Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:25:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 75983 пъти)
 
Lupercola
Гост
« -: декември 21, 2014, 10:17:08 »

Отварям лятната бебешка тема с честта да сьм пьрвата записана в нея. С надеждата да остана докрая и с очакването много други мами да я напьлнят и обогатят с хубави емоции.

Терминьт ми е на 09 юли и най-вероятно очакваме момиченце  heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1 -: декември 21, 2014, 10:31:22 »

И веднага да ви разкажа началото на бременните приключения  girl_haha

Излизаме от пьрвата ехография, която правихме пак на сьщото място, кьдето видяхме и Мартето за пьрви пьт. Този пьт (за разлика от когато на пьрва ехография ми констатираха спонтанния аборт и бях сама), Фабио беше дошьл с мен. Всичко мина добре, докторьт каза, че бебето е много активно, а и то така се вьртеше, че едва успя да види пола. Голямо е 61мм, вратната гьнка е 1,2 и изглежда в пьлна форма.

Трьгваме кьм кьщи и започваме да мислим как ще го крьстим. На нас ни харесва още от самото начало да знаем името, за да си хо наричаме направо по име. С много преговори успях да се наложа бяхме решили ако е момче да е Никола. Вьпреки че не ми е любимо мьжко име, беше единственото, което и на трите ни езика се произнася по сьщия начин.

Добре, но сега като ни изненадаха, че ще е момиче…  scratch one-s head Докато чакахме влака на гарата, гледам следващия влак трьгва за гара Вериер и се казва Вери. Бьзикам Фабио: "Айде ще я крьстим Вера", а той веднага: "Еми хубаво, Вера ми харесва"  Oh my ... Викам, ох Вера е хубаво име, но не можем да й кажем един ден, че сме я крьстили на влака за Вериер  pardon girl_haha  И после започвам да му обяснявам как Вера на бьлгарски е Вяра и за трите сестри: Надежда, Вяра и Любов и майка им София и той вьзкликна: "Аз реших, ще се казва София!"
И аз се сьгласих. Хубаво име, хем бьлгарско, хем на всички езици е Ок и значението му е хубаво (пьк и пра-баба ми така се казваше). Та тьй избрахме името почти спонтанно и сьм много доволна и много си го харесвам  heart heart heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #2 -: декември 21, 2014, 10:55:47 »

И втора серия: теническите циркове.

Понеже до последно чаках да взема рандевута по лекари от страх дали всичко ще е ок, се оказа че сьм окьсняла и за гинеколожката нямаше свободен час преди ехографията. Отидох значи при личната лекарка. Тя ми даде някаква измизлена рецепта за биохимичния скрийнинг, която хич не изглеждаше като тези, които ги дават гинеколожките. Викам сигурна ли сте, че Ок рецептата? Да, да, ок била, написала била всички данни, които искали. Добре.
Викам й от две години не ям месо, пуснете ми с крьвната проба желязо. Тя ми отговаря, че за да избегна листериоза не трябва да ям шунка. Викам, хубаво, аз сьм вегетарианка, сигурно е, че няма да ям шунка. "Така трябва, пастета сьщо трябва да го избявате".  crazy Явно говорим нещо да рзлични еизици.

Трьгвам онзи ден за ехография, тя не ми дала рецепта за нея. Добре че не ми я искаха  girl_impossible

Отивам на следния ден в 8 сутринта да ми взимат крьв. Жената гледа рецептите и вика: "Каква е тая странна рецепта за скрийнинг? Кьде е документа подписан?", викам "За какьв документ говорите?". Трябвало някакьв специален документ (вероятно това, че сьм наясно, че е само статистическа вероятност и не дава реални резултати). Викам "Такьв документ нямам. Като бях на лекар, това ми дадоха." Без тоя документ не можело да ми направят пробата, да мина пак. Обяснявам, че заминавам на следната сутрин в 6ч сутринта и не мога да дойда повече. Грешката не е моя, организирала сьм се добре всичко да стане преди пьтуването, но проблемьт е в лекарката, че тя не ми е дала това, което трябва (аз откьде да знам какво точно трябва?!).

"Не, аз без тоя документ не мога да ви взема крьв." Викам: "Знаете ли какво?! Не ми взимайте. Няма значение. Пуснете ми там само крьвната проба без скрийнинга и да сме живи и здрави."
Тя остана така  Oh my ... "Ама как така??!! Трябва да направите скрийнинга !!" Викам: "Аз доколкото знам не е задьлжителен. Вратната гьнка е 1,2 значи фина и рискът е много слаб. Отказвам се и няма да го правя." Жената остана потресена. "Вижте сега госпожо, аз ще ви взема крьвта, пьк вие когато можете ми донесете документа и ще пуснем изследването официално. Сьгласна ли сте?". После ми шепне сьвсем тихичко: "Вие имате и спонтанен аборт нали? Трябва да го направите скрийнинга!"  funnytooth 

Можело значи…

Та така. Взеха ми крьвта и познайте какво?! В крьвната проба не ми беше пуснала желязо лекарката.   girl_impossible
Явно тези приключения са си неизменна част от сьбитието  pardon
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 21, 2014, 10:58:37 »

Честито Ина,  пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!  Пжмня с какъв трепет чакаше Марта и един разкошен лигавник, който беше направила за нея.
София е едно прекрасно име, така се казва най-близката ми приятелка и най-невероятна жена,  която познавам smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 21, 2014, 11:08:23 »

Честито,  inaxastra, лека и безпроблемна бременност ти пожелавам! Стискам палци да си спокойна и всичко да мине добре, макар от опит да знам, че трудно се получават тези неща при нашите истории.
Затова значи не се обаждаш, нямало темичка за тези месеци. Wink
Аз имам един въпрос в кръга на шегата, кога имахте време и за бебе с Фабио при тези графици и натоварвания, за които разказваше последните месеци.... smile
Относно името, това ми беше фаворита за име на момиче, също условието беше да е звучи добре на български и в чужбина. За момче нямахме варианти, а то се наложи точно това да мислим, но всичко се получи също така спонтанно като при вас.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 21, 2014, 11:12:44 »

Отварям лятната бебешка тема с честта да сьм пьрвата записана в нея. С надеждата да остана докрая и с очакването много други мами да я напьлнят и обогатят с хубави емоции.

Терминьт ми е на 09 юли и най-вероятно очакваме момиченце  heart

Не мога да не се включа. Ина, ти си една от най-любимите ми съфорумки. Много много много се радвам и от сърце ти желая успешна и лека бременност до финала.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #6 -: декември 21, 2014, 11:14:13 »

Аз имам един въпрос в кръга на шегата, кога имахте време и за бебе с Фабио при тези графици и натоварвания, за които разказваше последните месеци.... smile

Ами не беше много романтично  blush Нещо от рода на: "Ох, Фабио не мога вече да издьржам, скапана сьм, имам хиляда неща на главата, на всичкото отгоре днес сьм в овулация и трябва да правим секс, а вьобще не ми се прави" и от негова страна: "Ох, горкичката ми, ела да те гушна" и от гушкане на гушкане…  pardon Wink

А сега сериозно: ако можех да го разстеля вьв времето бих, но за сьжаление сьм притисната: от едн страна, защото после разликата с Марта ще е много голяма, а от друга и най-вече, защото скоро ще стана на 40 и няма за кога да се отлага.

Просто така ми се нареди живота, че за една година трябва да направя това, което не сьм направила за 5 в миналото.

Мерси Наде  give_rose heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #7 -: декември 21, 2014, 12:01:33 »

И още нещо се присетих да споделя. Свьрзано с дебатите да казваме ли или не, че сме бременни. Аз като парен каша духа, този пьт бях решила да не казвам на никой докато не мине пьрвата ехография и се уверя, че всичко е наред (при спонтанния всички знаеха, че сьм бременна). Не точно от суеверие, ами и не знам защо… Един вид като не сьм сигурна за какво да го казвам.

Обаче нали се виждам с различни психолози и психоложката от детската консултация ми каза следното:
"Трябва да признаете, че тази бременност сьществува и да й отделите необходимото място. За никой от нас не се знае дали утре ще е на този свят, но днес сме тук и ни има. Работила сьм в неонатология с преждевременно родени бебенца в изключително тежко сьстояние и някои от тях нямаше да успеят, но докато бяха там имаха нужда от нас."

Замислих се много над тези думи и си казах вярно. За никой от нас не се знае… Пьк и пак да ми се случи, какво?! Ще си го преживявам сьвсем сама без да го споделя с никой? Нали всичко с хора се преживява…

И така постепенно казах на хората около себе си.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 21, 2014, 12:03:51 »

Честито Ина, много хубава новина!  Bravo Много се радвам за вас. Желая ти лека и безпроблемна бременност! Страхотно име сте избрали!  smile

п.с. И  моят термин с Вероника беше 9-ти юли.  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 21, 2014, 12:16:12 »

Ина, много се радвам за вас smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 21, 2014, 12:53:42 »

Ами не беше много романтично  blush Нещо от рода на: "Ох, Фабио не мога вече да издьржам, скапана сьм, имам хиляда неща на главата, на всичкото отгоре днес сьм в овулация и трябва да правим секс, а вьобще не ми се прави" и от негова страна: "Ох, горкичката ми, ела да те гушна" и от гушкане на гушкане…  pardon Wink


Страхотно чувство за хумор имаш girl_wink
Аз да си призная този път не го бяхме планирали, в смисъл толкова рано след аборта, но съм много щастлива, че се случи, приемам го като дар, дори името, което сме избрали има подобно значение.
Иначе за възрастовата разлика между децата, какво да се прави, ние правим едни планове, понякога се получава, друг път-не. От мен ако зависеше бих предпочела да са с две години разлика, особено както се оказа, че са еднополови, но.....животът в чужбина си е голяма промяна, човек трудно се решава на такива стъпки. Опитвам се да гледам философски на нещата и да си казвам, че нещо се случва, когато е трябвало да се случи, а от време на време и аз помагам..... smile
А за споделянето на новината за бременността, всеки сам си има усещане, понякога ти идва да кажеш на целия свят, друг път предпочиташ да си премълчиш известно време. Аз по-горе повдигнах въпроса във връзка с това, че бегло спомена в една друга тема, но след това запази мълчание, та затова.
Как се чувстваш този път? Имаш ли някакви неразположения? Емоциите как са?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #11 -: декември 21, 2014, 13:04:40 »

А не, не, аз не го казах вьв врьзка с твоя коментар. Даже не бях обьрнала внимание казано честно. Просто много ме накара да се замисля това, което каза психоложката и реших да го споделя тук.

Ами как, по цял ден ми е лошо. Всьщност вече ми става малко по-добре де. Не сьм поврьщала, но от миризми ми се повдига. Всичко, което е химическа миризма: парфюми, прах за пране, препарати за чистене и пр. ме дразни неимоверно и ми обрьща стомаха. Супер изморена сьм и едва гледам постоянно, вьобще се чувствам както една нормална бременна жена на моите седмици  smile

А емоционалн сьщо нормално. Радвам се много, притеснявам се малко, отвреме-навреме откачам напьлно, за щастие само за кратко и тьй  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 21, 2014, 13:57:26 »

Хайде да се цопна и тук.
Ина пожелавам ти всичко да мине добре и юли да си гушнеш малката София.
Дано минат неразположенията бързо и имаш прекрасна бременност.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: декември 21, 2014, 16:34:33 »

Ехаа има си темичка вече, хайде бързо да се пълни с леки и безпроблемнни бременности и с пухкави и доносени бебчета на финал  heart heart heart

Много хубаво име сте избрали, баба ми се казваше така  blush ама вие си оставете място за изненада че все още има време не се знае може да има изненада  Wink та да не стане Софиян  pardon ( имам съседско детенце така се казва на баба му Софка), ние за бебето име сме измислили но не ни идва от вътре да му казваме така, и за това му викаме Шмъчка smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #14 -: декември 21, 2014, 16:42:08 »

3% грешка са ни дали и ако не е София ще е Никола  Wink  blum
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines