Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:31:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 01-06.2015  (Прочетена 83653 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 29, 2015, 14:39:46 »

Зажалявам за втория пост, но и аз да споделя за пюретата. В началото слагах малко АМ да миришат на млекце, но след първите няколко пъти почнах да разраждам с водичката, в която съм варила зеленчуците. Естествено, ако има нужда, че някои са си воднисти по принцип. И пасирам с обикновен пасатор. Да си призная остават парченца понякога, но според мен това е добре за детето, да свиква че има и твърдо и да се учи да давче в последствие.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #106 -: ноември 23, 2015, 08:01:13 »

И ние вече сме в отбора на захранените. Не съм си и мислела, че така лесно ще се получат нещата (поне за сега). Захранихме се миналата седмица с картоф и вече сме въвели тиква, морков, броколи и пащърнак. Също му давам и по едно парченце ябълка последните 2 дена и определено му харесва. Изяжда си го цялото и е доволен-предоволен smile
След седмица сме на консултация и пак ще се отчетем.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #107 -: ноември 23, 2015, 10:56:01 »

Как се захранихте? Ще дадеш ли малко детайли, че аз сьм в чуденка...
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #108 -: ноември 23, 2015, 16:33:28 »

Захранихме се общо взето много бързо. Давам купени пюрета (Хип, Гербер, Овко и Слънчо).
Започнах с картоф - 1/3 от бурканче 130 гр. първия ден, а на втория си изяде останалото. Първите 2 дена давах първо от пюрето, после го кърмех, а след това пак пюре колкото поиска. Но на него му хареса и си изяде колкото бях предвидила.
На третия ден добавих тиква към картофа, защото реших, че може да се запече (все пак промяна от кърма към пюре си оказва влияние). На четвъртия също. Като грамаж беше общо 100 гр. И после пак се кърмим колкото си иска.
На петия картоф с морков като бях решила ако изяде 2/3 от 190 гр. (т.е. около 120-130 гр.) и да спра пюрето и после пак кърма колкото иска.
На шестия към картофа с морков добавих броколи и юнака докато не изяде всичко не миряса - все в купичката гледаше smile Изяде около 130-140 гр.
Вчера, т.е. седмия ден чист пащърнак (125 гр.). Е много му хареса това. И тъй като не беше акал хубаво от предния ден му дадох и тиква (30-40 гр. - можеше и цялото да изяде, но реших, че много ще го натоваря), та оправихме и коремчето.
Днес не му хареса обяда - тиквички с картофи (125 гр.). Та реших да му добавя останалото пюре от тиква (40-50 гр.). Малко на бъркоч заприлича, но на него му хареса и си го изяде с удоволствие.
Вчера и днес обаче не се кърмим и общо взето май за седмица приключих с обедното кърмене.
Пробвам го да пие и вода след пюретата от вчера, но за сега само се лигави на шишето и ме гледа любопитно и с недоверие "какво е пък това".
Имаме почти изграден дневен режим (най-накрая): 8:30; 12-12:30; 16-16:30; после понякога яде в 19 и после в 21-21:30 след банята, а ако не яде в 19 и е заспал се случва да го къпя в 20 и да яде към 20:30. Нощем се буди понякога 1 път, а понякога 2 пъти. Тази нощ се събуди чак в 5:30. И независимо кога яде през нощта сутрин си търси яденето в 8:30 като по часовник.

Ябълка пък му давам в това https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5+%D0%B7%D0%B0+%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5&biw=1024&bih=710&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiN1tGs4KbJAhWH6CwKHXTqCxsQ_AUIBigB#imgrc=AZEf3b-XJDCE6M%3A
 Ще го пробвам и с круша.
« Последна редакция: ноември 23, 2015, 16:35:30 от mamcheto » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 23, 2015, 19:19:06 »

Мамчето, не трябва ли всеки зеленчук да се въвежда поне 5 6 дни след предходния. На мен лекарката така ми обясни и първия път и сега така захранвам. Защото реално алергични те реакции понякога и след 3 4 дни могат да се появят. Аз на седмица по един зеленчук захранвам.   Новият зеленчук добавям към вече захранения. Първо добавям една две лъжици. После 3 4 и накрая цяло.В началото варях но готовите пюре та повече и харесват. Давам само на Хип. Сега ще въвеждам каши като втото хранене. Беше болна , иначе щях да съм захранила вече.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 23, 2015, 19:23:01 »

А аз си мислих за 1/3 от бурканчето. Това за 1-ви път не е ли много. В смисъл, че нали до сега не е опитвало нищо освен кърма, не трябва ли да е чаена лъжичка?!  crazy
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 23, 2015, 22:09:48 »

Аз като слушам какви количества ядът вашите, та се чудя кво му е на мойто дете. На обяд ядем минимум 300 гр пюре. Разбирайте домашно със съвсем малко вода от варенето на зеленчуците. На следобедна закуска хапва или двойна доза купена каша или пълна купа домашна!
А за захранването, аз си давах по зеленчук на ден. Принципно и Алекс така я захраних. Давах 2-3 дни по малко пюре от къртоф и морков и след това почнах всеки ден по нещо ново. Не съм се притеснявала за алергии. То ако има нещо ще си проличи.
Фани и при нас нещата започнаха с 4-5 лъжички пюре. То една незнем дали ще я усети детето.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 23, 2015, 22:45:28 »

Фани, аз първия ден две три лъжици, втория 4, 5 и после 15 и за 5 дена достигна дозата.  Пънки дете на 3 години яде по 300 грама. Не е ли ужасно много. Аз знам 120 130 грама
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #113 -: ноември 23, 2015, 22:45:50 »

И моя батко беше безпроблемен, но малкият има алергии. Реагира ми и на морков. Човек е смел докато не се случи на него.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 24, 2015, 07:32:08 »

С каката започнах така и сега така мисля. Иначе Пънки каката ми и сега да й дам да яде /не пюре разбира се/ трудно ще изяде 300 гр. наведнъж  crazy но пък няма да го оставяш гладно я, щом не се наяжда с по-малко давай там!
Тръгнала съм напълно да махам нощното къремене. Обаче как да стане при дете, което плюе от всякакви биберони и шишета - т.е. не мога да му давам вода. Единственото което ми хрумва да приложа е да се опитвам да го забаламосвам с биберон като постепенно увеличавам времето. Засега прави пауза от 6-6:30 часа, мисля довечера да го пробвам дали ще направя 7 часа пауза и ако имам напредък и постигна 8 часа няма да го мъча за повече.  crazy
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #115 -: ноември 24, 2015, 09:58:38 »

Както Roxanne_ е писала като не ти дойде на главата си смел...
Иначе имах ходене до лекарката и пак говорихме за пюретата, че реших че не съм я разбрала за въвеждането кое, как и по колко. Та ми каза да си давам както съм започнала, т.е. мога да дам нов зеленчук на следващия ден. Имайки предвид, че реално не въвеждам само няколко лъжички от новия зеленчук би следвало алергията да се появи до следващото хранене с пюре.
Също ми каза да въвеждам за следобед и плодовите пюрето и после да си го кърмя и като се видим следващата седмица ще си говорим за месните пюрета, кашите и жълтъка.
Фани 1 чаена лъжичка мисля, че е 5 гр. и реално 5-6 лъжички са точно 30 гр. Като от тези 30 гр. сигурно 10 гр. са останали по лигавника, ръцете, дрехите и дори по мен (прави бърррр или пуфффф и всичко хвърчи  girl_impossible ). А за нощното хранене незнам какво да ти кажа - залъгваме се с бибата, че се буди понякога още в 12 часа и така заспива поне за час-два. Понякога пък не помага бибата. Различно. Предната вечер се събуди мисля към 2 и му я дадох и откара до 5:30, а снощи не мина номера и яде в 12:30, а после в 5:30 пак... Съмнява ме, че го мъчат зъбите и затова така се буди и се успокоява с кърменето.
Водата и при нас е нещо "страшно" и не я иска.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 24, 2015, 13:26:05 »

И ние не пием вода, "има бактерии", но сучем 8 пъти на денонощие.
Наистина яде много малкия, пък не му личи. Ама гладен ли да го държа?!? Той е мъж, ще яде!
Иначе от месец си акаме на гърне. Като има зор и почва да ръмжи да го сложа. А ако не го сложа не ака.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #117 -: ноември 24, 2015, 13:43:53 »

Пънки направо ме разби с гърнето  girl_impossible Браво на твоя юнак  Bravo
А иначе как е на тегло и ръст?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 24, 2015, 16:02:50 »

Голям, не е тежък. В началото на месеца беше 7700гр. и 70 см.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: ноември 24, 2015, 18:06:16 »

Тамън добре си е той. Моичкия си е Шишо, в сравнение с каката при еднакъв ръст за съответните месеци е +1,5 кг. Засега 8 кг. Ще го видя другата седмица. Принципно вече е добре да поспре с качването, но ще видим.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines