Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:36:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83839 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: август 18, 2015, 18:55:14 »

Ами и ние сме добре - растем. Последно като го изтеглихме преди 3 седм. някъде беше 5,500. Ще видим на 31ви. На повивалника имам метър и днес видях, че е около 60 см. Смее се с глас сутрин особено на кака си. Обръщаше се като по-малък през последната седмица не съм го засичала. Обича по корем, даже си спинка така. Каката много ми помага. Даже имам време да готвя когато съм в настроение. Кърмим се, праяим голяма пауза от 6 часа през нощта. Не пием вода, но понякога в жегите не издържа 3 часа и се кърмим на 2,5. Ами това е засега от нас!  good дано времето да е хубаво в Трявна и да си изкарате чудесно, мамче!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 20, 2015, 12:16:29 »

Хайде и аз да се разпиша smile от известно време имаме проблем с коремчето, много газове има и се подува и много плаче, голям рев не мога да я успокоя какви са тия кризи, като колики ама адскииии. Давам два пробиотика и ни смениха млякото. Направо вече съм луднала от какво стана така незнам. Дали са късни колики, дали щото не ака редовно... Иначе и ние ходихме за няколко дни на почивка, ама бях взела и моите родители, че баткото да спи с тях. Другата седмица сме мерки и тогава ще се отчета пак.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 21, 2015, 06:29:37 »

И ние сме тук. Растем вече се се обръщаме и хващаме предмети. Не знам колко е наддал, ама ни натежава героя. Много е комуникативен. Единствено този запек ме притеснява, но ще се оправят нещата.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #78 -: август 26, 2015, 15:21:12 »

Уви хванахме лошото време в Трявна. Разходки при 10 градуса  girl_impossible Оправи се като си тръгвахме  huhhuh.gif Юнака добре се държа - на пътуванията спеше, в хотела също нямаше проблеми. Разхождахме се по цял ден въпреки времето и валежите. И до Габрово ходихме на разходка.
Днес ни сложиха първата ваксина. Обърна устната да реве, но каза само "Ъ" и се ухили. Вече е 6900 гр. и 62 см. Продължаваме да сме само на кърма. От няколко дена вече си държи главата още по-стабилно и продължително и се смее като е по корем. Взе явно да му харесва да стои така. Е не за дълго, но откарва 4-5 минути преди да му омръзне. Заиграва се доста като е на активната гиманстика. Смее се с глас от време на време. В Трявна се обърна по корем, но повече не е.
За разлика от кака си на тази възраст е комуникативен и не реве от чужди хора. Важното е някой да го занимава smile
Питах лекарката кога започват да се повдигат в количката в полулегнало положение, че съм забравила. Каза че е рано още, но няма проблем да е в шезлонг. Всичко съм забравила кое как е.

Фани и Митко не е по водата. Случва се да се излъже да пие, но малко. Понякога направо я изплюва.
Роди, Пънки как е при вас? Оправиха ли се коремчетата?
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #79 -: септември 01, 2015, 11:14:56 »

Ето ни и нас,след дълго затишие,но имах визити, първо идваха свеки, после моите родители и от вчера сме сами, малко ми е криво, че се виждаме рядко. Всеки път правя равносметки и не виждам как да направя да сме по наблизо... sad
Даниел вече е на 4 месеца и 1 седмица, тежи 6кг и 60 грама, оня ден го теглих и на консултацията беше 64 см. Виждам, че някои бебчета са ни надминали, макар и с месец по-малки, но първоначално качи малко, сега уж е добре, само на кърма сме и на консултацията казват, че е перфектен. Иначе си е много енергичен, даже нервен бих казала. Кърменето става разнасяйки го в стаята насам и натам, полюшвайки го, направо не ми дава да седна и се чудя как ще го нося като натежи повече. От няколко дни е много ревлив, не че друг път не е,но сега не спира,мисля да не е зъби,че си лапа пръстите  и всичко, което докопа.
Много е любопитен и все се разсейва като суче,типично след 3 месец.
Ходихме на море за няколко дена, малко сложно с бебе, ама се справихме.
Исках да ви питам дали някоя от вас вече е започнала да се интересува от захранването и как мислите да го направите? Искам да се потготвя да не ми се случи както с кърменето, че минах през много труден период. Моята идея е да започна с пюрета, ама не знам точно с какви и също така след 2/3 месеца може би или едновременно да му давам и храна на парченца. Станах член на една такава група, във фейс бук де, и ми е много интересно как им дават примерно варени зеленчуци.
Май това е от нас за сега.Много целувки на всички мами и бебчовци!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: септември 01, 2015, 13:14:08 »

Здравейте и от нас! След консултацията вчера да се разпиша - на 2 м и 9 дни тежим 6,560 и сме 62 см. Само на кърма е. Виждам, че е доста тежичък, но съм се научила с каката, че бебетата не се сравняват. Различни са като нас хората. Не мога да очаквам да е дребен при положение, че и двамата с баща му сме едри, че и кака му носи дрехи за 8-9 годишни. Грета, ти си герой!  Bravo give_rose Искрени адмирации за кърменето! С истинско усърдие успя, ей! Да ти кажа 6 кг не е малко. На моя приятелка детето на 1 г. е малко над 8 кг. Тъй че не го мисли, гледай да ти е здравичък. Каката я захраних с пюре от картофи 2-3 седмици такова после по малко добавях в пюрето морков, след 3-4 дни друг зеленчук. После започнах плодовите с ябълка, после май тиква, трябва да видя, че  е помня вече. А за целите плодове и зеленчуци мисля като поотрасне - на 9 м. примерно да го взимам като се храним и да му давам да ръфа морков например. Грета, като нищо може и зъби да го мъчат вече. Я дай някоя снимка!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #81 -: септември 01, 2015, 14:32:06 »

Да не повтарям Фани, но по спомен каката я захраних по същия начин. Беше навършила 5 месеца и започнах със зеленчуково пюре. После плодови, месни, попара и каша. Нещо такова ми се върти в главицата. Соковете май около годинката ги въведох. То и водата май тогава пропихме smile
Сега ще процедирам по същия начин. Надявам се да изкараме пак до 5 даже 6 месеца само на кърма и да се захранваме.
Грета може наистина и зъбите да са го започнали. Той и моя юнак последно време започна много да се плюмчи и лигави и все вре нещо в устата. Дали си изследва ръцете и играчките, или го сърби незнам.
Да споделя, че от 2 дена Митко започна да протяга ръце и да си хваща играчките като му ги подавам.
« Последна редакция: септември 01, 2015, 14:39:16 от mamcheto » Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: септември 02, 2015, 09:45:08 »

Браво на бебоците smile И Кари от известно време се плюнчи яко и все си лапа ръцете и аз викам то при нас незнам кое кога ще е с тези реални и коригирани месеци, може и някой зъб да е. Иначе като сме криви не се търпим и нищо не я успокоява освен да е на моите ръце, което по 7-8 часа на ден направо ме влудява и всичко ме боли, ама така ще. Гукаме си смеем се и така си растем. Вече близо 6 кг. сме.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: септември 02, 2015, 09:49:43 »

Радвам се за вас, Роди! На шезлонг или на люлка нещо не стои ли? Представям си какво ти е? Аз дето го взимам само за кърмене и носене от втория етаж до долу и обратно ми се увижда, а какво останало ако трябва постоянно. Как е в количката? Пак ли не стои? А със слинг или ерго раничка?
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #84 -: септември 02, 2015, 16:26:06 »

Браво на Кари, голяма героиня е тя и нека носи само радости на мама и татко...Фанииии, напълни ми душата бе жена, никой не ми е признал усилието за кърменето, наистина с много упорство сме само на гърда вече, но нали знаеш никой по-добре от кърмеща майка не знае какво е това!
Снимки ще кача тия дни, че май моите ще са големи да видим как мога да ги направя малки.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: септември 03, 2015, 14:11:02 »

Имам и шезлонг и слинг, но уви. В шезлонга поседява ама не повече от 15 мин., а в слинга хич, а е голяма вече и ми тежи. Купих и активна гимнастика, но и там максимум 10 мин. Ама лошото е че не мога примерно първо на шезлонга, после на активната че да се събере поне половин час. Или на едното или на другото и като и втръсне, само на ръцееееее
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: септември 18, 2015, 13:21:49 »

Да се отчетем тук, че отдавна не съм писала.
Самуил е вече на 8 месеца, кога минаха направо не знам. Няма да съобщавам мерки и теглилки, понеже последната ми информация е от консултацията на 6-тия месец, а следващата ще е на годинката.
Расте си добре детето, нямам притеснения. Супер активен е, направо ми не знам какво ще го правя. Спи преди обяд 1 час и след обяд 30 мин, и евентуално по 15 мин на разходка в количката. Иначе пък през ноща прави не особено спокоен сън от 10 часа.
Захранването върви добре, захраних го в началото на 6-тия месец. Не беше готов. Много трудно започнахме, но с постоянство и с времето, вече сме добре. Хапва си около 5-6 вида зеленчук, оризова каша, пуешко месо и круша, ябълка от плодовете, пробвах и с банан, но има много газове и засега съм пас.
Всичко си приготвям вкъщи за разлика от първия път.
Казва "ба-ба" и води дълги монолози, изразява всякаква емоция само с тези две срички, супер интересен е.
http://www.4mybaby.ch/toys-lauflerngeraete-chicco-baby-walker-3-in-1-green-2016-p-21761.html
Взехме му ето това чудо. Принципно съм против подобен род проходилки, но това е доста добро, освен това детето е гащи така да се каже и крачетата са в М, а и като си представих, че ще прохожда зимата....
Та много му се радва и с батко му са големи сладури като се гонят.
Това е от нас smile
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: септември 26, 2015, 11:15:53 »

Е голямо затишия тука... Ние вече сме 6560гр. и 63 см. и в края на др месец започваме захранването. Много се плюнчи и все дъвче пръсти.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: септември 28, 2015, 11:06:19 »

Браво на адашката, Роди!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: септември 28, 2015, 17:57:24 »

И аз да се отчета. На 3 месеца сме 7100, 63,5 см.  Yes Гукаме, смеем се с глас, държим главичката и т.н. абе нормални неща за възрастта. Още няма да го захранвам.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines