Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 22:04:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 133005 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #225 -: декември 12, 2014, 14:43:28 »

juji от Струмица съм, от Македония, ма вие верно до Ново Село ли ходите? В Лебед кебапчета хапвате ли с малко лютичко? ММ умира за нашите кебапчета, даже сега сме се заредили с кебапчета от Струмица пак.
« Последна редакция: декември 12, 2014, 14:47:25 от mariola85 » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #226 -: декември 12, 2014, 14:51:16 »

Много мои приятели също ги хвалят много тези кебапчета. Аз уж близо, ама не съм била да ги опитам.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #227 -: декември 12, 2014, 15:00:11 »

fibi, важното е, че детето върви напред good. А казаха ли на какъв език да и говорите? Този тест за двуезични деца ли е?
juji, те просто са едно от интересните места в Благоевград, не са свързани с купонясване. Между другото, точно от такъв материал и такъв стил има скулптура в американското посолство в София. Бях много впечатлена, но не посмях да го разгледам или снимам, защото е на пътеката от входа към залите за интервюта и има камери. Предполагам, че е от известен творец, винаги забравям да погледна има ли нещо написано по фигурите.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #228 -: декември 12, 2014, 15:26:06 »

fibi, важното е, че детето върви напред good. А казаха ли на какъв език да и говорите? Този тест за двуезични деца ли е?
juji, те просто са едно от интересните места в Благоевград, не са свързани с купонясване. Между другото, точно от такъв материал и такъв стил има скулптура в американското посолство в София. Бях много впечатлена, но не посмях да го разгледам или снимам, защото е на пътеката от входа към залите за интервюта и има камери. Предполагам, че е от известен творец, винаги забравям да погледна има ли нещо написано по фигурите.
Да знам ,ама исках да кажа ,че сме били толкова отнесени ,само учене и чат пат някоя разходка,но не съм ги видяла ,а толкова време изкарах в този град
Еееее,Мариолка,че ти си ми почти съгражданка.
Е как бе ,Лебеда е толкова любим ресторант,уникално вкусни супи ,репрезентански салати,а наденици ,малките кебабчета ,лелеее не ме подсещай.Снимките на всичко което сме хапнали там са ми в телефона.До Струмица ни мързи да ходим .Обикновенно правим пазара в Ново село и сядаме в Лебеда.То понякога само заради Лебеда ходим до там.Сестра ми с колегите са често там на разпивка.А ние от магазина за месо /тези които зареждат и Лебеда / си купуваме страхотна наденица ,пилешка и смес.Взимахме и кебапчетата ,но моя маж предпочита наденичката.Аз ориз задължително по 2 кг купувам,много хубав и разни други неща,а и накрая бензин за 2 лв напълним и сме готови  :)Лекарства за сън за двете баби,въобще голяма част от хранителните продукти са ни от там ,сега и сиренето от там...въобще .....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #229 -: декември 12, 2014, 15:31:13 »

Жужи, ще го имам предвид за Фабио, защото аз не ям месо, ама те сьс сигурност и салати ще имат хубави.

Наделинка, обучена сьм засега вьв WISC IV (Векслер демек) и NEMI (френската на Бине-Симон). Хубаво е да се знае и NEPSY (невропсихологичния) и K-ABC, това са най-важните тука. Но най вече Уиска де. Вьпреки че Немито е като Уиска, но има предимството че изисква много по малко време и дава умствена вьзраст.
Втория семестьр ще имам фигурата на Rеy, теста на човечето и на семейството (които смятам да допьлня с теста на дьрвото).
Уиска да, струва кьм 2500е доколкото знам. Аз имам фотокопия на тетрадката и книгата му сканирана. Кубчетата сама си ги направих, но е противозаконно да се използва по тоя начин. Имам го само, за да тренирам вьрху Фабио преди да мина с децата  funnytooth

Другата година живот и здраве ако ме приемат (взимат 6 от 60 човека) ще уча прожективните методики - CAT и Роршах.

Много интересно разправяш за твоята работа. Ще ми припомниш ли какво точно работиш?

За топките се разбих от смях днеска... lol
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #230 -: декември 12, 2014, 15:36:30 »

Офффф някой ще ми даде ли линк да пусна едни готини снимки на Ина ,да се затича към  салатите от Лебеда  smile
Инче ,няма да съжаляваш.
На ме н днес така ми се яде капама ,имам всичкси продукти в къщи ,кога ли ще приготвя ..............
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #231 -: декември 12, 2014, 15:38:57 »

Какво ще даваш, аз нали ти казах че нямаме кола. Не ни е в навиците да наемаме, а и аз не сьм шофьор. Отделно в Бьлгария страдам от страшна параноя да се пьтувам някьде с кола. И поне за известно време Лебеда ще остане само в мечтите  sad

Мариолка, по Македония избиват ли се така по пьтищата?

Жужи, вие кьде сте сега?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #232 -: декември 12, 2014, 15:50:35 »

И аз кубчета на Векслер сама си правих.  funnytooth
Работя в училище с деца със специални образователни потребности.
Рисувателните методики русунка на човек и на дърво са задължителни при нас. Тази на семейството съм я правила само на едно дете, защото прецених, че имам нужда да разбера повече, но иначе не ми я изискват и не е в картата за оценка. Като цяло много ги харесвам рисуначните тестове. И в работата ми с аутисти прекрасно действат, защото например едно дете не може да ми направи разказ на тема "Моето семейство", но ми нарисува комикс как мама прави супа, как с мама се разхождат, как играят, как гледат телевизия...
Тази методика САТ не я знаех, сега я намерих на руски, ще опитам да си я преведа с преводача, изглежда доста интересна и полезна. Успех на теб другата година, бъди силна, смела и целеустремена, както до сега и ще успееш!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #233 -: декември 12, 2014, 15:51:32 »

Вие с тези наденици, чудесии, лебеди, отворихте ми работа, разгледах картата на Бг и тъй като ми се освободиха дни, то вече си намерих как да ги запълня.
хем дните, хем куфарите /ями  Eeager 1tongue...

Свеки, теста е предназначен за Холандски деца. т.е. едноезични
Аз ако искам Изабел да научи Български, трябва да наблегна на него
естествено Тон си кара на Холандски


някой обаче ще ми пусне ли по точен адрес за Лебеда? Благодаря
« Последна редакция: декември 12, 2014, 15:55:20 от fibi » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #234 -: декември 12, 2014, 15:56:08 »

Наделина, а къде са те обучили в тях?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #235 -: декември 12, 2014, 15:59:23 »

Аз работя по европейски проект за интеграция и когато проекта започна и ме назначиха на работа, се проведе обучение на всички психолози по проекта. Проф. Ваня Матанова беше основния лектор на обучението.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #236 -: декември 12, 2014, 16:14:51 »

Супер  good

Колко време беше обучението? Имаш ли записки на бьлгарски, които би могла да споделиш с мен? А как работиш с кубчетата ако нямаш формулярите и таблиците за изчисляване?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #237 -: декември 12, 2014, 16:33:22 »

Записки нямам много, защото ни дадоха картата за оценка на образователните потребности и ни обясняваха  точка по точка на практика как трябва да се случва всичко. Записвала съм си откъсачни думи и изрази, които са ми направили особено впечатление и съм искала да запомня задължително. Мога да ти изпратя тестовете, с които работя и инструкциите към тях. Но ти сигурно ги имаш... Бих ти пратила всичко, което имам и би ти било от полза.
А с кубчетата не работя, просто си ги имам. И имам и формулярите към тях, копирани от някъде, но не помня от къде, но не мисля, че са всички.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 12, 2014, 18:25:10 »

Малко да се посмеете - Зарко (бебето ми) захапа един USB кабел, свързан с компютъра, и компютърът изкара грешка: USB device not recognized. Хахахаха  funnytooth Оставаше и да го разпознае - Zarko 1.0 - хахаха.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #239 -: декември 12, 2014, 18:41:26 »

 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines