Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:04:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 150948 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #540 -: януари 30, 2015, 21:08:47 »

Оххх и на мен ми се иска да я оставя,... афекта ми мина вече.... Разни доброжелатели се възползват от написаното за моминското и написаното за кумовете и се опитват да ми направят интриги.... (нека го наречем така, макар че не е точно определение) Няма да изпадам в подробности, аз на тези хора съм им казала в очите каквото съм мислила на момента, но от близка моя девойка разбрах че като го четат , хората го тълкуват погрешно и не разбират че тези неща са написани в момент на вълнение и емоции... Аз съм ги казала в очите на всички описани, но днес се случи така че имах много неприятен разговор, точно защото "доброжелателите" тълкуват написаните неща по грешен начин и настройват приятелите ми срещу мен, убеждавайки ги че не ги уважавам....

Абе дълго и сложно е ... друг вариант е да коригирам по някакъв начин част от мненията... както имам опция за промяна след пуликация.....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #541 -: януари 30, 2015, 21:12:32 »

Тъпо е, но ако са го прочели какво ще се промени след като го изтриеш? Кумата прочела ли е? Те хората са го изтълкували вече. Ще ми се отново да ти кажа не се занимавай с приятелки и хич да не ти пука! Горе главата не си направила нищо нередно!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #542 -: януари 30, 2015, 21:22:55 »

Именно - кумата още не е... Цялата история е много тъпа...

Така - да си излея душата, макар че ще ми изяде главата най-вероятно. Една от приятелките ми е много засегната от цитата ми че "нямам приятелки"...(някой "доброжелател" и е показал сайта) до такава степен се е засегнала, че ми извади теорията , че ако кумата видела какво съм писала нямало да ми проговори, майка ми щяла да ми се обиди, а за свекърва ми да не говорим.....

Макар че аз и на кумата и на майка ми и на свекърва ми съм казала същото , което съм написала, на тях съм го казала с по-меки думи и съм била доста по-тактична... Съответно мойта девойка тегли една дълга и безкрайна на 8 годишното ни приятелство, заради това че "всички хора , които и го показали и с кои то обсъдили били на нейното мнение"
Знам че не трябва да ми дреме от хората и не ми дреме и че явно толкова ни е било приятелството за да се засегне от подобно нещо, но после се замислих и установих че има логика... хората различно тълкуват написаното и никой не обича да чете жестоката истина написана някъде (едно е да го чуеш, друго е да го видиш)... Та предпочитам да си предотвратя проблемите... Като знам колко е чувствителна свекърва ми, представям си как би реагирала.....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #543 -: януари 30, 2015, 21:30:30 »

Ой ой, покажи темата на всички и да се приключва. Покажи я на кумата и кажи и така съм се чувствала. Как пък никой не се сети теб да те пожали бременна под стрес да организираш сватба сама и болна отгоре. Покажи я че ще се прераскаже по различен начин ако я няма и ще е още по тъпо. А как ще стигне до свекърва ти?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #544 -: януари 30, 2015, 21:43:10 »

Знам ли.... доброжелатели колкот щеш.... Аз на кумата съм и казала всичко , почти така както е описано, но все пак няма да и стане приятно...

Писах на Фийби ако може да ми даде да коригирам определени постове - както сега като публикуваме имаме "промени".. Искам да оставя същия смисъл - стоя зад думите си все пак - но да ги коригирам по малко по мек начин... и да махна имена ако има някъде.... Едно от обвиненията към мен днес беше че това е публично пространство и не можело така да говоря за хората с имената им или по някакъв начин който можел да ги компрометира без тяхното изрично съгласие за това... Има някаква логика........
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #545 -: януари 30, 2015, 21:45:58 »

Миленка, ако вече са ти прочели и копирали темата, неприятно. Ако не са, давай да я трием навреме. Аз преди години така бях прекалено откровена и не ми беше приятно, когато недоброжелатели ми бяха чели мненията и разсъждавали. За съжаление, навремето форумите бяха хем по-свободни и открити, хем едновременно и по-скрити, но сега всеки успява да те проследи къде, какво и т.н. Темата можеш да си я изкопираш за спомен някъде и да я махнем преди да се разпространи из твоите хора. Не биха те разбрали, мисля, колкото и разбираеми да бяха нервите ти тогава.

Веси, привет. Засичали сме се.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #546 -: януари 30, 2015, 21:50:34 »

Да именно Дени, много правилно ме разбираш....

Все пак ако моем да не я трием, а просто да коригираме мненията ми ще бъде най- добре- хем ще има тема, хем няма да е обидна за някого... Мога да изкопирам точните постове за които става въпрос и да ги изпратя коригирани на модератор (в случая на Фийби) и ако има такива права направо да ги постне... но нз това дали е възможно.....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #547 -: януари 30, 2015, 21:54:15 »

Мен ми е тъпо че тая някакава ти държи сметка че си казала че нямаш приятели вместо да си каже колко ти е било трудно тогава. Ама ти си знаеш. Тъпо е че те поставят в таква ситуация сега. Не знам за теб, но хората около мен са много предпазливи спрямо състоянието ми и не са си позволявали да ме тормозят с битовизми и да ме разтройват. Не казвам че бременните са чупливи но сме яко чувствителни!
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #548 -: януари 30, 2015, 21:54:36 »

И  така фанах му цаката на кирилизатора Ване мерси give_rose сте сам Offtopic но за Куба кът от рая збравено от боговете. Времето е спряло 1959 след революцията поддръжка в държавата липсва всякаква сгради са останали с патрони .Варадеро =  Обзор от 1972г. Хората , хора може И да Има но аз срещнах само обслужваст персонал И тарикати далавераджии.абе б- я в началото на демокрацията. Ама по зле  Wink за утре продължение Апостола в премеждие на Кубинска земя
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #549 -: януари 30, 2015, 22:02:09 »

E -на - опитах се да обясня че аз категоризирам приятелите по друг начин - имам приятелки и близки хора... За мен второто е в пъти повече от първото.. Близките хора са без значение пол, възраст или каквото щеш - това са хората за които човек убивам... приятелките са за по 1 кафенце и клюки... Очевидно обаче обществото налага определени етикети, носещи определено значение и за булшинството е важен тоя етикет а не този който аз съм си създала.....

Както и да е ... че никой не се замисля за състоянието ми - май е така , защото като цяло съм добре (дай боже все така) и не мрънкам и не капризнича  - тоя период ми беше покрай сватбата с капризите.... и хората май просто абравят...

Дай стига сме задълбавали... сег ще си оригирам мненията които смятам че трябва и ще ги пратя на Фиби пък дано стане.....
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #550 -: януари 30, 2015, 23:29:56 »

Да си кажа - Фиби е страхотна, няма да трием темата - всички са щастливи smile

Между другото не знам дали споменах че с кумата се опитваме да затоплим отношенията от скоро - май започна да ни минава и на двете smile Надявам се да е оправят нещата макар че още са несериозни с кума и пак не ги чуваме и не ги виждаме често - да не кажа хич... хахаха .. Може би просто на мен сега не ми прави това впечатление , което ми е правило преди.

Сега, препрочитайки си темата, си давам сметка колко изнервена съм била, макар че съм имала това право, установявам че Фил си заслужава плейстейшъна - била съм много кошмарна булка хахахахах
Но пък темата ми донесе и много забравени емоции, или по - точно неосъзнати емоции - аз съм откровен човек и винаги говоря/пиша каквото ми е на ума и на сърцето... Някои хора го ценят , други се обиждат - явно няма как... Но пък живота е едно отсяване на приятели и макар че ме боли за моята девойка, явно така е трябвало да стане... Жалко, но живота продължава smile

Благодаря ви че сте тук, обичам ви, лека нощ give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: януари 31, 2015, 08:21:29 »

Миленка за нищо!

Тешърва ти предстои още едно отсяване на приятелите след като родиш.То ще са различия в гледането на дете ,в излизанията ,въобще в семейният живот.Важното е близките ти ,които наистина цениш и обичаш да са до теб.Те са важни и за тях човек си заслужава да направи компромиси,останалите са само преминаващи през живота ти!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #552 -: януари 31, 2015, 09:21:18 »

Миленка, запази ли си за теб първоначалния вариант? Разпечатвай и слагай в онзи плик от коледния подарък. Ей така, да ти стои и да си го четеш, за да си спомняш емоцията...Спокойно, всички сме минали по този път на триене на разни работи. Да ни са живи и здрави модераторите, от много неприятности са ни спасявали. give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #553 -: януари 31, 2015, 09:52:02 »

Дами прекрасни сте... Запазих варианта и ще си го принтирам. smile

Знам че тепърва ще отсявам, но някак си точно тези двамата (девойката и приятеля и) ми бяха много ценни и близки... И да, боли..... Не знам как написаното във форум може да засегне някой толкова... Моята логика е , че е по - важно както показваш и доказваш на самия чове - заболя ме от това, че все едно аз за 8 години нищо не съм показала и тези години някой е в състояние да ги заличи с лека ръка...... Би трябвало малко по- добре да ме познават и да знаят как категоризирам нещата...

Снощи се наревах, поговорих с мечо... той винаги е най- големия ми критик и ми каза честно какво мисли - а именно че малко съм прекалила в постовете, но не и за конкретния случай... Сега занам че ще ми отнеме време да го преглътна, да се настроя че хората, които съм смятала за най-близки вече няма да са до мен.... sad Ама ще се справя...

С всяка година "истинските приятели" намаляват и установявам, че тези които остават са нещо много повече от просто приятелки или приятели - те са семейство! smile

Стига с мойте драми - в София пече едно зверско слънце - естествено баш в деня, в който реших да се наспивам хахахахаха Мисля да стана, да се изкъпя, да поизчистя и после да отида да се видя с една истинска приятелка и да се опитам да се убедя че не съм ужасен овек, а просто съм човек с по-друго мислене smilesmilesmile

Вие как ще прекарате уикенда?
« Последна редакция: януари 31, 2015, 10:00:20 от milenkata » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #554 -: януари 31, 2015, 10:19:54 »

Миленка, не искам да я защитавам твоята бивша приятелка, но тя вижда нещата по друг начин, че ти тази, която е заличила 8 години с лека рька и вероятно казва абсолютно сьщото като теб и плаче на рамото на приятеля си. Това е животьт.

Нищо лошо не си направила, била си искрена, така си се чувствала, така си го написала. Ако тя е била до теб в тоя момент е щяла да го знае. Това е просто едно голямо недоразумение и ако наистина сте истински приятели, като мине тоя много кофти и неудобен момент и за двете ви, някак ще се разяснят нещата и може пак да се сьберета, а пьк като мине още време и да се смеете над това.

Ако не се случи по този начин, значи може би не сте били чак толкова подходящи една за друга.

И Фииби  права, сега покрай детенцето ще завьржеш много нови приятелства и част от старите ще отмрат от само себе си. Сватбата е пьрвото сито, детето второто.

Аз днес ще правя капкейкс. Ще крася още и после ще празнуваме. Малко сьм притеснена (като всяка луда бременна), че вчера вечерта и тази нощ много ме боля корема и не ме болеше по хубав начин, ама вчера наистина много се преуморих.

Празник днес за нас, много е хубаво  danceg danceg danceg И след вчерашният мокьр сняг, днес и ние имаме сльнце  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines