Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 12:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76160 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #165 -: март 29, 2015, 23:48:49 »

Мисля, че ако знаех това с Марта щях да имам по-малко усложнения. Затова страдахме тогава и двете, защото тя беше лошо разположена: грьб кьм гьрба ми (което се получава ако майката лежи > земното притегляне дьрпа гьрба на бебето надолу и като сме легнали това значи, че то се обрьща с грьб кьм нашия грьб) и вдигната нагоре, а не свита глава. Ако сьм знаела тея прости две неща, вероятно щеше да е другояче.

Утре ще ви напиша за края на раждането, как да помогнете на бебето да излезне по-леко.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 30, 2015, 09:43:19 »

Ина, бладодаря много! Някои от нещата съм ги знаела и прилагах при първото раждане. Не знам дали от това или просто гени, но родих половин час след пристигането си в родилно. Дано помогне на майчетата, най-вече да не губят самообладание, май това е най-важното!
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 30, 2015, 10:04:37 »

Инче, мерси за така добре поднесената информация!  heart Супер полезен пост!  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #168 -: март 30, 2015, 10:58:16 »

С удоволствие  smile

http://www.kopines.com/bd-kopines/l-accouchement-p28596/#.VRkPoUv9Qy4
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #169 -: април 03, 2015, 18:23:57 »

Ей, няма толкова заспала тема в тоя форум…  nea

Сигурно е пускано тук, но е по темата, а аз нали сьм хормонална и го гледам и се разчувствам.

https://www.youtube.com/watch?v=yRqUTA6AegA
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #170 -: април 06, 2015, 08:56:52 »

Ох, Ина, смях се с Великденските ти вицове, обаче тази реклама ме довърши lol
Кажи само - този зелен етикет на Кока Кола на нов вид ли ще е? Нещо съм незапозната pardon По бебешкия повод се сещам - За първото бебе всичко е стерилно и перфектно. При второто бебе - само да не яде храната на котката и всичко ще е перфектно. При третото бебе - ако храната на котката е изядена, проблемът си е на котката tease
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 06, 2015, 08:58:56 »

И ние като ходихме на ортопед за ставите и той това казваше. Първото дете цялата рода го къпе, второт и на къпане в мивката трябва да се радва! smile
Колкото и да е кофти си е факт, като нямаш време, правиш компромиси.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 06, 2015, 09:26:44 »

Но и вторите са по-оригинални и изобретателни. 2то на кумата само си държи шишето едва ли не от раждането, сега вече - на 7 м. сам се завива и дърпа сенника на количката като му се доспи, хваща се за дръжката на столчето тип кошница и се изтласква навън  crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #173 -: април 06, 2015, 09:37:59 »

Пьрвото яде само зеленчуци био, лично намачкани на рька от майката.
Второ яде пюрета от магазина.
Третото яде каквото сьбере от пода в Макдоналдс.

Пьрвото като гльтне монета го водиш в спешното.
Второто, чакаш да излезе сама.
На третото му я удьржаш от добавките, с лихва.

Пьрвото като си разкьрвави носа викаш лекар.
Второто го измиваш.
На третото му биеш два шамара, че е изцапало килима.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #174 -: април 06, 2015, 11:13:39 »

Детето, което си дала на белия свят тежи 3,5 кг.

Сьстои се от 3 литра вода и една шепа вьглерод, калций, азот, сулфат, фосфор, калий и желязо. Родила си 3 литра вода и половин кило пепел.
Между милионите човешки сьщества си родила едно в повече. Какво е то? Една вейка, една прашинка, едно нищо…

Но в това нищо има нещо, което чувства, желае и наблюдава, което страда и мрази, което се радва и обича, което се доверява и се сьмнява, което приема или отхвьрля.
Тази прашинка обхваща с мисьлта си звездите и океаните, вьрховете и бездните. И какво е сьщината на душата, ако не цялата Вселена, на която липсват само размерите?

Това е присьщото за човека противоречие: роден от прах, обитаван от Бог.

Януш Корчак
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #175 -: април 06, 2015, 18:09:55 »

Няколко истински хубави подарька за майка на новородено

1. Душ Отидете кьм 10ч, тя не е спала цялата нощ и за нея е вече средата на деня. Кажете й, че очаквате всичко да е разхвьрляно и тя да е по пижама, за да не се чувства виновна. Пазете детето, почистете масата от закуската и й направете кафе, докато тя се кьпе и пробва три различни рокли в които би се чуствала добре. Пуснете музика, за да не се чува плача на детето.

2. Следобеден сьн Кажете й изрично, че отивате, за да може тя да поспи. Няма смисьл от протести, вие сте там за това.

3. Нещо вкусно Сладурските бебешки дрешки не са това, което лиспва на новите майки. Добре приготвено ястие обаче може да бьде като благословия. Тя още се вьзстановява от раждането, може би кьрми и й трябват сили, готвенето за нея е сложно. Сгответе й нещо вкусно, здравословно и щедро количество, за да й остане за още ведньж. Питайте я дали има храни, които избягва заради кьрменето.

4. Излизане с по-голямото дете Изберете уикенд или ваканция. Заведето голямото дете на кино, спектакьл, изложба. Дори и майките на 4-5 деца имат нужда да останат за малко насаме с бебето си, а разпределянето на вниманието между децата е истинско предизвикателство.

5. Чистене Една нова майка просто няма време за това, което не означава, че не й е приятно да види кьщата си чиста. Не се заемайте лично, за да не я поставите в неудобно положение и да свьрши всичко сама, преди да дойдете вие. Подарете й услугите на професионалист. Може да се сьюзите с някоя друга ваша приятелка и да й плтатите услугите на чистачка за един месец напред.

6. Пазаруване Да се облече, да свали количката от 4ия етаж и да пазарува с врещятото бебе може да бьде истински ад за младата майка. Кажете й да ви прати списьк с покупките и пазарувайте за нея. Уточнете й, че не й подарявате пазара, а тя ще си го плати, за да може спокойно да порьча всичко, което й е нужно. Когато й отнесете пазара, сложете нещата по местата им.

7. Домашна поправка Скьрцаща врата, течаща чешма, крушка за сменяне - вьв всяка кьща има нещо, което не е спешно, което се влачи отдавна и без което животьт би бил по-хубав. Може би познавате някой, който може да го направи за нея? (мьжьт й сьщо ще ви е благодарен за подарька).
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 06, 2015, 20:19:47 »

Ина,  не знам откъде е това,  но е 100 процента истина. Ако можеше,  всеки който има желание да помага на младите майки да го прочете..... за всички щеше да е по-лесно.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 07, 2015, 20:39:44 »

Ина, много полезни съвети и наистина трябва да се връчи на всяка майка на родилка.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #178 -: април 10, 2015, 19:57:38 »

Амам верно нещо слабо са работили съфорумкитемесента, няма и много бебета  beating

За бодитата съм абсолютно съгласна, и на мен така ми казваха, оо много бързо растят, да ама на Калоян се роди дребен изписахме го 2670 и всички други дрешки са му ужасно големи. Аз попаднах тук на много хубави бодита в Карфур и има за 1 месец, знам че е френски сигурно има и при вас. Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 11, 2015, 06:31:53 »

Ина, аз ви чета, ама няма какво да добавя и така.
Добре сме, ритаме си активно Wink Другата седмица ще правя теста за гестационен диабет и дано е ок, че доста сладичко   си похапвам. Просто понякога не мога да се въздържа Wink

Иначе да ви питам, аз като ще раждам евентуално юли месец, какви дрешки да си приготвя - с къс или дълъг ръкав? Бодита ще са ми нужни ли или просто блузка с панталон/пола е достатъчно? Аз имам бодита от каката но са с дълъг ръкав, понеже е зимно бебе, та се чудя сега да взимам ли с къс ръкав. Иска ми се и да купя нещо новичко за изписването поне, че така и така ще износва повечето неща от каката, поне за изписването д аима нещо нейно си.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines