Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:57:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76299 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #180 -: април 11, 2015, 13:03:27 »

И аз сьм в сьщата чуденка  Hmmm

Мисля да се спра за пьрвия месец преди всичко на боди с кьс рькав, но имам и 2-3 с дьльг. Блузка с панталон няма да слагм отгоре, защото ще е много топло на детето вероятно, а пьк дрешки без боди ми се вижда странно…  scratch one-s head Не знам… Чудя се и аз…
Затова ми харесват много тези бодита, които надолу са като рокля, хем няма да е топло на детето, хем е красиво.

Иаз като теб ще купя няколко нови неща, другите от Марта. Ти пазарувала ли си вече нещо?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 11, 2015, 16:16:08 »

Ние сме родени в края на юли. На изписването бяхме с боди къс ръкав+панталонки+тънко горнище, защото беше дъждовно. През следващите дни бяхме само с боди с къс ръкав или без ръкав. Понякога сме слагали поличка или къси гащи, но по скоро за гъзария. Бодитата ми бяха шарени, та не беше грозно и само по боди. През септември когато излизахме рано сутрин или по-късно следобед когато е по-хладно съм слагала някоя друга блузка или горнище с дълъг ръкав +панталонки или клинче.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #182 -: април 11, 2015, 17:13:13 »

Супер, благодаря ти много. Точно това исках да знам и чаках някой да разкаже  good
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #183 -: април 11, 2015, 17:51:42 »

Михаил е роден началото на юли, беше зверска жега. Вкъщи не можеше да се живее без климатик и затова го пускахме да охлажда от другата стая, за да не духа директно на новороденото. Първите 20 дни дали защото беше много слабичък (2800г.), а и вероятно заради не добрата терморегулация му беше студено по боди с къс ръкав. Слагах му памучни цели гащеризончета или боди с дълго ръкавче и ританки. После вече започнах и аз само по едно късо боди. Ако не ви е проблем имайте си и 2-3 дългични, памучно за всеки случай. От сега да ви кажа кърменето в тези жеги, в началото докато хормоните бушуват е много неприятно, дотолкова че си постоянно вир вода потен. Няма да го забравя никога този период. Къпех се по 5-6 пъти и пак се чувствах ужасно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #184 -: април 11, 2015, 17:55:53 »

Ние нямаме климатик. Ще видим какво лято ще случим. Понякога е доста хладно, може само да вали и да е 16C, а понякога е много тежко от влагата и на 25C е непоносимо. Каквото е такова. Аз предполагам, че и носенето няма да ми е особено приятно в началото (нямам количка) дори и с някой лек похват. Ще видим, каквото случим, такова  good

Благодаря ви за насоките  give_rose give_rose give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 12, 2015, 03:20:08 »

Ок, ясно значи да си имам и няколко с къс ръкав най-добре и да си приготвя и с къс и с дълъг ръкав за изписването.

Ина, само седалка за колата сме купили засега, едно боди имам с къс ръкав, едни чорапки за новородено и кърпички за лице от тези, които са от плат. Имам от каката такива, но си ги ползвам за нея и решших да купя още, хем да са новички. Чудя се хавлия дали да купя новичка или да позлва квото имам от каката - имам 3 нейни хавлии които тя вече не ползва защото са и малки. Одеалце обаче нямам и май още 1 чифт чаршафи ще се наложи да взема че имам само 1 комплект и ако го намокри (повърне или напикае) няма да имам с какво да го сменя. За леглото уж сме решили да позлва кошарата на каката  а нея да купим ново легло, което е нормално с прегради отстрани а не кошара, понеже и без туй не спи в кошарата поне да има нормално легло когато успеем да я преместим в нейната стая. Общо взето трябва легло да купим за каката, което ен виждам да е спешно понеже едва ли скоро ще се премести и някоя дрешка ще купя да има новички също поне няколко комплекта, одеалце, чаршафи, пелени, бутилки и биберони. Познати ще ми дадат и те дрешки от които ще видя какво ще позлвам, но още не са ми ги дали. За люлка ми се ще да вземем, ама не знам ще иска ли да седи в нея, че каката не обичаше да седи в люлка, а ми се иска да я науча да се успокоява в люлката  а не на ръце като каката и съответно да се научи да си заспива сама, а не в ръцете ни. Ще е по-лесно и за нея и за нас.

Май това е.
« Последна редакция: април 12, 2015, 03:23:56 от Anita81 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #186 -: април 12, 2015, 10:33:19 »

Ако са ти запазени хавлиите, може да ги използваш. Аз така бих направила, ама Марта още се бьрше с бебешките кьрпи. Тя имаше само две и са си в употреба. Та за бебунката ще трябва нова.

Ние шишета, биберони и всичко, което вьрви с тях няма да взимаме (и предния пьт не сьм имала). Една зальгалка сигурно ще купя. Пеленка ми се иска много да изплета, за да има всяка от тях плетена от мене, иначе реално нямам нужда.

Голямо желание имам вече да измия шкафа и да сложа бебешките дрешки, за да ми излезне по-добе пред очите какво да допьлня. Определено не ми трябват кой знае колко неща. Само консумативи и сьвсем малко дрешки.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #187 -: април 12, 2015, 11:28:58 »

Забравих да ви питам, как вьрвите с килата?

Аз този пьт уж добре бях, пьк тия дни какво се оядох и сьм качила 12,5кг в 28,5 седмица.  sad

Пишете ми вие как вьрвите, за да се успокоя или да се мотивирам да правя повече усилия за вьздьржателство, според сравнението  blush
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #188 -: април 12, 2015, 19:45:24 »

Аз не съм качвала нито грам от 3 седмици - засега съм заковала на 12 кг отгоре. Малкия си расте, но кантара не показва аз да качвам. До тук той е 2500-2600 гр. а аз съм 66 кг. Според доки ще кача максимум още 1 -2 кг ако изобщо кача...

Въпреки всичко много ми тежи и най-вече на краката ми се отразява.sad
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #189 -: април 14, 2015, 08:13:17 »

Аз нали бях с есенно бебе и имах обратния проблем - по магазините масово бяха летни неща, а ние търсехме нещо по-плътно. Основно гледах от интернет, а после ходех на живо да видя за какво иде реч. В H&M бях харесала ританки и рокля с дълъг ръкав (с едни сърнички беше, но не го намирам сега да го покажа). Оказа се тъничко - точно като за лятно бебе. Те имат и много модели от този дълговлакнестия памук (супер нежен и мек на допир), който е като за лятото.
Бях харесала и на Карамел едно комплектче от бамбук (на едни панди е, много разпространен модел). Човекът беше супер любезен и си разбираше от работата. Та той ми обясни, че това е перфектната материя за лятно бебе, нищо, че беше с дълго ръкавче.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #190 -: април 14, 2015, 09:02:04 »

Аз бамбука започнах да го избягвам. Много е приятен за носене, но понеже поема супер много вода и трудно сьхне, а ние с тоя влажен климат сьхненето ни е голям проблем. Тая сьбота и неделя сигурно ще поподредя малко дрешки. Има тук в един шикарен магазин 30% намаление вьрху някои неща до 19ти, та ще искам да купя поне едно нещичко от там. Харесала сьм.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #191 -: април 22, 2015, 19:03:05 »

Ето ме след коснултацията на 7ия месец. Точно 7мин беше.
Добьр ден, как сте? Оплаквания имате ли? Не. Бебето мьрда ли? Да. Контракции? Да. Повече ли са от десет на ден? Не. Ето ви една рецепта за крьвна на токсоплазмоза, ще видим и желязото как вьрви. Дайте да чуя сьрцето, матката е 28,5см. Продьлжавайте все така, довиждане.

Докторе качила сьм 13 кг, какво мислите? Нали нямате диабет, всичко е точно.
 pardon pardon pardon

Бях трьгнала по-малко да качвам сьс София но изведньж дрьпнах напред и почти ще стигна Марта  sad С Марта на 32 седмица бях +17, за цялата бременност качих около 27. Сега сьм 30 седмица, +13. Уж си ям нормално, нито преяждам, нито нищо, не знам…

Обаче вече хич не мога да ходя. Сега пазрувах, едва сьм се домькнала до вкьщи с торбата (и компютьра и дамската чанта). Много ми тежат, имам чувството, че ще се разпоря отдолу и трябваше да легна за малко. Софията е много голяма вече. Днес беше надолу с главата и като забие тия остри петички, я тупкам и я галя крьгово да се прибере  girl_haha

Взех наново списька с вещи за болницата. Ще ви го публикувам по-кьсно. Доста неща ми се струва че искат.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: април 23, 2015, 07:50:10 »

Ина, първо -Честито  give_rose  Пожелавам ти леки оставащи месеци и едно хубаво и леко раждане!
Относно килограмите се включвам- с Никола качих 28 килограма, не знам и аз как така се получи при положение, че не съм се хранила по-сериозно smile Сега с втората бременност качих 26 килограма. И двамата се родиха над 4 килограма, не знам дали въобще има някаква връзка-много килограми и едри бебета, според мен-не. Така, че не се притеснявай, хапвай си каквото бебето иска, после килограмите се свалят. Поздрави от нас heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #193 -: април 25, 2015, 23:35:52 »

Да се оплача, че днес имам доста контракции и сьм много притеснена. Обикновено до 10 на ден е Ок, но имах поне двойно  sad Кофтито е че преди два дни бях на консултация. Ехографията ми е чак след 3 седмици. Изплашена сьм и исках да споделя. 
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #194 -: април 25, 2015, 23:42:47 »

Има ли къде да отидеш за един запис на тонове и контракции? Колко магнезий пиеш? Не мърдай от леглото няколко дни, пий магнезий на макс доза, и ако има спешно АГ отделение където можеш да отидеш утре най добре го направи. Хем ще ти е по спокойно. Ще мине, просто си се натоварила. А и малко се подспри, върши само най лесното, без тежки чанти!
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines