Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 00:05:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 133015 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #405 -: декември 29, 2014, 10:36:13 »

Свекс при нас пък винаги най-възрастният в семейството (без значение жена мъж) разчупва погачата и раздава на всички останали той парчетата както прецени, като задължително оставя едно парче за дома и едно за Богородица. Тази година това беше свекър ми. Разчупи, даде първо на дома и Богородица, после даде на мен - като най-малка и продължаваща рода, после на Фил , и на двете майки едновременно... Парата се падна у него smile Но пък в събота у моята приятелка парата от баницата се падна на мен - така че притеснения нямам.... Bravo smile

Добре де а твоята снаха защо не желае да идва? има ли някаква конкретна причина? Аз лично винаги се радвам да отидем на гости на свекърите (особено сега когато мирясаха и се нормализираха след сватбата, че знаете какви драми бяха) А и за мен винаги е било по-редно да отидеш у родителите на мъжа - така съм възпитана - той е главата на семейството... Въпреки , че нашите като бях малка се събираха при на майка ми  роднините, но това е по други причини (баща ми от години не говори с родителите си)... Все пак ме възпитаха че е редно празниците да си със семейството на мъжа си..
Даже преди като съм имала гаджета, винаги аз съм била на Коледа при тях (Бъдни вечер с майка ми, или половината вечер при майка ми после при тях)...

Радвам се че майките ни заровиха томахавките и сега мина една прекрасна вечеря, събрахме ги на едно място и после не сме обикаляли никого.. Екстра ни беше. Баща ми - той си е при на жена му роднините и на Коледа ми е ясно че не го виждам, така че като изключиш Бъдни вечер през цялото време бяхме свободни... и все пак... huhhuh.gif нещо се отплеснах...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #406 -: декември 29, 2014, 10:55:05 »

Брей, тая история с парата ме уби! Снахата ти колко е годишна? 3? 5?
Правим го и ние това, но за децата да не им е мьчно да плачат. Брей за голям човек да се прави не бях чула. Малко се скандализирах. Сигурно има и много положителни качества момичето, тука я оплюхме малко (не Свекьрва а останалите), ама това явно не е едно от тях де.

Като бях малка, майка все дьрпаше при техните да ходим на Коледа. И всьщност не си спомянм една година да сме били при свекьрва й. Даже и двамата зетьове на баба бяха. Не се бях замисляла честно ли е или не.

Ние като живеем в чужбина, бях решила една година при едните, една при другите. Вьпреки, че казано честно тук ми е много хубаво, защото семейството е голямо и обичам как се сьбират, и това, което прави майка му. Като малка при нас всички празници свьршваха с караница, рев и някой си трьгваше обиден или пьк баба изгонваш всички. (майка ако прочете това ще й припадне и пак щ каже, че сьм изфабрикувала спомени. Може и така да е, но това са ми спомените  pardon )
Но вьпреки, че исках да редувам с малко дете в Италия ми е по-удобно, а и ми се струва, че един ден майка като си вьрне свободата ще идва и тя с нас, защото иначе там е само тя. Абе ще видим като дойде.

Иначе аз донесох тук традицията с питката. Правя всяка година и ако някога ме мьрзи, те се сьрдят и викат, че ТРЯБВА да направя. Всички (пак по моя инициатива) казват молитвата (както правехме в Бьлгария) и после свекьра като най-вьзрастен я чупи. Тая година парата се падна на него. Много се зарадвах, защото зслужава. Но той я мушна на Марта, защото е ДЕТЕ  girl_wink

А тоя коледен филм снощи направо ме размаза от кеф. Вьпреки, че чаках до 00:20 да се зареди от vbox-а. Беше страхотен  heart Те и по телевизията са го давали тук, на Бьдни вечер ама кой да знае. Така ме отпусна, че забравих и университет и изпити, и за пьрви пьт си спах сладко, сладко без нито едно сьбуждане.

И като гледах пейзажа през прозореца си виках, бре тая Англия колко прилича пейзажа на Благоевград (едни хьлмове с дьрвета) и викам накрая я да видя кьде е сниман, в кой замьк, че беше много красив замька, а той сниман в Румьния  pardon
Па тая сутрин се оказа че Фабио даже е бил в него и го е разглеждал (нали всяка година има семинари в Румьния), но понеже на него думите комуникация и споделяне не са му много познати, просто никога не се е сетил д аразкаже за това  pardon
« Последна редакция: декември 29, 2014, 11:01:47 от inaxastra » Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #407 -: декември 29, 2014, 10:57:23 »

 Привет и от мен!
Ха, ха, свекърва и при нас имаше голямо търсене на паричката. От самото начало е била при майка ми, но скрита под кората и малко невидима на първо четене. По моя инициатива имахме и втора питка с уверността, че този път нещо ще се падне и на мен (никога досега не се е случвало). Е, и този път не стана. Аз я разчупвах, правих какви ли не комбинации и пак отиде при майка ми.  smile
Миленката, весело изкарване в красивата Будапеща!
Ина, радвам се, че си се разтоварила с филмчето. Може да е сладникава колекцията, но действа отпускащо.
Аз трябва да се организирам днес и да събера багажа  за Солун, но хич нямам настроение с тези прогнози за времето. Емо Чолаков от два дни повтаря "стойте си в къщи" и ми действа депресиращо.
Еми, диемския филм вчера  беше много слаб, даже прекалено.
Хайде, хубав ден и дано да ми дойде музата!
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: декември 29, 2014, 11:48:47 »

Добро утро и от мен  smile

И аз си го свалих тоя филм, че много го похвалихте, реших и аз да го гледам  smile

Ние пък имахме гаф с паричката  smile Мацката, дето прави питката, направила най-напред всички парченца завити като кифлички предварително и пъхнала паричката в едно от тях. После като започнала да ги реди в тавата видяла, че доста ще и останат, че и била малка тавата, ама хич не и дошло на ум, че парата може да остане в някое от парчетата, които не е сложила и се сети чак вечерта, като заговорихме за това  pardon После се шегувахме, че е направила така, за да може парата да остане в техния дом  smile smile
Така че пари тая година не ни се паднаха, но пък от късметите от баницата на Данчо му се падна здраве, на Сиана - пътешествия (очертават ни се такива), на Елена - любов ("много бичам мама, бов моя"), а на мен, съвсем на място - нова работа!  smile Много сме доволни всички от късметите си  smile

Ние като сме в България много често ходим при свекърите ми, даже мъжа ми като го няма пак ходим с децата и спим при тях. Но сме от един град де, което много улеснява нещата. Когато сме там за някой празник, винаги се събираме заедно двете семейства, но засега повече се е случвало за Великден, за Коледа отдавна не сме си ходили. Даже като ни няма там, те винаги се събират заедно за рождените дни на децата и си пускаме скайп и си говорим всички заедно  smile Не е редно да се пренебрегва семейството на мъжа, колкото е важно едното, толкова и другото  smile

Хубав ден ви пожелавам, ние излизаме на разходка, отвън е слънчево и .... студенооо  cold
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #409 -: декември 29, 2014, 12:43:25 »

Миленка, просто хората са различни...Ти се радваш, но на нея може да и се иска да си е при мама и при татко. Тя е от хората, лудо влюбени в Коледа и коледните чудеса, а ние не се "префантосваме" толкова. Баба ми ни събираше по Коледа /по стар стил, че иначе беше забранено/ и спазвахме всички коледарски традиции, като пеене на песни и наричания. Имаме запазени песнопойки със събирани от нейния свекър песни и традиции...В семейството на съпруга ми пък са силно вярващи и са спазвали и присъствали на църковните празненства, също забранени по онова време. Мисля, че тя иска да празнува по американски, така и харесва. Сигурно иска и да живее като тях, с по- различни от на българите патриархални взаимоотношения. В крайна сметка, така и трябва, те живеят там, не тук. В никакъв случай не го прави за да ме дразни, или защото не ме уважава smile
По повод коледните филми - немски филм, при цялото ми уважение към тази нация + фактът, че съм немски възпитаник, просто няма хубав. Аз ги гледам, защото са красиви -снимани са на красиви места, тоалетите им са красиви, всичко е подредено и натъкмено. И аз не бях гледала Снежна Коледа, ама този пък и нищо красиво нямаше Wink
Няма как да не съм гледала и този със замъка и принцесата. Ама в момента не се сещам кой е...Охо, доста хора са се включили, че аз писах и трябваше да ставам да готвя.
Ние /мъжът ми и децата/ ходехме при свекърите предимно по Великден и през лятото. Те нямаха течаща вода вкъщи и тоалетната им беше вън, та не ставаше за малки деца. Пък и тогава 24-ти беше работен ден, та не си струваше да бием два дни път. Но основната причина беше, че девер ми, като живеещи по- близко, ходеха там. Ставаше голямо пренаселване, отопляваха се само 2 стаи и просто не беше удобно. Били сме там 4 пъти, но си имаме достатъчно спомени от битов характер, чеда се смеем сега.
Ина, на 33 става през февруари.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #410 -: декември 29, 2014, 15:26:59 »

Ох, много красив филм! Свърших я и аз тази работа....
Почвам да оказвам съдействие за събиране на багаж и тръпнеща от проклетия се чудя дали утре да пътувам до София и да се срещна на аерогарата със сватовете crazy. Там проблемът ми е, че те много реват, а аз при силна емоция сълза не отронвам,  но за сметка на това се отводнявам чрез отделителната система...Пък и не искам да тревожа децата, че видите ли, съдирам се от рев, не си отивайте...Освен да ми се наложи пак спешно да съм на работа blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #411 -: декември 29, 2014, 15:58:27 »

Пак от старата тема с вицове, специален поздрав за Свекьрва  funnytooth

Родителите се върнали неочаквано вкъщи и заварили сина си в леглото с непознато момиче.
    "Не можаха ли да се приберат пет минути по-късно" - подразнил се синът.
    "Сега ще го накарат да се ожени за мен" - помислило си момичето.
    "О, синът вече е пораснал! Време е да му купя мотор" - решил бащата.
    "Боже мой, каква поза е заела - ще ми измъчи момчето!" - притеснила се майката.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #412 -: декември 29, 2014, 16:16:18 »

 funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #413 -: декември 30, 2014, 01:15:35 »

Ей сега свьрших да гледам "Ваканцията".
Бе то много хубаво било в света на нормалните хора, кьдето има телевизия и филми. Аз може би затова сьм се побьркала, защото сьм се отцепила оттам  girl_haha
Супер беше филма. И Джьд Лоу е един пьт  heart heart heart Обичам го още от "Гатака". Изплакнах око...

Добре че има добри хора тука да ме вьрнат в правия пьт  good Бях забравила какво е… Почти се замислих дали да не си купим телевизор.
А Марта не може да й схване логиката на телевизията. Поне разбра, че филмите ги дават не когато ние си поискаме, а в определен час. И горката цяла вечер чакала да стане 9:15, за да гледа Рапунцел. А ние вьобще не се бяхме усетили, че тя явно е решила, че всяка вечер го дават  girl_haha

Хем ми стана много смешно, хем ми стана мьчно като си дадох сметка, че затова сто пьти ходи до кухнята да види кьде е стрелката (запомнила, че стрелката трябва да е на 3) и как се развьлнува като видя, че дошьл часа: "Бьрзо, бьрзо, почва !!"
Милото ми дете…  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #414 -: декември 30, 2014, 07:15:32 »

Ох, аз също го гледах по късните нощи. Това вече е филм...Принцеса за Коледа ми е прекалено блудкав, но поне е красив. Хехе, телевизията е основателна причина децата да научат часовника.
На племенника не му дават да гледа, че и родителите му покрай него не смеят и новините да си пуснат.
Аз на фирмените дечица им пуснах коледния епизод на Маша и мечокът. Да видиш как се хилят Маша като чупи играчките на елхата в началото...После, когато дойде поучителната част, просто загубиха интерес. Верно, те бяха момченца, но не вярвам да има особена разлика. Не зная, вероятно трябва да се гледат заедно с децата и да им се обяснява - виж, мечокът колко е разочарован, виж сега как е доволен....Което предполага родителите предварително да са гледали всичко. Абе, едно време си беше добре - нищо за гледане по телевизията за деца, само Сънчо. Сега канали и канали....
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: декември 30, 2014, 09:19:03 »

Добро утро, мили мои!
Нямам време да изчета всичко, обаче вчера много ме зарадваха с два годежа, първо една приятелка /която по-рано през годината загуби бебето си/, мъжът й който не искаше да се жени се е престрашил и тя ще ми е първата булка догодина. Втората сватба ще е на брата на ММ, въпреки че той отдава ми беше казал за намеренията си вече е официално.
Сега и да се поолача да ми се посмеете- още не знаем къде ще сме и какво ще правим на НГ, и да знам че е утре  blush Довечера ще си видим с кумовете и дано измислим нещо заедно!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: декември 30, 2014, 09:23:08 »

Свекърва, ще ме извиняваш, но снаха ти е много невъзпитана. Няма лошо да иска приказна Коледа, но нищо няма да и стане ако дойде за ден. А и живеете в Пловдив, а не в някое място дето има 5 жители на кръст. Разбирам това, че е привързана, но ако толкова държи на родителите си, защо не настоява сина ти да е повече време с вас. Виж него го разбирам, той ясно осъзнава, че ти проблем няма да направиш, а на нея ще и гледа киселата физиономия цяла година.
Ние празниците изкарваме повече при свекърите, защото рядко ходим. Докато при нашите, особено сега с детето, сме всеки уикенд. На Бъдни вечер сме семейно, преди само двамата, сега тримата. Драми не е имало. Още в началото седнах и  казах, че няма да обикалям родите, редувайки ги, защото накрая все някой ще е сърдит. Нямах против и всеки да си кара с родителите (това преди да се омъжа). Но като цяло моето семейство по би се оплакало, че по празниците не седим с дни при тях.
Извинявам се, че изказвам и аз мнение, но много се ядосах. Кой знае каква свекърва ще съм  tease
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: декември 30, 2014, 09:32:17 »

Аз особено като гледам и прогнозата за времето - определено не ми се мърда от нас по Нова година.  blush
То не че има и как в момента, де, но това е друг въпрос.  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: декември 30, 2014, 10:49:19 »

Ваканцията е прекрасен филм, истински реално "романтичен" .
Като приключа с турското кино, почвам Северното кино- там също са от моя тип "романтика" или реалтика, както аз й викам  pleasantry pardon
Прекрасен ден на всички smile !
MRs, наминавай по -често smile !
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #419 -: декември 30, 2014, 10:57:35 »

Принцесата е детски. Много си е хубав даже.

Аз сьм вьзхитена. Намерих си лекарството за сьн  yahoo yahoo yahoo Тази нощ не сьм ставала даже за п..ш. От … щях да кажа месеци, но може би е повече от година, не сьм спала на един дьх.  danceg danceg danceg

Тук вали сняг и е супер  heart heart heart
Надявам се да натрупа. Фабио сега ще иде да купи на Марта едни ботушки. Тя е на седмото небе и сега пяхме "Летим и се вьртим" и чак се изненадах много, че е запомнила целия текст от-до. Често ме смайва с някоя песен…

Много хубав и топьл ден на всички. Друго си е като се наспи човек, направо сьм в настроение  yahoo yahoo yahoo
Тонина, благодарение на тебе  give_rose

Давайте, всеки да си казва романтичните филми, помогнете на сьфорумка да спи !!  Girl_hide  Wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines