Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:18:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 190477 пъти)
 
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #165 -: април 16, 2015, 09:10:43 »

Аз съм сигурна за формата, която искам да имат. Но ако бялото злато наистина се променя, щетрябва да обмисля  ак идеята.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: април 16, 2015, 09:12:46 »

Ами да, бяло злато в природата няма, златото е само жълто. Но аз лично не харесвам жълтото злато. Решихме на нашите да има малко жълто, за да не изглеждат пък съвсем обикновени само от бяло, пък и понеже часовникът ми е със жълто и да си пасва с халката :Р А иначе халките могат да се коригират с до 1 размер, аз моята я уголемих с половин, понеже ми беше леко малка :Р И да, може би след десетина години ще се наложи да си купим нови, но тъкмо до тогава може да са излезли модели, които повече да ни харесат smile А за цвета, просто от време на време трябва да се носят на златар, те ги почистват и стават като нови smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 16, 2015, 09:15:32 »

То си има и специални кърпички, които се продават във всяко аталие и са доста ефикасни  good
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: април 16, 2015, 09:18:01 »

Вече има всякакви цветове злато и жълто, и бяло, и червено,и черно дори но не мисля че се променя. Зависи какъв е карата, колко е по голям толкова е по меко самото злато. За това е по добре да е 14к  защото самия материал е по твърд, а 18к или 24к може лесно да се огъне при един удар по не внимание. Другото, което според мен е важно е да плътен самия пръстен не кух.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 16, 2015, 09:28:23 »

Аз не мога да твърдя със сигурност това дали е истина, но има логика в думите му. До колкото разбрах щом в пръстена има и "бяло" злато, това означава, че не може да се коригира.
Не знам каква ще е причината да ни лъжа, след като всички пръстени са му за продаване. Пък и няма разлика в цената на бялото и жълтото злато.
Аз също не харесвам халките, като от едно време. От малка не съм носила жълто злато и затова се бяхме насочили към бяло и жълто.
Не ми се иска след известно време да се налага да си купуваме други халки, защото нали уж са за цял живот.
Съмнявам се да се разубедим заради това, но все пак ни накара да се замислим.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 16, 2015, 09:44:33 »

Ами не знам за какво коригиране ви е говорил златарят. Може би да не могат да се смаляват? Те не могат много и да се уголемяват, само с 1 размер, което е малко. Но все пак може, казвам го, понеже моята ми я коригираха.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 16, 2015, 09:47:52 »

Инче, знаем ли и ние вече на какво да вярваме!?  funnytooth Всеки говори различни неща и на нас какво ни остава освен да се съгласяваме. Няма да сме нито първите, нито последните с такива халки.
Аз с халка от жълто злато не си се представя, ама хич даже.  smile
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 16, 2015, 09:57:55 »

И аз не съм привърженичка на жълтото злато. В крайна сметка направи го така, че да ти харесва, като не издържи цял живот, ще ги подновите smile Кое нещо в днешно време го правят вечно smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 16, 2015, 10:31:54 »

Много странна работа е това, че не могат да се коригират. Моят годежен е от бяло злато и в магазина са казали на мъж ми като го е взимал, че ако не ми става, не е проблем да се коригира. Той наистина ми е един размер голям, но на дясната ми е ок. Като сложа халката, ще го преместя на лявата и тогава със сигурност ще отида да ми го смалят, защото там ми е доста хлабав.  blum
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 16, 2015, 10:34:27 »

Ами различно е, халката е по-широка от годежния пръстен и не може да се коригира ако е с двата вида злато - бяло и жълто. Иначе ако е само жълта или само бяла няма да е проблем според мен. Но и на мен ми казаха, че само 1 размер по-голяма могат да я направят, понеже я подлагали на напън и толкова. Не може да се смалява.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #175 -: април 16, 2015, 11:35:20 »

Някой поръчвал ли е халки от ДУО? Много ми хареса, че не изкупуват златото, а го заменят + могат да ги направят абсолютно по мой дизайн.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 16, 2015, 11:37:53 »

Нансита си ги поръча от там. Ние с ММ също ще ходим тази събота да видим какво е положението, много ми допадна разказа й  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 16, 2015, 11:57:13 »

Разпитайте хубаво златаря за бялото злато и как се прави. Ще обясни много подробно. Wink
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #178 -: април 16, 2015, 12:51:50 »

Разпитайте хубаво златаря за бялото злато и как се прави. Ще обясни много подробно. Wink

Имаш ли снимки/впечатления от халките? Изобщо всякакво инфо ще ми е полезно как са като качество, защото там са единствените халки, които изобщо сме харесвали двамата smile Бяло злато в средата с мат линия.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 16, 2015, 13:13:14 »

В сайта им има модели, но на място могат да ти покажат каталог. Отделно има изработени мостри,които показва. Нашите халки не са точно по техен модел. Имат подобни, но не са същите.
Има едни части от пръстени (дъга) с различните профили, така ще се ориентирате кой профил ви пасва и е удобен. ММ си избра профил с допълнително удебеляване на халката от долната страна. За качество- не мога да кажа още. Ще ги вземем в края на месеца, след 10-ина дни.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines