Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 00:14:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 133018 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 11, 2014, 15:24:21 »

Рататуй, стискам палци на твоя човек. smile И аз преди 2 месеца стисках на моя. Беше ми ужасно напрегнато. Все едно аз бях там и си чаках реда. И той какъвто е късметлия беше най-последния. Като влезе в 9 часа, та чак в 4 и 30 беше неговият ред. Важното е, че всичко мина успешно и ще остане хубавия спомен от тези години.
Като знам, че и мен това ме чака, а почти нищо не правя по въпроса. Имам да решавам много тестове и казуси, но все не остава време. Сега покрай празниците още по-малко ще ми се занимава.

Miele, това с шаферките и кумовете май е неизбежно. Не се впечатлявай много, всичко ще мине и замине.
Явно не съм разбрала, но кога е сватбата ти?

И мен днес ме ядосаха заради отпуската. Аз съм на 6 месечен изпитателен срок и имам да взимам  5 дни за тази година. Като добра душа се съгласих да си ги пусна в края на миналия месец, а всъщност да ги взема този. Днес реших все пак да попитам кога ще е възможно да си взема тези полагащи ми се дни, само че отговора не ми хареса. Понеже на 19 ми е дипломирането и със сигурност този ден няма да ме има, не знам кога ще мога да си взема останалит 4. Казаха ми, че ще видят как ще се развият нещата и после ще преценят. Е, аз колко пъти трябва да хода да питам за някакви си 5 дена?! Все едно искам да ме няма цял един месец. Оф, много се ядосах, но опитвам да се успокоявам, защото не искам да си развалям деня.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 11, 2014, 15:39:15 »

Гледам да не се ядосвам, но въпросната шаферка понякога ме вбесява. А най-досадно е когато сме цялата компания и тя почне да обеснява как ще се ожени последна, как не знам какво си и се жалва... Само да вметна, че те с нейния приятел дори още не живеят заедно и тя е една година по-малка от мен. Ние, с кумата, и обеснихме че има време, да не бърза, но не та не последна ще се омъжи... crazy

always_and_forever, сватбата е на 27.06, но съм решила каквото мога да свърша от по-рано, а поканите искаме да раздадем също раничко, че да могат хората да си направят планове, а и финансово да са подготвени ( поне някои ) че се оказа, че в другата ми компания ще има още една сватба, август обаче и там съм канена за шаферка yahoo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 11, 2014, 15:57:39 »

Страхотно! Според мен това, че си започнала с подготовката по-рано е добре, защото ще имаш време по-спокойно да организираш всичко. Също, както и ти си споменала е важно гостите да си направят сметката, а не в посления момент да има оправдания от рода, че вече имат други планове.
Абе общо взето-колкото по-рано, толкова по-добре. Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #198 -: декември 11, 2014, 22:32:42 »

Чудех се дали в тая тема да клянкам или в нашата си, ама си викам айде тази скоро ще свьрпи, пьк Мартината е нова да не я цапам  LAUGHTER

Аз сьм много доволна. Сдадохме днеска досиетата е всичко е ток. Мина изпита по английски. Хубаво написах ама всичко зависи от това колко грешки имам де, той не гледа дали хубаво си развил вьпросите, а как. За тия досиета яко ви стенках, но не ви казах всьщност колко интересни бяха.
Едното е тест за интелигентност, който правих на едно дете (всички отидохме в едно училище и всяка от нас имаше по едно дете на което направи тест). После се смята всичко и се прави анализ на детето. Беше супер яко.
А другото беше интервю с дете. Пак така, само че този пьт децата ние си ги намирахме. Трябваше да са ни непознати, ходихме у тях, интервюирахме ги и целта беше да им измькнем емоционална информация: какво обичат, защо, с кого се разбират, кьде имат евентуални проблеми и пр. Беше много трудно и сьщо супер интересно. После се прави анализ на интервюто. По какьв начин си подхванал детето и успял ли си да му измькнеш информация, ако не, защо. Ако да, аккво си научил за него, кьде са ти били трудностите. Направо супер.

Това досие за теста ми се струва, че големи глупости сьм написла и се оплаквах на Фабио, а пьк той вика: "Така ли?! Аз го прочетох и много интересно ми се видя, много хубаво, вика, си обяснила всичко, всичко разбрах"  funnytooth 


И така минаха ми двете най-големи гайлета сега мога спокойно да почна да уча за изпитите. Много ми е леко и хубаво  danceg danceg danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #199 -: декември 12, 2014, 09:18:34 »

Ина, Bravo Bravo Bravo heart heart heart
Когато си почиваш, много ще съм ти благодарна, ако дадеш малко повече информация и за теста, и за интервюто. Ще се възползвам само лично, няма да крада и да публикувам. Ще е много полезно даже да отвориш нова, специализирана тема. Нещо из нета вървят статии, които са в кръга на забавната литература, а са за сериозни неща и объркват, та има нужда от здрава мисъл.
Сега обаче празнувай с цяло сърце, полага ти се.
Ето какво намерих рано сутринта из Фб, харесано от моя позната, дипломиран дългогодишен психолог.
 
Вижте психологическото значение на необходимостта от често използваните храни:
 Ако например вътрешен глас ви казва, че трябва да се забавлявате, а вие не го послушате,ще имате силно желание за храна, която съдържа пиразин, като индийско орехче или ядки, защото пиразинът активира центъра за удоволствие в мозъка
Шоколадов сладолед - Страх, любовно разочарование, последвано от самообвиняване.
Пържени картофи - Напрежение допълнено с чувство за празнота. Чувството,че всички влакове тръгват и че би трябвало по-скоро да направим нещо и да се преместим от мъртвата точка.
Кафе - Изтощение и недостиг на енергия заради дейности, които са безсмислени или сме изплашени. Умора или разочарование от работата.
Майонеза - Безпокойство или несигурност заради това, което правим. Желание за поддръжка и ръководство.
Хляб - Несигурност и желание за утеха и успокоение.
Сладко - Желание за бягство от страшна или стресова ситуация.

Същата тази позната ме канеше много настоятелно да отида на курс по смехотерапия, както бях споделила в миналата тема. Wink Хехе, интересно ми е дали на някого някога би му се дояло примерно индийско орехче или майонеза. Или пък рано сутрин пържени картофки smile Виж, за кафето е ясно и съм съгласна с твърдението точно  сега. Ето и една чаша с горещ шоколад и канела, най- вече защото за тях нищо не пише funnytooth


* hot chocolate.jpg (30.57 KB, 500x329 - видяно 141 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #200 -: декември 12, 2014, 10:18:21 »

Какво по-точно искаш да знаеш за тестовете и интервюто?
Май тема няма да мога да отворя, защото не мисля, че ще успея да я поддьржам, а и ми лиспва още мноооого и опит и обучение. За тая работа си трябват години. Като вземеш диплома е само началото на обучението ти. Плюс това е трудно нещо, което ми го уча от месеци и не сьм свьршила, да ви го предам с няколко думи.

А иначе тестовете за интелигентност няма да са ви интересни. А и информацията не служи ако човек го няма самия тест (който струва кожата на задника както казват франсетата).

Но би ви било полезно сега се сетих да знаете, че няма тест, който да отразява истината на 100% и цифрите са нещо супер относително. Затова един добьр професионалист никога няма да каже на родител или учител, това дете има 110 QI. Това не значи абсолютно нищо, само хората после си градят фантазии отгоре. Плюс това повечето не знаят, че за QI може да се говори само ако профила е хомогенен. А сега де, как да го кажа това…. Ако… ако резултатите за всяка една от задачите не са с огромни разлики между тях. Защото ако ако на езиковите задачи има да кажем 100, а на тези за запаметяване 30 (това не невьзможен пример, но за да е по-ясно), как ще кажеш колко е интелигентно? Какво е интелигентността? Език или памет? Или бьрзина на третиране на информацията? В такьв случай с големи разлики, както беше детето с което работих аз, вече не се говори за QI, само се казва че то не може да бьде изчислено.

Истината е, че в инструкцията на теста е обяснено колко е валиден и колко процента горе-долу отразява действителността. Което обикновено е около 75% за много добьр тест. А действителността означава моментното представяне на детето т.е нещо като снимка на това какво е способно да направи то на тази дата, с този психолог, в този час на деня и в сьстоянието, което е в момента. Сами си представяте колко фактори има: изморено е днеска, или е хремаво, или му се играе с другите, а не му се правят тестове, току що е яло и му се е приспало, психолога не му е симпатичен, срамежливо е и не може да с еотпусне да отговаря на вьпросите…

Теста дава само една най-обща представа кьде горе-долу са му слабите точки и че трябва да се наблюдава там, за да се потвьрди дали наистна е така и се придружава винаги с наблюдения и интервю сьс самото дете, с родителите, с учителката и с друг тест след известно време, за да може малко да се затвьрди диагностиката.

Уж нямаше какво да кажа, пьк цяла лекция ви изнесох, ужасна сьм  blush 

ПП. Като уча вьв втория семестьр теста за човечето и семейството (рисунки) ще ви разкажа. Ще бьде по-интересно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #201 -: декември 12, 2014, 10:30:05 »

А и да добавя, че майката на всичко е критичното мислене и е много полезно човек да познава софизмите, които са начин да се извьрти логиката за заблуда на противника.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies

Всеки от нас ги използва ежедневно и се сетих да кажа това, защото точно в поста има пример за такьв (надявам се да не те засегна, това си е нормално и всеки го прави):

Ето какво намерих рано сутринта из Фб, харесано от моя позната, дипломиран дългогодишен психолог.
 

Това се казва argumentum ab autoritatem (майка ми супер много го използва) и означава накратко: щом авторитетна личност го казва, значи е истина. И веднага става очевидно, че не е така  Wink Не означава и че не е вярно, означава че информацията трябва да се хване с пинсети и да се размисли вьрху нея, евентуално да се задьлбочи ако си струва и да се провери истинността й, а не сляпо да й се вярва.

За пример, едни нобелов лауреат по медицина в една реч казва, че интелигенстността е генетична и затова белите за по-интелигентни от черните. А оттук до расизма (даже нацизма) реално има само една малка крачка. Сьщия говори и за ген на хомосескуалността. Идеята е, че вьпреки че той е открил ДНК-то, това не значи че всичко което казва автоматично е истина. И е бил серизно разкритикуван между другото на международно ниво за тези си изказвания и даже май е баннат от научните среди, ей ви тука статия за него
http://en.wikipedia.org/wiki/James_Watson
 
« Последна редакция: декември 12, 2014, 10:45:54 от inaxastra » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #202 -: декември 12, 2014, 10:31:19 »

inaxastra още колко семестара ти остават? Имаш ли реализация след това? Смисъл лесно ли ще намериш работа по специялноста? Ти си завършила в Юзу нали? И аз smile

svekarva
Цитат
Пържени картофи - Напрежение допълнено с чувство за празнота. Чувството,че всички влакове тръгват и че би трябвало по-скоро да направим нещо и да се преместим от мъртвата точка.
Това е страшно вярно за мен, не знам що съм решила че тъпча на едно място, никога не живея в настоящето все гоня влакове да не изпусна нещо и все нещо ми липсва. Пуста болна амбиция. А така ми се иска понякога да не бях амбициозна.

Довечера сме на коледно парти, като преди това ще ходим на Pre-party само мениджмънта и след това ще се присъединим на останалите. Няма да съм много издокарана тази година, по принцип съм всяка година с нова рокля, обаче тази реших че няма да купувам нещо което няма да мога да нося след това, а и за бременни няма избор за официялни дрехи...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #203 -: декември 12, 2014, 10:49:31 »

Още един семестьр тази година и ако мина селекцията още една година. За сьжаление ЮЗУ-то с нищо не ми помогна и това, което учим тука няма (почти) абсолютно нищо общо с това, което (а и както) сьм учила в Бг sad

Реализация… ми не няма. Много трудно се намира работа, тя в повечето случаи е почасова и вероятно ще работя по два дни в седмицата за 400е на месец. Но поне ще правя работата която ми харесва и която сьм искала и ще сьм си я заслужила сама. Много я искам тая диплома на й се не види, много е важна за мен.

Мариолка, вие кьде живеете, в София ли?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #204 -: декември 12, 2014, 10:59:56 »

много интересно Ина.

Всъщност точно така практикуваха при логопеда, точно вчера получихме резултатите от теста
говорят специално за състоянията на детето.
3 листа изписани за Изабел, специално пишеше че е социална, че играе с три неща едновременно, влак, къща за кукли и другото забравих. Докато четях си мислех, как е възможно за 1,5часа да ти анализират детето
Все едно си бил на психологически тест, а не при логопед.
На всички под точки казват че не могат да сложат цифра, тъй като тестовете са на базис "деца Недерляндчета- демек говорят един език", че Изабел е двуезична и т.н.

Когато беше теста, всъщност говориха и с нас, трябваше и аз да и говоря на Български, да и казвам да прави това, онова.
Мисълта ми е, че като стигнаха до мен, се оказа че аз имам друга представа за говоренето на детето ми, оказа се че аз несъзнателно я уча да говори на Холандски, Не защото не и говоря на Български, а че не наблягам на езика. Имам скрити страхове, та жената така ме разфасова, че си казах всичко

Та съм убедена че тези хора си имат и втора специалност, психология
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #205 -: декември 12, 2014, 11:11:06 »

Ина за Юзу съм съгласна, аз завърших Английска филология там, добре че си го владеех добре та не разчитах на тях, но пък от Благоевград са ми най-хубавите спомени. Не знам как е в другите университетски градове, но Благоевград е толкова хубав за студенти, левче такси, всичко е близо, центара е разкошен. Иначе да сега сме в София smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #206 -: декември 12, 2014, 11:22:28 »

Ох, така се надявах да си в Благоевград, за да се видим като си дойда. Много си ми симпатична  give_rose А как пишеш толкова хубаво на български? По-хубаво от българите…  

Иначе за другите специалности в ЮЗУ-то не знам. Аз говоря само за моя опит, защото това познавам само. Имам приятелка, която завьрши там педагогика и сега си работи в детска градина в София и е добре.

А Фиби за логопедията с права. В смисьл, че едно дете винаги се следи от различни специалисти и логопедите са в много тясна врьзка с психолозите. Работят заедно.
За теста разбира. Тестовете са валидират за всяка страна отделно, защото има разлики в населението най-вече по социално-културни причини.  Особено е валидно това за езиковите задачи. Иначе има такива, за които езика няма значение. А пьк вьпросник можеш да изпозлваш само ако е валиден за страната, в която си, иначе не. Не може да преведеш на френски примерно някакьв английски вьпросник и да работиш с него.
« Последна редакция: декември 12, 2014, 11:26:18 от inaxastra » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #207 -: декември 12, 2014, 11:27:59 »

ооо разнежних се  blush blush blush нищо де, ей го къде е Благоевград, на път към Струмица, а и не съм ходила от толкова много време да пия кафенце на центъра  heart heart heart. А пиша хубаво друг път, връщам се поправям хихи, ама езиците са ни сходни и явно нещо съм научила от филологията че нали всички предмети на английски се учат паралелно и на български  pleasantry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #208 -: декември 12, 2014, 11:28:37 »

Всеки от нас ги използва ежедневно и се сетих да кажа това, защото точно в поста има пример за такьв (надявам се да не те засегна, това си е нормално и всеки го прави):
Ти пък, да се засегна. Всичко е в кръга на шегата, пренасяме го от миналата тема. В общи линии ставаше въпрос какво ще правя след пенсия и че курсът по смехотерапия изобщо не е нужен, ако вместо да си губя времето с него копам декар земя, засадена с онова с назъбените листа. Хем пари ще печеля, хем все ще съм усмихната.
Ще се пукна от яд, че нямам време да почета препоръчаните статии сега.  Точно това исках да зная за теста, за какво служи и какво оценява. В детските теми говореше за измерване на привързаността, там също ще следя. Ще я имаш дипломата, не се съмнявам heart. Възхищавам се на всеки, завършил в чужбина и зная /макар и само покрай децата/какво ти струва. good
Мариолка, то хубаво си амбициозна, ама пържени картофки ядат ли ти се, че да проверим истинността на твърдението? Ти и да не си издокаран си си хубава! Наистина ли харесваш онези фигури на центъра на Благоевград? Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #209 -: декември 12, 2014, 11:32:59 »

ахаха аз за пържени картофки умирам, обичам ги повече от шоколад, ако мога това ще ям 24/7.

Свекърва тези фигурите са ми любими. Има един виц: какво прави македонец в центъра на Благоевград? Търси македонска мобилна мрежа. Точно там имаше най-силна македонска мрежа, и стояхме прави там с часове да говорим от македонските карти с родители, гаджета и приятели  LAUGHTER
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines