Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 16:05:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76265 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 05, 2015, 10:08:00 »

Хаха, много е логична Марта smile От нейна гледа точка сме си стари вече smile

Мерси за поздравленията. Надявам се и аз всичко да е ок. За сега като изключим болките в гърдите, се чувствамс супер, но и първата бременност бях така до към 3-тия месец, така че не го броя за проблем.

Ние още не сме казали на Никола. Чудя се кога да му кажем. В момента му казваме, че не мога да го вдигам и да го нося, съответно и да не ми скача по корема. За сега той го приема без въпроси, въпреки че за всяко друго нещо разпитва до последно. 
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 05, 2015, 13:57:04 »

Капризчеееееееее  danceg Радвам се да те видя тук. Пожелавам ти прекрасна бременност, този път ще е момиче, сигурна съм  girl_wink give_rose heart
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 05, 2015, 18:08:51 »

Лелеее, колко мами сте се наредили тук. Влизам само да ви кажа лека бременност и много се радвам да видя стари съфорумки отново в такава тема (Капризче, inaxastra  give_roseyahoo
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 05, 2015, 19:52:02 »

Хаха,Ина разсмя ме smile ами стари сме си, та лъжа няма smile

аз в началото като казвах на Мими, че не мога да я вдигна ме гледаше с недоумение и аз просто и обяснявам че ми тежи и тя ми дава ръчичка да ходим за ръчичка. Някакси вече е свикнала с мисълта, че мама не я вдига, но въпреки, че съм и обяснила, че мама има бебе в корема, се съмнявам да разбира наистина какво значи това. Иначе и тя обожава да ни скача по коремите, но сега скача само върху тати smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #94 -: февруари 05, 2015, 20:04:58 »

Стаси, благодаря  give_rose

Ели, ние на Марта й казахме след пьрвата ехография (12г.с). Забелязах, че когато сьм бременна (нали правих спонтанен аборт преди тази ми бременност) тя много говореше за братчета и сестричета, бебета и пр. Явно като ме чува да говоря, без да сьм й казвала директно тя си знаеше.

На злополучната бременност бяхме решили да й кажем след ехографията. Сутринта пак ме питаше и й казах, че днес отивам да видя дали имам бебе в корема. Там ми казаха, че бебето не се развива вече. Като се пибрах, тя ме чакаше на вратата: "Има ли?", "Този пьт няма, но ще пробваме пак и може би някой пьт ще има".  pardon И спря да говори за това.

Щом пак забременях, пак започнаха тия разговори. И като се вьрнахме от ехография, на която потвьрдиха, че всичко е наред й казахме, че имам вече бебе в корема, то е момиченце и ще се казва София. Тя не показа нито радост, нито тьга, но оттогава я споменава като член на нашето семейство и сьобщава новината на хората: "Мама има бебе в корема и то се казва София."
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 05, 2015, 20:37:52 »

Мамчета да ви разкажа една случка с Мими.

От едно шоколадово яйце й се падна една пеперуда и й казахме, че това е пеперудка, тя обаче кво чула и запомнила и снощи цяла вечер като почна п**ка, п**ка, много ни е срам сега като вземе да я повтаря пак. А тя тая пеперудка като загасиш лампата и на тъмно свети и тя: а има п**ка, няма п**ка, свети п**ка, голяма п**ка. Ама така хубаво я казва тая дума, направо се заливаме от смях с баща й, а хич не е смешно. Опитахме се да и вкараме бътерфлай (английската дума) ама тя като е запомнила п**ка и тва си знае и тва си повтаря. Пък как не е чула поне още една буквичка, та да е друга думата, ами точно тва успя да чуе. Та кажете сега как да й изкараме тази дума от главата, че си умираме от срам.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 06, 2015, 08:43:55 »

А, чак пък да умираш от срам...Не го взимай навътре. Възпитаните и интелигентни хора веднага ще съобразят, че това е просто детски изказ. А непознатите какво ще кажат няма значение smile Поне аз така разсъждавам. Разбира се, това не изключва да й повтаряте как е думичката, и че тази която използва тя не е правилната, че е грозна и не я използват добрите деца smile

Може би, ако й намерите някакви песнички и приказка с често повтаряне на тази дума, по-лесно ще се убеди и ще се научи да я произнася правилно. Ели казваше "пепеутка" отначало smile

Инче, съжалявам за спонтанния аборт, сигурно ти е било трудно sad Добре че все пак това е зад гърба ви. Пък за Марта съм сигурна, че ще се радва много и ще се занимава с беболинката heart
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 06, 2015, 09:38:05 »

Ина, и аз си мисля, че прекалено ранното съобщаване на новината не е добре. Май вашия вариант е добър и ще се възползваме и ние от идеята.

Герганче, много се радвам да видя, че и ти си в очакване на второ детенце.

Стаси, Анди е голямо сладурче. Гледах снимки във фб и във вашата тема, но не ми остана време да пиша.

Ани, какво да ти кажа, повечето деца така казват на пеперудките в Бг biggrin Така че не се срами, съвсем нормално си е smile А и там надали я разбират. Аз за това бях забранила умалителното  и казаха на всички да му казват пеперуда и го избегнахме този момент. smile

И сега два въпроса:
1. Пиете ли витамини? Какви? Аз миналия път нищо не пих, само се хранех възможно най-правилно.
2. С какво мажете тумбаците? Една приятелка ми препоръча кокосово масло. Някой ползвал ли?

 give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #98 -: февруари 06, 2015, 17:19:57 »

Витамини не сьм си купувала, защото са скьпички и все не стигма до тях. За сьжаление не се и храня правилно (нито пьк разнообразно)  sad

Мажа се рядко (ведньж в седмицата) с домашно приготвен крем за тяло, в който има и кокосово масло. Ако е само то, не знам как ща попива (бьрзо или бавно). Мажа се понякога вместо с тоя крем, с млякото за тяло на Марта, което ползвам по принцип. То е на Веледа.

Но аз от пьрвата бременност нямам стрии, а сега кожата ми е по-отпусната от тогава. А и сьм чула че след 35г по-трудно стават стрии, даже не стават вьобще.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 08, 2015, 18:56:54 »

Мерси, момичета, ами опитахме 2-3 пъти пеперуда да кажем и тя уж горе долу го каза, но засега прсото съм скрила пеперудата и след време ще я покажа пак, може да позабрави тази дума.

За витамините аз пия пренатални витамини, в които има 1мг фолиева киселина + още 3 мг фолева и 2 пъти на ден по 1мг Омега 3, това по съвт на лекарката ми. Отдлено пия Вит Б12, тъй като се оказа че ми е нисък. Засега това.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 10, 2015, 20:46:41 »

Здравейте, мамчета. Как сте?

Ние сме добре. Иначе аз миналия уикенд вече със сигурност усетих бебка и в неделята особено доста си пошава-сутринта, на обед и вечерта и преди да легна шаваше. Даже мъжо си сложи ръката на корема ми и той я усети няколко пъти. Ама вчера като, че ли може би само 2-3 пъти съм я усетила, може би защото бях малко в движение, пък днес още не съм усетила нищо и пак ме хванаха притесненията.

Ина, при теб, как е? Всеки ден ли суещаш бебата или има дни, в които не я усещаш? Забравила съм как беше миналия път, та се чудя нормално ли е да не я усещам всеки ден?

Надявам се всичко да е наред.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #101 -: февруари 10, 2015, 21:53:35 »

Аз я усетих доста по-кьсно от теб (18 седмици) и сьщо не я усещах всеки ден в началото. Дори ми изглежда странно, че при теб вече може да се усети и отвьн, но явно заивиси от различни фактори.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 11, 2015, 00:19:55 »

Аз съм доста слаба и корема ми е малък, може би затова я усещам вече. И преди имах съмнения че тя мърда, но не бях сигурна защото според мен беше твърде рано. Сега обаче съм сигурна че беше тя, защото се случи няколко пъти в различно време- и сутринта, и  на обед и вечерта шаваше. Дори мъжо  я усети акто си сложи ръката на корема ми. Но днес, както казах още не съм я усетила.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 16, 2015, 14:55:38 »

Влизам да се похваля. От първата бременност се сдобих с инсулинова резистентност, това е преддиабетно състояние от втори тип и си го имах до преди 2 години. Съответно първото, което направих беше да отида отново на ендокринолог и да видя какво е положението. Очаквах пак лоши резултати, но бях приятно изненадана, че инсулина ми е малко над границата, което беше страхотно. При положение, че преди ми беше 2 пъти по-висок от нормалното smile И съм много щастлива, за това споделям smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #104 -: февруари 16, 2015, 14:59:38 »

О да, това е много хубава новина  good

Айде цяла бременност все така на леко и хубаво да ти вьрви !!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines