Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 11:23:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76315 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: януари 13, 2015, 12:05:10 »

Един пьт в родилното каквото сабя покаже, само да е живо и здраво бебето, не ме е страх от нищо  good
Само така Bravo И двата пъти ме рязаха, но не съм се впечатлявала особено и затова питам.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 13, 2015, 12:09:37 »

Ина,супер ме кефят вашите лекари как толкова рано говорят вече за раждане .Тук таков анещо няма.Чакай д аизкараме до края ,пък тогава .Пууууу,човек да не вземе да си помисли нещо позитивно.

Та хубавинко си се наредила за всичко !
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 13, 2015, 15:41:16 »

Априлка, съвсем съм ти изгубила дирите, но искам да ти честитя второто бебче - да ви е здраво! give_rose

Инче, при вас хубавото е че наистина съвсем отрано се започват някакви подготовки, дори и на теория. Това някак помага човек да се настрои и да е още по-спокоен. Радвам се, че всичко ви е наред и стискам палци да раждаш във вана, така както искаш good
Пол знаете ли или е рано? smile

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #48 -: януари 13, 2015, 17:30:03 »

97% момиче - София  Wink
 yahoo yahoo yahoo

Свекс, и друг пьт сьм казвала, но пак ще го напиша, че е важно  Wink

Баба казваше: нема нищо страшно, цел свет от там е излезнал !
(представи си сега как излиза светьт  funnytooth (нещо като Марта с всички хора в корема lol  )
« Последна редакция: януари 13, 2015, 17:32:31 от inaxastra » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 14, 2015, 12:15:38 »

Ехааа, страхотно! Аз сега май се сещам, че четох че ще е София, ама умората явно си казва думата и съм забравила blush Страхотно, две момиченца... heart Тайничко и на мен така ми се иска, ама каквото е решила съдбата (един ден) blum
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 15, 2015, 06:19:46 »

Ина, ето ти още една мама, с която да си кукаш smile

Бременна съм в 13 седмица и терминът ми е 22 юли. Правихме Панорама кръвен тест за генетични аномалий и според него всичко е наред с беба и казвам беба, защото очакваме още едно момиченце Wink Днес бяхме и на БХС. Беба много е пораснала- 70мм и отговаря точно на 13 седмици. Не спря да се мърда и преобръща и не знам колко точно и измериха гънката понеже я мериха 3-4 пъти и излезе между 1.7 и 1.9мм. После в репорта видях че са взели 1.9мм, което ужким е добре за 13 седмици, но ми се искаше да вземат по-ниската стойност. Не можах днес да дам кръв и ще го направя тези дни, че срока е до 13 седмици и 6 дни.Засега това от мен.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 15, 2015, 14:01:44 »

Anita81, честита бременност и много хубави дни оттук насетне! Аз помня и от този, и от един друг форум колко дълго чакахте първото детенце, а ето че сега съдбата ви дарява и с второ, много се радвам за вас! give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #52 -: януари 15, 2015, 16:00:51 »

Добре дошла Анита и много се радвам да се сме заедно  give_rose give_rose give_rose

Честито !!!  Bravo  danceg  heart
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 15, 2015, 20:39:34 »

Благодаря, момичета

Сънрей, не помня да съм те срещала из другите форуми. Може би си под друго име и затова smile

Иначе, да, доста почакахме за първото ни детенце, но си заслужава всяка секунда чакане. Сега дъщеричката ни ни изпълва с щастие и тя е нашето всичко. Все още не знае че ще става кака, а и не знам до каква степен ще го разбере като и обясним, понеже е само на 2 години и 2 месеца, но се надявам да разбере. Предолагам, че ще ревнува доста в началото, но се надявам малката разлика между тях да ги направи сплотени сестрички и да се разбират помежду си.

Не знам, момичета как успявате да обръщате достатъчно внимание на децата си, докато сте бременни? Имам предвид че преди аз все я гушках, носих на ръчички, постоянно бях с нея и постоянно искаше да е до мен. От както съм бременна гледам да не я вдигам, че е 11 кг вече, пак я гушкам, но по внимателно, все гледам да не ме ритне докато се приспиваме или да не ме удари без да иска и сигруно усеща по някакъв начин, че съм по-дистанцирана, защото вече не ме търси толкова, както преди. Преди и за 1 минута не можех да я оставя без мен, а сега имам чувството че няма да и направи впечатление че ме няма, или поне не го показва. Играем си заедно до колкото можем, но не можем да се гоним из къщата както правехме преди и сега се гони с тати. Може и защото почна градина да се промени така, но не знам. Дано като се роди беба да не се чувства съвсем изолирана и постепенно пак да почне да ме търси, както преди, защото искам да съм близка с децата си, да знаят, че ги обичам и че те са всичко за мен, а не да се чувстват изолирани и т.н.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #54 -: януари 22, 2015, 09:42:07 »

Бях вчера в болницата на интервю с акушерка (между две лекции). Винаги закьсняват и има голямо чакане там.
Трябваше да споделя какви са ми страховете и очакванията за раждането.
Казах й, че нямам някакви особени грижи. Ако може искам естествено раждане, ако може вьв ваната. Ако се закучат нещата пак сьм сьгласна на окситоцин и упойка, но докато може без тях предпочитам да ги избегна.

Пита за ме за кьрменето. Казах, че сьм кьрмила 2,5г и според нея сьм специалист и всичко ще мине без гайле, още повече че сега няма да имам проблема с плоските зьрна, те вече са си оформени. Каза, че пьрвия пьт човек не знае много как да подхване бебето и пр, а сега "рьцете ми знаят".

Споделих й, че още не го усещам, на което тя каза, че е много, много рано. Но ми предложи да чуем сьрчицето, за да се успокоя и го чухме наистина. Много е хубаво  heart heart heart Софията се вьртеше много пак.

За вегетарианството каза, че вьобще не е задьлжително да се яде месо. Пита ме дали понякога ям яйца и че ако имам желание може да малко риба да хапна. Няма нужда да пия желязо за щяло и нещяло, само да кажа на лекаря да ми следи нормите при крьвните проби и това е.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #55 -: януари 22, 2015, 10:05:32 »

Много е хубаво  heart heart heart Софията се вьртеше много пак.
Чак и на мен ми се прииска  да чуя. Гледала съм само на филм или видео, сигурно е прекрасно чувство heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #56 -: януари 22, 2015, 10:20:13 »

Много е хубаво  heart
Чуват се всички шумове вьтре в тебе, как тече крьвта-постоянен шум като фон, чува се как бие твоето сьрце бавно, бавно и тежко, и как тупти бьрзо бьрзо сьрчицето на бебето. А то като се вьрти и се чува пращене  girl_haha
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #57 -: януари 22, 2015, 22:17:37 »

Кашлицата ме убива ! Като почне не свьршва и заради това ме боли целия крьст отзад. Направо ми се счупи крьста от нея.

Обаче този пьт с теглото сьм никел: 17 седмица + 4кг (с Марта бях на +11кг в тия седмици).
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 23, 2015, 08:43:34 »

Инче незнам дали при вас има черна ряпа. Аз като кашлях ми помогна. Издълбаваш я, слагав в дупката мед и пиеш като стане сокче.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 23, 2015, 15:38:38 »

Инче, единия вариант е с ряпата, много помага наистина. Също - мед с джинджифил, канела и настърган лимон. Инхалации също над котлона - с лайка, например. Дано скоро спре да те тормози huhhuh.gif

Като прочетох как вървиш с кг при втората бременност...На мен това ми е голям страх един ден. Хем никога не съм била толкова суетна, че това да помрачи радостта ми, докато бременеех с Ели. Обаче нали тогава качих 25 кг горе долу, които после свалих, но с годините пак върнах 10-на от тях. Не ми се мисли, ако пак така качвам един ден. Дано не е същото, де. Че ще стана слон вече.
Радвам се, че няма много килца, които да ти тежат, дано се задържиш така и през последния триместър. За кога ти е определен термина по принцип? smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines