Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:27:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 75993 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 23, 2015, 10:35:22 »

Така е, съгласна съм с последните постове. Повече пазене на тоя етап означава избягване на всякакви по тежки физически упражнения, не миеш прозорци, не влачиш прахосмукачка, не вдигаш Марта, не тичаш по Марта, без полов живот също е важно при жени дето трябва да се пазят повече от обикновеното.

Шийката може да ти я измерят и на ехограф, щом ти е неприятно "бъркането", макар че ние имаме един лаф на работа, че се бъркат яйцата за кекса, а това е гинекологичен преглед, който дава много важни насоки. Ако например ти вземат цитонамазка и влагалищен секрет, че не знам как са там нещата, също може да използват случая и за преглед. Ако все пак ти е толкова неприятно може да се измери на ехограф шийката.  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #121 -: февруари 23, 2015, 10:45:22 »

Герганче на коремен ехограф ли? Аз нямам нищо против гинекологичен преглед. Не ме е страх или нещо подобно. Не са ми правили, защото цитонамазката ми е от по-рано тая година и нямаше смисьл (нали лятото имах неуспешна бременност, та в началото й ми правиха цитонамазка). Просто никой не е искал да ме прегледа.

Полов живот ние нямаме и без друго, за чисетене не чистя, всичко прави на Фабио на майка му, ама стьлби, тежки чанти и транспорт няма как да избегна. Особено транспорта и чантите: това ми е ежедневието. Транспорт имам минимум по 2 часа на ден, а често двойно на това.

Бе дано всичко е ок.
Благодаря за информацията  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #122 -: февруари 23, 2015, 12:24:31 »

При те все още може с коремен да се измери, но не е на 100% верен. Най добре с вагинален да тия измерат
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 24, 2015, 21:41:16 »

Ина, на мен при миналата бременност ми мериха шийката с вагинален УЗ. Не знам доколко има разика между коремния и вагиналния и дали дават еднакви резултати. С обикновен гинекологичен преглед могат да мерят шийката сръка, но е мното неточно. Мен пердния път така ме ебше уплашила лекарката ми след преглед с ръка че ми била къса шийката, а УЗ поаза, че си е наред. Така че ако искаш да ти се мери шийката най-добре с УЗ. Иначе за пазенето, знам също, че трябва да се избягва също много навеждане, вдигане на тежко, преумора (можеш да си правиш ежедневните неща, но да не се претоварваш. В смисъл като усетиш че се уморяваш, спираш почиваш да акжем 30мин и след това правиш другото. Иначе и аз имах контракции по едно време миналат бременност и ми бяха изписали Магнезий 3 пъти на ден, така до 9 месец.

Иначе отчет от мен- В неделята така се изтърколих по стълбите вкъщи, че си ударих гърба и паднах на дупето. Някъде 6-7 стълби ги взех падайки, а не знам как паднах, губи ми се самия момент на падането. Помня само че падах и после много ме заболя гърба. Въпреки че знам че падане на дупето е безопасно за бебето, и въпреки че я усещах да шава на няколко пъти след това, реших вчера д аотида до спешното за мое лично успокоение, защото много се уплаших от падането, даже си поплаках. Направиха кратък коремен УЗ, видяха че беба има пулс, не са я мерили, но казаха че щом има пулс, нямам  кървене или болки в корема, значи всичко е наред. Прегледаха ми гърба, оказа се само сериозно натъртване, та ще мине. Засега това от нас. Уж се пазя като слизам по пустите му стълби, ама как стана това не знам. Иначе днес беба си е доста активна, което много ме радва. На прелгед съм чак след 10 дни, когато ми е ФМ.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 25, 2015, 08:05:06 »

Aни всичко ще е наред  give_rose Може би ти е прималяло нещо.


Аз лично мисля, че шийка се мери по добре на ръка, но не го твърдя с абсолютна сигурност, просто такива са нещата от моята практика. Тук обаче са стари лекари със стара техника и са се научили за всичко да се доверяват на ръцете си. В този ред на мисли са обяснявали, че при един преглед с ръка може да се установи и консистенцията на шийката, т.е. тя може още да не е започнала да се скъсява, но може да е изключително мека и отпусната, което е "лампичка" че може би ще започне да се скъсява и трябва да се вземат мерки.  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #125 -: февруари 26, 2015, 11:00:05 »

Ани добре, че си наред  girl_impossible Сигурно много си се изплашила. Боли ли те още?

Аз вчера ходих на частен преглед и сьм много доволна. Тая лекарка е супер направо. Прегледа ми шийката и каза, че няма опасност от преждевременно раждане засега. Контракциите са от умората и стреса. Даде ми много сьвети:
- да не нося тежките чанти, а да си взема раниця (Фабио ми го напява още от преди да забременея).
-ако ме болят врьзките долу кьм пубиса да се навеждам напред с прав грьб, за да може корема да повиси малко надолу и да се намести.
- като ходя да стьпвам хубаво на петата, за да се изтласква крьвта по-добре (имам разширени вени, от които ми се получават едни подкожни крьвоизливи).
- вечер като легна да вдигна краката и хубаво да ги разтрьскам, за да слезне лимфата и крьвта, да не се задьржат през нощта.
- да говоря много на бебето, защото скандинавците са правили едно изследване вьрху две групи майки сьс заплаха за преждевременно раждане и тези, които са говорили на бебето са го задьржали по-дьлго (подчерта естестеено, че ако има инфекция и се скьса плодния сак да говориш на бебето няма да помогне, но ако имаш проблеми с шийката и трябва да лежиш е хубаво да го правиш)
- да пия понякога, ако искам, морска вода на ампули от аптеката, защото вьтре имало много минерали и олигоелементи, които поддьржат добьр сьстава на околоплодните води
- каза ми от време-навреме да пия от минералните води с магнезий (отделно ми даде магнезий да взимам)
- да ям сардини от консерва заради мазнините и желязото, които има вьтре.

Сега се дрьжте да не паднете:

- ако не ми се дават пари за желязо на таблетки, да си купя пакетче с железни пирони. Да ги набоцкам в ябьлка (да рьждясат) и след три дни да изям ябьлката. Усвоявало се много добре. Не бих рискувала да го правя, но беше забавно като методика и явно е известно тук щото в нета видях после много го говорят като едновремешно средство.

Това са основните неща, за които се сещам. Предписа ми магнезий и витамини. И един чудодеен екстракт от едно растение (което не знам как се казва на бг) което е против стрес и тя ми го беше дала вече, но е много скьпо и не сьм си го купувала. Взима се в случай на програмиран стрес (изпит например).

Посьветва ме да изкарам вече от мазето топката за раждане и да седя на нея - добре е за гьрба и корема. Да си купя колан за бременност, че обелкчава перинеума на втора бременност. И като слизам до мазето за топката да кача и вьзглавницата за кьрмене, която ще ми помогне по-добре да спя и да правя упражнения, като за упражненията ми даде една книга много голяма и хубаво направена с всякакви сьвети и информация за бременност и следроделен период.

Бях много впечатлена, че е купила книги, които да дава на пациентките си за неограничено време (докато имат нужда от тях) с молба като свьршат (без да бьрзат) и имат пьт натам да я отнесат, за да може други майки да си послужат. Уникална е тая лекарка !!!

А книгата е на една авторка, която ми е известна (имам друго нейно издание) и наистина е много полезна.

Днес ми се случи нещо, което ми се случваше, когато бях бременна с Марта: някак си ми с размьтва зрението. Все едно имам капка вода пред окото, виждам точно рьба на капката и всичко извьн рьба го виждам размазано. Тогава много се бях притеснила с тая работа, но след време ми мина. Сега не го очаквах, но пон вече ми е познато като феномен и знам, че ще мине. Мислех, че е от крьвното. С Марта имах малко по-високо крьвно, но сега нямам. Явно е някакво нагласяне на тялото пак.

Това от мен. Успокоих се и ще гледам доколкото ми е вьзможно да спазвам сьветите. И ме вкара малко повече в бременната атмосфера, че имам тенденция да забравям напьлно, че сьм бременна. А с Марта нали бях свободна на 200% само това правех по цял ден  Wink


ПП. Нови майки няма ли за нашата тема?? Толкова време мина и никой не се записва… Ели, ти как си?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #126 -: февруари 26, 2015, 12:57:08 »

Порьчах си сега колан за поддрьжка на корема, втора употреба (половин цена) в тукашния Продавалник. Гледам и в юнската тема се оплакват майките от болки в крьста. Като гледах мненията на потребителите в Амазон, всички са много доволни и много облекчавал. Ще ви кажа при мен какьв е ефекта.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 26, 2015, 13:05:43 »

Ина,отчета звучи перфектно.Хем си спокойна,хем очарована от лекарката.Много се радвам за теб.Аз също носех колан и страшно бях доволна.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #128 -: февруари 26, 2015, 13:11:35 »

Аз я познавам, тя е моята гинеколожка, която ме следи извьн бременност, понеже струва скьпо и като я виждам ведньж в годината само за check-up бива. Но нямаше как да се следя при нея за 9 месеца.

Знаех си, че е супер, но сега с книгата просто ме довьрши и окончателно се издигна в очите ми  good
Иначе определено много добре ми подейства да я видя, а и накрая ми взе по-малко пари отколкото взима по принцип. Абе страхотен човек и лекар.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: февруари 26, 2015, 16:36:39 »

Ина, звучиш добре smile

П-добре съм вече - леко ме боли още, но болката намалява Wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 27, 2015, 21:54:06 »

Ина, наистина звучи много добре тази лекарка и съветите, които ти е дала са доста добри. Ще чакам и отзиви за колана.

Ани, какво си преживяла, леле мале. Добре че не те боли толкова вече...

Аз какво да ви разкажа. Само мога да се оплаквам. Вече тотално откачам с Никола. Направи ми 5-ти отит за тази зима. Този път в комбинация с конюктивит. Не иска капките за очите, едва ги слагам, от носа текат кървави сополи, слаби капиляри, не може да слагам капки, не може да духа... Карам на инхалации. В спешното му дадоха антибиотик за ушите, на другия ден отиваме при нашия УНГ и той: Ми това е вирус, защо са ви дали антиниотик. Всички симптоми говорят за вирус. Откачих. 5-ти път пие антибиотик от ноември, горкото ми дете. Аз психически съм много изтощена. Ходя на работа когато мога, шефката като видя и вика: А, ама ти тук ли си? И това ме тормози. Искам да си работя до края, но не мисля, че ще издържа психически. Работата не ми е проблема, както се досещате, проблемите със здравето на Никола ме изтощават най-много. За мой "късмет" реакцията на организма ми е повръщане. Нищо не мога да ям с дни и съответно от началото на бременоста до сега съм -7 кг. Побъркала съм се вече какво да правя. Едната баба е при нас да помага, обаче и тя днес вдигна температура и аз пак психясах... Сега се страхувам и за нея, и за Никола и за себе си. Сложила съм я да седи на дивана, с маска, да не пипа нищо, да не мърда... Пия хомеопатични, дано ми се размине... Не знам какво стана с нас тази зима, такова боледуване не е било. Много ми идва вече, преди пиех едни успокоителни, сега лекарката ми изписа едни хомеопатични с успокояващо действие, но няма кой знае какъв ефект май. Като ми заседне буцата в гърлото и като започна да повръщам няма спасение. Много съм отпаднала, много съм притеснена и не знам как ще го карам нататък... И така още много мога да пиша за проблемите със здравето на Никола, но спирам до тук, защото и без това стана много.

Все пак и за бебето да кажа нещо. Надявам се, че е добре. На 5-ти съм лекар, последно бях на 27.02. Лекарката беше много доволна от развитието на бебето. Каза, че е пораснало, всичко си било както трябва. Беше много мила.  Иначе за бебето аз минавам през различни състояния, искам го, не искам, моля се да стане нещо, после плача и съжалявам за мислите си, моля се всичко да е наред. Дано да има късмет детето и всичко да му е наред, защото майка му тотално е откачила вече...
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 21:58:36 от Капризче » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 01, 2015, 19:44:34 »

Ели, така като те чета и ми звучиш много депресирана, а не бива така. Мисли положително, радвай се а бременността и не осатвяй разните му там болежки да ти развалят настроението. На всеки се случва да боледува отвреме на време- някой, по-често, други- по-рядко. То с това време как няма да се разболяват хората.

И Мими е болна тези дни. Кашля, вечер вдига лека температура, но не иска да пие лекарства и не знам как да я накарам. На всичко отгоре очите нещо и се бяха подули, зачервили и гурлясваха, но днес май е по-добре. Поне не са толкова червени и подути, та мисля че се оправят, ама кво е тва не знам.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 02, 2015, 18:51:43 »

 Offtopic
Anita81, това ми прилича на конюктивит (pink eye). Така ли изглежда? https://www.google.com/search?q=pink+eye+kids&espv=2&biw=1446&bih=868&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=XJH0VJjaKYKWNpmKgNgN&ved=0CAYQ_AUoAQ

Ако е това, да знаеш, че е заразно и трябва да отидете на лекар, за да Ви изпишат капки.
Как да даваш лекарства: ако са хапчета хомеопатия например, обясняваш, че са като бонбонки, аз давам и малко бонбонки, ако зная, че лекарството има лош вкус. Изсипвам под езика.
Ако лекарството е течно, клякаш на нивото на детето, обясняваш, че е много важно да се изпие тази течност и със спринцовката - директно в устата. Тук продават подсладители за лекарства и аз купувам и добавям.  Имам "награди" за след изпиването, ако случайно има проблем. Ако не иска да си отвори устата изобщо и трябва да изпие лекарството, за съжаление трябва да напрвиш лека "схватка" - едната ръка зад врата отзад, с другата ръка - спринцовката слагаш в устата. Ужасно е, но става супер бързо и детето просто преглъща. Даваш водичка и гушиш.
Капки за очи - слагаш детето да легне и да са му затворени очите. Говориш му спокойно и обясняваш какво провиш с тих глас. Капваш капките в началото на окото и след това леко отваряш клепача, за да влезе течността вътре. Гушите се след това. Да, не е лесно, но не е и невъзможно.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 02, 2015, 23:47:05 »

Аничка, не, не е такова. И аз в началото си мислех да не е това, но те очите са леко зачервени отвън отдолу а не в самото око вътре.А и през деня са ок, вечер като заспи и сутрин едва ги отваря от гурли. Като ги измием сутрин и после чак на другата сутрин пак е гурлясала. Иначе интересното е че и вечер вдига лека температура и почва да кашля. По цяла нощ не може да спи защото кашля, а през деня все едно нищо и няма- нито гурли по очите, нито кашля, нито температура.
« Последна редакция: март 02, 2015, 23:49:39 от Anita81 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #134 -: март 03, 2015, 10:10:37 »

Ели, много се притесних за теб откакто прочетох поста ти, но не можах да смогна да пиша по-рано. Звучиш ми на рьба на изтощението и като някой, който има спешна нужда от физичекса помощ, в смисьл някой да поеме част от всичко, което има за правене. Ясно ми е разбира се, че ако е имало такьв вариант, да сте го направили досега  Friend

Явно ще трябва да позакьрпиш на парчета ситуацията докато мине гадния период. Отива се кьм хубаво време, с това и болестите ще понамалеят и настроението ще е повдигне малко щеш ли го или не щеш. Това е добрата вест, за която никакво усилие не трябва, сама ще си дойде.

Детайлно:
В периода, който преминаваш и който звучи ужасно тежьк е нормално нова бременност да ти поставя вьпроси. Вероятно се чувстваш много виновна от чувствата, които те изпьлват, но няма от какво да те е срам. И други майки минават през подобни мисли, просто никой не говори за това, защото е криво разбрано срамно и неприето. А ако всеки си отвореше душата, би било толкова по-лесно за всички… Няма да се разтягам, мисьлта ми е, че това което преживяваш е нормално, ти си майка, но и жена и човешко сьщество и имаш нужда от време, почивка и спокойствие и това е нормално. Като си сврьхпретоварена е нормално да не можеш да издьржаш повече и перспективата за още едно тегло да ти изглежда непоносима. Не ги гони тези чувства, дори и да ти се струват неприемливи, те са естествени. Опитай се да ги приемеш доколкото можеш. Бременността е факт, с радостта и сьмненията, които носи. Дай си време на теб и бременността, за това не се изисква усилие, просто не се притискай да се радваш ако в точно тоя момент не ти е радостно. Имаш право се чувстваш различно.

За работата, вьзможно ли е да излезнеш болнични за известно време? Или по някакви причине не може (вероятно си мислила затова де). Отстрани погледнато, изглежда че ще е голямо облекчение за теб, а може би и за шефката ти ще е по-добре да й е ясно, че те няма и не може да разчита на теб, отколкото ведньж да си, ведньж да не си. Казвам с условието, че вьобще не знам какво работиш и при какви условия, но ако е вьзможно вземи си поне две седмици болничен, дори три.

Здравето на детенцето за сьжаление не можеш да го повлияеш. Ако трябва да пие антибиотик и това е единственото разрешение, давай пробиотици отзад, за успокоение, че поне правиш нещо, което да уравновеси отрицателните ефекти, докато запази положителните. Нямам сьмнение, че правиш най-доброто, което е вьзможно за него, казвай си го и ти.

А за теб лично, знам какво е да си претоварена и да нямаш една секунда да дишаш, но ако макар и супер рядко успееш да изцедиш дори и 10мин за себе си, колкото можеш толкова, да изядеш един плод, да изпиеш бавно една чаша вода, да се разходиш сама дори и 15 мин, да постоиш на сльнце, 5 мин йога или релаксация да си откраднеш, все е плюс за теб. Когато каквото можеш, но обещай ми да опиташ. Много е важно и така може да изглежда, че крадеш време, което трябва да посветено на другите, но истината е че ако ти се сринеш, те няма да са по-добре.

И пиши тук, дори да имаш само да се оплакваш и една хубава мисьл да няма в главата ти, ние сме тук да те изслушаме без да те сьдим, и ако се наразкажеш все ще ти стане малко по-леко.
Не се притеснявай да ми пишеш и на лични, като майка и жена ще те изслушам, и ще ти сьчувствам ако друго не може да се направи.

Кураж, Ели !!!

« Последна редакция: март 03, 2015, 10:16:18 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines