Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:00:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 152179 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #510 -: януари 28, 2015, 17:13:15 »

Трета година работя, изобщо.
А за родителите си права. Инспекторката от РИО още първата ми година там, нахъсана и амбицирана да променя света, ми каза "Ако спечелиш битката с родителите, спечелила си войната!". И се оказа абсолютно права.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: януари 28, 2015, 17:28:51 »

Общо взето решения само от експерти, някои от които нямат идея за сферата по която изказват мнения и дават предложения
, да питат повече учители като тръгнат да правят реформи, аз меся ли му се на родителя в работата. Не казвам да не им се иска мнението, но дали са наясно с проблемите, компетентни ли са ит.н?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #512 -: януари 28, 2015, 17:40:13 »

В България сме. Всеки в компетентен по всички въпроси. И не дай си Боже да се появи някой, който защитава теза, различна от твоята, кожи се дерат. Това по принцип.
А иначе в момента са се вдигнали на протест в подкрепа на РЦ доста неправителствени организации. Аз лично снощи спорих в група "Защита правата на хората с аутизъм", основно родителки бяха възмутените от новия проект. Е, чакай де, и аз влязох в тази група, защото защитавам интересите на хората с аутизъм, работя с три деца с аутизъм.
Ум не ми го побира как може хората толкова да се страхуват от промените, свикнал си на едно и край, няма друга гледна точка, няма надграждане, няма развитие, спор е разговора.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #513 -: януари 28, 2015, 22:26:21 »

Ето ме и мене изцяло на разположение.

Жужи, като ти прочетох уикенда мноооого ти завидях. Браво значи, хубаво си се погрижила за себе си  good

По вьпроса за гостите ми изглежда много странно, че не ви питат какво да донесат. Тук винаги се пита, ако са ти близки хората и носиш или бутилка или десерт. А ако не са ти близки правилото е следното: ако те е поканил мьжа-бутилка хубаво вино, ако те е поканила жената-букет цветя.

Наделинка, нямам мнение по твоите вьлнения, не сьм в час с историята  sad

Виж на Свекьрва и на Миленка как сьм се смяла…  funnytooth funnytooth funnytooth Естествено най-вече на чадьра и гащите… мани, мани.

На always да кажа, че ние нямаме телевизор и Марта гледа преди всичко (стари руски) анимации, чиито рисунки са правени на рька или подбрани такива с небьрзи и агресивни кадри. Максимално избягвам всичко, което е комерсиално (макар че Frozen е в центьра на комерса). А и всьщност тя дори не гледа всеки ден.

Да се оплача, че още ме мьчи кашлицата, макар че с ряпата, джинджифила и хомеопатия доста понамаля, но от нея имам болки навсякьде: реброто, корема, крьста, направо сьм разбира физически.
Виж психически е сьвсем друга работа. На абсолютно най-страшния изпит имам 15. С това за момента сьм най-добрата вьв випуска. Аз. Не втора, ПЬРВА !!! И просто вече сьм нов човек. Буквално. Аз сьм пьрва.

Ем като излезе оценката по невро ще ми се сьсипе всичко, но не ми пука.

Дори това, че тортата на Марта за Рд няма нищо общо с модела, който изпратих не можа да ме ядоса и разплаче. Верно сьм друг човек  Wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #514 -: януари 29, 2015, 09:21:23 »

Браво, Ина !!! Браво, браво, браво!!!  Bravo good Ти си номер 1 (в буквален смисъл).  girl_haha

Свекърва и Миленка са имали супер история.  funnytooth

Аз още съм в цикъл. Вече 14 дни.  pardon



Желая ви успешен ден, предпоследния преди уикенда!   Flower

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #515 -: януари 29, 2015, 09:24:16 »

Ами то и аз преди да дочета поста на Свекърва си я представих надкрачила чадъра и тичаща за среща с Миленка. Така че внимавате Свекърва да не яхне чадъра, че стана страшно funnytooth witch
Ина, то това с гостите е простено, когато ги канехме като за ново жилище. Ама когато става практика да играят карти и никой се не сеща, моят мъж взе да ги подсеща. Колкото и нетактично да е, започна да разпределя бюджета - ти вземи това, аз ще взема онова. Не ми пречат! Даже ми е по-лесно като сме вкъщи - измия зъбите и съм в леглото. Абе наш`то поколение си е малко изтървано по отношение "Как да се държим в обществото" (нали имаше една много стара такава книга, на която със сълзи лично аз съм се смяла).
Ина, подкрепям те на 100% това с телевизора, детските, комерса... Аз толкова, ама толкова да не навиждам Хари Потър. Точно заради китайските щампи с неговата физиономия bad
Наде, твоето не е точно цикъл. Все пак тялото се чисти и иска време smile
Спорен ден на всички Flower
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #516 -: януари 29, 2015, 09:46:41 »

Така че внимавате Свекърва да не яхне чадъра, че стана страшно funnytooth witch
Али, може пък ако ми намерите подходящ чадър с шипче, а не китайска метализирана капачка на върха, да си летя все усмихната и добра blum. Като онази усмихната монахиня на колело, дето не си слагала седалката blush Тцтцтцт, простотията ми няма край, ама като ми е развинтено въображението crazy funnytooth А може и обратно /като лодка/ да го ползвам.....
Май ще карам модераторите да трият след време. Имаше една тема за "бисери" във форума, аз така или иначе съм записана там, ама все пак Wink
Нова Ина, вече никакво клянкане. И хич няма да те съжаляваме, само ще се гордеем с теб good heart
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #517 -: януари 29, 2015, 09:57:03 »

Добро утроооо...

Искам да я видя тази тема с бисерите- сигурна съм , че твои постове има най-много smile

Ние какво направихме с книгата и публикуването на "Историите на една Свекърва"?

Инче, гордеем се с теб, ти така и не каза това по онзи изпит където се ядосваше на девойката дето щях да я бия ли е? Ако е по този изпит мооооля те кажи ми че тя има 2 точки... хихихи diablo Ква съм гадна
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #518 -: януари 29, 2015, 10:14:02 »

 funnytooth svekarva от къде ги изкарваш тия лафове бе жена хаххах! До кога ще работиш? Второ изпращане ще ти приготвят ли? Какво стана със Сингапур, ще ходиш ли?

Наде нормално е да покървиш малко повечко, пий витамин Ц

Ина честито! Кога приключва сесията? Мале и аз се изморих покрай твоите изпити хахах

Аз най накрая се наспах снощи, не бях спала повече от 24 часа, друг човек съм днес. В следващите няколко дни имам гости всеки ден.


Хайде лек ден и пишете само забавни неща!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: януари 29, 2015, 10:16:24 »

Ей сега го прочетох това, та да го споделя и с вас http://cleverbook.net/blog/roditeli/pritcha-za-dashteryata
Друго си е да имаш дъщеря....да знаете как само храни тати и го гушка!
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: януари 29, 2015, 14:57:04 »

Ох, имам доста въпроси относно детската градина, чак ми е неудобно, че малко като разпит звучи crazy. Ама отговаряй само ако имаш време и не те натоварвам допълнително. blush Бих искала да зная примерно как реагират майките, когато им сваляте детето в по- ниско ниво, дали стимулирате децата да показват по- високи резултати, има ли много амбициозни родители..Като се има предвид, че това е нормална детска градина, дечицата са доста дръпнали на 5 годинки в сравнение с нашите. Какво правят в първи клас, сигурно отново ги делят на няколко групи? Самите деца осъзнават ли, че има по- бързо развиващи се, не страдат ли, ако не успяват да се представят добре? Харесва ми, че правите снимки и  ги обяснявате. Сигурно ги разпечатвате? Това ми се вижда приложимо и ще го кажа на приятелката.

Аз отговарям с голямо закъснение, ама сега имах време  pardon

Децата щом веднъж сме ги преместили в по-горното ниво не ги сваляме обратно, затова учителката трябва да е сто процента сигурна, че детето отговаря на нивото на останалите преди да го премести.
Но то и в самата група децата също са с различни знания и различно се стараят, така че все пак е относително.

Тук при нас групи има винаги, дори в по-горните класове пак. Всеки учител решава как ще се казват групите - нашите са Спот (едно кученце), Елмър(слонче), Кипър(кученце), Падингтън(мече) - това са герои от книжки. Класът ни е WHALE - кит. Не знам дали като дойде нов клас следващия септември групите ще ги променим или пак така ще се казват, ще разбера  smile

Децата не страдат от това, че са в различни групи, доколкото въобще осъзнават смисъла. Проверката на знанията става индивидуално с тях, а не едно дете да се изправи пред целия клас и да чете думи примерно.... или да го питаме за звуци или пък да пише. Когато ги местим от една в друга група даже не реагират по особен начин, само едно момиченце се зарадва, че го преместихме в най-горната група миналата седмица, иначе няма реакции някакви  smile. Ама те са дребосъци още  pardon
Амбициозни майки има, да, ама техните деца са в най-горната група така или иначе, а на някои самочувствието им е до небето направо (две момченца визирам специално и майките им  lol.
В най-напредналата ни група има повече момченца, отколкото момиченца, но и в най-изостаналата пак са само момчета - в двете крайности, а момичетата са ни по средата  smile

Свекърва, при нас това се води вече училище, а не детска градина, имаме една група детска градина, където ходят дечицата от 3 докъм 4 +. После идват при нас и се води вече Infant School, децата са с униформи, имат си чанти, където им слагаме книжките за четене и разни други неща. Не знам дали са по-напреднали децата, аз нямам никаква база за сравнение. От майки на по-големи деца, които идват и започват да учат тук, съм чувала, че в България по-рано се учат нещата и децата им като дойдат тук, учат неща, които в България вече са ги учили. Тук не се бърза прекалено много с натрупването на много знания, а се отделя много внимание на това дали децата могат и как точно решават да прилагат знанията, които имат, което лично на мен много ми харесва като начин на преподаване. Тук нямаш учебник и урок, който да научиш и учителката да те изпита, а научаването на информацията става по изключително разнообразен начин, чрез игри, задачи, рисуване и майсторене, филми. Имат и материал за четене, което може да се нарече "урок", но само в известен смисъл.
Миналата седмица например един от по-горните класове - Година 2 (това са 6-7годишни деца) бяха направили за цялото училище пауър поинт презентация на някаква тема  smile, като всеки един кадър бяха неща, които са правили заедно в клас, а не свалени от интернет.

Снимките ги разпечатваме на обикновен принтер, с обикновена хартия, правим ги с ай пад - всеки клас разполага с такъв, на него и други неща свързани с учебния процес могат да се правят, ама още не са ми показали.

Ох, може и да стана досадна, ама реших да отговоря на въпросите  smile

Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: януари 29, 2015, 14:57:27 »

Иначе ми беше много интересно да прочета различните гледни точки за Ресурсните центрове и това, което мога да кажа, от малкото, с което съм запозната, е, че информацията, която родителите и обществото получават не е достатъчна, за да разберат точно хората какво ще се случи и как ще се случи, а когато хората не знаят защо едно нещо се променя и какво точно ще се случи след промяната, е нормално да са объкани и да протестират!!! На мъжа ми братовчедката беше до миналата година ресурсен учител и самата тя не знаеше какво ще последва от тази промяна, какво остава за другите хора, които даже са извън институцията училище  pardon

На Ина едно огромно БРАВО  Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

Всички момичета чета, но не винаги имам време да се включа, дори много да ми се иска да кажа нещо, а то после вече му отминава момента  sad

Мариолка натискай си д-то на леглото и гледай филмчета и чети книжки, стискам палци да удържи бебо до края  good

Тая история с чадъра беше просто разбиваща  funnytooth funnytooth


Активен
mariola85
Гост
« Отговор #522 -: януари 29, 2015, 18:34:27 »

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=31573  shok shok shok funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #523 -: януари 29, 2015, 19:11:07 »


Просто не може да е истина…

Албенче, аз пьк с огромен интерес прочетох за твята работа. Мисля, че си родена за нея ! Блажени родителите, чиито деца са при тебе, ти си благословение  good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #524 -: януари 29, 2015, 22:47:49 »

Та така еи ме на и мене Wink някои ме знаят на други предстои да ме опознаят  ;)моля не ми врьзваите кусур за правописа че сьм с вдс и докато намиря "ж" то мрьква smile за школото да ви кажа тука/канада/  предучилищи на 5 учат букви като звучене и знак рорисват по малко и цифри така.1 клас правопис викам на госпожата какви гарги дере моя Тия , пьк тя г-жо кое по напред до мшсли малката глава правилно или красиво да го напише.Толкоз за сега че вир вода станах за 2 реда с кирилицата
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines