Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:49:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 152111 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #435 -: януари 23, 2015, 09:31:44 »

Петъчно добро утро...

За сватбите - и аз попринцип бих отишла само на едната, но няма как. Преди много години моят приятел много ми помогна, познаваме се от деца, благодарение на него съм постигнала някои неща в живота си и да не забравяме че аз го запознах с жена му - никакъв шанс да му пропусна сватбата! tease
Приятеля на Фил - познават се от 6ти клас, били са съседи, съученици и никога не са се разделяли като приятели (преди да изберем кум, се чудехме дали да не е той - смятайте колко са близки). Също много са си помагали... Демек няма шанс той да пропусне тази сватба... tease

За сега е много рано (и двете двойки не са от най-организираните) за да се каже, дали поне няма да са по различно време (много е вероятно приятелите на Фил в последния момент да кажат подробности)... Не знам... дано по някаква причина една от двете сватби се измести.... sad


Някаква настинка ме мъчи явно - гърлото ми мина, носа ми се разтече  nea

Мойто мама днес има рожден ден и довечера мислим с Фил да я изненадаме в работата, тя няма да очаква и ще стане много хубаво smile give_rose

Иначе аз в петъчния ден искам да ви развеселя с една статия , на която се смях с глас и сълзи

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2732898/Dear-Sandwich-Thief-Mans-hilarious-response-passive-aggressive-sign-posted-offices-fridge-door-sparks-incredible-kitchen-note-war.html

В офиса се заговорихме за краденето на храна (при нас не се случва, тъй като всеки купува и споделя с всички) но описаното в статията се случва, за съжаление. Просто е описано по безкрайно забавен начин
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #436 -: януари 23, 2015, 10:14:57 »

 funnytooth funnytooth funnytooth
Да, то си е вид фирмена култура. При големия син в кухнята имало два хладилника - един за надписани кутии и друг за обща храна. Фирмата им ги храни, когато се налага да работят извънредно. Падало голямо забавление как от общия хладилник храната потегляла към другия и по неизвестен начин Wink се напъхвала в надписаните кутии винаги на едни и същи хора.
По повод разделното складиране, аз имах много интересен случай smile. Малкият, тогава на 16г., ходи на гости на големия в Америка за около месец. Тогава вече и снахата живееше в същата квартира. Та още на втория ден ми се обажда големият да направя забележка на малкия, че изял шоколада на снахата, който тя си била запазила за ПМЗ /предмензисен синдром/. Мъмря после малкия, пък той:" ...хм, изобщо не беше ПМЗ, Милка си беше шоколадът!".  funnytooth Мисля, че още хладилникът на семейството е разделен и никой от двамата не посяга към храната на другия.
Единият от съквартирантите на малкия има куче, а другият пак е с някакъв синдром и яде само сурови неща. Хладилникът приличал по- скоро на лаборатория с надписани стъкленици  къде какви никнещи посявки и зреещи храни има и кутии с кучешка храна, купувана на едро, та просто му се отщявало на човек да яде Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: януари 23, 2015, 11:01:27 »

Петък е..... любимият ден на всички работещи.  danceg

Не знам при вас как е, но при мен е студено и мъгливо. Не мисля да си подавам носа навън.

Миленка, пробвала ли си нещо имуностимулиращо да пиеш. В момента аз взимам пчелно млечице с кисело мляко. Не знам дали ще има някакъв ефект, но съм чувала, че пчелното млечице е полезно.
Майка ми пък миналата зима си правеше една рецепта на доктор Мермерски. Знам, че беше много доволна и боледуваше по-рядко.
Честит рожден ден на майка ти!  blum

Свекърва, много ги разбират мъжете нашите неща.  funnytooth Все пак шоколадът е Милкааа. Bravo
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: януари 23, 2015, 12:09:56 »

Скъпи дами имам едно въпросче..
Случвало ли ви се е ваш сън да се сбъдне? Опитвате ли се да си тълкувате сънищата и мислите ли, че те искат да ви покажат нещо?
Напоследък доста ме тормозят разни сънища..
Няколко пъти сънувам,че тъкмо съм родила. Държа малкото си бебе в ръце и сме вкъщи,а там няма нищо купено за бебето. Настава някаква паника в мен и аз гледам мъжа си и рева,че нищо не сме подготвили за детето,а вече съм родила.  Girl_hide crazy
Адски странен сън..
Четох в нета какво означава да сънуваш,че раждаш или,че имаш бебе и пишеше,че не било нещо хубаво.
Като цяло не вярвам, в това че сънищата означават нещо.
Просто съм адски объркана след като сънувам този сън.  sad

п.с. с съня ми бебето е момиче..

п.с.2 преди 1 година сънувах няколко пъти,че сме някъде на почивка с милото,свекървата и кумовете и ние с мъжа ми имаме дете-момче на 3-4 годинки..
« Последна редакция: януари 23, 2015, 12:13:02 от crazynelly » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: януари 23, 2015, 12:34:10 »

Здравейте smile

Петък е най-после. Аз утре почивам - има ли работещи?

Ние нищо конкретно не сме планували за почивки. Много ми се иска да ида до Атина докато една колежка е на специализация там, ама ще е чак когато свърши учебната година на децата. Много ми се искаше да е априлската ваканция, ама една друга колежка щяла да тогава да ѝ иде на гости.

Вчера се сетих, че понякога ви чета от таблета или телефона и виждам, че някой ме е питам нещо и си казвам,че като съм на компютъра ще отговоря и забравям  pardon

Сетих, че още преди празниците Ина ме пита за конференцията, на която ходих. Нищо особено не е. Организират я докторанти за други докторанти, за да си набавя ме кредитите. До тази година беше само за университета, тази беше и за докторанти на института, от което произлизаха разни разногласия, защото там са голяма мафия и все едно са забравили, че преди всички сме били колеги в университета. Като цяло пак се разочаровах от археологическата общност. Успокоявам се, че може би във всички научни среди е така.
И браво за успеха ти!

А svekarva ме беше питала за децата. Не се тревожи за майката. Тя има два трикрилни гардероба и три скрина. Сега е само с един скрин по-малко, така че ще го преживее. Момчето не е влюбено вече. Връзката му приключи "драматично" - някой му бил казал, че тя пред еди кой си била казала, че иска да скъса с него, защото е тъп и досаден (при което аз едвам успях да не се засмея, защото аз много често така го описвам /не е лошо дете, ама е малко тъп и досаден/). Та той като чул това и скъсал с нея, защото тя явно била с него, за да е по-популярна. Той е 8 /наш 7/ клас, а момичето е 10 /наш 9/ клас в Англо-американското училище.
А за специалност Мляко питах, защото баба ми е завършила Вино там и съм чувала, че и Мляко има.
А на твоя син и жена му, като е разделен хладилника, да не би да са от тези двойки дето си плащата отделно сметките и след като са женени.

menyanthe много е сладък малкия  heart

milenkata успех със сватбения маратон. Когато ние се оженихме, кумувете ни бяха на още 4 сватби същото лято, но всичките бяха в различни седмици.


crazynelly не искам да те плаша, но миналата година на няколко пъти сънувах, че имам бебе. мисля, че е било, заради бебета тук от форума, защото тогава почнах да ги следя. обаче и аз бях проверила какво значи и все на болест го изкарваха. мисля, че знаеш как изкарах лятото.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #440 -: януари 23, 2015, 13:10:11 »

pandapanda, да, те после ги обединиха специалностите, като при виното сложиха бирата  и всички безалкохолни и минерални води, а при млякото и млечните произведения ориентираха и хладилната техника. Баба ти къде е работила и на колко години е? Съвсем в началото университетът е бил към Агрономическия и майка ми е учила в един Поток /нас също ни деляха на потоци blum/ и са имали общи лекции с Фикиин, който пък после дълги години беше Ректор на ВИХВП. Хехе, остава и да се познават с твоята баба или още по- интересно - да се помнят smile
Ама нищо чудно, светът е малък.
Аз като сънувам децата като бебета, все нещо лошо им се случва....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #441 -: януари 23, 2015, 14:10:39 »

Хаха, това с хладилниците беше жестоко! Аз пък помня нечий разказ как тъщата се появила и взела, че един ден изчистила домашния хладилник. После дружно се накарала на всички, че имало мухлясали неща и червеи. Пък те мъжете вкъщи били рибари и тъщата разчистила червеите им за риболова... Представи си да ти изхвърлят специалните червеи funnytooth
Миленка, няма да е лесна вашата. Само да не се окажем в същата ситуация - кумовете ни се женят и имат дата. Братовчед ми също ще се женят, ама те не знаят кога... Искали да е есента (разтегливо понятие), та току виж се падне на същата дата. При нас пък ще са и 300 км разлика, та ще се наложи да се избира pardon
Ина, Bravo give_rose
За болести не ми се говори... Малката продължава да не е добре sad
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: януари 23, 2015, 16:08:52 »

crazynelly не искам да те плаша, но миналата година на няколко пъти сънувах, че имам бебе. мисля, че е било, заради бебета тук от форума, защото тогава почнах да ги следя. обаче и аз бях проверила какво значи и все на болест го изкарваха. мисля, че знаеш как изкарах лятото.
[/quote]

Аз вече достатъчно здравословни проблеми имах през 2014. Някои даже все още не мога да ги оправя и ще ходя в болница през февруари да ме подлагат на какви ли не изследвания. Все така нямам цикъл..
На всичкото отгоре и махането на апандисита ми в края на годината не беше никак приятно преживяване. Сега понякога ме боли там където са ме рязали. Даже не понякога,а всеки ден и вече почвам да се стряскам и ще взема да мина пак през Пирогов. Направо не знам дали да се панирам напълно и с тези сънищата с бебетата.
Защото не знам колко по-болна и със още здравословни проблеми мога да съм повече от сега? angry angry Направо вече се побърквам!

Всъщност за твоите здравословни проблеми нямам много информация. Извинявай,че така го казвам. Четох,че беше писала,че има нещо,но не съм разбрала какво е то.  blush Дано си по-добре сега.
« Последна редакция: януари 23, 2015, 16:11:21 от crazynelly » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #443 -: януари 23, 2015, 16:16:26 »

crazynelly , казвала съм го, че при всеки е различно. Аз си имам собствени наблюдения за сънища...Не е задължително бебето да е поличба за болест и при теб. Нормално е мястото на операцията да те "дърпа" и наболява още, много скорошна е. Спокойно, всичко ще се оправи, иска се време good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: януари 23, 2015, 18:15:09 »

Албенчик, разкажи за работата, с какво се занимаваш?

Много ми е интересно и малко трудно  smile Като цяло уж трябва само да помагам на учителката, но през деня имам няколко неща, които трябва да преподавам сама, защото тя работи с друга група деца през това време. Трудността ми идва от това, че трябва да уча децата да произнасят буквите и звуците, да ги сливат в думи, да четат, а самата аз имам акцент..... и се чувствам доста неловко. Но пък си казвам, че в крайна сметка, щом ме избраха на интервюто, значи са сметнали, че мога да се справя и полагам всички усилия. Другата ми трудност идва от това, че жената, която е работила преди мен, не си е правила труда да запази материалите, по които са работили децата. Тук няма учебници и всеки сам си подготвя материалите за работа. Казаха ми, че тя всичко е пишела на ръка и след време е заминавало в кошчето  crazy Другите класове имат страшно много материали, защото там всичко се ламинира и се пази в папки, по раздели и тн., а аз сега малко по малко ще започвам да си събирам мои неща, което на мен всъщност ми харесва като идея, но просто не ми достига времето... и от 5 работни дни копирната машина в училище работи само в понеделник и вторник, после 3 дни на нея седи бележка, че е счупена и това се повтаря вече трета седмица подред и ме поставя с вързани ръце, защото каквото и да подготвя трябва да го изкопирам в много екземпляри....
Учителите и помощниците от другите класове, обаче, ги знаят тези работи и аз мога да ползвам от техните материали засега, докато си имам свои  smile
Иначе, освен  времето за учене, децата имат и доста време за най-различни игри, които ние им подготвяме и после (ако остане време) играем с тях. По време на различните ни дейности правим снимки на децата, всяко дете си има тетрадка-журнал, където лепим снимките с обяснения към тях какво са правили в училище, самите деца записваме какво ни разказват за игрите и така, всичко това остава за детето накрая, като завърши. Този журнал също е мое задължение  smile
Всеки ден има време, в което ние подготвяме игрите и време, в което децата сами избират с какво да играят  smile
Всеки ден също така чета по една или две приказки на целия клас и много трудно укротявам момчетата  smile
Даваме им книжки за четене вкъщи, както и за домашно да учат буквите и звуците  smile Имаме 4 групи деца, в зависимост от нивото им, като периодично им сменяме групите, ако напредват добре.

Много е хубаво и е нещо, от което ще науча страшно много нови неща, предизвикателство е за мен и това го прави още по-интересно  smile

А аз докато започна първата, вече имам и втора работа  smile От утре всяка събота по 4 учебни часа ще преподавам в Българското училище в нашия район. Ще преподавам на децата от 1ви клас - 2 часа Български език и 2 часа Роден край. Много се вълнувам за тази работа и ми е малко като сбъдната мечта  heart, защото някак си винаги съм искала да бъда полезна на България по някакъв начин и какво по-хубаво от това да уча децата да четат и пишат на родния ни език, за да могат да го ползват и да не го забравят, въпреки че не живеят в България  smile

Това е, сега отивам да пиша урок за буквата Д за утре, че още нямам учебници.   yahoo

Който може, да ми стисне по едно палче и за двете неща  smile give_rose

Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: януари 23, 2015, 20:51:01 »

Момичета, много балгодаря за подкрепата. Надявам се скоро да се похваля с нова и по-хубава работа smile

Миленка, хич не ти е лесно с тези сватби, ще стискам палци поне да са един след друг дните.

Ина, честито за оценката. Ти определено заслужаваш, възхищавам ти се  give_rose

Албенчик, много ми беше интересно да прочета за твоята работа, Звучи много вълнуваща и интересна. Честито и за преподаването в българското училище. Ще чакаме и за там да разкажеш.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #446 -: януари 24, 2015, 11:29:26 »

Леле колко е пусто в събота... па макар и  работна................

На мен ми е едно такова мръчкаво и гадно (в унисон с времето) и хич не ми е до работа - така или иначе днес е празно и няма никаква работа и умирам от скука...

Утре ще си ходя на село , да видя баба и дядо и да им занеса снимки от сватбата.. Нямам търпение честно казано.  Bravo Винаги ме успокоява ходенето там. Навява ми прекрасни детски спомени и ме лъхва аромата на нашата си къща (нали знаете всяка къща си има аромат)  give_rose Отделно като видя баба ми и дядо ми , които тази година дай Боже ще празнуват 60 години брак и ми се сгрява сърцето... heart Цял живот са заедно 24/7... Отраснали заедно като деца - в съседни къщи, после се оженили, после работили заедно в една фирма 30 години... Е това е любов...
Вярно джафкат се понякога, но един без друг не могат... Само единия да отиде  - и за два часа - на някъде и другия почва да се побърква и да не може да си намери място...

А вие? Какво ще правите след като свърши работната събота?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #447 -: януари 24, 2015, 17:06:18 »

crazynelly, и аз сънувах много бебета разни докато бях бременна, просто това ми беше на главата, нямаше особено значение, ако си мислиш за бебета, може за това да сънуваш, не е нужно да е на лошо. smile

Привет и от мен, аз си чета, но няма как да се включа понеже повечето разговори за изпити ме депресират, ахаха, за мен отдавна мина това време, макар че мъжът ми сега кара магистратура и милия му излязоха резултатите онзи ден, отличник ми е.  heart

албенчик, ако си в тези среди, случайно да можеш да ме насочиш накъде да гледам за бавачка в Лондон? smile  Успех с новите начинания, звучи всичко много интересно, до време като дойде ред до училище може да ти пиша. smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #448 -: януари 25, 2015, 10:43:50 »

alben4ik, това, което правиш е наистина страхотно! моето семейство е в Лондон , имаме и много семейни приятели там с малки деца и те така искат децата им да знаят български и все търсят градинки с бг преподаватели. Ти в коя част на Лондон си?

Vivi20, моето мами работи почасово при няколко семейства - на нея й върви все на близначета smile Има си седмичен график, който не е много натоварен. Но не знам ти дали си търсиш човек за през целия ден, дали да е англоговорящ (моето мами ходи на курс и още не е много на ти с езика smile ). Ако искаш ми пиши на лични, ще поразпитам мами.

Аз не мога да смогна да ви прочета, за това така се включвам за последните постове blush И една виртуална почерпка от мен за моето РД днес smile

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #449 -: януари 25, 2015, 17:34:45 »

Да се включа и аз набързо в снежния и мокър неделен ден...

Хю, честит рожден ден, мила! Най-хубавия подарък ще го имаш след броени дни, така че остава да ти пожелая трепетно и вълнуващо очакване и една незабравима поредна година от живота ти - със сигурност ще е такава с малкото щастие, което ще гушкаш! Flower

alben4ik, чудесна професия имаш, поздравявам те! Пожелавам ти много успех, търпение и радост в нея!  smile Колко деца има в една група там средно? И на каква възраст дечица преподаваш?

Ина, честито за поредния прекрасен резултат!

Емче, на мен майка ми ми подари уреда за сребърна вода, иначе аз кой знае кога щях да се наканя да си го купя също като теб... smile

Аз се отдавам на печене на мъфини с какао и банани и готвене на вечеря, чао от мен засега и приятна неделна вечер!
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines