Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:05:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 138171 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #390 -: декември 27, 2014, 16:30:00 »

Не, само 4 дена са. Вьв Франция има бая повече ваканции от талянците.

При вас какво стана? Снахата мерна ли се?

За ядене не знам, но определено се чувствам по-умна  funnytooth Така да се каже подула сьм се от интелектуална храна  lol
Не че някой го интересува, ама за всеки случай да ви кажа, че в Уикипедия има много яки 3D анимации на всички части на мозька и е чак удоволствие да ги гледа човек. От тоя род:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Hippocampe_(cerveau)#mediaviewer/File:Hippocampus.gif
« Последна редакция: декември 27, 2014, 16:40:49 от inaxastra » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #391 -: декември 27, 2014, 19:36:22 »

хехе, наистина голям кеф good Врътнах едно две черепчета, ама нямам време сега.
Не, снахата няма да се мярка в Пловдив. Миналата Коледа беше за 2-3 часа, през лятото аз ходих да я видя за 2-3 часа в София. Може да се засечем пак на аерогарата и това ще ни е за тази година. По Коледа си говорихме със съседката и от 20 общи познати семейства 18 бяха с родителите по женска линия. Няма да развалям статистиката сега Wink. Не зная, както и да въртя и суча, не се получава....Сега ми е все тая, но ако има дете, сигурно ще ми е много криво. Вероятно пак няма да съм изключение, няма да го мисля още.
Нещо, което много ме радва е, че синовете, когато са тук в последните години търсят много вторите си братовчеди. С първите държат връзка, но са всички извън страната. С една дума, преоткриват се и полека- лека стигат до извода, че кръвта вода не става. Родителите ни и ние сме си близки, дори и да не се виждаме често. Нека и те се имат.
Шегата на страна, купих си цяло пакетче мляно индийско орехче. Слагам си сутрин в кафето, да ми действа по обратен път Wink. И ми харесва, даже повече от канела smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #392 -: декември 27, 2014, 21:00:09 »

Свекърва, никога не съм опитвала кафе с индийско орехче. Трябва да пробвам. Даже не знам дали познавам вкуса на тази подправка. Уффф, като чета колко често се виждате със снахата и мен започна да ме гризе съвестта. Виждаме се със свекърите само един път в годината за ден-два. Бяхме им на гости за Великден. Знам, че не е хубаво, но... pardon  По скайп обаче сме по-активни  Wink
Ина, чакаме отзиви за театралната вечер. Сигурна съм, че Марта ще е очарована.
Сега за филмовия ми "маратон". Само не си мислете, че става дума за "висока, художествена стойност" . Не.
Гледам до болка познати, стари филмчета, които съчетани с любимия ми удобен диван, чаша топъл шоколад и мигащите лампички от елхата, ми действат супер разтоварващо. Ето няколко:    "Чудо на 34-та улица", "Принцеса за коледа", "Бавачка за коледа", "Ваканцията" (много любим), "Стачка за коледа", естествено "класиката" "Сам в къщи"  1 и 2,  "Наистина любов" . Мъжът ми много ми се чуди на тази "традиция" и смята, че ги знам наизуст, но на мен ми е много, много приятно.  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #393 -: декември 27, 2014, 21:51:03 »

Аз точно за такива филми питах  good Половината (всьщност повечето) не сьм ги чула. Сега ще си ги запиша.

Иначе сьм много зле. Гледам Свекьрва писала "Врьтнах няколко охлювчета". Викам бре какви са сега тези охлювчета…  crazy И се врьщам да чета по темата, никьде нищо. Пак чета Свекьрвата пак виждам "охлювчета". Чак на трето четене установих, че не било охлювчета, а черепчета  funnytooth Дет се вика, не били компютри, а компоти…  lol

Айде за театралната вечер ще ви разкажа утре  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #394 -: декември 27, 2014, 22:09:17 »

Иначе ние ходим много повече при свекьрите по практични причини: по-евтино ни струва, по-близо е и се стига по-лесно и има по-добри физически условия.

А когато си идваме в Бг, задьлжително ходя и при двамата наши, които са разведени. Преди пьтувах специално, за да видя и приятелите, но с детео не мога повече. А и реално ние никога не си почиваме, просто цялото време което имаме го бием в пьт и все на притеснено да спиш, ядеш и …, не е като да си си дома. Ето тая година Фабио идва за 9 дена. 7 без пьтуването. 2 при майка, 2 при татко и за нашето лично удоволствие и почивка 3. Т.е си разказваме играта, за да направим удоволствие на другите.

Айде лека нощ, с хиляди мрьнканици успях да изкрьнкам едно гледане в леглото на Little Miss Sunshine  Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: декември 28, 2014, 10:40:43 »

Моят филмов маратон, ич не е маратон, ама бавно ми върви съвременното турско кино. Уютно ми е, мрачно, красиво, но мудно се гледа. Сега съм на Зимен сън, той е три часа. хахаха
Ние тази година при един роднина не стъпихме, както и ви обещах предварително pardon , просто нямам сили да живея насила вече и заради удоволствието им, просто не мога.
Баба ми ми е задължение и ми е приятно, нея не я броя, щото си ходя всяка седмица по наложителност.

Айде, аз отивам на коледен фитнес tease, поне това да свърша, че последните дни съм мърда пълна, само стоя и гледам в една точка.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #396 -: декември 28, 2014, 14:11:44 »

Хоп, привет! smile
 Не знам дали Свекърва ще се включи неделно, но днес си купих мляно, индийско орехче и смятам да опитам "нейното" кафе след малко smile Аз пия много късо еспресо и прочетох, че трябва да сложа от подправката направо в цедката, а не примерно да си "посоля" вече готовото кафе както си мислех в началото  blush
Еми, хубаво е, че си имаш баба... Моите баби и дядовци си отидоха много рано, когато бях малка и спомените ми не са много,  но  и досега ми топлят сърчицето... Така че радвайте си се една на друга.
След малко по тв почва някакъв немски филм "Много снежна Коледа" (май негледан от мен, да не повярва човек), така че се засилвам  Wink
Хубав следобед!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #397 -: декември 28, 2014, 19:41:36 »

Това, че се слага в цедката и аз не го знаех. Пила съм в Старбъкс кафета, там е като канелата и ванилията, в шишенце и се ръси, точно "посолява се". Утре ще опитам да го направя по другия начин. Сега вече се чудя дали онова по кафетата не е обработено. За мен има добър аромат и така. Едно време баба ми го употребяваше често при готвене и за разни сладкиши. Обаче звучи много екзотично, нали? smile
emmmmmy, аз не кипя от удоволствие, когато снахата идва...Смятам обаче, че е в реда на доброто възпитание да дойде със съпруга си за два часа един път в годината.  Поне за радост на майка ми, която не може да отиде и да я види и само пита и разпитва. Нямам намерение да я променям, но и аз няма да се нагодя на тази възраст към нейните схващания. Иначе при нас имат повече от добри условия, разполагат със самостоятелен малък апартамент в близост до нашето жилище. Но можеше и още по- лошо да е, доволна съм и на това.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #398 -: декември 28, 2014, 20:26:28 »

Смятам обаче, че е в реда на доброто възпитание да дойде със съпруга си за два часа един път в годината…

Да, много сьм сьгласна с тебе. Какви са й схващанията, че не го прави?  crazy

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #399 -: декември 28, 2014, 21:05:00 »

Не мога да не споделя с вас един от вицовете, вече публикувани в нашия форум, ама кой ти чете старите теми  Wink Та:

Jingle Bells, Jingle Bells... Весело време е, идва Коледа. Особено за Санта Клаус: мисис Клаус отново прегори коледния пудинг, джуджетата искат извънредни и отказват да правят играчки, а еленчетата така се натряскаха по обяд, че потрошиха шейната. Санта си скубе брадата със злоба:
- Вече настана Коледа, а подаръците не са готови, пудингът е в кофата, а ония рогати алкохолици даже и с топ не можеш да ги събудиш!!! И къде се шляе Малкият Ангел? Преди три часа го изпратих за елха!!!
Отваря се вратата и влиза Малкият Ангел:
- Дядка, къде да я наврем сега тая елха?
От тогава в някои страни има традиция на върха на елхата да се слага малък ангел.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #400 -: декември 28, 2014, 21:40:31 »

 funnytooth И ще пита, а?
Аз им хвърлям по едно око, ама старите не съм гледала good
Гледам "Последният пенсионерски запой", но вече ми писна и май ще сменям заниманието Wink Благодаря за идеята heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: декември 28, 2014, 22:35:03 »

Свекс, аз въобще не подигнах темата в тон ,че снахата не тр да идва при вас. Вие сте в различни страни, редно е да намине,а в моя случай, моята "свекърва" я засичам по други поводи през годината и никога не отказвам да се мерна,даже карам мъжа ми сам да ходи, ей така, да я види.

аз съм ти споделяла, според мен , това на твоята, е крайно невъзпитано, ама да не ти сипваме сол в раната.. си трая.
аз немски диемски филми нещо не толерирам, предразполагат ме да вярвам временно в неща, които поне в моя живот, доказано не ми се случват като чудеса smile
аз гледам по хбо Капитан Америка, с едно око.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #402 -: декември 28, 2014, 23:15:48 »

Тонина, в момента гледам "Принцеса за Коледа" и е направо супер  girl_in_love
Благодаря ти много за пистите. Най-после разбрах какво е коледен филм (аз сьм малко асоциална  pardon  blush ). Лиспва ми само горещия шоколад.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #403 -: декември 29, 2014, 10:10:30 »

Хайде и аз да се включа следпразнично и преди пътуване smile
Чета че всички сте си починали що годе което много ме радва...

Ние с мечо общо взето тези почивни дни ги изкарахме в зимен сън хахах Никъде не сме излизали  освен на бъдни вечер при свекърите заедно с майка ми и в събота при моята приятелка на обяд.. През цялото останало време - мечо игра на плешстейшън (радва му се като малко дете Bravo), аз си наваксвах сериалите, двамата заедно гледахме филми и се пръснахме да си угаждаме на всякаква храна. Дребни нещица, не толкова готвено колкото курабийки, плодове, салати, чипсове, палачинки и тн и тн и тн.... Torte
Да си призная имахме нужда... Такъв мързел от години не бяхме правили smile

Иначе за филмите - този "Принцеса за Коледа" не съм го гледала, ама ми хванахте вниманието - ще го видим smile От коледните филми нищо не сме гледали тази година - радвахме се и си наваксвахме на това че отново имаме лаптоп (това уж е моя подарък за Коледа, ама реално той си е и за двама ни - нали моя лаптоп сдаде багажа)

Утре сутрин заминаваме за Будапеща - тъкмо ще избягаме от студа - чета че тук ще паднат температурите до -18 а в Унгария го дават -4 на Нова Година, което мисля че ще е супер.Нямам търпение вече smile
А вие? Къде ще посрещате Новата Година?


Чакай че забравих да попитам - едната вечер кумовете ни бяха на гости, добре се държаха, почва вече да ни разминава беса от сватбата. Подариха ни много хубав подарък - чаши за вино (от които определено имахме нужда, защото от 3 години се каним да си купим) от кристално стъкло.
Много хубав и скъп подарък. Проблемът ? Ние забравихме да им купим подарък blush по-точно купихме им коледен свещник, но съвсем скромен - не очаквахме такъв подарък от тях... като разменихме подаръците и видяхме те какво са ни взели, се измъкнахме че сме забравили техния  голям подарък у свекърите, а този свещник е малкия подарък blush Та въпроса ми е  - какво да им купим, което да допълни свещника и горе долу да изравни подаръците??? Искахме нещо за дома да им вземем (че те мислят да заживяват заедно след НГ) обаче какво да бъде то???? HELP
« Последна редакция: декември 29, 2014, 10:26:40 от milenkata » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #404 -: декември 29, 2014, 10:20:59 »

Привет!
Аз днес съм щастлива - хората работят, аз се протягам пред телевизора с лаптоп в ръка и котка на скута smile отработих си го, когато другите почиваха.
Еми, наистина моето изказване е като упрек, но нещо ме бяха прихванали лудите, та съм го приела твърде лично. Сега ми звучи даже като мъдър съвет, да не се насилвам да живея по схващанията на някого, за да е щастлив. Хаха, какво да ви кажа...Значи, при сватовете питката с парата не се разчупвала от най-възрастната жена в семейството, а всеки сам си чупел парче по ред на възрастен към млад. Снаха ми е най- младата, ще рече, последна. Няма лошо, обаче,...всички преди нея били инструктирани кое парче е с парата и да не го взимат funnytooth Е, туй не бих го направила, признавам си. smile. Да не говорим колко пък ми е будала синът, как можа да помяса на баща си blush. Ако някой на мен ми беше казал къде е парата, честна дума, първа щях да си отчупя парчето, Ако и да не съм най- възрастна. funnytooth Е, как да дойде тогава на Бъдни Вечер в Пловдив? То, при нас също беше интересно с тази пара. Wink. Майка ми я разчупи и аз и съпругът почнахме да търсим, ама - няма. Тръгнах да проверявам дали има в парчетата, наречени на къщата и на Св.Богородица и на двамата сина -пак няма. Пък зная, че съм сложила пара, аз правих питката. След мен съпругът направо разпарчоса всичко на дребни трохи и веднага ме обвини в старческо слабоумие smile. Тъкмо се понадигнах да изнеса гневна защитна реч и майка ми започна да ми прави тайни знаци. Парата се паднала на нея, ама тя не я искала и чакала удобен момент да я бутна в парчето на мъжа ми....Така де, следващата година нас двете ще ни храни държавата, живот и здраве, а той ще е единственият, дето ще работи. Пък той да вземе да и осуети намеренията, като направи всичко буквално на трохи за гълъбите funnytooth Да се смееш ли, да плачеш ли.....
Ей сега слагам коледните картички на дечицата от фирмата. Майките много се зарадваха на идеята с отпечатъците.


*  актуализирани2.jpg (40.49 KB, 720x405 - видяно 202 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines