дена сме започнали, но Даниел не сяда още сам, което е едно от условията, да се държи седнал и изправен, моркова излезе в памперса на парчета направо, така както  ги е ял, броколито и то малко, щото почти не яде.
Аз до колкото съм информирана е метод да се развива автономността на детето, с други думи да се уважава колко иска примерно, да ама тои го хваща и го хвърля с некоординирани движения, не си го слага в устата, а аз реших да му дам аз, да пробва да яде и малко яде, но почва да се ядосва и да плаче. Яде точно 2/3 щипки да кажа, тип щипка сол като се каже , та и аз хванах ей така ,много малко и само това, не иска.
Малко се чудя как да продължа...Според мен не е ядене това, в смисъл не му допринася, а само го опитва. Даже така както излиза на цели парчета мокрова ми е много странно дали въобще получава някаква полза.
Чудя се как да продължа, да дам пюре или да се мъчим така.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #96 -: октомври 28, 2015, 13:17:35 »

Ами тя ми седеше в скута, слагах и 2-3 различни неща, но тя успяваше да си вземе сама и да ги осмуче. Количествата сьщо бяха минимални и както си казала излизаха на парчета от памперса. Сега се замислих дали това е добре за детето  crazy

Иначе за калории не сьм се притеснявала, защото тя си беше на кьрма. Цокаше здраво и беше винаги много добре с теглото. Повече беше за опитване захранването.

Кьм 9ия месец ми писна да чистя, понеже недоспивай системно и бях изтощена, та минах на пюрета, купени, но и тях не ги ядеше. Всичко изхвьрляхме.

Затова да се водиш по него за количеството сьм 100% сьгласна. Така се поддьржа авторегулацията на детето и това е супер важно. Звучи ми като да не е готов, щом няма интерес кьм храната.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 28, 2015, 13:38:46 »

Грета, за метода на захранване,  който си избрала,  не мога да те посъветвам,  не го предпочитам и нямам опит.
Ние започнахме с пюрета,  домашно приготвени. Започнахме в края на 6-тия месец,  но детето не беше готово. Не  приемаше храната не само,  защото е различен вид и консистенция,  а и самото поемане не храната,  въртеше език и избутваше всичко,  много трудно беше. Два месеца се мъчихме взаимно. Не съм го насилвала,  но и не съм спирала.
Първият успех дойде с оризовата каша. А от пюретата тиква и пащърнак са му любими от първа лъжичка.
Спазвам си традиционния начин с постепенно захранване.  До 8-мият месец изяждаше максимум 80гр, месец по-късно е на около 140-160 гр.  Още нямаме заменено хранене,  но прави малка пауза,  не суче веднага след пюрета.


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 28, 2015, 14:25:58 »

Аз захраних с оризова каша.Чиста с водичка.Моника ядеше много, повръщаше яко като беше само на кърма и за това много бързо заместих хранене.Тя след 3-5-10 лъжички от пюрето искаше кърма и ядеше като за световно след което и половината пюре и кърмата се повръщаха.Заместих обедното на края на първата седмица и така приключи преяждането и повръщането.

След като захраних с каша започнах да и давам пюрета.Всичко си правих сама без кашите.Давала съм и да гризе морков, да яде броколи или картоф, но аз не съм особено търпелива а и нямам време да чистя всеки път след нея пода, та всичко е било в ограничени количества.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #99 -: октомври 29, 2015, 13:04:19 »

Даниел и той повръща понякога повече понякога по-малко, но даже си мисля, че това също оказа влияние за теглото му, както и да е, отдадохме го почти изцяло на проблеми с кърменето.
Сега с това захранване е точно както описва Мари, не иска да яде сам, хваща и хвърля морковите и броколите, аз му давам , къде гълта, къде не, в памперса излизат. В този ред на мисли, както казах взех по сериозно да се замислям дали получава необходимите вещества и полза от храната, то сега е опитване, не е за наяждане, ама нали един ден ще трябва да се наяжда. Май ще взема да пробвам пюре, майка ми ме психира и тя, щял да стане анемичен, не знам си какво, пак неодобрения с тоя метод. Ама карай, май така ще е за всичко.
Мари можеш ли да ми кажеш как се приготвят домашни пюрета, аз например сварявам моркова или броколито и му ги давах така, днес мисля тиквичка. Пасирането ми е ясно, ама с вода ли го разреждаш, честно казано нямам никакво желание да се цедя пак, ама знам ли, може и да се наложи за пюретата, ако не се разреждат с вода.
Уф, тоя метод на парчета уж беше нещо най-нормално, от едно време дето се вика като нямали пасатори, ама май ще се окаже поредната мода или Даниел наистина не е готов, ама пусти норми, нали вече е на 6м, нали трябва да започваме вече и се мачим и ние.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #100 -: октомври 29, 2015, 13:36:02 »

Кажи на майка си, че едва ли 50г броколи на ден (имам предвид от пюре, заото на парчета няма да изяде и толкова) биха го спасили от анемия.

Той иначе на кьрма ли е или на АМ? Вьпросьт даже е тьп, защото и в двете има желязо и това е за момента, което му носи веществата. Пюретата са по-нискокалорични от млякото.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #101 -: октомври 29, 2015, 13:56:43 »

Инче да ти кажа омръзна ми да се обяснявам, едва ли не трябва да яде като голям човек от първия ден, ама нейсе. Ясно е,че и на пюре няма да яде, ако не иска, аз и без това си мислех да пробвам с blw и пюре, когато примерно съм направила за мен крем от тиквички или от нещо друго, попарка или ей такива неща, ама уж всички с добро и накрая ме ядосват.
иначе сме на кърма, ако бях ги слушала щеше сега да е само на ам.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #102 -: октомври 29, 2015, 14:02:31 »

Здравейте и от нас. Чета редовно от телефона, но никак не е удобно писането там  blush
Слагам една интересна статийка http://cleverbook.net/blog/10-priznaka-che-da-si-mayka-vsashtnost-oznachava-da-si-supergeroy
А сега за моя юнак smile След като минахме и този месец консултацията да кажа, че вече е 7800 гр. и 66 см. Продължаваме да сме само на кърма. Биха му ваксините и поплака малко, но след това си заспа и си е спокоен. Много е усмихнат и никак не е срамежлив. Важното е някой да му говори и разхожда. Иска вече да сяда и да стои дори прав. Все още не се обръща от корем по гръб. Научи се да си "яде" чорапите и палците на краката smile Нямаме зъбки за сега, но все нещо трябва да има, с което да си почесва венците.
Ще се захранваме след 2-3 седмици, та ще почна вече да си припомням и това кое как беше, кое след кое е...
В последно време като се нахрани започва да нервничи, да реве и си мислех, че може да не му достига храната, но пък той си издържа 3 часа, а вече 3-ти ден подред и 3:30-4:00 часа. Та ми е чудно защо така нервничи. Бързо му минава.
Нощем се събужда различно. Вечер яде в 9 и после я в 3, 4, а понякога чак в 6 се буди. Давам му бибата и има случаи когато си заспива за час, но после се събужда и си го храня.
Също другото което ми прави е да не може да заспи веднага след това нощно хранене и си приказва половин-един час през нощта или си играе с бибата. А на мен ми се спиии...
И да приключа с това, че вече официално е християнче smile Кръстихме го на Димитровден (нали си му е имен ден) и бях много доволна, че беше спокоен и усмихнат. Разглеждаше любопитно. Разсърди се само на кратката баня и малкото вода, че в къщи докато не ме изкъпе и мен не мирясва smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 29, 2015, 14:29:36 »

greta85, ние сме с ето този уред


Много добра работа ми върши, но си е скъпичък. Иначе за разреждането, сама трябва да го усетиш. Този уред след като се обърне за пасиране, има някаква вода и според зеленчука, понякога се налага да добавям, понякога да махам, понякога нищо не променям. В началото и аз мислех да се цедя, но помпата ми е електрическа и нещо не потръгна и се отказах.
Може с водичката от варенето на зеленчуците да разреждаш, по принцип е хубаво на тих огън да се готвят.
Също така смятам, че ще ги приема по-добре, ако са топлички, както млякото.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 29, 2015, 14:35:38 »

И ние не сме се отчитали скоро. Понеже сме на консултация другата седмица, ще имам томни мерки, но някак си за мен вече не са от значение. Захраних Вики на 5 месеца. Почнах със зеленчукови пюрета и след 2 седмици и оризова каша. Пюрета яде по 300 грама и за още зее, но кашата със зор и не повече от 120 грама. Всичко е домашно приготвено за сега. Майка ми направи плодови пюрета лятото и сега имам натурални плодове, но дяволчето малко не ги харесва. Нямат захар и май не са му по вкуса. За момента съм въвела повечето зеленчуци, с изключение на грах и зелен фасул. Но са малко по тежки и не бързам. Иска ми се да дам авокадо, но не помня беше ли подходящо за тази възраст, че все пак се дава сурово. Ако някой знае да помага.
За момента нямаме зъб. Но явно е, че зародишчетата го мъчат и все нещо дъвче. Много е подвижен, даже прави смешни опити да пълзи. Доста неуспешни, но са начало. Той от третия месец си се обръща по корем, но не го кефи и за това го прави рядко.
За мое съжаление пъпната ни херния още не се е затворила и почвам да губя надежда, че ще се оправи сама. Но ще питам педиятърката на консултацията, дали все още има шанс. Другото неприятно е, че все още се са се образували ядрата на тазобедрените стави и пак сме с ортопедични гащи. Поне сега е студено и му топлят smile
Много зле ни се отрази смяната на времето. Тъкмо си направихме режим и хайде да го променяме. Щеше ми се да е по плавно, но каката е болна и заради нея трябваше по бързо, че да се адаптира за яслите.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines