Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:04:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 75985 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #75 -: януари 26, 2015, 17:43:11 »

Аз нищо не сьм казала. Нито се хваля, нито се оплаквам от правилата на страната. Нито правя сравнение. Питахте ме как стоят нещата и ви изброих фактите, които и както са ми известни. Това е  pardon

Иначе не разбрах за финансовото обезпечаване какво имаш предвид  blush

Лично за себе си знам, че вече едва издьржам и нямам тьрпение да почна да работя, защото ми писна от безпаричие, да си броя всяка стотинка и да не мога абсолютно нищо да си позволя (което няма да стане скоро де, поне още две години "бедни" имам пред себе си).

Това последното беше оплакване, да, но не е свьрзано сьс страните, а с личния ми живот и как се е стекьл той  good
« Последна редакция: януари 26, 2015, 18:15:23 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #76 -: януари 27, 2015, 13:17:54 »

Пънки, мои приятели са във Франция и жената взе пари за раждането, които, като ги разхвърля по месеци, се получава минимално майчинство за две години в България. Поне при нея така се е получило. Друг е въпросът, че (за мен поне) е безценно двете години връзката с детето.
А за кратките майчинства - затова СЗО реват да се кърми поне до 6 месеца. Даже има жени в политиката, които са правили цели "революции" в социалната политика - Хилъри Клинтън се сещам на пръв прочит smile
Стандартът на живот си е вече другата страна на медала и съвсем друга и много всеобхватна тема Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #77 -: януари 27, 2015, 13:30:17 »

Аз лично не вярвам в която и страна да си че ако единия от двамата не работи ще се справяш добре ( естествено слагам тук средно статистическо семейство работещо в частния/държавния сектор) .   В САЩ  майчинството е 12 седмици неплатен отпуск, и то не всеки работодател го спазва ( има някакви под закрилата на FML. ) Аз се радвам че тук е  1 година платено, втората за мен не е изгодна, но пък имаш право да я прехвърлиш на родителите ти, което е пак огромен плюс. Тук плюсовете са много повече от минусите
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 27, 2015, 15:26:56 »

Е аз не искам да сравнявам или да предизвиквам дебати. Просто ми е интересно как стоят нещата. Не визирам само финансовата страна!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 27, 2015, 16:04:34 »

Тя втората година майчинство в България си е на ръба на оцеляването. Особено ако детето е още на памперс и пие, примерно, все още и АМ. Смешна сума си е. Аз си я изкарах, защото финансово не сме били притиснати, но в противен случай си е много зор...По-лошото е че хубаво ще се върнеш на работа, ако си имал такава преди раждането, но повечето фирми веднага ще ти бият шута. Разбира се, има и фирми изключения, но те са наистина изключения huhhuh.gif Дъбоки са родните ни проблеми, дълбоки...Много от майките просто не смеят да се върнат на работа, защото ще ги изгонят. И така изкарват и втората година на сигурна, макар и доста ниска издръжка.
Никакво стимулиране на раждаемост и внушаване на някакво чувство на сигурност.

А за прехвърлянето на майчинството на някоя баба или дядо - и там имаше някакви уловчици. Аз бях питала за третата годинка на детето, защото я отписах от яслата заради честите разболявания, но разбрах, че "парите по тази програма" били свършили вече и така.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #80 -: януари 27, 2015, 16:37:11 »

sunray, предполагам имаш предвид програмите от Бюрата по труда, нали? Иначе за прехвърляне на майчинството не са непостижими критериите.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 28, 2015, 12:34:49 »

Да, за програмите на БТ smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 28, 2015, 13:41:06 »

Да има си родната система недостатъци /например аз взимах майчинство за едно дете защото съм ги раждала веднъж/,но си има и добри страни като продължителността на самото майчинство и все пак възможността да се прехвърля на близки роднини.
Аз да ви кажа не се дразня толкова на обезщетенията за майчинство колкото на условията за детски надбавки които са много дискриминиращи.
Ясно е че всеки се справя както може и тук и там.Най важното е да са живи и здрави децата и ние.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #83 -: януари 28, 2015, 21:54:01 »

Вчера вечерта като си бях легнала усетих ясно бебето да мьрда. Днес сьщо ясно я усетих. Много сьм щастлива  heart heart heart Откога чаках...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #84 -: януари 28, 2015, 21:57:47 »

Честито  heart днес само хубави новини!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: януари 29, 2015, 19:33:04 »

Хайде и аз да се цопна тук. След долго отсъствие от форума се завръщам, защото семейството ни живот и здраве ще се увеличи с още един член в средата на септември smile Днес бях на първи преглед и си имаме малко човече на 6 седмици със сърдечна дейност. Лекарката каза, че всичко е наред и живи и здрави ще се видим отново след 20 дни smile Та така, малко рано съобщавам новината, но не съм суеверна, каквото е писано ще стане, а аз вярвам, че само хубави неща ще се случват от тук нататък.

Ина, много е хубаво че си усетила бебката. Името, което сте избрали е прекрасно. Марта знае ли вече? Или все още не сте и казали? Може би си казала, но не съм чела подробно цялата тема.

Anita81 честита втора бременност и на теб. Не видях има ли други бъдещи мами, ако има извинявайте за пропуска да ви поздравя. Нека всички караме спокойна и приятна бременност и финала да е още по-хубав.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 29, 2015, 19:52:42 »

Ина, супер, че вече усещаш бебка. И аз нямам търпение, ама още нищо.

Капризче, честита бременност и на теб Wink Много се радвам, че си в нашата темичка smile  Лека и безпроблемна бременност до края smile

При мен нищо ново. Чакам си следващия преглед и вече нямам търпение.

Момичета, как съобщихте на големите си деца за очакваното бебе?

Аз преди време попитах Мими иска ли да гушка бебе, защото е много любвеобилна с всяко бебче което види и тя каза Да. После и казах "Тогава внимавай да не ритнеш мама с краченцата (тогава се приспивахме) защото мама има бебче в коремчето". Тя ме погледна едно такова учудено, стана и  взе да ми дърпа блузата да види бебето в корема smile Казах и то е вътре още, трябва да порасне и след няколко месеца ще дойде и ще го гушкаме. От тогава веднъж пак я питах къде е бебето и тя пак взе да ми дърпа блузата да го търси. Като видя снимките от ултрасаунда и казах "Това е бебе, искаш ли да го цункаш" и тя веднага каза Да и го цунка. Оттогава всеки път като намери снимките на бебето, го целува. Вчера пак ги намери, целуна ги и и я попитах иска ли да цунка на мама коремчето с бебето и тя веднага дойде и го цунка. Супер сладка ми е. Дано е все така любвеобилна и да се радва на сестричката си когато се появи. Не знам до колко е разбрала това което съм и казала и доколко осъзнава, че наистина има бебе в корема ми, тъй като е на 2 години и почти 4 месеца, но много ме радват тези нейни чувства и много ми се иска да са много близки със сестричката си.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 04, 2015, 04:29:35 »

Момичета, къде се загубихте?

Аз да дам отчет от днешната консултация. Чухме как на бебка сърчицето препуска като конче, даже удари един ритник докато я слушахме. Не съм го усетила, все още не усещам ритничета, но лекарката каза, че това е ритниче smile 49кг колкото бях и предния път (преди месец), но тогава ме мериха с ботушите, а сега без тях, та може би има 100-200 гр отгоре. Изписа ми витамин В12, тъй като ми бил нисък и Омега 3. Пак съм на преглед на 9 март на ФМ и на 10 март при мойта лекарка с резултатите от ФМ. Иначе дадох кръв за втората част от БХС и дано всичко е наред с резултатите.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 04, 2015, 12:53:19 »

Капризче, честита втора бременност и на теб - да е безпроблемна, спокойна и да си гушиш здраво бебоче накрая! give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #89 -: февруари 05, 2015, 00:13:07 »

Ели, честита бременност ! Нека ти тече леко и гладко, бебенцето да вьрви добре и да се роди живо и здраво, да ви направи щастливи !

Радвам се, че пак ще споделяме заедно  good

Анита, аз сьм тук, но някак нямам какво да пиша. 19 седмица сьм и сьм качила 5,5 кг. Следващият ми преглед в болницата е на 19 февруари, а следващата ехография на 2 март. Бебенцето мьрда понякога. Коремьт ми е по-голям от пьрвата бременност, но пьк си имам много удобни рокли и клинове, а и като не сьм качила много добре се чувствам. Ако правя груби физически усилия (нося тежко, качвам се по стьлби или тичам за рейса) не ми е добре: усещам голяма тежест в корема и росто не се чувствам добре, затова гледам да го давам вьзможно най-спокойно (откьм физическата част). При всяка вьзможност (ведньж на няколко дни) правя по малко йога (15-20мин или сутрешна или вечерна серия) и това е направо блаженство. Усещам го как се разлива по цялото ми тяло и си мечтая д аможех да го правя всеки ден… Сигурно ако се хранех по-добре, щях още по-добре да се чувствам, но с разнообразното ми заето време (и някои финансови ограничения), нямам тази вьзможност.

Много се радвам, че сьм бременна. Много ми е приятно. Сьжалявам, че не мога да отдам толкова внимание на бременността, както с пьрвата, когато само за това живеех и по цял ден само тази мисьл ме занимаваше. Още повече, че вероятно това ми е последната бременност в живота. Но какво да правя, това е. Давам колкото мога. Гледам да поглаждам и потупвам корема редовно и мислено да си говоря по малко с бебето.

Марта го приема нормално. За нея София е вече част от нашето семейство. Днес ме питаше защо баба й няма бебе в корема. Отговорих, че е имала две и това са Фабио и Мауро, но сега са пораснали вече и станали големи. Ама зашо сега нямала де… Викам защото вече е твьрде вьзрастна, а само по-младите жени могат да имат бебета, на което тя ми отговори, че то и аз сьм вьзрастна  pardon Е да, признах си аз. Вьзрастна сьм (38г), но все още достатьчно млада, за да мога да имам  pardon
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines