Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 08:16:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Здравейте, тъй като нашите халки са матирани и разбрах , че мата падал бързо. Вярно ли е това?
Диляна Арнаудова - 0 (0%)
Сватбени халки - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 [2] 3 4 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 14 та част  (Прочетена 190256 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 04, 2015, 23:20:12 »

А ще си гравирате ли халките? И какво ще пишете?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 05, 2015, 08:10:21 »

А ще си гравирате ли халките? И какво ще пишете?
На мъжката женското име и датата, а на женската мъжкото име и датата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 05, 2015, 08:54:15 »

Дааа, със сигурност ще ги гравираме, както Лорка каза  Yes
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 05, 2015, 09:24:02 »

Ние също ще гравираме халките .Надписът ще бъде : Mon cœur est a vous - Моето сърце е твое  heart heart heart Халките ще ги поръчваме , през интернет от едно ателие в Плевен ! Съвсем случайно тяхната страница ми изкокна във Фейсбук. Моя приятелка , която работи в златарско ателие тук ни свали точните размери на пръстените и началото на март ще поръчваме халките . smile  Ето това са и халките
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 05, 2015, 10:45:07 »

Ние мислим да ги гравираме с Ad infinitum и датата.
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #20 -: февруари 05, 2015, 10:45:26 »

Нашият надпис е "До безкрай" smile Колебаехме се дали да не е на латински, но в крайна сметка решихме да си е на български.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 05, 2015, 10:53:35 »

Според мен е излишно да се пишат някакви послания,защото халката сама по себеси е е символ на вечна любов.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 05, 2015, 10:55:25 »

Принципно е така. Аз даже не искам да ги гравираме, но ММ настоява. Затова се обединихме около някакво кратко послание. Все едно не знам за кого и кога се омъжвам.. biggrin
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #23 -: февруари 05, 2015, 10:57:37 »

Нашите халки ги правихме по поръчка по наш модел в едно ателие в центъра. Бяло и жълто злато са, като не са родирани, а са направени от две отделни халки една бяла и една жълта слепени заедно. Имат много сладки несъвършенства именно заради това. правени са на ръка. Ние много искахме да са по този начин , тъй като вложихме смисъла, че ние самите не сме перфектни и се допълваме и ставаме едно цяло именно с несъвършенствата си.. smile Гравирахме само имената и датата  heart

Масивни са - двете халки са общо 9,6 гр. Свекърва ми държеше тя да ги купи и накрая ни взеха 200лв за труд и 9 гр. злато - свекърва ми има много старо злато което не носи (държа да кажа, че дадохме златото след като вече халките ни бяха готови - все пак златото помни smile )





« Последна редакция: февруари 05, 2015, 11:02:07 от milenkata » Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 05, 2015, 10:58:22 »

Принципно е така. Аз даже не искам да ги гравираме, но ММ настоява. Затова се обединихме около някакво кратко послание. Все едно не знам за кого и кога се омъжвам.. biggrin
 funnytooth Ние знаем, ама мъжетее nea просто не се напрягат да помянат такива неща. Всъщност и аз не знам защото се пишат тези работи  sad.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 05, 2015, 11:26:37 »

Ето какво намерих по темата за символиката:
" Гравирането на вътрешната част на сватбените пръстени е още едни символ за връзка между двамата младоженци. Може да се каже, че е и практично, като пример гравиране на датата на сватбата. Също така предимство е и уникалността на пръстените.
Виж тук: http://www.svatbata.bg/articles/gravrane_prysteni.html#ixzz3QrR7a7BX"
" Съвременните халки често са гравирани и това е продиктувано от модните тенденции. Гравирането на халките също е символ на преданост и любов, но трябва да се отбележи, че не всички метали са подходящи за гравюра. Брачните халки непременно трябва да са изработени от качествен материал, който ако ще бъде подложен на гравюра, не трябва да е мек, за да не формира пукнатина. Добър вариант са халките, изработени от платина, тъй като този материал е доста издръжлив и надписите на него никога няма да бъдат заличени, нито ще се деформира. Най-популярни обаче са брачните халки от злато проба 585 или 750. Посочените сплави са достатъчно силни и твърди, така че гравюрите по тях ще бъдат вечни, а освен това не са толкова скъпи, колкото платинените халки.
 
Гравираните брачни халки са шедьовър на ювелирното майсторство, те са уникални и са предназначени за конкретен човек. С гравирането на пръстена се поставя незабравим отпечатък в такъв важен ден в живота на младоженците, който ще остане там за цял живот, така че младите ще се чувстват свързани, дори когато са на разстояние един от друг.

Има два вида гравиране - релефно и вдлъбнато. И двата вида дават добър резултат, но при релефното гравиране се получава красив външен вид и дълготрайност. Много често двойките избират латинска фраза, изразяваща безкрайната любов и вярност или просто се изписват имената на булката и на младоженеца.

Преди да пристъпите към гравиране, уверете се, че пръстените са размерът, който желаете, защото след това няма да можете да увеличите или намалите размера им. Освен това имайте предвид, че гравирането ще отнеме време, така че ще трябва да се организирате предварително. Когато избирате фразата, помнете, че тя ще се превърне в символ на вашата любов и ще ви придружава за цял живот.
източник: http://nevesta.bg/articles/94/ "
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 06, 2015, 13:02:46 »

За сега сме се спряли на надписите:

за мъжката - 13.06.2015 Eternally...
дамската -                                ... yours 13.06.2015

Дано да е възможно да се изпишат толкови символи.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 12, 2015, 20:27:52 »

Ние имаме проблем с халките, тук почти не се продават комплекти - дамските са тип годежен, мъжките са халки.
Съответно намерихме 3 магазина в целия град, където да предлагат по 3-4 модела. Почти никъде и не изработват. В крайна сметка намерихме един магазин, съгласиха се, но пък не работят с нищо друго освен диаманти. А моя е целия обиколен от камъчета и тия диаманти ще ми излязат колкото двустаен апартамент в Шумен.  angry
Мъжа ми няма да се прибира в БГ за да ги поръчаме от там, а сватбата ще бъде скоро.  girl_impossible
Активен
nikolwest
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #28 -: февруари 15, 2015, 20:46:42 »

Здравейте, като неопитен и начинаещ в сватбените н на брой неща,бих искала да се обърна към вас за съвет.Сватбата ни е август,може и да е рано,но още не можем да си изберем халки.С милото все сме на различни мнения,ние сме от Варна и имаме препоръчан златар  danceg
https://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5-%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/457037834359835?ref=bookmarks
който ние много харесахме и ще си поръчаме халките там,но проблема ние,че той каза че може да ни изработи какъвто модел си поискаме ,даже можем да дадем нашето злато (то не че ни е много 8 грама) и да си платим само изработката и евентуално разликата в грамажа,но много се чудим какъв да бъде модела,много е важно това решение за нас и искаме уникални халки.Помогнете моляяяяяяяя  tease ще издивеем,ние не носим бижута и се чудим между само бяло или бяло с малко жълто .
Благодаря ви и успех на всички в организацията  girl_wink yahoo tease
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 15, 2015, 21:37:27 »

Нещо изчистено и стандартно ли предпочитате или нещо по-нетипично? Защото за мен уникални е разтегливо понятие?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines