Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 11:23:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83845 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 16, 2015, 14:22:05 »

Не може да сравнявате качването на килограми току така. Първо, се гледа дали бебето е на кърма или АМ. Второ, теглото се смята процентно. Едно е да се роди бебе 4 кг, а друго е да е 1 кг. Трето, от моя приятелка знам, че си има специални АМ за недоносени деца. Всички фактори са важни good
и аз така си мислех, мерси за инфото, Али!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 16, 2015, 14:59:02 »

Да ,недоносените не е хубаво да качват бързо килограми .Те са повече застрашени от рахит ,та затова.Роди,ти колко вигантол даваш?Лятото май не е много хубаво да се дава ,въпреки риска от рахит.

Али го е казала много хубаво.Има значение много дали е на АМ или кърма.Знаете ,че с кърмата няма как да се прехрани детето,но АМ трябва сериозно да се контролира.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 24, 2015, 19:14:17 »

Здравейте, не съм писала отдавна, а то много неща се случиха и за сега все хубави...... yahoo yahoo yahoo
 Тази седмица ходихме до София и за да не целия път ходихме до Ямбол при свекито и на другия ден продължихме. Там първо ходихме първо на трансфонтанелна за глава и доц. Р.Георгиева каза че всичко се е изчистилооооооо................ След това ходихме при невролог доц. Чавдаров, най-добрия за диагностициране на дцп. Бях подготвена че ще ми каже че трябва да правим рехабилитация, поне от всички майки така знам че се прави, но след преглед продължил около 1.30 мин. заключението беше че Кари няма нужда от рехабилитация. Ей тогава ако щете вярвайте ми се подкосиха краката от кефффф. Незнаех какво да кажа, загубих и говор и звук yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo.
Днес бяхме на консултация и резултата е 4840гр и 54 см. За 1 месец е качила 1200гр. yahoo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 25, 2015, 12:57:52 »

Браво Роди !Браво,браво браво!Много се радвам за вас.Щом Чавдаров е казал,значи е така .А и щом ТФЕ е чиста значи всичко е перфектно.Заслужавате си тези добри новини!
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #64 -: юли 26, 2015, 14:17:49 »

Rodi, браво на вас с Кари за прекрасните новини. Все пак аз искам да споделя,че вярвам, че масажчетата и гимнастиката не вредят и на здрави бебчета и деца  heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 26, 2015, 17:24:35 »

 Bravo Bravo Bravo на вас! Растете много бързо.
Мисля, че Роди просто се е зарадвала, че няма да се налага рехабилитация и вероятно с удоволствие си й прави масажчета след баня. Но, едно е да го правиш просто така с желание и за здраве, а съвсем друго, защото се налага и в болнично заведение. По-голям е стреса за майката!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #66 -: юли 27, 2015, 06:53:55 »

За съжаление все по-рядко имам възможност да влизам - обикновенно чета от телефона, но от там е кофти писането.
Родииии супер новини. Толкова много се зарадвах, че нещата при вас са добре smile След това, което преживяхте имате нужда и стискам палци само хубави новини да има покрай вас  good
При нас всичко е ОК. Вчера каката имаше РД (леле вече е на 6 години), но малкия го проспа smile Утре сме на консултация и ще гледам после да се отчета.
Хубав ден на всички smile
Активен
pampy
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #67 -: юли 27, 2015, 10:43:15 »

Здравейте на всички мамчета,
Аз съм майка на Мартин, раден на 10.06.2015   3,450 кг 47см
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 27, 2015, 11:13:58 »

Пишете от време на време, че колко много бяхме, а всички зачезнаха. diablo И ние сме 6, ядем и растем. А нашта кака стана на 7 миналата седмица. Само дето ни морят жегите - следобяд сме много неспокойни. Та в тази връзка кога се къпете? Ние вечер преди лягане, но чух, че някои по жегите го правят на обяд и така после спяли по-спокойно след обяд. Аз си мисля само да го поливам малко в най-голямата жега или на чешмата или в легенчето. Вие как процедирате?
Мамче, честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава, усмихната и щастлива.  Girl_hide
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #69 -: юли 27, 2015, 11:23:22 »

Благодаря Фани. Да ти е здрава и усмихната и твоята принцеса smile
Мале голяма смрад е навън. Не се търпи. А в 4 имаме час за зъболекар за каката. Не ми се мисли как ще ходим и ще се връщаме...
Фани къпя мъника вечер преди лягане. През деня ако усетя, че му е много топло го разхлаждам само като си мокря ръката и му разхлаждам ръцете, краката и лицето. Сега съм го оставила сам в спалнята и си говори нещо, че съм пуснала климатика в кухнята и съм отворила вратите (при него обаче леко е отворен прозореца), че да се поразхлади малко и там.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 27, 2015, 12:41:32 »

Да ви кажа каката на климатик я отгледах и нищо и няма. Сега в жегите пак сме на климатик!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 27, 2015, 13:31:44 »

Относно  естествено че и правя вечер след баня, както и едно обръщане което ми показа доктора в София. Става въпрос, че няма нужда от специална рехабилитация войта.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 28, 2015, 09:34:31 »

Роди, много се радвам! Вече съм убедена, че малката е боец! Браво!

И ние ползваме климатици вкъщи, то не е човешко иначе. Само гледам да са в стаите, в които тя не стои постоянно и ги оставям отворени да щъка. Вечер върви и климатик там, където спи, но като се охлади за 2-3 часа, го спирам и през нощта просто не отварям повече.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #73 -: юли 28, 2015, 11:32:16 »

Да определено без климатик си е направо кошмарно. То тея жеги са ужасни направо.
Да си кажа набързо резултата от днешната консултация. Нашия младеж за втория месец е качил почти кило и вече е 6180 гр. На дължина е дръпнал с 5 см. и вече е точно 60 см. Лекарката ме пита с какво го храня, че толкова расте и аз й казвам с ГМО smile Реално сме си само на кърма, от време на време го залъгвам с вода между храненията. Гледаме да сме повече време навън.
Много гука, приказва си нещо, смее се. Естествено обожава някой да му обръща внимание smile Открихме си и ръцете. Все бута едната в устата. Дори и след като се е нахранил, така че не е от глад, а от любопитство smile Позадържа си главата като е по корем.
Ето го и него:


* 2015-07-22-855.jpg (72.04 KB, 257x456 - видяно 222 пъти.)
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #74 -: август 18, 2015, 15:04:27 »

Замряла тема... чак взела да хваща паяжини  girl_impossible Последно пак аз съм писала - къде сте бре момичетааа и бебетаааа? Я бързо по един-два реда да драснете  beating  blush
Как са вашите бебоци? А и вие как сте?
Моя юнак си расте. Голямо момче е. Незнам колко е, че другата седмица сме на консултация, та тогава ще се отчетем. Все за по-дълго си държи главата като е по корем, но бързо се измаря и се сърди. Мъчи се да се обръща, но за сега без успех и му помагам. Случайно се засмя преди няколко дена с глас, но неще да повтори.
Ще заминаваме за Трявна на малка почивка, но какъв късмет - баш сега да вземе да се разваля времето... Дано изкараме късмет и да не вали много. После пък каката ще я оставим в Разград при баба й и дядо й, с които ще ходи на гости във Видинско за седмица. После пък панаир в Разград, та ще си я приберем точно за училище. Хем и аз да се занимавам само с малкия, че определено имам нужда от почивка.
То това май в нашата темичка да го бях писала, ама то там още по замряла работата, та няма смисъл  girl_wink
Хайде пишете дееее  blum
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines