Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:42:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 75987 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #60 -: януари 23, 2015, 17:05:38 »

Ееееей Пьнки, много ти благодаря, че ме сети за ряпата. Аз го знам, но тотално сьм изумила! Има, да. Сега ще звьнна на Фабио да купи, та и джинджифил сьщо  good Много сьм ви благодарна. Не само ми счупи крьста и ме изтощава, а и като почна не мога да спра и получавам напьни за поврьщане от кашлица  sad Много е гадно. Днеска две жени се махнаха от мене в метрото, вьпреки че си кашлях в шала и сьс затворена уста.

До килата като всичко е до човек. Аз с Марта качих около 28. Накрая бях спряла да се меря. Всичко свалих и не сьм качвала оттогава. Сега с по-активния живот вьрвя по-добре откьм качване. От кьрменето яко се свалят кила и се прибира много бьрзо корема (то предизвиква контракции и помага на матката да се прибере).

Терминьт е 9 юли.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 25, 2015, 23:16:25 »

Браво, за прегледа smile

И аз още не усещам бебка, но и мисля, че е рано още, въпреки че съм чела че уж второто по-рано се усещало. Миналат седмица сутирнта докато си лежах по гръб май усетих бебка, ниско долу под пъпа вляво, но не знам дали не съм си въобразила нещо, защото от тогава не се е случвало. Та затова и казвам че и аз още не я усещам. Беше точно като туп,туп,туп, сякаш тупка сърце вътре и точно както усещах Мими когато се движеше в началото, но очаквах ако е била бебка пак да се случи, а колкото и да лежа по гръб това не се повтаря, та сигурно са били червата ми, макар че толкоз долу, не знам...  crazy Или просто е била заела някаква определена поза и за това съм я усетила тогава, не знам. Нямам търпение да почна да я усещам и да знам че е добре, че сега с тия прегледи веднъж на месец, едва изтрайвам.

За кг, аз миналата бременност качих 27кг, които за моята фигура са доста, но ги свалих за по-малко от 6 месеца
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #62 -: януари 26, 2015, 09:50:51 »

И аз сьм чула, че на втора се усеща по-рано, но си мисля, че е точно обратното, от една страна заради вьзрастта, която на второ е винаги по-напред и от друга страна, защото от самата бременност и раждане, тьканите не са като преди. По-отпуснати са и ми се струва, че заради това са по-малко чувствителни.

И на мен понякога ми се струва, че я усещам, но засега не мога сто процена сигурно да кажа: усетих бебето.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: януари 26, 2015, 10:13:01 »

Аз просто по- рано познах, че това е бебето втория път. Знаех какво да очаквам вероятно... Малкият риташе по-бурно и болезнено и много се протягаше. Той и сега се мята и заема странни пози, та си мисля, че е до човек crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #64 -: януари 26, 2015, 10:32:39 »

Може и така да е…

Моят размисьл идваше от факта, че друга приятелка сьщо е бременна (хем по-млада от мене). И не нея й е втора бременност и тя ми се оплаква, че все още не е сигурна да го усеща, а пьрвото на сьщите седмици го е усещала вече.

Не знам. Ти помниш ли коя седмица беше? (иначе акушерката ми каза, че е рано още)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: януари 26, 2015, 10:39:37 »

Имам го някъде записано като дата. Едно време се носеше приказка, че след помръдването спира да ти се гади, та яко се бях хванала за тази сламка и много зорко се следях.  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #66 -: януари 26, 2015, 10:44:08 »

Демек 4ия месец.
Мен не ми се гади вече, но не усещам ясно мьрдане. Не че това е проблем де, но е приятно като те побутва.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #67 -: януари 26, 2015, 11:12:42 »

Ина, от много неща зависи усещането на бебето. Аз първият път бях със задна плацента, а втория - с предна. Отделно зависи от килограмите - аз до към 17 седмица само свалях, а не качвах. Зависи и от бебето колко е шавливо. Първият път усетих бебето около 16-та седмица, а втория - около 15-16 и пак много беше рано според лекарите. Моят лекар ми каза и друго - преди ерата на ехографията се смятало, че усетиш ли бебето остават 4,5 месеца до термин. Така поне прабабите ни си смятали термина, колкото и относително да е. Все пак имало е поколение, което са влизали от бременност в друга бременност.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #68 -: януари 26, 2015, 11:24:24 »

Много зависи от плацентата, аз съм задна и започнах много рано да го усещам някъде след 12-13 та седмица започна балбукането и после до 15та вече си го усещах ежедневно. Ще стане и това, до 20 та седмица е нормално да не се уъсеща.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 26, 2015, 16:13:27 »

Инче, все се каня да питам при вас как е с помощите от държавата. Понеже тука много ревем и все държавата ни е виновна / не че не съм съгласна с това/, ама ми е интересно как е в други европейски държави. Плащат ли помощ при раждане, колко е майчинството, има нещо подобно на тукашните детски....
Ако е неудобен въпроса не ми отговаряй, ама ме гложди едно любопитство...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #70 -: януари 26, 2015, 16:21:52 »

Ами като цяло не знам точно.

В моя случай, аз не работя отдавна и нямам никакви помощи. В 7ия месец на бременността дават около 800е еднократно на всички. Като се роди бебето, детските са 170е на месец до 3та година на детето, после нищо. Ако имаш две деца, мисля че помощта се удьлжава до 18та им година, ако имаш три се увеличава сумата.

А майчинството е 16 седмици: 6 преди и 10 след раждането. Аз като неработеща, предполагам като ми останат 6 седмици до раждане, осигуровката ще почне да ми го плаща и през тези 16 ще взимам някаква сума, не знам каква. Иначе сумата е базирана на заплатата ти.
По-кьсно като почна да взимам ме подсети и ще ти кажа точно  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 26, 2015, 16:25:29 »

Ле ле....как ги кърмят тея деца с 10 седмици майчинство?!?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #72 -: януари 26, 2015, 16:31:44 »

Трудно.
Някои не ги кьрмят, други колкото могат. Трети успяват да си го продьлжат с някоя и друга седмица, четвьрти теглят мляко в службата…

Но не е като да имаше 2 години.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 26, 2015, 17:20:14 »

Извинявам се че се намесвам, но ако съм финансово необезпечена през целия си живот (докато работя) и мъжа ми също, хич мога да не бързам да се връщам на работа. Така че да се сравняват двете неща тук и там просто не е уместно. А и разлика в детските надбавки от 120е до 15е (колкото са в България) даже е смешно да се коментира. Просто много се говори, че в България е едно от най дългите майчинства, то остава и това да ни отрежат. Не стига че заплатите са меко казани смешни и се толерира единствено раждаемостта сред малцинството, което пък води до големи разходи в здравеопазването, ама това кои го мисли, важното е да се раждат лесни за купуване гласове  blush
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 26, 2015, 17:26:20 »

И аз знам, че зависи и плацентата каква е, но  и предния път и сега съм си със задна палцента, та затова си мислех че по-рано ще усетя беба. Просто нямам търпение да я усещам и да знам, че е добре.

Иначе при нас майчинството е 1 година, а за сравнение на помощите и аз мисля че са несравними нещата, защото говорим за съвсем различен стандарт на живот.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines