Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 01:28:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76187 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #195 -: април 26, 2015, 00:53:27 »

Oххх така като ви чета , май само аз не знам какво е контракция.... Нищо не ме боли, не съм разбрала да ми се стяга коремът на някакъв определен период от време.... huhhuh.gif Случва се понякога да го чувствам подут, но обикновено е след ядене и мисля че е нормално....
Хахахах ще взема да родя без да разбера...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #196 -: април 26, 2015, 03:04:05 »

Oххх така като ви чета , май само аз не знам какво е контракция.... Нищо не ме боли, не съм разбрала да ми се стяга коремът на някакъв определен период от време.... huhhuh.gif Случва се понякога да го чувствам подут, но обикновено е след ядене и мисля че е нормално....
Хахахах ще взема да родя без да разбера...

Аз нямах мижава контракция до 25.03  04:30, е тогава разбрах веднага че това е контракция. Споко няма как да не разбереш, боли си. Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: април 26, 2015, 06:04:48 »

Ина, дръж се, мила, още малко ти остава. Почивай и лежи повече. Стискам палци всичко да е наред

В петък следобед отидох до тоалетната и след поредния запек, който този път беше лек, на тоалетната хартия виждам следи от ярко червена кръв. Веднага се притесних и се избърсах пак като се надявах по следите да разбера дали отпред идва кръвта или може да е от запека. Не можах да разбера естествено и след няколко бърсания все още си имаше кръв. Изпаднах в паника, чудих се кво да правя, да ходя ли на лекар или да чакам да видя ще спре ли. Както и да е реших да прибера дрехите от сушилнята и след това проверих пак какво е положението. Пак имаше кръв, поплаках си малко и звъннах на ММ да се прибира да ходим до болницата. Той пък милия тази седмица 3 дни вече ходи в спешното по цял ден защото в понеделник вечерта ужасно много му се поду лакътя на дясната ръка, чак не можеше да я движи. Източиха му течност от лакътя и се оказа няква бактерия, която не мога да си обясня как е влезнала там през сухата кожа на лакътя. Та му изписаха антибиотици, към които явно разви алергия и в петък през нощта му се поду цялата уста и айде пак цял ден в спешното. Та прибра се той и отидохме в болницата. Сложиха ме на апарат да следят движенията на беба, която пък беше супер активна за около 2 часа и 1/2. Аз междувременно отидох до тоалетната пак и видях, че кръвта почти е спряла, та се поуспокоих малко. Лекарката  беше доволна от беба, прегледа ме на магарето със спекулум, което много не ми се щеше ама нямаше как, за да провери дали не кърви шийката на матката. Оказа се че не е от нея, шийката си е затворена и кръв не се виждаше. Направи коремен УЗ да провери плацентата. Каза че и там не вижда кървене, даже плаценатта малко се е преместила и вече не е пълна превия, а частична. И така не установиха откъде е било кървенето, но поне видяхме че беба и плацентата са добре. Но ми минаха ужасно много мисли през главата- как ще ме ставят в болница сигурно, как няма да си виждам голямата дъщеря, как може да родя и т.н. Слава Богу, че всичко се оказа наред и си остаах само с уплахата.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #198 -: април 26, 2015, 09:28:41 »

Ужас просто…
Добре, че нищо страшно не е било! А че плацентата се е изместила е много хубава новина  good

Мариолка благодаря ти много за сьветите. Мисля, че имаш право.
Вчера доста полежах, но днес вьобще няма да ставам от леглото, че доста се притесних. Тази нощ и сутринта не сьм усещала контракция. Вчера по някое време вечерта, три една след друга, не болезнени, но буквално за 15 минути се наредиха.
Много тьпо ще прозвучи, но ме е срам да ида в спешното. Пьрво моята болница е далечко от тук, а ние нямаме кола. Таксито си е бюджет, а от транспорта няма да ми стане по-добре. Пьк тази близката ме е страх да не ми се развикта, че като не сьм техен пациент, да ходя там, кьдето сьм.

Видях една частна гинеколожка, която не познавам изобщо, но е сьвсем наблизо и ще видя днес как сьм, ако още сьм контрахирана, утре ще ида да види шийката.
Магнизий пия по две ампули на ден. Пише на тях 0,1044мг чист магнезий на ампула. Ще почна да пия по три.

Не знам дали сега сьм по-чувствителна или по-изморена, но е факт, че с пьрвата бременност вьобще не сьм имала контракции. Само Бракстьн-Хикс кьм средата на 8ия месец.

В петьк наистина прекалих, макар че не си бях взела нарочно компютьра, но денят ми беше почти на крак, много градски транспорт (около 3 часа и кусур) и навьн от 7:30 до 22:30ч  sad


Активен
mariola85
Гост
« Отговор #199 -: април 26, 2015, 11:32:24 »

Виж радвай се че спират. Явно твоите са от преумора, понякога явно прекаляваш с движението. Има жени цели бременности си изкарват така. Наложи си някакъв режим, и всичко ще бъде наред. За болницата напълно те разбирам, факта че беше на другия край от нас в София и се минава през павета ме е спираше да ходим постоянно за всяко оплакване. Виж и магнезово олио за мазане.

Анита внимавай със запека, да не минават повее от два дни. Радвам се че не е било от шийката. Супер за плацентата!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #200 -: април 26, 2015, 12:20:04 »

Не знам, днеска уж трябваше да лежа, Фабио се разклянка, че в нас било бордел, непоносимо било. То и аз го виждам и аз не мога повече, ама правя каквото е по силите ми и направо ми писна живота вече от всичко. Искам всичко да ми се махне от галвата.

Така се ядосах, че станах и айде гладене, подреждане, слизане до мазето, ако родя преждевременно, което няма да стане дде, толкова по-зле. Аман от всичко !!!!!!!!!!  Писна ми.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 26, 2015, 12:59:02 »

Инче не се връзвай толкова. Разбирам те и в нас е така. Поне моя  мъж не смее да коментира да не го впрегна той да  го свърши като много знае smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: април 26, 2015, 16:44:15 »

Инче, почивай, мила. Чистенето никога не свършва, а мъжо като вижда че си уморена и трябва да почиваш нека той да почисти. Остават ти още няколко седмици до фул търм, така че ще потърпи още малко.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: май 13, 2015, 06:40:13 »

Аз да дам отчет след днешния УЗ. Плацентата се е преместила напълно и вече е ок. Беба е с главата надолу и това което си мислех, че е главата явно са били краката Тежи 1315г, и едната мярка за главата (head circumference-HC) е извън скалата за минимум, което означава, че е по-малка от нормалното и това малко ме притеснява. Иначе другото е ок, води се в 14%, а предния път на ФМ беше в 16% и всички мерки и бяха в норма, включително тази. Следователно и вместо в 29 седмици и 6 дни колкото съм,отговаря на 29 седмици и 1 ден, т.е. 5 дни назад, което явно се дължи на малката глава. Сега четох, че ако бебето е с главата надолу, може да се е сплескала малко главата и затова да дава отклонение, но дали е така никой не знае, та това малко ме притеснява сега. Дано се окаже че всичко е наред. Иначе ни показаха добре лицето на беба, голямо носле има Smile  Аз не очаквам голямо бебе, понеже съм дребна. Дъщеря ми винаги се водеше в 10-25% някъде през бременността ми, поради което ме следяха псотоянно и също се водеше с малка глава, но другата мярка (BD) беше по-малка, което показваше, че ще е с овална глава, а като я гледам си има нормална глава. Та сега от едното притесннеие преминах на друго. Не може човек малко да с еуспокои и тва е. Все за нещо трябва да се притесняваме.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #204 -: май 15, 2015, 13:21:25 »

След хубавите новини на Анита, ето ни и нас с подобни.

Последна ехография за София (и вероятно за живота ми). Тя е добре. Тежи 2,4кг в 32,5 седмица. Коремьт й е 97 перцентил, което значи че само 3% от децата имат по-голямо тумбаче от нейното. Каза ми да се видя за диабет, защото е много едро детето. Но аз се гледах (както знаете) и нямам. Но трябва да огранича сладкото. Пьрво каза, че ще се роди около 3800, после като видя крачето вика: "Лелеле, какьв бут, ще е над теглото, което ви казах. Около 4кг е се роди". Но аз сьм свикнала на подобни приказки и докато не я видя не вярвам на 100%, защото и за Марта само говореха колко е огромна пьк се роди 3,5кг. Даже ми бяха казали да купувам само 3 месеца като размер, та нямаше какво да й облечем.

И по-големичка да е, по-добре. Не ми е пьрва, ще я снеса някак си, пьк тя ще е отгледано бебе, дето се казва. На снимката е супер сладка, но диска или те не са го гравирали както трябва или проблемьт е при нас, не можем да го прочетем. Затова сканирах снимката, но качеството се влоши много.




Помолих да ми измерят шийката и всичко е ок. Доста е дьлга и впреки ужасно многото контракции, няма никакви предвиждания за скорошно раждане, така че мога да сьм спокойна.

Сигурно затова ме боли така, зашото е голяма, пьк като имах контрацонни кризи, може да е имала период на бьрз растеж.

Доста псопорих с лекаря, защото говореше пьлни глупости, но не ми се разказва в този пост за тях  Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: май 15, 2015, 13:26:12 »

Инче, радвам се, че всичко с теб и София е наред! good
Този път, колкото и да е едра, имаш дрешки и за едната ситуация, и за другата girl_wink

Въпреки лошото качество, пак се вижда много добре на снимката! Страхотно е! Аз се кефя, защото нашето мъниче в корема ми веднъж не си показа личицето за снимка.

Целувки!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: май 15, 2015, 14:10:23 »

Леле,наистина е много сладка.И прилича на Марта  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #207 -: май 15, 2015, 14:54:24 »

Ако нямаше дата, направо щях да помисля, че е снимка на Марта.  heart heart heart
Нека се раждат големи моми, трябва ми снаха поне 180 Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #208 -: май 15, 2015, 15:00:30 »

Ммммм, не, сьжалявам, ние сме ниски и крьгли  pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: май 15, 2015, 17:51:14 »

Каква хубава снимка! Моите зверчета на ни едното не можа да му се покаже муцунката.
А за голямото бебе, наистина са си изгледани! Така че колкото по-голямо толкова по-добре!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines