Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 22:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 138071 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #210 -: декември 12, 2014, 11:40:24 »

хаха свеки, като решиш ще ти дам разсад от назъбените листенца  Girl_hide funnytooth

Ех Мариола, скъса ме с тази тел мрежа, аз съм ходила само в Тетово, като малка. Направи ми впечатление че в ресторантите не се сервира алкохол и съответно обратното, в баровете няма храна. Така ли е все още?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #211 -: декември 12, 2014, 11:41:29 »

Кои фигури?

Аз повече картофите визирах като сьмнителни, отколкото смехотерапията. Тя си струва да се проучи  good А колко имам нужда и аз от един такьв курс… Добре че Марта понякога ми прави кратки бепзлатни сеанси  Wink
Сьжалявам Мариолче, ама за картофите само ти не си достатьчна за представителна извадка. Трябва да се направи изследването вьрху по-голяма група хора и да се обработят статистическите данни  funnytooth  

Иначе аз сьм навита направо и на Струмица да дойда, ама пусто нямаме кола. Никога не сьм била в Македония, а ми е на сьрце. Прадядо ми едно време оттам се е изселил.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #212 -: декември 12, 2014, 11:45:47 »

Цитат
Кои фигури?
предполагам тези пред Американския долу дето се топките или? аз за тях помислих  blum

За Струмица бих ви спретнала една национална форумска среща но пусто много е далече за момичетата от източна България

fibi Тетово е муслюмански град, напълно е възможно да не сервират алкохол по ресторантите, при нас в ресторантите винаги са сервирали алкохол, но виж в баровете храна няма, това си е бар smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #213 -: декември 12, 2014, 11:59:59 »

Какви топки бе хора? За Благоевград ли говорите или за НДК?  crazy (може и аз да се побьрквам де, нали още не сьм си починаа хубаво  Girl_hide  )
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #214 -: декември 12, 2014, 12:00:14 »

Ето тези - на свекър, свекърва, полегнала мома и наперен младоженец. Ние предимно там се снимаме и изглеждам много красиви. Пусто тук нямам да покажа снимки.


* .JPG (60.16 KB, 640x480 - видяно 167 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #215 -: декември 12, 2014, 12:08:01 »

ахаха глей какво става и аз обърках топките на НДК хахаха, бременнен мозък,  свекърва тия даже не съм ги знаела че ги има, да не би да са отското  funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #216 -: декември 12, 2014, 12:10:28 »

Аааааа, да бе знам ги тези. Аз толкова сьм свикнала с тях, че дори не ги забелязвам, вьобще не се сетих. А с топките ме разбихте хаххахаха, яко  funnytooth

Само свекс, не сьм ги знаела че това представляват. Никога всьщност не сьм ги заглеждала подробно  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #217 -: декември 12, 2014, 12:20:20 »

Хахаха, ами разгледайте ги подробно! Да сте готови за свекърви, какви снахи ще имате Wink. Аз не разбирам от изкуство, но ми са почти толкова недодялани, колкото и нашата коледна украса heart heart heart. Хич и не са стари, малкият син е сниман на 7 годинки. Винаги, когато ходим там, правим ретроспекция и измерваме кой колко и в каква посока е пораснал.
Развалена ми е клавиатурата и запетайката не чука. Няма да поправям липси, извинете ме.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: декември 12, 2014, 12:25:17 »

Ина, страшно ми е интересно всичко, което разказваш  give_rose

Свекърва, на мен винаги ми е било много странно това със смехотерапията, защото някакси не мога да си представя да се смея насила, то в определени моменти наистина ще ти стане смешно, но от това, което съм гледала, ми е по-скоро странно. Без да съм чела обаче подробности и да съм информирана по какъвто и да било начин, де.

Мариолка, бебчо кога ще се ражда, сигурно си казвала де, ама съм пропуснала  blush

В понеделник съм на коледното представление на Сиана и много, много се вълнувам  girl_in_love Вчера правиха генерална репетиция  smile Не знам дали ще ни разрешат да снимаме обаче, по-скоро не.



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #219 -: декември 12, 2014, 12:45:14 »

Чакайте да кажа първо сериозното:fibi, препоръчват ли нещо специално да правите с Изабел?
хахаха alben4ik , ами то не се знае тя защо ме кани. Аз, нали съм си вечно захилена, може за мостра да ме използва yahoo. Пак малко сериозно - убедена съм от ползата от смехотерапия. Моята леля се смее така заразително, че без да зная за какво се смее, аз също се заливам от смях. Чела съм по въпроса, че макар и изкуствено стимулирани могат да бъдат създадени усещания за щастие, по обратен път към мозъка. Хаха, малко като "ако правиш секс, пък все трябва да се сещаш, че правиш секс". funnytooth
Мариолка, то ти си с бременен мозък, ама я и аз да си призная какво направих. В бързината реших, че ме питаш, дали фигурите са с топки /тестиси/. И специално за това гледах мъжката фигура много внимателно. Викам си, е баш това да не видя blush, а уж се имам за наблюдателна. То пък за съвсем друго идела реч.
Дами, петък е, а утре е работен ден....
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: декември 12, 2014, 13:41:30 »

Извинете,че така се наблъсквам в темата,но дали някоя дама от София ходи на фитнес и дали има някакви впечатления от някой?  blush blush Ще се радвам дори и на едно мнение.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #221 -: декември 12, 2014, 13:59:23 »

alben4ik чакаме овенче на 04.04 е термина smile


Свекс ама хахах като развален телефон малко. Пфф аз почивам утре   yahoo пуснах си отпуск. Ние понеже работим с чуждестрани клиенти и те почиват уикенда няма никакъв смисъл да киснем в офиса. Работих преди години, но от скука играехме настолни игри в залата за срещи хиихи


crazynelly Иди на Зумба, потърси около теб в квартала някъде, аз много харесвам Зумбата, скачаш танцуваш, зареждаш се с позитивна енергия и си тръгваш вир вода накрая
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #222 -: декември 12, 2014, 14:03:46 »

Ина, и на мен много ми харесва какви ги разказваш за впечатленията ти и знанията. С Векслер ли работиш? Ние в методиката за обследване на образователните потребности имаме Векслер и Рейвън за интелигентност, но никой не използва първия, защото "струва кожата на задника". Дано някой ден успея да изкарам курс за него, той е много добър, всеобхватен е и си заслужава. Права си, че цифрите не винаги отразяват истинската действителност. Аз работя с хиперактивни деца, които първо, че имат нужда от постоянен контрол, допълнителни инструкции, допълнителни стимули за мотивация, а и по средата започват резултатите съвсем да се размиват, въпреки тях. Та мисълта ми е, че концентрацията и устойчивостта на вниманието нарушени ли са тестовете нито за памет, нито за интелигентност, нито за мислене, ще бъдат реални, оценяващи реално възможностите и способностите на детето. Аз за това и много харесвам интерактивните рисувателни методики, защото те наистина дават резултати, които с интервю или тест трудно могат да бъдат "намерени". Успех с тях другия семестър! smile Успя ли все пак да навлезеш в емоционалния свят на детето и какви трудности срещна?
И относно ЮЗУ-то да допълня - аз там нищичко не научих, стаж също нямах, въпреки че фигурираше в програмата. Всичко, което знам, го научих от практиката си и от това, че постоянно четях, за да мога да дам това, което искат и очакват от мен. След първата година, записах магистратура пак в ЮЗУ-то, от която, разбира се, пак нищо няма да ми е от полза, единствено дипломата.
« Последна редакция: декември 12, 2014, 14:08:26 от nadelina88 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #223 -: декември 12, 2014, 14:31:15 »

Свекърва ,последния път като бяхме в Благоевград ,мъжа ми ми ги показа тези грозни за мен паметници.Аз в ЮЗУ съм учила и така ин есъм ги забелязала ,ама по мое време повече учихме и по малко купонясвахме.
Мариолка ,ти от къде си ?
Инче,ако ходите до Македония някога с мъжа ти и минавате през Златарево ,спрете се да похапнете в ресторант Лебед в Ново село.Няма  такава вкусна кухня.
Имат си и месарница и магазин и всичко е пресно и вкусно .Ние се зареждаме с наденица и супер  вкусно сирене от Македония всеки път като ходим.Сега в хладилника имам 6 кг мешено овче и краве македонско сирене.Не знам как да кача снимки тук да видите разкошните им салати и блюда,по точно не знам как да кача снимки .
Аз имах мечта да уча логопедия или дефектология.Но на устен испит ме скъсаха,много силно "ш"-ъткам и "с"-ъскам.И не ме приеха.Майка ми беше потресена ,ама как е възможно ние сме те отгледали и не сме разбрали ,че имаш такъв дефект в говора blum.
Поради ред обстоятелства много роднини имам в Македония -скопие.Дори и един който се занимава с политика .
« Последна редакция: декември 12, 2014, 14:34:28 от juji » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #224 -: декември 12, 2014, 14:35:56 »

Свеки, въпреки че Изабел не съдействаше особено ( не искаше да седне на стола, за да започнат тестовете (показваха и 4-ри фигурки едновременно, казват името на една и тя трябва да покаже коя е), втората част дори я прекъснаха, тя просто искаше да си играе, започна да дърпа логопедистката да си играят заедно) то тя се справи блестящо, дори нас ни изненада. Изглежда че знае много повече отколкото показва.
"Резултата" и излезе 74%, минимума за Холандски дечица е 80%. Съпоставено с предният тест е с 10% горница, т.е. върви към подобрение

Взима се напредвид че деца за игра няма около нея, не ходи на градина. За сега мерки няма да се взимат, тъй като януари ще започва живот и здраве задължителната градина 4-ри дни в седмицата.

Логопедистката вярва, че Изабел ще навакса другарчетата си като започне градината януари
Следващият преглед е в края на Май

Нас ни посъветва да и говорим с кратки изречения, от по 2-3 думи и винаги да оставяме време ако иска да отговори нещо. Съответно пак 2-3 думи и пауза.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines