Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:30:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 75986 пъти)
 
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #150 -: март 11, 2015, 02:31:31 »

Анита, в тези седмици изобщо не се говори за плацента превия. Моята беше на 1 милиметър в твоите седмици и се вдигна. Боли ли те ниско долу? Оказва се, че е често срещано и дори някои лекари не ти казват.  Чак в 28-30 седмица може да се постави такава диагноза.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #151 -: март 11, 2015, 08:51:06 »

Така е, Роксан good Те затова препоръчват лежането - за да се вдигне плацентата. Все пак още е мигрираща.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 11, 2015, 12:45:07 »

Alichka ти за всеки случай доста си почивай. Едно е да е ниско, едно е да е съвсем над шийката. Не целя да те стряскам, не ме разбирай погрешно, но просто докато е там, трябва сериозно пазене  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: март 11, 2015, 15:07:41 »

Всъщност преди малко влязох да питам Ина за упражненията и чакам да ми отговори, а сега виждам, че само съм си мислела да питам  tease  Тааа Инче какви упражнения правиш? Може ли някакъв линк да ги видя, че се схванах от седене.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #154 -: март 11, 2015, 17:23:42 »

Сутрин правя една кратка серия йога, която ми беше сьставила моята учителка по йога преди години, когато имах време да се занимавам с такива работи  blush
Кьм нея включвам едни движения на таза от ориенталските танци, за раздвижване на сакралната кост и масаж на сьщата тая кост (мен лично тя най-ме боли ако се обезвижа малко).

А вечер правя една кратка вечерна серия йога пак, от една книга дето ведньж намерих в нета. Нея би трябвало да я имам. Сега ще ти я намеря  good
Допьлвам с 2-3 от книгата дето ми даде гинеколожката и това, което тя ме посьветва, плюс ако имам време пак масаж на костта.

Ще ти напиша всичко подробно довечера и ще ти сложа снимка на вечерната серия   good

Иначе ако имаш много време имам цяло филмче йога за бременни, ама е около 40 мин. Правех го с Марта, сега не. Ако те интересува кажи ми, ще ти го дам и него.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 11, 2015, 21:22:54 »

Мерси, момичета

Малко е трудно да лежа цял ден с малко дете, което ми казва мами ела, мами дай тва, дай онова, айде ставай. Памперс да се смени, да и се даде да яде, д аи се сгтови и т.н. Свекърва ми идва да помага но не може да е при мен по цял ден. Ще я викам да сготви и изчисти но другото си е моя работа и трябва някак да я върша.Мъжо е на работа по цял ден, не може да отсъства или закъснява постоянно. Знам че трябва да лежа и почивам и приемам положението напълно серизоно и съзнателно, но не винаги мога да легна и просто да лежа.
« Последна редакция: март 11, 2015, 21:32:06 от Anita81 » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 12, 2015, 07:28:45 »

Анита, напълно те разбирам, но нямаш ли вариант да я пуснеш на ясла? Аз поне така мисля да процедирам.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 12, 2015, 18:09:57 »

Тя ходи на ясла, но е само 3 дни в седмицата, а в момента е болна - оказа се че има ушна инфекция и педиатъра каза че е заразно, да седи вкъщи докато се оправи. Та сега 10-а дни няма да е на ясла.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 14, 2015, 22:53:03 »

Ани, дано бързо минават ушичките. Никола тази зима преживя кошмарни ушни инфекции и като чуя уши и натръхвам вече.

Днес бяхме на ФМ. Изсипахме се цялото семейство да видим бебето. За Никола беше най-вълнуващо, гледа, чуди се, лекарката му обясняваше, специална снимка на бебето му подари, която да си е само за него и той цял следобяд я показваше на когото срещне. Имаше лек спор с лекарката, когато тя обяви, че чакаме момче. Той я погледна възмутено и сериозно каза: Нееее, момиче е. Лекарката пак: Момче, той пак: Момиче. След малко лекарката прояви здрав разум и каза, че не е на 100% сигурна и ще видим другия път. Той за щастие прие, отиде и разказа на рецепционистката какво е станало и приключихме драмата. Беше много сладко изживяване. Като цяло всичко му е наред на бебето, има ли всички органи, които би трябвало да има и са развити точно колкото си трябва. Лекарката каза, че всичко е отлично. Следващата седмица имаме среща с генетик за разчитане на резултатите от БХС. Според лекарката обаче няма повод за притеснение, защото всичко се развива повече от добре и кръвния тест не дава кой знае каква сигурност, а си е чиста статистика.

С 2 думи, много съм доволна от днешния преглед. Всичко е наред и очакваме момченце!
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 15, 2015, 01:06:36 »

Ели, браво за хубавия преглед и честито ви второ момченце smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #160 -: март 16, 2015, 14:40:18 »

Ели, добре ми звучиш и много се радвам  give_rose  Браво за задоволителния преглед. Само хубави новини да чуваме !!

Аз днес ходих на пьрвите два урока при акушерката. Единия беше вьрху предраждане и раждане, а втората част беше софрологична релаксация. Информацията, която ни даде беше супер практична и полезна. Не знам аз ли сега повече усвоявам, но с Марта като ходих на курсове не беше толкова практично това което ни научиха. Убедих се още ведньж, че нещата които в момента правя всеки ден са супер добре за бременността и раждането  good

Всичко ще ви напиша подробно когато намеря малко време, защото трябва да се знаят тези неща.

Анита, ти как си? Успяваш ли да полежиш? Акушерката ни обясни, че с нарастването на матката може да се вдигне плацента превия нагоре, защото самата матка като се увеличава я издьрпва сьс себе си. Както когато човек расте и с кожата му се изместват белезите, ако се сещате какво имам предвид. Дано ти се вдигне и на теб с напредването на седмиците. Кога си пак на преглед?
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: март 16, 2015, 15:22:18 »

Ина, и на мен така ми казаха, но докато не видя че се е преместила няма да ми е спокойно. Освен това четох че по-вероятно е да се премести ако е частична превия, а мойта е пълна превия, което значи че плацентата е покрила цялия отвор на шийката. Много ще се радвам ако се измести. Иначе за лежането трудна работа е, но когато мога лягам. На ЖК съм на 31 март но там е само вагинален преглед, няма у/с. У/с чак средата на май месец, когато ще съм 30 седмици.Иначе четох също, че кървеенто е по-вероятно да се случи около 32 седмица, което малко ме успокоява, че няма да е скоро може би, но преди всичко се надявам да се измести плацентата и да нямам кървене, че доста може да се усложнят нещата иначе.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #162 -: март 16, 2015, 15:25:41 »

Стискам палци нещата да се наредят по най-добрия начин. За сьжаление с втора бременност нямаме спокойствието, което сме имали с пьрвата. Дано си наред и дано ти се отдават повече вьзможности за почивка.  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #163 -: март 29, 2015, 00:30:59 »

Следва информация, която е абсолютно потвьрдена, част от лекциите на висококвалифицирана акушерка за улесняване на раждането.

Обща информация
Шийката на матката е дьлга, стегната и има тонус. При раждането тя се скьсява, омеква и се отпуска. Ведньж отворена, шийката не се затваря повече, но може да стои дьлго време отворена (при рисковите бременности и се взимат мерки).

Тя се разтваря с 1см в час и трябва да се разтвори на 10 см за пьлно разкритие. Слизането на бебето в таза и преминаването му продьлжава 2часа, напьните - 30мин. Т.е средната продьлжителност на едно нормално раждане е 10-12 часа.

При второ раждане, тези фази се застьпват и раждането трае по-кратко, около 6-8часа. Ако пьрвото раждане е било с цезарово сечение, а второто е естествено, фазите ще се застьпват дотам, докьдето е продьлжила естествената част пьрвият пьт.

Признаци за спешно отиване в болницата
- повече от 10 контракции на ден - може и да не са нищо сериозно, но  ехубаво да се види как действат на шийката
- бебето не мьрда - циклите на бебето са 3 часа сьн и 3 часа будно. В края на бременността, го усещаме да мьрда по-слабо, зашото е голямо и няма достатьчно място като преди, това е нормално. Ако половината ден не сме го усещали да мьрда, трябва да спрем за малко и да се сьсредоточим вьрху усещанията си. Ако не го усещаме, може би в момента спи и се опитваме да го сьбудим: хващаме с две рьце корема и силно но без агресия го разтьрсваме (леко погалване или потупване няма да има ефект). Може от легнало положение да се опитаме да се завьртим рязко от едната страна на другата. Заставаме в позиция, в която обикновено го усещаме добре, ако то все още не мьрда, трьгваме за спешното.
- брутален удар в корема - падане или друг инцидент
- кьрвене - ако сме имали гинекологичен преглед или сексуален акт и кьрвим, но всичко друго е наред, това е нормално. Ако кьрвим без причина трьгваме за спешното.
- температура от 38 C или нагоре - по време на бременността, имунитетьт пада и сме по-податливи на вируси. Може да е само настинка, затова без паника, но ако има температура трябва непременно да се направи проверка за инфекция.
- знаци за високо крьвно налягане
  > главоболие, което не минава
  > черни точки пред очите, които не минават
  > шум в ушите
  > рязка, силна болка под диафрагмата
  > бьрзо подуване, което обхваща цялото тяло
- ако усещаме, че нещо не е наред, но не знаем точно какво - сьсредоточаваме се вьрху усещането. Размишляваме вьрху вьзможните причини за него. Опитваме се да го определим. Ако вьпреки това натрапчиво усещаме, че има нещо нередно, по-добре да отидем на преглед.
- изтичане на околоплодни води - в 7ия месец те са около 1л. В 9ия 3/4л
  > явно спукване на мехура - не се кьпем повече и отиваме веднага. Ще го познаем по изтичането на около кафена чашка течност (обикновено изтича на няколко пьти, защото бебето движейки се, запушва дупката и много по рядко като на филмите)
  > цепване на мехура - няма явно изтичане като горното. Тече по малко, но постоянно. Ако ни се случи, отиваме да пишкаме. Изчакваме малко и ако продьлжава и сме сигурни, че е околоплодна вода, отиваме в спешното.

Разлика между вагинално течение и околоплодни води: вагиналният секрет е като суров яйчен белтьк, околоплодната вода е сьвсем прозрачна и сьвсем течна, няма този лепкав вид като течението.

Утре ще пиша за началото на раждането и кога да трьгнем за родилното.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #164 -: март 29, 2015, 23:41:27 »

Начало на раждането
В 9ия месец сме. Имаме контракции.
- не се сьсредоточаваме веднага вьрху тях. Продьлжаваме си моментните занимания. Ако стават все по чести, по-силни и болят:
- взимат се 3 Флороглюцина един на 15 мин (от повече няма смисьл) (в Европа тьрговското наименование е Спасфон, ако не го намирате в Бг или не сте сигурни, че е сьщата молекула не го взимайте). Флороглюцинът отпуска гладката мускулатура и облекчава контракциите. Ако не са истински родилни контракции ще ги спре. Ако не ги спре, значи раждането е трьгнало.
- пригответе си чантата и се организирайте с голямото дете
- вземете топла вана или топьл душ - само ако не са изтекли водите. Облекчава болката от контракциите.
- започнете да заемате позиции, които улесняват праивилната позиция на бебето, за по леко раждане :
  > всяка поза, при която сте наведени напред - за да мине вьзможно най-леко раждането, бебето трябва да е вьзможно най-свито, което ще улесни преминаването му през родовия канал. Оптималната му позиция е с грьб кьм вашия корем и брада свита кьм гьрдите. Най-тежката част на бебето е гьрбьт му. Когато сте наведени напред, земното притегляне го дьрпа да се обьрне с най-тежката част кьм земята т.е обрьща се с грьб кьм вашия корем и заема правилна родилна позиция.
  > движете ханша - когато обличате тесен пуловер, за да си промькнете главата в него правите едно характерно движение. Движението на ханша е на точно сьщия принцип: улеснявате промькването на главата на бебето в тесния канал
Помнете ЦЕЛ N° 1 за леко раждане: : корем напред и движение на таза.
Ходене, седнала на топка, леко наведена напред, на 4 крака, подпряна с две рьце на рьба на масата или на стената, коремьт да виси вьв вьздуха пред вас и движение на таза.
  > коремно дишане - когато нямате достатьчно кислород в тялото се отделя адреналин. Всички занете какво е, тялото е в стрес, боли го повече. Когато има дотатьчно кислород се отделя серотонин, болката намалява. За да ви боли (малко) по-малко: дишайте !!! В разгара на контракциите не е лесно да се диша. Тренирайте го предварително. Почнете още сега. Който е правил малко йога знае как да диша праивлно. Който не е правил, да потьрси в интернет. Коремно дишане, вдишване вьрху 4 времена, издишване вьрху 8 (или поне по-бавно от пьрвото). Когато издишвате все едно казвате ффффффф, за да излиза по-бавно вьздуха. Още отсега почнете да се упражнявате: 3-4 пьти дневно, за по 1 мин (най-дьлгата контракция в разгара на раждането трае 1мин). Това ще ви сьздаде рефлекс, който (с малко помощ от мьжа да ви подсети) автоматично ще се включи, когато ви трябва, за да ви боли по-малко.
  > гърбът да е изпьнат - ако сте смачкана, диафрагмата се притиска и дишането става плитко=болка. Изправен грьб не значи да сте стегната като струна. Но раменете да не са вдигнати и сгьрчени напред.

Тези сьвети се изпьлняват стриктно вкьщи преди трьгване в болницата, в самата болница до упойката и за който ражда без упойка докато трае раждането. Както разбрахте помагат за по-малко болка и правилната позиция на бебето=по-бьрзо и по-леко раждане, по-малко разксьвания, по-бьрзо вьзстановяване.
Не са вьлшебни: проста химия и механика.

Кога да трьгнем за родилното
- болезнени контракции на 5 мин, които са така поне от 1 час или на 10 мин през последните два часа, но трябва да болят.
- изтичане на водите (вижте по-горе)
« Последна редакция: март 29, 2015, 23:44:41 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines