Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 03:05:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 192210 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #195 -: април 17, 2015, 13:04:09 »

Аз доколкото знам бяло злато в природата няма и това е всъщност жълто злато с някакви примеси. Където и да съм питала навсякъде са ми казвали, че пожълтява с времето и трябва да се оправя. pardon

Ами аз затова си обясних разкаратяването  pardon

Нанси, не си спомням сьставките на лигатурата. Особено с факта, че тя се променя: кой я купува готова, кой слага никел, кой е против никела… Сега нали ми е пламнала главата с  други работи и моментно сьм го затрила от паметта си. Каквато и да е, няма да пожьлтее.

Проблемьт е, че много продават жьлто злато с бяло покритие под името бяло злато. Естествено покритието с времето се изтрива и остава просто златото. Явно на това му викат промяна на цвета.

Дори да не бях професионалист сферата, чисто по махленски ако трябва дам пример: "нашите халки са от бяло злато, правихме ги 2008 и цвета няма промяна никаква". Ако трябва да посоча конктретно кой майстор ми ги е правил: арменеца Татул от Роза Трейд, втората пресечка на Витошка под Аптека (ако ми е добьр спомена: Неофит Рилски е). Работих при него една или две години, не помня вече и той ми ги прави. Но познавам и други, които го могат, то не е никаква тайна или майстория. Всеки нормален златар е способен. Ама понеже време мина и нямам контакти с тях не знам дали им сьществуват още ателиетата.

Фериботка, и да дадеш материал, халките никога няма да са от сьщия. Причината е проста техническа: профил за халки от 20г злато не може да се дрьпне. Топи се винаги повече и се смесва наличния материал. Сьажлявам ако развалям магията. Ако ти кажат, че може значи преиначават истината.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: април 17, 2015, 14:20:58 »

Дам,  др вариант е да дадете повече ваше злато, за да има и за фира. При леенето на метала винаги се предвижда % фира. При благородните метали е малко повече. Самото леене като процес го изисква, тъй като технологията е сложна. Потърсете инфо в интернет как се правят бижута.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #197 -: април 17, 2015, 16:48:14 »

Аз не говорех за фирата. Фирата е това, което се "изпарява" от грамажа при стопяването. Специално при халките се стопява, после се лее на прьчка, после прьчката се слага на желания профил и се тегли на него докато стане това, което трябва, след което се пили (пак отива фира), шлайфа с едро и ситно, полира и т.н Да се отлее прьчка точно с грамажа на халките е нвьзможно. Тя винаги е повече и като се издьрпа вече профила се реже на необходимите сантиметри, запоява се и се прави фината обработка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #198 -: април 19, 2015, 13:51:48 »

Момичета, аз другата седмица ще ходя при един познат златар, който ще претопи нашето злато и ще ни направи халки, така че после ще дам отзив за цени, модели и тн smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 19, 2015, 19:20:23 »

Днес ходихме до ДУО, но не работят в неделя.... Ще се ходи през седмицата пак  pardon
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: април 19, 2015, 21:12:21 »

Ние ходихме вчера до ДУО и много си харесахме едни халки, а и цената е разумна, та най-вероятно тях ще поръчаме  heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 20, 2015, 08:50:11 »

Каква е цената на грама в ДУО? Имат ли сайт?
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: април 20, 2015, 10:09:07 »

Ние обиколихме в събота Валентин, Дуо, Виртуоза, Бижу-03, Ден-дон.
Спряли сме се засега на Виртуоза, защото там си харесахме модел. Иначе е по-скъпо. Надявам се качеството да е добро.
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: април 20, 2015, 10:38:31 »

Каква е цената на грама в ДУО? Имат ли сайт?
64лв. грам http://www.duo.bg/
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 21, 2015, 22:56:03 »

Момичета, дето имахте някакъв опит в златарството, моля накоя да ме просветли що е то "размер комфорт" и ако може обяснение да е с линк, ще съм много благодарна. Нещо не знам даже какво търся.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #205 -: април 21, 2015, 22:59:20 »

Може би става вьпрос за халка, която е изпькнало-заоблена отвьтре? Кофти са го изказали. За comfort fit ли става вьпрос?



Пьк тук подробно е обяснено за бялото злато:

http://en.wikipedia.org/wiki/Colored_gold#White_gold
« Последна редакция: април 21, 2015, 23:01:44 от inaxastra » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #206 -: април 22, 2015, 21:01:36 »

Комфорт фит мерих в ДУО и да ви кажа няяяма толкова удобна халка, задължително ще са ни такива!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #207 -: април 23, 2015, 08:39:45 »

Момичета, ние в събота ще ходим при един познат златар, който ще ни вземе пари само за изработка и ще използва наше злато, точно каквото търсех smile Ако се интересувате, може на лично да ми пишете за контакти smile Иначе на мен ми каза между 10-15 лв на грам за изработка, като няма значение, че ще са смес бяло и жълто злато smile Пак казвам - на нас ни е познат, така че цените може да са малко по-високи за другите клиенти, но не вярвам да е драстична разликата Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 23, 2015, 08:43:36 »

Feribotka, а в кой град е този златар? И нашата първоначална идея беше такава, но не успяваме да си намерим къде може да ни направят халките от нашето злато.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #209 -: април 23, 2015, 08:54:04 »

За София става въпрос...този няма магазин, работи си вкъщи по каталог, но може да му занесете и снимка smile Някъде около Южния парк се намира...засега сме правили при него само някакви гривни, пръстени не, но като цяло е изпитан Wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines