Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:35:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 131625 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: декември 15, 2014, 15:15:16 »

факт, пънк, не мож се превръщаме в роби на вкуса. Аз като не мога нещо да ям, си правя сама, но не връзвам кусур, просто ставам и го правя. И с децата си е така.
Ама големите мъже са друга бира.. там тр по деликатно да се пипа. но за бюджета е така, моят вкъщи яде квото има икогато има, ама ако проима повече пари, почва гевезлъците.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: декември 15, 2014, 15:28:29 »

Свекс, разкажи историята за бърканите яйца ама да отделиш бялото от жълтото, че съм я забравила.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #272 -: декември 15, 2014, 15:44:51 »

5. Коя е грешката, която родителите ти са допуснали по отношение на възпитанието на децата и която ти си се стремяла с всички сили да не допускаш с твоите? Ще се опитам с пример да съвместя този и предния въпрос. Брат ми беше /и е / много злояд. Имаше  едно тънко вратле и топки по лимфните възли и гледаше с огромни сини очи, пълни с отврат  храната и цялата къща се въртеше около него. Разликата ни е 4 години и много исках да му тупнат един бой, че да не се лигави толкова. Имаше случаи на него да се готви отделно, защото не обича това или онова. До преди да се роди малкият син правех забележки на майка ми и се чудех как му се връзва на акъла. Въртя се, сука се – малкото зло /синът/ ми «разказа играта». Имам записан един разговор с него, когато беше на около 2 години /той проговори много рано/, след почти двудневно гладуване. «Искам яйце - не варено, не на очи». Правя едно на омлет, защото нито е варено, нито е на очи. «Не, да е на купчинка!» Явно  искал бъркано яйце и правя такова /чукнато в горещо масло и бъркано в момента на пържене/. «Такова ли?» «Да, но сега отдели белтъка от желтъка». Да му лепнеш два, че да не мръдне от масата, докато не излапа яйцето с черупката. Ама не, правя трето яйце и си спомням, какво съм говорила на майка ми и как тя е свивала устни......
angel4efunnytooth
Дано не ви се случват такива неща. Да ми е жив и здрав, къде по- лоши работи има.....това с яденето е бял кахър. Значи, третото яйце да кажа как беше приготвено: както се правят бъркан яйца, но само белтък и после - жълтък. Ама само си представете как се разделя белтък от жълтък на цяло бъркано яйце funnytooth Човек никога, ама никога не бива да казва голяма дума, щото.....ще дели като мен бърканото яйце Wink. то само това да е, книга мога да напиша.
Еми, да това е Негово Височество Лъв
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: декември 15, 2014, 15:57:33 »

Не случайно те питам, щото историята с Махни -това- или- ще- ида- да- си -купя- дюнер, са думи на Величайшия ми брат лъв, към майка ми....
А, аз вече не се заричам за нищо, но мисля малко характер да проявявам чат пат beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #274 -: декември 15, 2014, 16:00:59 »

О, да, те имат много общи неща, нали са любители на Мецо Пуг и спортно ориентирани Wink Веднъж да го оженя, да си му бере дерта жена му..... funnytooth
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #275 -: декември 15, 2014, 16:04:27 »

хахаххахахах е не, тва с яйцето кърти ахаххахахахаха  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth А за жената недей кле.... Че току виж му се паднала такваз дето не готви smile Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: декември 15, 2014, 16:08:13 »

О, да, те имат много общи неща, нали са любители на Мецо Пуг и спортно ориентирани Wink Веднъж да го оженя, да си му бере дерта жена му..... funnytooth
аз честно казано, се моля , да го земе жена с нрав, та да го малко  поочупи.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #277 -: декември 15, 2014, 16:12:54 »

хахаха това с яйцето и аз го правих  funnytooth, до ден днешен е майтап от цялото семейство към мен.

На море сме в Гърция, аз съм на 4 години, събрали сме се цялата тайфа, закуска и след това трябва да се ходи на плаж, аз умирам за морето, всеки ден проверявам дали е все още солена водата.

Майка ми ме пита какво искаш за закуска, казвам филийка с маргарин. Носи ми, казвам не не ми харесва, добре какво искаш, филийка с течен шоколад  шоколад, носи ми, аз пак не, не искам това, какво искаш? Искам варено яйце, добрем хайде варено яйце, прави ми и аз пак не искам и това, само че майка ми не издържа и ми тупна един и аз рев и ме прати в стаята и за мен никакав плаж. Брех ревах крещях, но майка ми е желязна тя не отстъпва. И на края  след 1 час рев отидох и през сълзи и казах "Дай да видя това яйце" " ее аз баш такова яйце ям" изядох всичко и отидох на плаж, не мога да се оттърва от тази история от цялата рода ахаха сигурно и на мен нещо такова ще ми се падне, майка ми много клетви е ударила децата ми да приличат на мен.  pleasantry
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: декември 15, 2014, 16:28:47 »

Мариолка, казват, ча майчината клетва хващала. И понеже и аз бая съм отнесла, отчакхвах малката да е звяр, да не спи, дза не яде... А бе дето се вика, очаквах от нерви и умора сле първия месец да съм във форма с килограмите. Е да, ама не. Алексче няма нищо общо с мен/ е освен кръвната линия/. Направо е клонинг на баща си. Аз и за това не й удисвам на акъла с яденето, че да не стане като него. Щото свекито все повтаря как той като малък всичко си ядял.
Но пък очаквам второто да е мое копие. Все от някъде идва това, че майчината клетва хващала... Ма то и аз съм била щура за 3 момчета, та поне ще му подхожда.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #279 -: декември 15, 2014, 16:43:39 »

нали аз съм овен и бебето се очаква да е такова, аз мисля че ще ме хване, идва, те на майка ми клетвите са все такива ахахах  pardon са ще видим, та Свекс хвърли му и ти някоя клетва да си намери жена само традиционни манджи да му готви и дете капризно като него  blum
« Последна редакция: декември 15, 2014, 16:46:06 от mariola85 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #280 -: декември 15, 2014, 19:29:18 »

А, не! Щото така може да се извърти, че да ходя аз да помагам за внучето. Трудно ще го преживея втори път Wink.
Пък и като гледам брат ми, така става, че номерата му винаги минават. Викахме си, като иде войник, ще го оправят. На нашия обаче малко след клетвата му излезе рамото от ставата и го оставиха два месеца в кухнята, артелчик. Там си е ядял каквото му душа иска. Пък после си завъдил приятели там и така и не видя зор нито ден. Сега, в болницата, за доктора винаги се готви специално, пък и на жена случи, дето няма против той да яде различни неща. Дано и моят има късмет да печели достатъчно Wink и да има време той да готви, та да няма недоволни  Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: декември 16, 2014, 14:06:23 »

Здравейте smile

Вчера ми мина конференцията. Ако всеки път ще ми е толкова притеснено, от сега  се отказвам. Просто имах чувството, че ще ми гръмне главата. Иначе добре мина, ама защо ми беше чак толкова неспокойно не разбрах.

"фирменото" парти на катедрата в университа е в понеделник, но се чудя дали да ходя, защото всички отиват там или за да се напият или за да се забият с някой, а аз и двете няма да правя. а и не познавам вече толкова хора. А от работа, по принцип се събираме у чистачката на "тийм билдинг", ако ни покани пак, ще е яко smile

Подаръци ще подаряваме на много малко хора. Сестра ми си избра блуза преди известно време. Ще ви кажа, какво ще подаряваме на родителите ни, ако на някой му е от полза, но са все практични неща, от които се забелязали, че се нуждаят: на майка ми - малка тефлонова теждерка (старата ѝ била на баба ѝ), на баща ми половер и мъжът ми му е вързал кукички за риболов и му ги е подредил в някакво класьорче, на свекървата сешоар (нейния духа топло, само като му скимне) и на свекъра - някаква постелка за багажника и книга за лозарството. На децата на работа сме взели на едното халат за баня, а на другото - календар и чаша на Челси, а на майка им - декантер.  Друго няма за сега. Иска ми се да купя нещо и на приятелките ми, защото знам, че едната ни е взела, ама май ще е шоколад, защото нямам нито време, нито вдъхновение.

svekarva, цял живот са ми викали злоядото, сега разбирам, че съм си била златно дете Wink


А и последно - много се радваме, че Ваня Джаферович сечели Сървайвър, че нали мъжа ми му е голям фен от много време, а и аз съм се вкала във филма, защото сънувах, че сме на гости на него и семейството му  crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #282 -: декември 16, 2014, 15:26:53 »

Ехооо чук чук, къде сте всички, само Пандето днес в темичката, хайде на отчет.

Гледахте ли финала на Брадъра, хаха Тошко ме разби  funnytooth Китеца се пръсна от яд. Какво ще гледам от 20:00 от днес  pardon Подли камериерки съм ги гледала вече ...

Свекито ще ни идва за първи път на гости уикенда. Трябва да сготвя... ужасявам се, Мисля да заложа на сигурно , задушени свински пържоли с моркови и гарнитура пюре, с мезенца и туршийка. Тя нищо няма да хапне и без това, вечно е на диета, на свекъра разчитам  nea
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #283 -: декември 16, 2014, 15:37:09 »

Хих, панди, аз също се радвам за Ваня, че спечели Сървайвъра, той най-заслужаваше и мм му е голям фен, според него Ваня е герой на Стара Загора и Берое  danceg

За подаръците и ние няма да подаряваме на много хора - на моите родители, на бащата на мм, на девера и етърва ми, на брат ми, на баба ми, на бебето на най-добрата ми приятелка и май това са. И ние сме по практичните неща - за нашите кантар с анализатор - показващ и процента мазнини, книга за това как да са добри баба и дядо; на баща ми тиранти, че разбрах, че искал и на майка ми нова хубава пинцета; на брат ми калъф за новия телефон, който наскоро си купи; на девер ми безжична блутуут колонка пак за телефон/таблет и т.н.; на етървата козметичен комплет - огледало с лед осветление, пинцета с лед осветление, ел. пила за нокти; на свекъра - календар със снимка на беба и книга; на баба ми пак календар и още нещо (не съм го измислила още); на бебето - гърне на фишър и прайс, че му е време да почва да ходи на гърне  girl_wink

свекс, много забавни истории както винаги и тази за първата ти работа и тази за злоядия син и яйцето, а и честито му омагистряване  Bravo Видях и аз снимката у фб, аз се радвам на високи хора като жена с близо 2-метров брат (и на него му търсим девойка) Girl_hide

мариолка, щом свекърва ти е постоянно на диета не мисли много менюто  blum

Аз тая вечер ще ходя на премиерата на филма на едни приятели в кино Одеон, но ще е за час-два само, че после трябва да се прибирам при беба smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #284 -: декември 16, 2014, 16:25:44 »

Панди браво за конференцията... много се радвам smile

За подаръците  - още съм в дилема за свекърите, другите ги нагласихме...

Мариолка - с тези вкуснотии дето ще ги готвиш, ми се прияде месце мммм
А за Бай Брадъра - разочарована съм, много! Тодор Славков е последния човек дето заслужаваше да спечели... та той беше неадекватен през повечето време!!! Забавен бил... на мен ми беше желък и от типа човек , който някой ден ще кажа на сина си - гледай , гледай и се учи колко е грозно и отвратително!
Сигурно е готин човек, а и за да пие толкова явно има яка причина, но мен този човек откровенно ме отвращава.... NO
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines