Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:23:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83426 пъти)
 
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #30 -: май 29, 2015, 17:14:19 »

Sunray и аз не знам защо но две мои приятелки с две и три деца, бяха категорични, че бебето натдало много малко, че е недохранено вероятно и даже едната 3,5 см  и се виждат малко относно ръста.
Аз и двете ги уважавам много и се вслушвам в съветите им, но ми идва в повече това непрестанно поватряне за ам, каквото и да кажа, че не спи, че е нервен или че не ме остава да ида до тоалетна, отговора е гладен е, дай му ам и ще имаш спокойно бебе и аз като майка на първо дете им вярвам, че имат повече опит, едва ли съветите им са за лошо, но ми се искаше да чуя нещо от сорта на това, което казвате тук.
Точно прочетох още в два сайта, това което казвате, че по-голямо родено бебе натдава по-малко, примера беше 3700гр бебе натдава средно 700 гр, а моето 4080 гр натдаде 490 гр, вярно в долната граница е но не е да не е натдало хич. А за см си е направо ок, не знам защо така реагират на всяко нещо, което кажа и като ми се разреве и иска да суче навън и трябва да си ходим веднага, пак така ми се казва, да му приготвя биберон за навън, а според мен така няма да суче от гърдата и съвсем ще ми замине на кино кърменето.
Такива неща при нас, а иначе в понеделник за всеки случай ще ида да го претегля.
Някоя друга мама няма ли тук, от няколко дни никоя нищо не пише. Как сте какво правят малчовците?
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #31 -: май 29, 2015, 22:22:46 »

Грета, аз също имах многоооо голямо бебе (5100 гр.) и през всичките 7 месеца до момента не е наддават повече от 500 гр. На първия преглед нашия педиатър ми беше казал, че е нормално да качва по около 130гр. на седмица и да не се притеснявам. Аз също имах проблеми с кърмата (много късно ми слезе) и също е имал моменти когато беше много нервен. В средата на първия месец - началото на втория даже не искаше да яде - започваше да суче и след 1 минута почвше да пищи и да не иска гърда. Е Бога ми, кой ли не ми каза, че сигурно нямам кърма и за ради това реве. Майка ми, само ми обясняваше да съм му дала АМ, лелите ми пък само ми разправяха защо мъча и себе си и бебето, баба ми и тя ми обясняваше как не е имала кърма, но всички те са кърмили не повече от 2 месеца... Какъв съвет може да се очаква от такива хора... Освен това никой не се замисля, че точно в този момент бебето има колики и че именно те са проблема. Добре, че имах една приятелка, която ми беше упора и ми каза да го държа колкото може по-често на кърма и да не давам АМ. И да ти кажа в един момент ги скастрих всички около мен и това ми беше най-доброто решение. Малко дълго стана, но мисълта ми е, че ако не ги поставиш на място ще започнат да ти се бъркат за всякакви други неща относно гледането на бебе, като например да му даваш подсладени вида със захар и как така не си си захранила бебето от 2-3ти месец (това бяха лелите ми, давайки акули от преди 20 години как било). А да като огладнее ще трябва да се прибираш да го храниш, освен ако не се престрашил да кърмиш навън (или е колата, аз там кърмех), но това ще е период за месец-два най-много. После самото бебе ще си направи режим. Така, че моя съвет е гледай си дететокакто го чувстваш и не приемай съвети, ако не си ги търсила smile
« Последна редакция: май 29, 2015, 22:26:10 от tweety_pks » Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #32 -: юни 05, 2015, 16:08:15 »

Момичета как сте, благодаря за съветите,мисля че след всичко прочетено се успокоих.
Имам питане тносно запушване на каналче или мастит,едната ми гърда е твърда в долната част и ме боли.Опитах да се изцедя,но не излиза много и малкия уж суче но не ме облекчава.Не знам какво да правя...някави идеи?
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #33 -: юни 05, 2015, 22:26:48 »

Можеш непосредствено преди кърмене да напоиш един памперс със топла вода, но да не е много гореща за да не се изгориш. Подръж го около 5-10 мин. на гърдата и дай на малкия да суче, след което можеш да доизцедиш ако не усещаш да се е облекчила напълно. От личен опит казвам, че само с цедене може и да не се получи, затова е хубаво малкия да посуче, за да тръгне струята. Също така докато цедиш можеш с леко да приглаждаш гърдата по посока към зърното. Дано да се оправи, че е много болезнено...
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 06, 2015, 22:25:09 »

Грета да не е от някой банел на сутиен? Нали знаеш че сега не трябва да са с банели? Как си? При мен имаше такъв момент, но пък беше нещо инцидентно и отмина.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #35 -: юни 07, 2015, 14:03:27 »

Уж ми се облекчи болката но сега ме боли зърното, като бодежи имам когато суче малкия, сложих си нишасте, че бях чела тука, ама не ме облекчава особено, слагам и крем на медела, ама като суче със силиконово зърно не знам как би могло моето да ме боли така...Горката ми гърда, точно тая, която пуска повече и малкия я предпочита, не знам какво и стана  sad
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 27, 2015, 12:40:11 »

Да запиша и моя син Керем - роден на 22.06.2015 г. в 7,25 ч. сутринта - 3600 гр, 52 см!
Грета, как са зърната, аз ползвам Гармастан след всяко кърмене и съм много доволна, единствения му недостатък е, че трябва да се отмива преди кърмене.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #37 -: юни 27, 2015, 14:09:55 »

Фани, защо не пробваш Лансинох - много помага и няма нужда от отмиване
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 30, 2015, 12:53:43 »

Да се запишем и тук.
И аз имах проблеми със зърната, макар да съм спряла да кърмя 5 месеца преди това и се мазах с Лансинох 3 седмици преди да родя. Ми, появиха ми се рагади, но положението беше доста по-добре от предния път. Всъщност, мн по-добре.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #39 -: юни 30, 2015, 13:37:35 »

Писах, писах и затворих страницата без да го публикувам  girl_impossible

Та да си запиша и моето момче тук - Димитър, роден на 31.05.2015 г., 3700 гр. и 52 см. в 1:25 сутринта.

Днес ни беше втората консултация и юнака ми вече е 5220 гр. и 55 см. Добре си го гледам  girl_wink Изцяло сме си на кърма. Що годе имаме вече режим - през деня на около 3 часа, като последното ни ядене е към 21 часа. После яде към 2 и след това към 5:30-6.
Още бил жълтичък, та да му давам глюкоза. До сега му давах сладка вода, но той все я плюеше после и аз  така и не го насилвах. Но пък и друго имало - заради несъвместимостта с кръвните групи (аз съм отрицателна, а той положителна) по-бавно щял да се изчисти. Нещо такова май спомена доки, та ако имам възможност ще се поровя за това да прочета, че хич не я разбрах. Ако някой е по-наясно може да сподели  blush
За гърдите да споделя, че проблеми нямам, но ползвах Гармастан през 9-я месец и няколко дни след като се роди малкия. Аз и с каката нямах проблеми, но знам че Гармастан-а е хубав, само дето трябва да се отмива преди кърмене.
« Последна редакция: юни 30, 2015, 13:40:57 от mamcheto » Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #40 -: юни 30, 2015, 16:44:13 »

Момичета,радвам се, че отново пишете в темата.Минах през темичките ви,но нямам много време и ще ви поздравя тук за диброто развитие на бебоците и на каките.Честито бебче и на Ина,да ви е жива и здрава и с кака Марта да нсят много радост на цялото семейство.
Ние вече минахме 2 месеца и ни биха ваксина,имаше малко т но се справихме.
Сега да разкажа за моята драма с кърменето, ами колкото и да ми тежи малкчо за втория месец беше качил само 260 грама, и още 3,5 см и сега е 58см, но заключението на сестрата и педиатъра беше да го дохранвам, че моето мляко не му стига. Без да влизам в подробности, не сам си представяла, но това беше голям удар за мен, много се разстроих и много тежко го преживявам. Знам, че най-важно е малкия да е добре, но на мен това ми дойде като новина за края на света при все, че не съм мислила да го кърмя до 2-3 години, а примерно до захранването.
Както и да е.Започнах да дохранвам, преди давах рядко бибероон, и малкия за 2 дена качи 140 гр, а за още 4 още 100гр. Имахме контролен преглед заради теглото днес и оня ден бях там, че го теглиха за информация просто.
В петък ходих на среща с кърмещи майки в медицинския център, бебетата като него и малко по-големи са по 5/6 кг, а ние още нямаме 5кг. Много болно ми стана, ама какво да направа.Сега се опитвам да се цедя постоянно на 2ч, да давам гърда и дано успея да кърмя и аз. ПОнякога е истински ужас да го сложа да суче, реве, изпъва се, не иска и не иска, а като гледам другите истински ангелчета, сложат го на цицката, хапне и се дръпне само, при мен е мъчение за мен и за бебо да се дърпаме така.
Не знам до къде ще го докараме. Зърната ме болят малко, че махнах силиконовото зърно и сега така, имам крем и аз Пурелана на Медела. Между другото такава помпа купих електрическа да се опитвам да кърмя и аз.
Понякога човек се пита защо на него, как може,какво не съм направила,но... cray Факт, малкия наистина не се е дохранвал. Знаете, че подкрепа за кърменто нямам почти, от всякаде чувам, ама не му ли даваш АМ, като да е злато, още от преди. Сега не споделям много много болката си относно кърменто, само мм ме вижда как съм, но и той не ме разбира.
Днес пак почвам да пия на боарон рисинус комунис 5цх, дано има някакъв ефект.Не знам до къде ще стигнем, ама имам желание да го кърмя.
Добре, за сега толкова от нас, извинявам се за оплакванията, по-скоро исках да споделя с майки, знам, че само някой, за който е важно кърменето ще ме разбере.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 30, 2015, 21:00:35 »

Грета то навсякъде едно и също пише, ама аз да ти го повторя. Пий много течности/най-добре вода/, поне 2 литра на ден. Яж храни стимулиращи лактацията. Аз пия и чай за кърмачки, мисля че помага. Слагай на гърда ако ще и през час да е! Щом имаш желание ще се получи. Разбирам те и при мен първия път нещата с кърменето бяха трудни, но в крайна сметка се справихме.
И аз да се пооплача. Не стига че малкия има леко изкривяване на вратлето. Сложихме гащите заради дисплазията на ставите, ами от днес е и с лепенка, че има и пъпна херния. Направо и аз вече не знам какво да мисля. Толкова ми е криво. Принципно нищо от изброените не фатално и необратимо и живот и здраве след месец би трябвало от трите да няма и следа, но все пак ми е гадно. Вики е толкова лъчезарно дете, а толкова неща да му се съберат. Направо не е честно! Само си мисля дано всичко да се оправи, че е поне е хванато навреме!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 03, 2015, 18:47:26 »

И аз да се запиша тук, въпреки преждевременното раждане ни включете - Карина 23.02.2015г., 820 гр. 30 см.
А до миналата седмица беше 3650гр. и 52 см. Имам леки съмнения че чак сега я хващат колики, защото е много крива вечерите и много и къркорят и пукат червата. Кажете нещо ефикасно за колики.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 03, 2015, 20:38:50 »

Роди, затоплена торбичка с черешови костилки. Но първо я проверяваш с ръка да не е гореща.
Бял шум и другите съвети на д-р Карп - прочети от сайта му в интернет.
И различните видове капки - Инфакол и други. Дано не я държат дълго милата! good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 04, 2015, 07:18:05 »

Аз давам и чайче от анасон, копър и лайка.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines