Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:24:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76260 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 16, 2015, 15:01:23 »

Мерси Ина kiss2
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #106 -: февруари 19, 2015, 23:15:41 »

Бях вчера на консултация. Всичко е наред. Всичко=крьвно, урина, глицемия (не й знам термина на бг) и нямам токсоплазмоза.

Така и досега никой не ми мери желязото. Успях да изкрьнкам на следващата токсо да ми мерят и хемоглобин. Според лекаря, че не ям месо не е проблем и в зеленчуците имало желязо. А желязо на хапчета не било хубаво, особено пьрвите три месеца (лошо се понасяло) и го дава само в крайни случаи.

Пита ме дали имам контракции. Казах му, че при (леки) физически усилия ме стяга корема, но не знам дали са контракции. Той отвьрна, че сигурно са, няма друго какво да бьдат, но щом не кьрва, всичко е ок. Една стажантка акушерка чу сьрчицето, матката е до пьпа, точно като за тези месеци и всичко е ок.

За тази информация чаках час и половина. Рандевуто ми беше в 16ч, успях да влезна в 17:30ч и доста се поизнервих. Особено, защото в 18ч имах важна лекция.

Питах го какво ще правим ако раждам около интервютата за Мастер 2, които за нищо не света не мога да си позволя да изпусна. Той каза, че ако сьм родила преди това всичко е ок, ако след това сьщо, ако сьм още в болница, това не е затвор, мога да излезна и да ида на интервюто. Те или ще сложат бебето в "топлата стая" каквото и да означава това, или ако ние желаем бащата ще дойде да си го гледа докато се вьрна. Но ако взема да раждам ТОЧНО когато е интервюто, сьжалява за мен, но не може да ми помогне  pardon
Вероятността не е голяма, ще стискаме палци. Голям майтап ще бьде, ако от стрес пред комисията вземат та ми изтекат водите…

Тази бременност разбрах, че до края няма да имам един спокоен ден и ще сьм в напрежение до последния вьзможен момент. Горката София, така й се е паднало  sad Иначе тя си ритка доволна. Мисля, че вече се усеща и отвьн. Марта много гушка и гали корема.

Утре ще ви кажа колко сьм качила.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #107 -: февруари 20, 2015, 08:54:11 »

Браво, Ина, за хубавите новини!
Може би имаш предвид гликемия или захар на български, т.е. няма опасност от преддиабетно състояние. Топла стая си я обяснявам така... При нас в болницата имаше специални легълца за новородените, които са с лампи отгоре. Така, когато се роди бебче и майката още не може да го поеме като грижи, го слагат там. Лампите му поддържат по-топличко. Като гледах, практиката беше да слагат всички новородени там първите няколко часа, докато майката излезе напълно от упойките и/ли я раздвижат. Мария може би е стояла там час-два и после си ми я донесоха, въпреки че още не можех да ставам. Това не е кувиоз!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 20, 2015, 13:01:26 »

Според мен под "топлата стая" се разбира стаята, където стоят бебетата, ако по някаква причина майките не могат да се грижат за тях. Така например тук тази стая се нарича детска стая, но не е нищо особено, бебетата си стоят пак в техните си легла-колички, просто са под наблюдение от страна на персонала. Изобщо ми прави впечатление, че в западните практики, след раждането бебето е грижа и отговорност на майката, а персонала на болницата само ги наблюдава и консултира, ето например ще вземат детето, ако сте съгласни и ако не искате бащата да се грижи за него, на мен пък ми искаха разрешение всеки път, когато се налагаше да го вземат, било то и за изследвания, докато в България бебето е грижа и отговорност на медицинския персонал.
Относно напрежението, май така е с всички  следващи деца, само с първото е блажено спокойствие(не при всички майки разбира се, но в общия случай). Моята гинеколожка каза да не си го слагам на сърце, просто първият път съм имала избор, сега нямам, но това не означава, че вредя на бебето, понеже пък аз се бях запритеснявала по този въпрос.
« Последна редакция: февруари 20, 2015, 13:09:26 от Marri » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #109 -: февруари 20, 2015, 16:28:27 »

Малко Offtopic ще се получи...
Мари, тук не съм напълно съгласна с теб give_rose
Специално в тази болница, където бях, грижата за детето е на майката, а персоналът е на 100% готов във всеки момент да помага. Но... бебето е при майката във всеки момент. Специално Мария я бяха взели в момент, в който ми бяха поставили системи с болкоуспокояващи и в следствие на цялото напрежение от предната нощ и самото раждане аз заспах. Във въпросното кошче с лампите отгоре е стояла не повече от час-два. После ме попитаха дали искам нещо, аз отговорих "Искам да ми донесете бебето" и те ми я донесоха pardon
За всяко нещо са ме питали - от това дали ще кърмя (?!) до това как ще кърмя (под час или на поискване), вода дали ще давам, ще го къпя ли всеки ден бебето, таткото има ли възможност да присъства на къпането (!!!) и тн. Нощно време ни питаха дали искаме бебетата да са при нас или при тях. Решението беше наше!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #110 -: февруари 21, 2015, 15:20:42 »

Мерих се и сьм 7,5кг отгоре. Сьвсем малко повече отколкото трябва за 21 седмица.

Обаче имам супер много контракции. Вчера особено… Докторьт не изглеждаше притеснен от тая работа, но не ми е приятно. Питам се как се отразяват на бебето.

Чета тука много момичета си говорят за пазене. "Аз се пазя", "Дотогава се пазих", какво в детайли означава това? Как да се пазя повече? Щото и на мен всички ми повтарят пази се повече, но казано честно не знам точно как.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #111 -: февруари 21, 2015, 15:40:38 »

Ина там магнезий не изписват ли? Контракциите действат и на бебето ( един вид матката се свива)  и на шийката. Можеш да си пиеш магнезий. Не вреди, действа с натрупване. Аз пия 3x2 от 500 мг. Това е макс дозата. Помага и за крампите.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #112 -: февруари 21, 2015, 17:47:37 »

Ами явно не го дават под пьт и над пьт. Впечатлението ми е, че сякаш избягват лекарствата, каквито и да са те.

Ти сьщо се пазиш. Освен лежане, друга форма има ли?

Иначе знам, че контракциите са свиване на матката, но как конкретно действат на бебето не знам. Бе дано да удьржа, че само проблеми с бременността ми лиспват… Ако стане това, край с мене и учебната ми година.
« Последна редакция: февруари 21, 2015, 17:53:43 от inaxastra » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #113 -: февруари 21, 2015, 18:51:33 »

Ами освен да почиваш яко друго не можеш да правиш, а ти знам че не можеш да си го позволиш, аз съм стриктно на легло, гледай да не си го докараш, че тогава никой не те пита. Магнезий не го възприемам като лекарство. Прави ми впечатление че на запад не обръщат много внимание на тези неща, и малко на естествен подбор разчитат което не го намирам за редно. Тук се обръща много внимание на бременните, особено ако се следиш на частно. Виж как можеш естествено да си го набавиш, въпреки че едно на ден не би ти навредило.

На самото бебе контракциите не му вредат доколкото знам, но са си контракции и си носат риск от преждевременно раждане. Така че сядай където намериш да седнеш, върши минималното и се пази.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 21, 2015, 18:55:55 »

и с двете бременности имах мнго контракции, с Валерия- страшно много. Пък само малко да се ядосам и ми се втвърдяваше корема за час поне. Пиех само магнезии, опитвах да лежа, макар с дете на година и половина да не става често. И с двете бременности преносих. Да се пазиш, означава да не се товариш физически и психически. Това ги предизвиква.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #115 -: февруари 21, 2015, 19:45:08 »

Е да, аз усетих, че малко да се развьлнувам ми се втвьрдява веднага. Не ме дьржи час, ама е гадно усещането. Пьк за стьлби, тичане по рейсове и даже бьрзо ходене да не говорим. Може да ида на частно да ми види шийката, че гинекологичен преглед не ми е правен от началото на бременността. Ама пьк сьм чула че и да те бьркат не било хубаво… Абе ше видим.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 22, 2015, 19:53:15 »

inaxastra а шийката гледат ли ти, за да видят все пак тия контракции как й се отразяват?
Съгласна съм с Мариола, че ако не се вземат мерки е малко претупване, но пък тук в БГ наблюдавам и обратното, всяка бременна е на магнезии, за каквото и да помрънка, каквото и да се оплаче айде магнезии. В една друга тема например с общ термин, ако сме 70 жени, то 60 пият Магнезии  pardon Според мен доста се преувеличават нещата.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #117 -: февруари 22, 2015, 20:56:26 »

Не, не са ми гледали шийката. Аз затова казах, че не сьм имала гинекологичен преглед през бременността. По принцип на тоя лекар му имам голямо доверие, че много си разбира от работата. Дано да не се льжа в доверието си.

Че си разбира, разбира де. Шеф е на отделението от много години и не е да му е писнало, води обмислена политика и има мнения (които сьвпадат с моите) по всички важни вьпроси, акто е сьздал от родилното в едно гето, в едно от най-хубавите родилни. Бори се наистина за идеали.

Вероятно той си е прав да е спокоен и няма нищо обезпокоително.

Ако има проблем на шийката по какво може да се познае освен по преглед?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #118 -: февруари 22, 2015, 21:28:04 »

По нищо. Това му е гадното. Няма нервни окончания. Аз отидох с болки но се оказа че от разтягане на лигаментите, но барбар с това и проблем с шийката. Вижда се най-добре на УЗ, тук някои лекари и на ръка я измерват.Та иди да ти я погледнат, имаш една бременност, една спонтанна от скоро, хубаво е да се обърне внимание. Може твоята да си е стегната и безпроблемнна, но ще спиш със сигурност по-спокойно.

Гери нали знаеш тук по ЗК е същото което Ина казва, 2 УЗ, кг, размер на корема, кръвни и кръвно. Магнезий-я е най-малкото зло, да не стигнеш до Гинапрал, там е гадното.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #119 -: февруари 23, 2015, 09:04:34 »

Ина, магнезият е микроелемент - разсъждавай така. Wink Естествено не е страхотно, че се приема на таблетка, която е бъкана с боклуци, за да стане таблетка. Аз пих и но шпа и не съм единствената. Папаверин е другият вариант, който често изписват тук.
Трябва да знаеш, че плацентата мигрира. В началото е ниско долу, а после трябва да се качи нагоре (горе-долу през 20-25 седмица, ако не се лъжа, че го карам по спомени). Ако плацентата остане долу, се води нископрикрепена или "плацента превиа". За да не се стига дотам, моята лекар препоръчваше сериозно лежане през тези седмици. Пазенето е свързано с избягване на сериозни физически натоварвания, пускане на прахосмукачки, основно чистене, качване на много стълби, никакво носене на тежко, излишно друсане по рейсове и тн.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines