Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:04:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 190505 пъти)
 
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #180 -: април 16, 2015, 13:20:51 »

Да, ние бяхме на място и си харесахме комфортен профил, удебелен отвътре, адски е удобен наистина, кажи като ги вземеш как ти се струват като качество и изработка :-)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 16, 2015, 13:24:02 »

Ами аз имам опит с други бижута от злато, но не са от там. Пърованачлно изглеждат супер, но след носене се надират малко или много. Гледам си годежния пръстен- на нищо не прилича, а сега няма къде да го полирам, че не работя в лаб. вече.А като знам как се полират, няма да им дам пари за глупости.  girl_wink
Та, чак след сватбата ще дам адекватно мнение. Все пак златото е мек метал и доста се драска. Колкото по-тънка е халката и колкото по-висок карат е,толкова по-лесно се деформира и драска.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #182 -: април 16, 2015, 21:36:52 »

Златото в природата е само жьлто и е 24 карата. За да стане 14 или 18 се смесва с други метали. За да си остане жьлто се смесва сьс сребро и мед, а за да стане бяло се слага друга лигатура.

На тези, които са казали, че си променя цвета, ако са имали предвид жьлто с покритие, което се изтрива с времето - Ок. Бяло злато, което е лято бял не мьрда и няма никаква грижа за стесняване и каквото и да било друго. Всеки нормален майстор-златар може да я направи тая работа. Виж ако те се некомпетентни ли работят с калпава стока, това си е техен проблем.
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 16, 2015, 22:54:37 »

 goodpost
inaxastra е напълно права!Бялото злато което си е лято бяло не мърда!!!Нашите халки са от 19к бяло злато.Изчистени и класически.Носим ги вече близо 3г и 6м без да ги сваляме за каквото и да е било и двамата-ами НЕ СА МРЪДНАЛИ!БЯЛО СИ Е!Годежният ми пръстен също е от бяло злато,но ми беше голям и ми го стесниха без проблем.Така,че тази информация определено не е вярна.
always_and_forever,моят съвет е да потърсите някой по-компетентен с по-качествени матеряли защото както ти самата спомена:
Не ми се иска след известно време да се налага да си купуваме други халки, защото нали уж са за цял живот.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #184 -: април 16, 2015, 23:13:43 »

Ами казвам го като професионалист. 5 години сьм работила в златарско ателие  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 17, 2015, 06:40:30 »

И нашите халки са бяло злато и определено не им се промени цвета вече 8 г.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 17, 2015, 08:48:54 »

Приятелките ми като си получих годежния пръстен ме предупредиха, че цветът ще се промени. Просто трябва да се полира, да си върне първоначалния блясък. И да, не е станал жълт, но има лек различен отенък от това, което беше. Но може би само на всичките ми приятелки и моя са се променили, знам ли. Сега ако някой друг го види, ще каже, че е нормално бяло злато. Само аз си знам, че има лека промяна.
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 17, 2015, 09:34:23 »

Здравейте , днес си получихме халките , ето ги и тях  yahoo
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #188 -: април 17, 2015, 09:46:21 »

Аз доколкото знам бяло злато в природата няма и това е всъщност жълто злато с някакви примеси. Където и да съм питала навсякъде са ми казвали, че пожълтява с времето и трябва да се оправя. pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 17, 2015, 10:52:23 »

inaxastra, благодаря за мнението ти.  give_rose

Информацията ми е за пръстен комбинация от бяло и жълто злато. Златарят дори ми показа как ще се промени цвета на бялото злато след известно време. Вчера дори пак минах през този магазин, само че беше друг златар на работа. От него чух същото, както и от първия.
Ще потърся и други мнения на златари.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 17, 2015, 11:15:33 »

Аз доколкото знам, освен друга сплав, бялото злато има и родиево покритие, за да изглежда още по-бяло. Това покритие се изтрива лесно и затова жълтее. Вкъщи има един много стар пръстен от бяло злато, който не жълтее толкова и определено не е с родиево покритие.
Ина, каква лигатура сте използвали за бялото злато?
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 17, 2015, 11:57:27 »

По повод бялото злато и пожълтяването му - някой може ли да посочи място, от където е купувал бяло злато и то няма промяна в цвета?
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: април 17, 2015, 11:59:07 »

Нямам никаква идея smile Годежният пръстен е купен от Америка, но сертификатът е само за камъните. За металът пише само бяло злато. Халките ни са от Жаклин Хугасян във Варна, но също не са ни давали толкова подробности. Зная само, че са от бяло и жълто злато. За тях още не мога да дам мнение, понеже ще почнем да ги носим след месец smile Но годежния си променя леко оттенъка и то само от долу. Отстрани си е като нов. Но разликата е мн лека, не се забелязва от пръв поглед, само ако се вгледаш :Р
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: април 17, 2015, 12:01:19 »

На мен всичките бижута са ми с бяло и жълто злато и до сега нито едно от тях не си е променило цвета. Имам едно кръстче,което ми е подарено като съм се родила. Не е мръднало вече почти 27 години.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #194 -: април 17, 2015, 12:05:45 »

Моят годежен пръстен също леееко пожълтя отдолу, но отстрани е като нов smile Иначе халки още не сме гледали, но понеже ще даваме наши пръстени, ще търсим някой, който да ги претопи (сантимент) и да направи от същото злато халките...та някой ако познава такива златари, моля да ми даде контакти  smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines