Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:31:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 130553 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #330 -: декември 19, 2014, 17:35:14 »

Мариолка, решихме поне до годинка на малчо да не се местим... Апартамента е малък , но е адски удобен и комфортен, на хубаво място и много топъл - идеален за първа зима на бебче. Пък и се надяваме до около година да съберем остатъка от парички които сме си решили и направо да си купим апартамент...
Сега няма смисъл да търсим нова квартира, нов хазяин... Условията в нашето си гнездо (както му вика Фил) са ни идеални, хазяйна ми е съученик, наема ни е отличен като за София южни квартали... така че мисля че така ще ни е добре
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: декември 19, 2014, 20:55:58 »

Здравейте smile

Тези дни нямам много време да ви чета, че имаме много работа и съм направо смазана. Малко ми е гадно, че на празниците съм на работа, ама какво да се прави ще го преживея. Иначе ние на Бъдни вечер сме у наще на Коледа у свекърите. Нямам никаква идея какво да им купуваме за подаръци, ама ще го измислим. Ако ни дадат хубав коледен бонус съм намислила подарък на мм, ако ли не юе ни взема билето за един концерт, да го зарадвам малко smile

Миленка, мн хубав подарък си взела та товя мъж smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: декември 20, 2014, 08:18:50 »

Миленка да адашки сме...все хубави хора са Милените smile
Аз за подаръците вече сме ги накупили....сега трябва само да ги опаковам. На свекърите взехме елекрически четки за зъби. Със сигурност ще им харесат, ама развалиха изненадата, като се засилиха да си купуват за празниците. На нашите съм харесала комплект прибори за хранене. Не нещо луксозно, ама като идем на гости все не им достигат, а майка вади едни от свабтените си подаръци. smile
За Алексче лаптоп, за племеницата  от тези комплекти пластелин, дето се правят торти слъдоледи т.н.
За Сестра ми комплект чаши за кафе, понеже са новодомци /а ние като се изнесохме все не ни стигаха/. За на ММ сестра му, един много джиджъв свещник с ароматни свещи. Остана само на бабата на ММ да вземем нещо, ма тя като уж си живее сама пък 99% от времето е у свекърите, и там си има всичко. Та никаква идея какво да й вземем.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #333 -: декември 20, 2014, 11:05:20 »

Аз вчера излязох за 1 час и напазарих за всички. smile за роднините на мъжа ми ми е адски лесно да пазаря, за нашите супер трудно, та се радвам, че не сме си в Англия, че не ми се налага да мисля за скахата и брат ми, тал с месеци мисля и накрая все не знам дали им са харесали. Истината е, че понякога за чужди хора по-лесно се пазари. В тоя ред на мисли тая реклама на виваком с подаръците много ме нерви, за братовчедите леко да не си им взел телефони, знсл че е провтп реклама, ама ...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: декември 20, 2014, 22:14:57 »

Като сте се разговорили за подаръци -
Пънки за бабата най-много ще се радва на снимки, на внуци и правнуци, поне моята баба това я разтапя, така че един хубав албум с много снимки ще е чудесен подарък.

Ние взехме еднакви подаръци на нашите и на свекърите ми - по един огромен комплект с коледни лампички, които стават и за отвън, да си украсят къщите и отвън, че и двете семейства обичат коледните украси, а пък никога не биха отделили пари за такива лампички. И другото, което още повече ги зарадва (те вече си получиха подаръците, защото като  пращаме отдалеч и сме зависими от куриерите) е по един голям canvas print (не знам как е на български, сигурно пак канвас) с двете момичета. На брат ми парички, да си избере нещо, а за останалите бонбони и шоколади  smile

Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: декември 21, 2014, 08:48:05 »

Добро утро!
Бени тя да ти кажа все пламеницата й е в устата, пък аз нямам намерение да й подарявам такива снимки. Пък и тя внуците ги вижда по 2-3 пъти на седмица, та не е опряла до снимки. Но мерси за идея. Моята баба примерно много би се зарадвала на нещо такова.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: декември 21, 2014, 10:32:07 »

добро утро на всички! smile

Като говорим за подаръци пак, забелязвам , че хората много се кефят на подаръци - шоколадови бонбони, ама по-тарикатски , така. Щото си е нещо хем малко, хем красиво, хем само за тях си, ако решат. pardon
Та тази година май улучих модата  Torte Torte

Аз гледам да си запълня коледната програма, както винаги, с мероприятия навън. Не съм по гоститата по роднини, отказах им. Концерти празнични по големи черкви, и не само, ми правят по -красив празника. smile
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: декември 22, 2014, 09:11:09 »

Добро утро smile



Вече ми е едно такова празнично, това е най-хубавата седмица от годината. Няма значение, че съм на работа. Днес ми е много весело и готино, след малко ще излизам да купя подарък на нашата управителка, надявам се да я зарадваме, ще и взимаме ваучер за спа.

Пожелавам ви една прекрасна и приказна седмица give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #338 -: декември 22, 2014, 09:47:11 »

Привет от мен!
Ей, взе да не ми стига времето....Днес и утре съм джудже  Wink. Опаковам подаръците на служебните деца, доизмислям сценария на трите тържества /детското, фирменото и моето/ и вече започнах да обърквам кое за кого. Храната я избутах на една по-млада колежка, не мога и това да го мисля.
Като казах храна, пък и като чета поста на Еми, вече все повече и повече се убеждавам, че хранителни и питейни подаръци са нещото, на което всеки се радва. В Америка поне имат опция да ги върнат, ако вече го имат или не е съвсем по вкуса, а тук подаръкът поема път към шкафа и си чака времето, докато не се забрави. Хубаво си е било едно време - сушени плодове, ябълки, кравайчета...
За бабите да кажа, че се радват и на рекламираните по телевизията мазила и разни хранителни добавки. Синът донесе за майка ми и леля ми капсули ленено масло, голяма радост. Може и да ги абонирате за някой вестник или списание, те няма да го направят иначе.
Тук грее слънце, очертава се хубаво време.
Хайде, на работа!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #339 -: декември 22, 2014, 09:52:36 »

Добро Утро и от мен! smile

Как са всички в коледната седмица? Аз да се похваля - имам си лаптоп Леново, от два дни наваксвам с разни сериалчета йей smile
На Фил му дадох подаръка и е като дете в сладкарски магазин, толкова е сладък и вдетинен... Мечтаел си за това от 10годишен , пък и се оказа че без да искам съм уцелила най-яката игра за него - не ме питайте каква е по обложката я избрах хахаха някаква с коли и гоненици е... blum Много се зарадва, направо място не можеше да си намери...
Купихме подаръци на всички иначе - на майка ми козметика, на свекър ми книга, на свекървата парфюм, на бабата на Фил крем за лице на Лореал tease (тя нали е аристократ хахаха). С две думи за половин час бяхме готови. santz
На Игнажден ходихме у свекърите и у един приятел - било на голям берекет бременна жена да влезе у вас на Игнажден smile У нас дойде един приятел, който е много чиста душа. smile heart

Да се похваля - бебето за първи път ритна така , че и Фил да го усети baby_boy yahoo yahoo heart heart heart Беше като шашардисан, а малкия не спря да рита около 10 минути и ми беше много смешно как виждам, че ми се мести корема хахахах lol Фил беше на 10тото небе от кеф  heart

Иначе купихме елха и я украсихме - стана много хубава. Ние сме фенове на истинските елхи, нищо че после събираш иглички 6 месеца blum И ми стана едно такова коледноооо Christmas tree Christmas tree  Santa2 Santa Обожавам вкъщи да мирише на свежо дръвче...

А да, ходихме вчера да гледаме "Изход - богове и царе" - обожавам Ридли Скот, както и Крисчън Бейл, но филма по моето скромно мнение е слаб... Има много ефекти да, но нищо по-така. През цялото време чакаш историята да се развие на някъде, а тя не се развива... Изглежда като недоизпипан филма... някак... посредствен..да , това е думата.  Няма нито един момент, който да те разтърси или да те трогне или просто да те впечатли, бозаво е направен... Не е лош , но не е като за 12 лв билета...
Иначе признавам играта на Крисчън Бейл - превъзходна, както и актьора в ролята на Рамзес, който поне за мен беше непознат.. Добър кастинг, добри актьори.. бозав сценарий.... С две думи анимацията "Принцът на Египет" е по-силен филм от този.. (анимация... нали...)

А вие? Какво правихте уикенда?
« Последна редакция: декември 22, 2014, 09:59:58 от milenkata » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #340 -: декември 22, 2014, 10:12:25 »

Аз учих и страдах, че всички от форума бяха зачезнали, а това ми е спасението от ученето.

Ние сьщо сме фенове на истински елхи, а и свекьра е казал, че докато той е жив изкуствена елха в неговата кьща няма да влезне.
Добре си похапнахме и поспахме тука. Друго си е. Не искам да мисля колко кила ще кажа. Практически вьобще не се помрьдвам, не сьм излизала от кьщата откакто сме дошли. Само се местя от бюрото на дивана и от дивана на леглото, а ям тройно  blush

Иначе тук е една мрачна обстановка… Чудих се дали да пиша, но понеже като се случва на другите не е толкова депресиращо, та не мисля че ще ви разваля настроението. Най-добрият приятел на свекьра е на свьршване и само като звьнне телефона всички изтрьпват. Та и свекьрите са в едно тьжно настроение… И миналата, и по-миналата година все смьртни случаи имаха по сьщото време и 30 декември все на погребение бяха  sad Та това е трета година вече дето пак така се очертава, дано да последна и да трьгне всичко на живот и здраве (за щастие не директно в нашето семейство се случват тея неща де).

Писах на психоложката, която ме взе на стаж оня ден да й честитя рождения ден и "между другото" й сьобщих, че сьм бременна. Тя не ми отговори. Вчера пак й писах да я питам как са (местиха се в ново жилище) пак не ми отговори (обикновено отговаря веднага, има нет на телефона) и сега сьм под напрежение дали не е бясна и дали няма да се прецака стажа.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: декември 22, 2014, 11:37:38 »

Здравейте smile

Ние изкарахме уикенда по коледни тържества. В събота ми ММсе събираха с колегите му, а вчера ходих ние и семейството на шофьора у чистачката от работа. Както винаги много добре си изкарахме. Малко сватбено го ударихме, защото първо гледахме снимките от сватбата на сина им, която беше това лято, след това от нашата, след това от на дъщеря им, която е била преди 10г. и на края от тяхната, която е била 1974г. Много ми беше интересно. Разбира се най-много се впечатлих от тяхната сватба - стара София, размятат се разни юргани, тя изглежда като актриса то 70те, а кумата им все едно е то Българи от старо време smile

Виждам, че на всички вече ни става празнично, какво по-хубаво от това smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #342 -: декември 22, 2014, 11:50:28 »

Как хубаво си го описала за сватбата от 70те  good като някакьв филм. Направо си го представих  heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #343 -: декември 22, 2014, 11:55:21 »

Юхуу аз си почивам, започна ми дву седмичният отпуск. Лошо е че оставих всичко за след НГ, но пък са все приятни неща :-)

Уикенда бързо мина, в събота бяха свекърите на гости, за голямо чудо свекито беше в страхотно настроение, изяде всичко което и сложих   pardon а вчера отново прекарахме деня в Икеа,отново отидоха бая парички, но пък се вижда края, май това ни бяха последните големи покупки. Сега ще чакам доставката.

До скоро  Aviator

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #344 -: декември 22, 2014, 12:38:48 »

Хахаха, в обедната почивка разгледах празничната "преса". Поне се посмях:
http://www.hit107.com/scoopla/life/blog/2014/12/18-packaging-fails-that-will-make-you-look-twice/
https://www.facebook.com/video.php?v=876726269033755&fref=nf
Предлагам Коледни дръвчета за продан.
- Екологично чисти (натурален продукт без добавки).
- Пред и следпразнична употреба- до 100% използваемост (не се изхвърля нищо).
- При употреба- гарантирана реална поява на Мария с младенеца и всите източни мъдреци (+ бонус: братята-близнаци Коледа и Мраз, елените и Снежанка. Джуджетата са на повикване).
- Ограничени количества.

Ина, ако наистина са ти интересни снимки от 70-те от сватбени церемонии, да взема да кача нашите. Wink Хем имам и цветни, от диапозитиви. Тъкмо се чудя какво ще правя по Коледа, защото нали уж не се работи...


* treva_n.jpg (38.69 KB, 324x432 - видяно 1904 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines