Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:48:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 131537 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #300 -: декември 18, 2014, 14:39:51 »

Мен днес мързела ме е обвзел, остава още един ден до края на работната година, едвам събирам сили. Всичко съм прехвърлила за догодина, това за тази година е свършено. Исках много да не уволня никой декември ама се наложи. Остана само утре да изпием с шефовете по чаша шампанско и да си пожелаем успех! ММ горкия обаче не уцели,  последния момент се наложи да си  откаже отпуската

Ядосана съм на новите съседи. Асансьора ни е спрян защото някоя съседка решила да се обади да дойдат за проверка. От производителя липсва часта която спира асансьора от претоварване и всички го знаеха това и внимаваха докато домоуправителя комуникираше с фирмата производител за часта , но дошли от инспекцията и казали веднага да се спира. И сега няма асансьор, хайде ние сме на 4 етаж но има хора на 8ми етаж с бебета и колички. Амън от отчаяни всезнаещи борещи се за правата съпруги. Сега хората по празниците ще мъкнат торби до горе. Сигурно е някоя от 1-я етаж...!

menyanthe не мога и да си представя какво приключение е било с две деца на толкова дълъг път

svekarva кой ти идва на гости големия или малкия?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #301 -: декември 18, 2014, 14:53:44 »

Големият. Малкият не може, трябва да започне работа през януари и тогава ще му подновят визата.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #302 -: декември 18, 2014, 14:58:09 »

Здравейте и от мен smile Аз днес купих на Фил подаръка за Коледа, с оглед на това че скоро ще има  с кой да го споделя smile Нали си ми е едно голямо дете - купих му Плейстейшън 4 + една игра... Мрънка за това от 1 година, но понеже аз не понасям игри и затова мрънка само на приятели... Даже беше малко разочарован, че кумовете ни подариха дигитална рамка за снимки и фотопринтер вместо плейстейшън... huhhuh.gif Реших  - какво пък...  tease
На мен нали ми изгоря лаптопа, та подаръка от него ще ми е нов лаптоп и затова реших да го изненадам, с риск да ме убие - той ми е от типа хора , които за другите ще дадат много пари, но за тях да се харчат пари е видиш ли грешно... Ще ме убие като разбере какво съм му купила, защото знае колко струва (макар че на изплащане го взех) smile Да видим каква ще е реакцията хаха

Още нямам идея за подарък на свекърите nea Хем ми се иска да е нещо по- така, хем нямам идея какво......

Мариолка тези съседки винаги са на 1вия етаж и винаги са зли, досадни и знаят всичко. В повечето случаи или са изкуфели бабки, отдавна погребали съпрузите си или са стари моми на около 40-50 , които мразят млади семейства.....
В нашия блок и викаме Кукувицата - тя е точно под нас, от втория тип... beating 5 пъти се качва до нас да ми каже Фил да ходел по-тихо че и пречи, да сме  си преместели леглото и дивана, защото много шумно сядаме/лежим , да не сме си били тупали покривката през прозореца, ако може и телевизия да не гледаме , защото не знам какво си... Една събота с Фил нещо се сдърпахме сутринта към 11.00 примерно и тая се качи да ни направи забележка че хората в събота си почивали и тя не била длъжна да ни слуша Oh my ... crazy (ние за 5 мин. се скарахме и даже не сме си викали, а и така да е правилото за шум е между 14.00 и 16.00). Полиция вика за всеки шум 1 минута след 22.00ч - включително на мача на Кубрат Пулев. Беше казала на полицаите, че сме 30 души  у нас и че музиката е много силна и че много силно си говорим и тя не можела да спи.... crazy crazy crazy Най-малкото бяхме 4ма човека (ние и кумовете) и гледахме мача на Кубрат и даже телевизора не беше толкова увеличен.... Полицаите гледаха като гръмнати като дойдоха..... Да не говорим че скромния ни апартамент побира не повече от 8 души.....
Да не говорим че целия блок я мрази, защото не може да паркира и като спре пред блока, така спира че никой не може да паркира около нея и в резултат около 5 коли няма как да паркират - не ме питайте как го прави  nea наистина нямам идея но блокира всички... Заплашва всички , които сме под наем , че щяла да ни изсели от блока заради това или онова провинение... crazy crazy crazy crazy crazy crazy
Да не продължавам, че много се отплеснах..

inaxastra и menyanthe направо ви се възхищавам на смелостта smile good

svekarva - малкият ли беше тоз високия?
« Последна редакция: декември 18, 2014, 14:59:53 от milenkata » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #303 -: декември 18, 2014, 15:36:37 »

Да, малкият е по- висок. Големият е 190, но това е сравнително нормално Wink.
Защо на мен все ми се случва.....
Онази дама, за която се оплаквах, я наказахме с две дисциплинарни и тя си подаде молбата. Сега търсим нов човек, но селото е малко и няма кого, освен кмета да назначим. Ама и той не става, конфликтен бил. Та днес ми се обади от съседното село една кандидатка. Много се зарадвах, жената има опит и е била в майчинство за второ дете до преди месец. После я съкратили и сега си търси работа. Обаче....казва се Матка Спиртова. Хайде, на баджа и ще напишем само М., ама как да назначиш човек с фамилия Спиртова? Предната беше крадливичка и лъжливичка, тази ако си пийва crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: декември 18, 2014, 15:37:27 »

Мариола, дано скоро да ви оправят асансьора!
Миленка, тая вашата е опасна! Ама, стига де не сме всички от първите етажи лоши  blum, а знаете ли колко е гадно да си на първия етаж в нисък блок  sad , не можеш да оставиш прозореца отворен, трябва да е остъклено и да няма балкон /след като аз се прибирах от балкона и ни обраха без проблеми/, прозорците са вечно мръсни, от улицата всичко се вижда и още куп гадости.
Хубав подарък си избрала за мъжо ти и аз преди няколко години подарих това на ММ и се смазвахме да играем. На свекърите ти, ако са ви готови снимките направете им една красива фото книга от сватбата /с повечко снимки с вас и тях/ и още нещо им вземете в допълнение.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #305 -: декември 18, 2014, 15:41:21 »

ratatui oще нямаме всички снимки от сватбата, имаме само предварителна селекция, но ако Гого прати днес или утре снимки може да се възползвам от съвета ти smile

Свекс - ти ме разсмя като за няколко седмици напред, както казва панди... Ти сериозно ли тази се казва Матка? Айде фамилията се прежалва, но Матка? Oh my ... горката женица funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth :funny:чудя се на кой са я кръстили?

 Тва като Ташко  на дедо си Хуйбен... Не се базикам реални имена са на реални хора от моето село
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #306 -: декември 18, 2014, 15:58:02 »

svekarva, лелелелелеее МАТКА!!!  shok А дори сега й е свършило майчинството, сигурно е младо момиче. Какви ексцентрични родители!!!

milenkata, вашата съседка също е доста забавна, но само за четене, предполагам.  Tc
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #307 -: декември 18, 2014, 16:33:21 »

Хаха, да ужас! Ама по хасковския край има много Матки - от Стаматка, та галено Матка. На моята етърва бабата се казва така, но нея я кръстили Марияна, само буквичката. Има и Матьо и Мата. То оттам е и приказката Мата - Космата.  Wink.
Аз имах едно гадже, майка му се казваше Цаца. Е, как да не си плюеш на петите и да бягаш?
Миленка, тоз Ташко ни е ли на дядо си Мъдьо кръстен? Щото и името Мъдьо е съществувало по списъците от едно време.
Нашата съседка пък е природозащитничка и животнозащитничка. Не дава листо да откъсна от дървото, дето ми влиза в терасата. Един път котката се замотала покрай майка ми и останала забравена на терасата. Сигурно е мяукала, та после разправяше на всички как тормозим горкото животно и искаше да казва на някакво дружество да ме линчуват. Същата следи зорко за опазването на тишина от 2 до 4 следобед. Майсторите, дето ни циклеха паркета през лятото, се бяха побъркали от нея.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: декември 18, 2014, 17:00:49 »

Горкото момиче, с това име! Аз искрено й съчувствам, защото и моето е едно  cray cray cray , нашите не можаха с нормално име да кръстят и през годините съм отнесла много подигравки, даже исках да си го сменям, ама ми казаха че е адски сложна процедурата.
А съседите са страшно нещо, ние сега правим ремонт в апартамента на патето и бивша не наемателка /която се премести в съседния апартамент/, ходила да прави забележка на майсторите, че шкурили стените /което не е силен звук/, ама тя си е дива селянка, за пример не искаше да слагат дръжки на прозорците, защото 10 годишния й син можело да отвори и да падне от прозореца  shok
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #309 -: декември 18, 2014, 17:06:48 »

ахахаха за Мъдьо не знам не го бях чувала, у наше село е на Хуйбен. Ташко е мой набор някъде - горкото момче...

Тва са брутални случаи с имената - тея хора мислят ли въобщеееее хахахахахахх funnytooth funnytooth

И твоята съседка звучи "забавна" , как пък все такива си нямат друга работа освен да следят другите и да ги дразнят

не искаше да слагат дръжки на прозорците, защото 10 годишния й син можело да отвори и да падне от прозореца  shok
shok shok shok shok Шоооок...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #310 -: декември 18, 2014, 17:59:11 »

Аааааа, Мата-Космата не е от там  blum Тя е от оня филм "Ланс Линк Тайния Агент", по-дьртичките ще се сетят  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #311 -: декември 18, 2014, 18:25:56 »

Да, то за едни маймуни ли ставаше въпрос в този филм? Хаха, сигурно е станало обратното - от филма на Матите да им викат Космати, не съм се замисляла. Но има доста Мати, де.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #312 -: декември 18, 2014, 18:36:46 »

Точно да  good

Тя Мата вьв филма в оригинал се казва Mata Hairi - игра на думи от Мата Хари и Мата Космата. Добре, че заговорихте за това, та ме сетихте за тоя филм. Намерих два епизода на Бг в vbox и сега ще го пусна на Марта  danceg
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: декември 19, 2014, 12:35:01 »

Много е весело в темата днес  funnytooth

svekarva, наистина не знам как все на теб ти се случват едни истории  funnytooth funnytooth funnytooth Оспасна работа си е това с имената. Дядо ми е имал сестра, дето той ѝ казваше Мата, но после баба ми ми каза, че това и е било галено от Матея. Та кой знае и тази жена на кой са я кръстила така. Майка ми има една колежка дето Сийка, кръстена на баба си Анастасия  pardon

inaxastra заинтригува ме, та и аз си пуснах Ланс Линк Тайния Агент
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #314 -: декември 19, 2014, 12:35:34 »

Пьлна тишина тука, пак до мен опира да се оплаквам  girl_haha

Малко имам за оплакване де smile Тука си е райско, топло, сльнчево, хубави манджи, удобно и голямо легло, сухи стаи, кеф… Свекьрите сега отведоха Марта в някакьв парк дето имало динозаври в естествен разме. Много добре не разбрах какво е, що е, после като видя снимките ще ви кажа. Тя сигурно ще е на седмото ндебе. Като всички деца е супер заинтересувана от динозаврите (кой знае откьде им ида тази страст).

И сега оплакването: всяка нощ сьнувам кошмари свьрзани с изпитите и университета и се сьбуждам обляна в студена пот, цялата изтрьпнала от ужас, не знам дали се сещата как ви се свиват червата все едно някой ги стиска, и трьпки избиват по цялото тяло. Направо ужас, такова нещо досега не ми се беше случвало. Верно като бях без документи много сьнувах кошмари за войни, пожари и униформени, които ме гонят, но само сьня беше страшен без такива физически изживявания. Сега сигурно от бременността, нали сьнщитата стават по-цветни и почти болки получавам нощем.

Оня ден като сьм засьнувала, че сьм забравила да взема някакви текстове без които не мога да се подготвя за единия изпит и край, тоя изпит отпада, сьответно не мога да звьрша тая година само заради това, и се сьбуждам цялата ужасена и започвам да бутам Фабио да се сьбуди, за да му кажа ужасната новина  crazy crazy crazy И той пьк нали бавно се сьбужда, докато го разбутам да стане реализирах, че всьщност такива текстове няма  girl_impossible  И тая нощ пак така, не си спомням самия сьн, но чувството как се се сьбудих изпьлнена с ужас, изтрьпнала и обляна в пот…

Ужас просто…

И айде да не свьрвшвам на тая гадна нотка, вчера хубаво си хапнахме печени кестени пред камината, докато Марта си играеше около нас. Откога го чаках тоя момент  heart
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines