Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:47:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83445 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 04, 2015, 09:36:09 »

Прави й масажче на коремчето - в интернет има хубави схеми и показни. Прибирай й крачетата към коремчето, пак помага! Дано й минат скоро на адашчето, че ще я искам за снахичка!  danceg
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #46 -: юли 04, 2015, 10:14:54 »

Ааа Фани аз съм си я "заплюла" първа за снаха сладката Кари  blum
Аз давах на моя мъник еспумизан, но ефект нямаше. Спряхя като спрях да ям череши...
Във вашия случай Роди пробвай наистина както е казала Фани със масажче и свиването на крачетата - вчера и днес моя пак се пънеше повечко и така го успокоявам. Или си го гушкам и пак има ефект.
И между другото Роди честит ви рожденник - да ви е жив и здрав баткото и много да ви радва  give_rose
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 07, 2015, 08:43:06 »

Благодаря ви момичета, купих капки инфакол и и ги давам преди всяко хранене. Аз си мисля, че може да е и от това че не акаме редовно, но лекарите все не искат да и сменят млякото. Иначе масаж и правя и това с крачетата, понякога помага, понякога не.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #48 -: юли 10, 2015, 12:21:32 »

Здравейте момичета smile Как сте и вие и бебоците? Дайте малко да пораздвижим темата Wink
Днес водих малкия на църква да му четат Чиста молитва. И моето момче реши, че точно там е подходящото място да се прочисти като напълни звучно памперса точно по време на молитвата  Girl_hide Добре се държа, разглеждаше ококорен, но към края вече се размрънка. Не че беше дълго, но явно не му се стоеше на едно място.
Тази нощ за първи път спа цяла нощ. Кърмих го в 21:30 и после чак в 5:30. Така хубаво се наспах и аз, но до към 4:15 някъде, че като не се кърмихме както обикновенно в 2 и гърдите почнаха да ме болят. Няма да се обидя ако започне всяка вечер да спи така  girl_wink
Колики имаме от време на време след яденето в 5:30-6. Забелязах, че като го сложа в количката на една страна (така спи свит) не се мъчи толкова миличкия. Или ако не заспи се гушкаме и леко му масажирам коремчето, че да не върне храната де.
Всеки ден сме по разходки и си му харесва и спи спокойно. Каката и тя е доволна от това, защото е почти цял ден по площадките smile
Май вече и жълтеницата му мина - не ми жълтее, а и очичките гледам са избистрени вече.
Хайде приятен и усмихнат ден и пишетеееее  tease
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 10, 2015, 14:30:09 »

Здравейте и от нас! И ние почнахме да излизаме на по-големи разходки, че вътре си е топличко. Днес спи на чист въздух, че 2-3 дни му беше голяма жега на милото. Чакам с нетърпение 13ти, че ще ходим на мерки и теглилки. Кари много ми помага. Носи ми памперси, залагалка, одеялце. Научи се да го държи. Много му се радва, искаше сестричка обаче сега е на мнение, че и братчетата са много сладки!
Ние засега сме добре с коликите, не смея да казвам, че току виж ни почнали. Друго не се сещам засега. Мамче, вие само на кърма ли сте?
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #50 -: юли 10, 2015, 16:55:38 »

Фани само на кърма сме. В повечето случаи яде и от двете страни, но понякога яде само от едната. Незнам заради жегите ли е така, че последните 2-3 дена ми прави тези номера.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 12, 2015, 22:08:56 »

Какво ли става с Грета? Дано са ОК нещата с кърменето!  good
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #52 -: юли 13, 2015, 12:51:22 »

Ето ме и мен,виках си, че вече всички за изчезнали от тая тема.
Браво на децата, растат си, времето върви бързо...Аз какво да ви кажа за нашите премеждия с кърменето. Караме го малко на никъде, давам гърдата, но понякога няма шанс, дърпа се, реве, извива се назад или заспива, давам и един или два биберона на ден, като гледам да е цедена кърма макар, че ми омръзна да се цедя.
Тук в една група за консултации относно кърменто ми казаха, че май има юздичка, след като им пратих видео на ревящото бебе. По това, което четох за юздичка тип 4,Даниел има симптомите,но тук нито лекаря нито сестрата са го видяли това,но има лекари,които не считат,че може да има такъв проблем. В тая група са консултанти по кърмене, та ми препоръчаха кърмене в поза конче и ръгби. Но не винаги се получава. Зърната ми са червени и ме болят,което значи, че не захапва добре зърното и аз го виждам, ама не знам как да го накарам да захапе добре, дърпа се и почва да суче само зърното.
В крайна сметка до никъде не сме с кърменто, въпреки четенето и тем подобни, явно не съм била достатъчни информирана за началото на кърменето и ето на лице проблемите. Дано успеем поне до захранването да се кърмим. Много ми се иска.
Даниел вече тежи 5кг, малко е малко в сравнение с други бебета. Иначе е добре, по-спокоен е, май вече няма колики, но има газове, понякога има запек.Тук са големи жеги, но се справяме,  излизаме вечер, че не може цял ден затворени.
Ами май това покрай нас, общо взето свикнахме си един с друг и нещата вървят гладко като изключим кърменето. Скоро чакаме найййй накрая свекииии    NO но и това ще мине, има да слушаме съвети искани и неискани, както и слушаме от много хора, толкова вещи в кърменето и всичко останало.
Това е за сега, пишете и вие, аз ви чета в темичките, но не остава много време да пиша в темите на всички.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 13, 2015, 16:57:23 »

Какво да ти кажа Грета?! Няма ли там в групата някоя акушерка, която да ти помогне да го поставяш за да захапва добре? Някои деца по-късно се връщат пак към гърдата, тъй че дерзай с цеденето, аз 1вия път доста цедях, че имах много кърма и знам какъв е гърч. С каква помпа си? Гледай да си набавиш някаква елвктрическа, че с тях по-ефикасно! И накрая пий по лъжичка "м...та му", че то с тия притеснения докъде? Мойто свеки от 10 дни при мен. Добре, че в сряда си тръгва!  danceg
И ние сме добре - кърмим се, на 22 дена тежим 4,480 и 55,5 см. Пиши пак!
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #54 -: юли 14, 2015, 13:31:55 »

Фаниии, как сте днес? Ние си продължаваме по съшия начин. Имам и ръчна и електрическа помпа, като се случи това да трябва да се цедя често и тем подобни купих на медела електрическата, ама каквото и да правя не излиза кой знае колко.
А иначе бях с акушерката и другите кърмещи мами вече два пъти. Първия път се оказа, че акушерката я замества сестрата, която предните дни, заедно с педиатъра, определиха само по теглото на бебето, че имам хипогалактея,недостатъчно мляко за нуждите на детето. Но това е толкова рядко и си има причини, а и с цедене за цял ден трябва да се изкара по-малко от 100 мл, та не е моя случай, ама какво да се прави. Даже не ме видяха как го кърмя и как засмуква, абе нищо не видяха, само теглото и никаква помощ за кърменето, макар да са про лактация. На другата седмица беше акушерката и се учуди,че точно те са ми казали да дохранвам. А точно него ден малкия засмука без драми и си заспа и тем подобни. Та в крайна сметка сестрата се опита, той рева като луд, а с акушерката нищо, малкия сука. Но факт е, че имаме някакъв проблем, ниското тегло и болезнените ми зърна не са само ей така.
Имам чувство, че са силно за кърменето, много говорят, но когато се случи проблема, се започва, ами не засмуква добре, ами той свикнал на биберони, ами еди какво си и айде, като не върви-АМ. Сега акушерката заминава на ваканция, ама пак ще отида, че поне споделям мъки с други майки, макар да нямат всички моя проблем.
А иначе маи наистина трябва да пия не само лъжичка, ами май една бутилка от не ми пука, че като дойде и мояра любима свеки, ще ме довърши и вероятно усилията ми с кърменето ще отидат на вятъра като вземе да дава мнение около мен и ревящия Даниел докато се опитвам да го кърмя, предстявате си ситуацията.
Нямам търпение да дойде деня да си тръгват и да си се гледаме сами, те до сега не дойдоха, а сега аз вече нямам нужда от чак кой знае каква помощ.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 15, 2015, 13:03:15 »

Здравейте мамчета,  в понеделник бяхме при неонаталожката на контролен и резултата е Кари, на диета,  много била шока в а.  Не трябвало повече от кило да качва. Малко се притесних, , защото е започнала да затваря фонтанела и спряхме вигантола.  Днес бяхме на очен и док каза, е вървят нещата и в периферията. Понеделник заминаваме за София.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 15, 2015, 13:46:08 »

Това с качването на повече от килограм е защото се роди недоносена ли? И ние щото качихме килограм за няма и 20 дни. Обаче като е само на кърма как да го ограничавам?! Засега не казва нищо педи защото си расте и на ръст.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #57 -: юли 15, 2015, 16:21:54 »

На нашата консултация нищо не ми коментираха за качването, а все пак беше качил за почти месец 1700 гр. А вчера се видях с АГ-то ми и тя каза, че това е много. Снощи го теглих и за 14 дена е качил 500 гр., т.е. ако продължава така ще качи около кило за втория месец. Но както е казала Фани като са на кърма как да се ограничат (е стига да не се кърмят през час например Wink )?
Роди много хубаво, че са добре нещата с очите. Стискам палци за прегледа в София и после да пишеш как е минал.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юли 16, 2015, 10:48:17 »

Хм, и на мен ми стана интересно с качването. Моят хубавелко качи кило за 14 дена. На диета категорично няма да го поставя ако лл си направи устата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #59 -: юли 16, 2015, 12:59:05 »

Не може да сравнявате качването на килограми току така. Първо, се гледа дали бебето е на кърма или АМ. Второ, теглото се смята процентно. Едно е да се роди бебе 4 кг, а друго е да е 1 кг. Трето, от моя приятелка знам, че си има специални АМ за недоносени деца. Всички фактори са важни good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines