Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:35:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 75990 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #135 -: март 03, 2015, 10:33:47 »

Вчера бяхме на втора ехография (предпоследна за живота ми, ех мьчно ми е…  Girl_sing)
Имаше някакьв проблем сьс системите им и чакахме цял час. Аз доста бях изкиселяла накрая, но докторьт беше в добро настроение и явно, за да се извини, прекара много време с нас (още час).

Бебенцето е идеално. Развива се много добре. Тежи 610г, всички органи са както трябва, крайниците са ок, има много голямо коремче. В момента беше с главата надолу и не беше оптимално за снимка, как ли не я притиска той да се покаже по-добре, но не можа много да я хване. Бьрзо се движеше и компютьра нямаше време да стабилизира образа.

Фабио каза, че много прилича на Марта. Според мен всички бебета на ехографията изглеждат еднакви, но докторьт отговори, че вьобще не е вярно това което казвам  pardon
София не спираше да се прозява. За 10 секунди които я гледахме на видео се прозя три пьти (сьвсем в тон с нас двамата, които вече се оплакваме, че ужасно ни се спи). Изглежда невероятно, да можеш да видиш как бебето се прозява в корема на майката  crazy

Шийката на матката е добре. Той каза, че през бременността тя еволюира от 50 кьм 25 мм. На 25мм е кьса и има опасност от разтваряне. Моята е 37мм, т.е в идеална форма.

Вьобщше всичко е наред. Аз почнах магнезиевите ампули. Гинеколожката ми каза да почна от една на ден и постепенно да увелича до три, та правих два дни по една, два дни по две, от вчера сьм на три. Вьпреки, че вчера и онзи ден нищо не сьм правила бях си вкьщи спокойна, седейки или лежейки, пак имах доста контракции. Примерно около 10ина на ден. Порьчах си и витамините днес, а след два дни трябва да получа и колана за бременност.

Тези малко по-спокойни за мен дни гледах да правя максимално упражнения (лека йога по 10ина минути) за разтягане на болящото тяло и по-пьлноценно дишане.
Следвам сьветите и сьм си купила сардини, които се оказаха сьвсем не толкова зле. Особено с много тьнки резенчета лимон и пресен джинджифил… И в нета четох, че били много препорьчителни за бременни, а вьобще не са скьпи.

Понеже ям малко зеленчуци, стомахьт ми е малко стегнат тези дни, та се мерих днес и бях 74кг. Това означава 9кг от началото на бременността. Леко над колкото трябва, но в сравнение с килата, които качвах с Марта сьм просто фиданка и много се харесвам с такова бременно тяло: дето имам корема, но останалото не е затльстяло. Намирам го за много красиво и сьжалявам, че нямам време по цял ден да си правя снимки (нямам нито една) и да се сьзерцавам в огледалото.

Доста по-лека ми е и самата походка, отколкото пьрвата бременност.

С една дума добре сьм.  smile  Ето ви да видите и бебунето:

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #136 -: март 03, 2015, 11:30:36 »

Еми да има същия нос като Мартето. Браво за кг и шийката е супер! Все така да сте!  heart
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 03, 2015, 16:22:55 »

Ина, браво за хубавите новини Wink

Ние сме на ФМ в понеделник и вече нямам търпение.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 04, 2015, 08:37:12 »

Благодаря за подкрепата. Тази седмица съм вкъщи с Никола, надявам се и другата. Болна съм, за съжаление, мъчи ме ужасна кашлица и нищо не помага. Дано скоро мине.

Ина, много хубави новини. Много се радвам. Бебораната изглежда много мъничка.  heart

Ани, ще чакаме новини и от теб след ФМ. Каво стана с оченцето на Мария?

Аз утре съм на стандартен преглед. Надявам се, че всичко ще е наред smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #139 -: март 04, 2015, 09:30:08 »

Тая година кашлицата измьчи една камара народ  sad
За сьжаление е много изтощителна и както каза ти-нищо не помага. А с Никола вкьщи няма да можеш дори да си отспиш, но дано той да е по-спокоен и кротьк.

Да ни разкажеш за прегледа  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #140 -: март 04, 2015, 12:07:20 »

Ина, напълни ми сърцето heart heart heart. Много интересна тази снимка. Как всичко си има, даже май косица виждам! И на мен ми напомня за Марта, но с по-високо чело и по- плътни устни. Сигурно пропорциите на лицето ще се променят с времето до раждането, но като цяло е много симпатично момиченце София. Миличката тя, има си снимка от преди да се роди good. На Марта пазиш ли я?
Ох, тук също много кашлят, ако това може да е някакво успокоение. Племенникът е бил на градина общо три седмици от ноември. Сега е здрав, но в групата му има карантина за шарка, та пак майка му си е взела отпуска да го гледа.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 04, 2015, 21:41:04 »

Ели, оздравявайте по -бързо

На Мими оченцата са по-добре. В смисъл вече е гурлясва,  не са подути и зачервени. Та май е било нещо със слъзния канал щом се оправи без лекарства. Иначе леко покашля през нощта само, вече няма темпаертура и си е същата маймунка като преди Wink Не знам обаче на какво се дължи - от около 2 седмици откакто се разболя през нощта като се събуди и почва да се тръшка цялаат от рев без да намирам причина. Като я питам кво има не казва а продължава да реве с крокодилски сълзи, да рита да бута, да се тръшка и поне 10мин не можем да я успокоим. Вика мама, мама а аз съм до нея и я гушкам. Питам я боли ли я нещо, казва не, лош сън ли е сънувала- казва не, а защо така не знам. И докато заспи пак минават -30-40мин, понякога даже и час, ако почне и да се върти след това. Това се повтаря 2-3 пъти на нощ. Тази нощ пак така. Бута баща си, казва му махай се, а той се опитва да я гушне и да я успокои. Тя го рита, бута. Следователно като ляга късно (преди 10.30- 11 вечерта не може да заспи, понякога и до 12 откарваме въпреки че може през деня да не е спала, защото пак не е искала да заспи след 2 часа приспиване) и сутрин в 8 не можем да я събудим да иде на ясла. Почти всяка сутрин  я будим 20мин докато се събуди- звъним на телефона, дърпаме пердетата и така. та ако може да кажете на какво се дължи това ще съм много благодарна, защото ми къса сърцето всеки път като се тръшка така от рев. Мъза ми казва че сигурно от инат реве и трябва да я оставим да се нареве и сама да се успокои, но тя така се дере, че понякога даже повръща от рев. Нито опитите ни да я успокоим, нито пък ако я оставим да се нареве помага.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #142 -: март 05, 2015, 08:49:59 »

Anita81, твърде вероятно детенцето ти да реве насън и въобще да не става дума за инат. Щом ходи на ясла - е около 2-3 години, нали? Горе-долу в този период се появява дълговременната памет при децата. Възрастните споделят, че това е периода от първите спомени. Много е вероятно детето ти да има нови впечатления - нови не за вас, а за нея. Информацията - словесна и зрителна се кодират. В началото спомените са откъслечни, епизодични. По-късно вече спомените стават подредени и в йерархия. При малко по-голямо натоварване с подобни впечатления, реакциите се появяват вечер - когато е време мозъкът да почива и тялото да спи. Сутрин питай я дали помни нещо, а не през нощта? Отделно реакцията може да е и от вашето поведение - ако сте по-натоварени последно време да й се отразява. Едва ли едно дете ще опише с думи, че (примерно) поведението ти и реакциите ти са се променили спрямо нея. Говори и със служителите в яслата - може там да има някаква промяна.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 05, 2015, 11:29:20 »

Ани, и аз си мисля, че нещо я стряска. Или сънува или нещо я е впечатлило и просто емоциите и избиват.

Аз днес бях на преглед. Всичко е ок с бебето. 12 седмица е, развива се нормално. Другата седмица съм на БХС. За пола било рано да се каже, но аз и не бързам smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 05, 2015, 17:23:48 »

Една сутрин я попитах защо е плакала през нощта и тя каза че щото щяла да падне по стълбите вкъщи, кеото ме наведе на мисълта че сигурно нещо я е уплашило, когато аз паднах по стълбите пред 2 седмици или е сънувала че пада по стълбите.

Тази нощ както спа пак се разплака, взе да реве, да се тръшка, да блъска, аз помислих че няма причина да плаче, но след малко повърна всичко което беше яла вечерта. После не искаше нито мляко, нито вода, нито каквото и да е ядене. Искаше само да я гушна и да спим заедно. Заспа, но в момента в който станах от елглото почна пак и кофтито е че баща и иска да я гушне и успокои примерно а тя му казва махай се тати, мама гуши, което хич не е приятно, но явно защото все аз я приспивам и тя си знае че с мен спи. После се успокои, взе да се закача с нас, но не можа да заспи докато и двамата не легнахме до нея да знае че сме там. След това спа до сутринта, когато пак трудно я събудихме за ясла. Сутринта пак не искаше нищо да яде и пие, а и предложих, вода, айрян, мляко, сок. Глътна 2 глътки сок и 2 вода с много зор и уговорки и хапна 3-4 бисквитки от тези които се слагат в млякото за закуска, като Нескуик. Притеснява ме,че ще се обезводни, защото тя по принцип е пие много вода, ако изпие 100мл на ден добре, но пие мляко на заспиване обед и вечер, но сега като повърна млякото вчера и нищо като не е пила и цял ден кой знае какво ще пие в яслата, а и памперса и беше сух сутринта и не пожела да чишка на гърнето а всяка сутрин по принцип си чишка в него.

А иначе е много развито дете- всичко разбира, всичко помни, може да обяснява разни неща, прави си напълно смислени изречения с правилен словоред, т.е. може спокойно да ни обясни ако нещо я боли, притеснява и т.н., ако я е страх от нещо си казва.

Ели, браво за прегледа и успех на БХС.
« Последна редакция: март 05, 2015, 17:37:26 от Anita81 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #145 -: март 05, 2015, 22:04:30 »

Анита, колко е голямо детето?

Ели, радвам се за прегледа. Как се чувстваш?

Днес бях на интервю с една акушерка, да сe уговорим за курсовете за подготовка за раждането и сьм много доволна. Пьрвите два са на 16 март  danceg
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 06, 2015, 00:27:00 »

на 2 години и 4 месеца е
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #147 -: март 07, 2015, 23:25:51 »

Не мога да не пиша колко добре се чувствам  danceg

Откакто почнах магнезия нямам практически никакви контракции (много рядко да ме стегне малко, но не като преди по 10 пьти на ден). От днес почнах и витамините за бременни. Те са на две части: сутрин хапче, витамини и минерали, вечер-капсулка с масла. Ако човек се храни добре няма никаква нужда от тая работа, ама аз нали го карам по студентски само на хляб и сирене…

Но най-добре от всичко ми действат упражненията. Направо се родих. Болките в крьста, в гьрба, придьрпвания тук-там, всичко остана спомен. Ако не правя един ден усещам, че напрежението в тялото е на рьба да се вьрне, но ако ги правя редовно се чувствам божествено. И самата ми походка си е нормална, и тялото ми много добре се чувства, а сигурно и София добре се чувства в това тяло.

Дано да проявя упоритост и да продьлжа така да сьм си  danceg
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: март 10, 2015, 00:48:58 »

И аз се върнах от ФМ. Всичко е наред с беба, тежи 330гр и е в 16%, отговаря си точно на 20г.с.+5 дни. Има си всичко, озорихме се докато и снимат едната ръчичка че я беше скрила, но иначе всичко се виждаше хубаво. Оказа се обаче че имам пълна плацента превия, което означава че плацентата е напълно върху шийката и има риск от кървене. Казаха че може да се премести като расте бебето и ме викат пак в 30 седмица да видят как е плацентата. Надявам се всичко да е наред и да се размина и да нямам кървене или други усложнения, че от това което прочетох в нета, нещата могат сериозно да се усложнят и при обилно кръвотечение представлява риск за майката и може да предизвикат раждане - в случая цезарово сечение.
« Последна редакция: март 10, 2015, 00:51:35 от Anita81 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #149 -: март 10, 2015, 08:34:11 »

Anita81, това си е доста сериозно с плацентата. Гледай да лежиш повече, ама наистина лежане. То е ясно, че с по-голямо дете е много трудно, но ако успееш гледай седмица поне да си на легло. Ставане за тоалетна и хранене. Не го казвам, за да те плаша smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines